Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

heidy26
6. nov 2009

ahojte, no baby ja tiež pridám na temu svokra. A Lenka30 s tým jedlom to poznám 😠 😠 😠 😠 😠 ja tiež bývam u svokry, ale hrôza - ona jej už od 5 mesiaca chcela dať rohlík, chleba, fazulovú polievku však že čo nech si zvyká 😠 , proste ja malinku len trápim ked jej nedávvam všetko papať! No moje nervy, a aj kravské mliečko prečo jej nedám, ona vraj syna odchovala len na kravskom 😠 😠 😠 😠 😠 , no proste paradička. A nalepšie minule švagor idrezal z tlačenky a daval to malej do ruky že však snad nebude papat len suchý rohlík, alebo slaninku uplne v pohode. a prečo jej nesolím, však potom ta jej strava nemá žiadnu chuť. no proste ja sa len hádam so svorkou aj švagrovcami. potom sa muž čuduje že chcem isť už bývat aj do rozostavaneho domu, ale už sa strašne teším že budeme bývať samy. A potom sa všetci čudujú že malinku nechcem davať ani vartovať ani kočíkovať! no jasne a prídem a mal bude žuvať tlačenku a kiwi 😠 😠 😠 😠 😠 😠 , no u mna je to asi tak. aj by chceli malinku ale ja ju nedám. možno som hnusná ale proste to tak cítim a nedávam im ju.
no pekne som sa vyrozprávala 😀 😀 😀 😀 😀 😀

krasulka
6. nov 2009

AHojte,

Lenka, Filipkovi dodatocne vsetko naaaj k 9 mesiaciku 😵 😵 😵

JA som schudla za 16 dni rovne 3 kila 😵 😵 teraz sa chcem odvazit az na 30 den diety, lebo 29 den je vodovy 😖 😖 ten est eneviem ako prezije, az sa ho vobec dozijem 😀

No prave to je tu nevyhoda toho, ze sme v strasnom zapadakove ktory obehens s kocarom za 10 min. a druha vec je tu strasne pocasie ze som rada ked aspon na hodinku denne vybehneme von a to mala musi byt zakutrana a pod igelitom, potom behnem do obchodu, tam niekoho zbada a place. Ach jo. Tu u nas detske centrum neni. Tu neni vobec nic. NAjblizsie je v meste 30 km od nas..ale ja sa tam bojim ist lebo jednej znamej mala tu chytila v takom centra svrab 🙄 nakolko tu je velky mix narodnosti ktore nie vzdy ovplyvaju hygienov ☹

Ale volala som jednej polke, ona ma sice postihnuteho chlapceka, chodieva s nim na cvicenia a take veci, ze sa sem tam stretneme nech aspon nejake dieta mala vidi.

lila13
6. nov 2009

Mamamima a Lenka dodatocne Miske a Filipkovi vsetko najlepsiek k 9-mesiacikom 😉
Lenka tiez mi napadlo, ze nasi drobci maju prave tolko mesiacikov kolko sa v nasich bruskach nosili 🙂

andrea142
6. nov 2009

Ahojte

takže loto vyhrali ale nie ja 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 ........ manžel mi povedal ,že s takými číslami čo podávam nevyhrám, a že keby som si tie peniaze odložila tak už mám peknú sumu našetrenú ...... no a čo aspoň skúšam šťastie 😀 ............... ale podľa mňa ,to oni ťahajú zle čísla 😀 😀 😀 😀 😀

nikacosta: 😀 ..... to ste na tom ako my 😀

krasul: ja by som sa odsťahovala ,ale zatiaľ to nevypadá nijako ....... doma som nezostala ,lebo tam už bývala sestra s manželom a dcérkou. ( teraz už majú dve ) a každý sme mali jednu izbu a manžel ani u svokry nechcel zostať ,lebo sa mu nepáčilo ,že mama všetko komentuje a aj kým som bola doma boli častejšie hádky s mamou a teraz čo som preč tak je to 100.-krát lepšie čo som preč. a zase manžel sa ani nechystá preč lebo je tam veľký dom ( ale strašne blbo riešený ..... akože nechápem toho kto taký projekt mohol nakresliť a s tou nadstavbou je to dom ako kaštieľ ) a ešte povedal ,že by o stavbe nového domu porozmýšľal až keby sme mali na účte 50 000 eur. 😖

