Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

alline
1. júl 2010

@martinka17 jaaaj martinka si stastny clovek, nam Natalka nechce presediet v kociku ani minutu a dokonca na nakupoch ani v nakupnom voziku neobsedi, hned vola mama, mama a zdviha ruky a robi bordel v celom obchode... Ale s chodenim to asi fakt nema nic spolocne.

@frola jaaaj tak sa budem trapit, dnes vyskusam kocikovanie, no neviem ci mi obsedi, vacsinou ju chuda musim priputat a nervaci az nakoniec to vzda a zaspinka. Ale my moc kocik uz nevyuzivame, len ked ideme autom a v aute zaspinka tak potom ju prehodime do kocika a tam spinka dalej. Tak drz palce nech to je dnes bez slziciek...

martinka17
1. júl 2010

@alline
joj, to hej, niekedy nechápem, ako je možné, že toľko vie obsedeieť, ale tiež sa vie pýtať von...hlavne ak len tak blúdim okolo bloku 😀 Ale kočiar je na transport a akosi mu to nevadí 😅 A samozrejme, sedí s ním jeho havo, ak sa nudí, strčím hamky alebo čaj....v kočiari ináč za 5 minút stiahne celú fľašu, aj má slinu 😅

alline
1. júl 2010

@martinka17 jaaaj prave sme sa vratili z prechazdky s kocikom, teda opravujem Natalka bud chodila, alebo chcela byt na rukach, alebo kocik tlacila ale ako nahle som ju sadla tak rev, vreskot, nepomahalo ani jedlo, pitie, proste nic, dokonca som ju priputala a ona v tom hneve sa mi vyvliekla a vstala v kociku takze som mala take nervy ked som prisla domov ze som sa az triasla od hnevu a to sa mi nestalo snad desat rokov. Mne obsedi v trojkolke, ibaze som si myslela, ze uz bude hajat tak som vzala kocik a to bolo riadna chyba, no nic som poucena a kocik nebudeme uz bravat, lebo mam teraz jednu ruku vytahnanu od toho ze som musela tlacik kocik a druhu od toho ze som mala na nej moju malu a ona vazi cca 11,5kg takze teraz mi spinka, samozrejma ze zaspala na rukach inak len plakala a plakala. Snad ju niekedy naucim aj inak zaspavat ako na rukach ☹ ale dnes som fakt v koncoch a to mi zacala v noci krasne spinkat cca 7 hodin v kuse prespi co predtym nehrozilo, ale zase poobedne zaspavanie je desneeeee.

martinka17
1. júl 2010

@alline
samko zase nebude sedieť v trojkolke, vaničku sme museli odmontovať, lebo dával nožičky pod ňu, akoro ich polámal. Pedálvoať nevie, tak ich teraz ťahá po zemi, potom z nej vylezie a už ju tlačí dedo prázddnu a naháňa ho.
Ja mám ináč tiež kvalitné nervy, na treťom prerába byt a teraz už druhý deň len vrrrrrrta, už mám dieru v mozgu, zase utekám k našim spať, nič nespravím, vrrrrrrrrrrrrr 😠

sonya08
1. júl 2010

fíha, dnes si tu príspevky čítam prvýkrát a som prekvapená, že nie som sama komu dieťa nechce sedieť v kočíku, ja stále stretávam mamičky s podstatne staršími detičkami(niekedy sa mi zdá, že deti majú aj 5 rokov)a tie v pohode sedia v kočíku a ja len ticho závidím 😒 , mne sa stáva presne to čo alline, ruky "vyťahané až po zem" lebo v jednej Luky a v druhej kočík, tiež nič nepomáha, ani jedlo ani pitie, hneď je na nohách a "skáče" v tom kočíku a len chodiť a chodiť, lenže to dlho nevydrží a potom ho môžem "vláčiť" ("zlatých" 11,5 kg Luky má skoro 15 kg), v trojkolke vydrží dlhšie ale tú sme teraz zabudli u babky tak sa "trápime"
martinka17 tak to obdivujem tú trpezlivosť, nenávidím keď niekto vŕta, preto sme sa aj odsťahovali do rodinného domu, v paneláku je to "hrozné" vždy sa nájde niekto kto niečo prerába, my keď prídeme k mojej mame snáď sa tuším ani raz nestalo, že by bolo ticho v paneláku, stále niekto búcha, vŕta ... ešte že máš kam "zdrhnúť"

mimulienka
1. júl 2010

@terina25 som čítala, že zelenina a ovocie by mali byť súčasťou každého jedla, teda k jogurtu ovocie, k chlebíku zelenina a pod. a optimálne 5x denne, no podľa mňa je to ťažké takto dodržať...
no nedávaš jej ani uhorku alebo paradajku? moja niekedy na raňajky zje iba to, bez chleba...

mimulienka
1. júl 2010

@vanilka2612 dobrá fľaša je od firmy NUK, netečúca, no potom ako ju naša párkrát hodila o zem už tečie 🙂
teraz jej dávam vodu do fľaše od džúsu Cappy Junior, tie sú perfektné, lebo keď ich zatvoríš nevytečú a otvorené tiež netečú silno, ako napríklad tie od jupíka z veľkou dierkou... a tým, že je tam pekný obrázok, tak vypije aj čistú vodu z toho, hlavne, že je to fľaša od džúsika...

martinka17
1. júl 2010

@sonya08
vitaj 😀 ja sa tiež cez deň "sťahujem", rodičia sú cez ulicu, tak ideme ku nim, tam si pobudneme s dedom, ja si viem aj čo to vybaviť, ke´d treba...a večer hurá domov do našej sparoty...zase máme doma 27 stupňov 😝

@mimulienka
😀 motivácia peknou fľašou, supeeer 😵

terina25
1. júl 2010

No ako tak pozerám,tak tu máme nejaké nové členky 😉

terina25
1. júl 2010

@mimulienka tak aj ja som toho načítala až až...ale keby som sa mala riadiť len tým,tak nevie ako by to dopadlo.A keby som dala malej k jogurtu nejaké ovocie,tak sa poserie že až 😀 😀

Uhorku ani paradajku jej nedávam.nevie to pokusať a okrem toho by sa paradajka ešte nemala dávať.Sám lekár nás na to upozornil,kvoli alergiám.A ona by sa tým aj tak dusila,keďže má šupu.a o uhorke ani nehovorím.

sonya08
2. júl 2010

super, že to čítam, ja som dnes dávala malému paradajku 😢 ešte že ju vypľul, nám doktorka nič také nevravela, že by paradajky nemohol, on totiž s hryzením nemá problém, má plné ústa zubov, takže "nejaká šupka ho nezastaví" 🙂

terina25
2. júl 2010

@sonya08 čo lekár,to povie iné...Ale ja jej radšej paradajku nedávam,lebo manžel je alergik,tak radšej neskúšam.a aj tak by ju nezjedla.ona má tiež už dosť zubov,ale nejako sa stále dusí. 😒

mimulienka
2. júl 2010

@terina25 máš pravdu teri, mne sa tiež len máločo z toho čo si prečítam darí dodržať... to by sme museli byť supermamy... aj tak je každé dieťa individuálne 🙂

martinka17
3. júl 2010

Paradajky sa dávať môžu 😀 , od jedného roka je to už OK, okrem toho, šupu dávam dole a Samko ich má najradšej, aj ke´d neraňajkuje, paradajku zje bez problémov, polovicu len tak spaše jedna radosť. Aj uhorky už jedol, tie mu nechutia 😝 Skôr je ťažký alergén