krasul: to máš zlé ,že ste tam samé ........ ja som každý deň u sestry tam je malá aspoň s deťmi

mamamima
6. nov 2009

Lila dakujeme 🙂 Natalka ma zas zajtra 5 rockov, boze velka baba to je uz 🙂

Patka, paci sa mi tvoj flegmaticky a optimisticky postoj, hej aspon mame pokoj 😀

lenk30
6. nov 2009

heidy, dobre robíš, že im malú nedávaš. mne povedia, že som precitlivelá. ale je to predsa moje dieťa, tak prečo by mi ho mal niekto otravovať. ked mu budem chcieť dať tlačenku JA, tak je to moje rozhodnutie, ale aby ho pchala svokra...............
Na budúci utorok musím ísť na pracovnú poradu do BA na celý den, už teraz mám mizerére, že malý celý den s mužíkom a určite mu bude s ním dlho, tak ho dá svokre. tak len dúfam, že to prežije v zdraví.

krasul, no super. gratulujem. si frajerka. koľko máš ešte navyše? mne to tak samé teraz zliezlo, ale ja si myslím, že to bola skôr voda, bola som taká opuchnutá ako rambo. tak držím palec a informuj o pokrokoch. Inak to musí byť blbé, že tam nikoho nemáš. Ja som taký typ, že ja stále potrebujem niekoho okolo seba a ako to sledujem, to mrňa bude asi po mne. Teraz odišli známy, tak konečne zaspal. ale čo tu ten dorábal. sa rehotal, predvádzal. známy si búchal loptu o hlavu a malý sa skoro dočural od smiechu, až hlavu zakláňal. no iné srandy 😀

mamamima, Natálka už ide mať 5? kokso, to už máš za chvíľu kamošku. tak zlatíčku prajem už dnes všetko najlepšie! 🙂

lila13
6. nov 2009

jej mamamima ty uz mas teda velku pomocnicku doma, tak prajem tiez vsetko najlepsie takto popredu, lebo cez vik sa sem asi nedostanem 😉 Pekne to oslavte 🙂

mamamima
7. nov 2009

dakujeme vam babulky 🙂

krasulka, no pekne sa ti dari 🙂 ja mam tiez nejake 2 kilecka dolu, ale tie prve, to je len voda, kebyze sa dnes navalam, tak to mam hned na sebe 😠 inak mame oslavu a robim taku tortu, som zvedava na nu, lebo rp mam z tv Paprika, tak tam fajnovo vyzerala a priprava netrvala ani 15 min, uz len sup do rury...vo vnutri sa ma tak tahat cokolada, som zvedava, ci sa podari 🙂 potom vam hodim rp, ked bude odskusana 😉

krasulka
7. nov 2009

Mimkaaaa Natalinke vsetko naj naj naj k dnesnym narodeninam, vela vela lasky, zdravia a ststia do zivota, nech si uzije posledny rocik najkrajsieho detstva skor ako za rok pojde do skoly. Cmuk Natalka, vsetko njlepsie 🙂

Tortu ani nespominaj ufff..dala by som si xxi Aj ja pozeravam papriku su tam bomba recepty 🙂 a este aj TV Deko

Ja uz mam za 9 dni vodovy den tak uz sa odvazim az po nom 🙂

martinka17
7. nov 2009

Ahojte,

vidím, že ste rozoberali papanie, Samko ešte neje všetko, ale postupne začíname, stráááášne mu chutí náš obed, je mu jedno, čo to je. Tak po troške mu dávame aj solené 😀 😀 😀

A čo sa týka váhy, ja sa tiež pochválim, už mám 2 kg naspäť...pomaly sa blížim k 50kg...takže keď prestanem kojiť, tak by to už malo byť v normále 😅 😅 😅

a2303
7. nov 2009

Ahojte, som len na skok v práci, niečo musím vybaviť.

Dodatočne všetko naj,naj Miske a Filipkovi 😵 😵 😵

Dnes aj Rebeka oslavuje, od rána mám nostalgiu 😵 Aj vtedy bola sobota, o chvíľu rodím 😵 😵 😵 o 15:45 hod

Baby, na tie svokry fakt nemám slov....
Ešte aby papali maličké takéto hovadiny a soľ.. čo sa všetci zbláznili??? kiwi a jaternice??? fakt nemám slov.. a to si hovoria dospelý ľudia...
Raz aj moja svokra mi hovorila, že ona už môjmu Drahému v 4 mes. dala kravské mliečko, s cukrom a nadrobeným rohlíkom... Tak ja som hneď za čerstva tému ukončila, že môje dieťa sa bude tak stravovať, ako to my s mojim Drahým uznáme za vhodné. A že ak jej niekto dá niečo také papať, čo mi neschvaľujeme, tak ju vidia naposledy... asi to boli silné slová, uznávam, ale zabralo to.. nenechám si zničiť zdravie svôjho dieťaťa..
Ja som svokre aj mamine tiež povedala, nie pozlom, ale že oni už dostali šancu od života vychovať deti ako oni uznali za vhodné, teraz je rad na nás a musia to rešpektovať!

bambulla
7. nov 2009

ahojte ja som tu uz tiez davno nebola my uz mame jeden zubok a druhy nas zacal jedovat sme strasne mrzuty za noc sa budime aj styry krat a rano sme uz o piatej hore mna ide porazit som taka nevyspata cez den tomu spanku tiez neda neviem kolko spinka iba raz cez den no niekedy dva krat,zacala som mu davat homeopatika take na ukludnenie pri zubkoch no uvidim ci niejako zaberu,a k tej svokre moja maleho videla iba asi 5krata to byva o ulicu dalej no neviem co ma proti nam nikdy som jej neublizila tak neviem 😖

skybaby
8. nov 2009

ahojte prisli sme sa pochvalit 😉 1.11. sa nam narodilo nase vytuzene zlaticko barborka, nas maly obrik mal 52cm a 4260g 😀
uz sme doma a strasne si to uzivame a vsetky vas pozdravujeme

nada.hope
8. nov 2009

Janulka srdecne blahozelam a zelam malej princeznicke a maminke vela zadrvicka a lasky 🙂 🙂 🙂 😵 😵

krasulka
8. nov 2009

Skybabyyyyy kraaasa, teda a tie miery, gratuluujeeeem z celeho srdiecka, Barborke hlavne vela vela zdraviicka, nech vam rastie len pre radost, a krasny datum narodenia ma, super 😵 😵 😵 tesim sa, teraz uz si len uzivajte jeden druheho juuuj

lenk30
8. nov 2009

skybaby, gratulujem a posielam veľa pusiniek. božinku aká je aj napriek suprovej váhe drobnučká........kde sú tie časy?

baby dnes si môj malý otvoril spodný šuflík a postavil sa doň a potom vyššie a vyššie a vyliezol do tretieho. sme sa s mužom skoro docikali od smiechu. obložili sme to vankúšmi a len sme sa rehotali.

baby - v priebehu dvoch týždnov nám už lezie 5. zúbok. to čo sú za rýchlosti? ja len dúfam, že už sa v blízkej dobe vyspíme

bubatenko
8. nov 2009

skybaby.... táákto moc gratulujem.... držíme vam z palčeky, nech vam robí len a len radosť a dosýta si ju užívajte... papa

a2303
9. nov 2009

Ahojte,

Skybaby, zo srdca gratulujem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

a2303
9. nov 2009

Baby, v Sobotu mi mala dojsť mrcha a zatial nič....
Brucho ma už na mrchu bolelo ale prestalo. Spravila som v Piatok test a negat...
Ovu som mala 24/10 tak mi už mrcha mala dojsť nie?
Už som z toho jeleň... Na ostro sme nešli... len tak na pol....
Nechápem............................ ale už som z toho riadne nervozna........

a2303
9. nov 2009

Ešte ja, neviete mi poradiť????
Rebeka má vonku ešte len 1 zúbok. Ale už asi týždeň mi v noci pri každom otáčaní mrnčí, plačká.... sú to hrozné noci, lebo sa nevyspí ona a ani mi. Cez deň je v pohode, len mám ruky stále v ústach. Môže byť že ju trápia zúbky v noci? Mám jej dať nurofen pred spaním?

lila13
9. nov 2009

skybaby gratulujeme 🙂 super miery 😉

a2303 ja by som urcite ten nurofen nedavala, ked tak radsej zajdi k dokine a s nou sa porad 😉

lila13
9. nov 2009

dnes ma nas Kubko 9 mesiacikov 😉 teda to ubehlo, skoro ako to tehu 😀

mamamima
9. nov 2009

Skybaby uz som cakala na takuto spravicku nadhernu od teba 😅 😅 😅
Straaaaasne gratulujem z celeho srdiecka sa s vami tesim 😅 nech vam robi radost 😵

Anit, aj miska bola taka asi tyzden a vcera sa jej vytlacil dalsi zubok, dva z tyzden jej vysli a uz je dobre, no bolo to hrozne....ja som jej dala panadol. sirup, lebo hrozne plackala, vsetko pchala na dasienka tak som vedela ze zubky ju trapia a pomohlo to na noc a potom sa nam predral zubok a uz je vysmiata 🙂 musime toto narocne obdobie vydrzat nejako ☹ chudatka nase...

mamamima
9. nov 2009

Lila kubkovi gratulujeme 😵

caly8
9. nov 2009

skybaby...jéééj gratulujeme nech ste zdravučké 😵

baby ja som tieto tri dni skoro umrela ja nemávam teploty vôbec a teraz som preležala dni noci s 39°C taký zápal hrdla a priedušnice, že koniec.bola som aj na pohotovosti a dali mi atb.len 3 dni ich jem môžem aj kojiť na ne... som s rúškom okolo malej chodila a to ani nebola pri mne len ked som ju kojila.. ďakujem mamine 😔 .. stále mi je na figes ale aspoň už dokážem malú zobrať na ruky 🙂

ináč aj Elina je posledné noci taká..len sa vrtí nespokojná v poradni nám povedala, že už každú chvíľu pojdu horné a veru má to spuchnuté bambuľka malá ☹
ináč naše miery 9820g a 76cm 😉 dlhá po ocinovi 😀 no a opička malá už vie ukázať aká je veľká, zakývať pápá ale len ked sa jej chce, brnkať si na gambičku brbm-brbm 😝 noa spraví od postele sama 4 krôčiky ku mamine 😵 šikulka Elinka ľúbime ťa veeeeeeľmi 😲

krasulka
9. nov 2009

Ahojte,

Anit, no hadam v tom tehu terinu nenechas samu 😀 😀 😀 😀 daj vediet, alebo chod k dokimu pre istotou 🙂

Baby moja mala ma vsetky priznaky prerezavajucich sa zubov, tiez dam obcas na noc Panadol sirup, mi pride setrnejsi ako Nurofen. Ale zuby stale nikde..Akurta jej opuchlo tospodne dasno a normalne ze nielen vrch ale aj predok toho dasna take dve hrca tam ma, to moze aj tak spuchnut, potieram to ako diva aj gelom.

No mala tuto noc tiez stale hore, place zo spanku, gula sa v spanku a mrnka..Pred chilou zaspala ale dlho jej to trvalovelmi, tiez stale taka nepokojna, ach jo. Este k tomu aj leje od ranna, takze dnes sa asi nikam nedostaneme cely den 😠

Ozaj a mam za 21 dni dole 4 kilaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵

a2303
9. nov 2009

Baby, ďakujem za rady.
Už nech sú vonku tie zúbky hrozné.... ☹

Krasulka, super, gratulujem k chudnutiu.... 😵

Ak mrcha tento týždeň nepríde, tak pôjdem k dr.

lenk30
9. nov 2009

ahojte babule. zhruba za hodku odchadzame do BA. Ja tam mám zajtra to školenie a muž dneska večer niečo, tak ideme už dnes spolu a ja zajtra nebudem musieť tak skoro vstávať, a keby kríza, tak budú blízko mna niekde kočíkovať.
Viete mi odporučiť nejaké ubytko?
Školenie mám na Ministerstve životného prostredia, ale môže to byť aj ďalej odtiaľ.
Tak prosím dajte nejaký tip milé blaváčky a keby ste sa chceli niekde stretnúť, aj keď Blavu totál nepoznám, tak moj mobil je: 0907 359435

krasulka
9. nov 2009

lenka mobil pis do IIIPPPPPP, lebo by si sa cudovala kto vsetko to tu dokaze zneuzit 😖 ja uz som sa tiez poucila.

Ja som z BA neni takze ja ti neporadim. A ake skolenie mas cicka?

Anit super, dufam ze tu mrchu dostanes 🙂

Tu leje baby je velmi skaredo a aj mala je mrzuta chuda. A ja uz chcem byt doma

lila13
9. nov 2009

dakujeme mamamima 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre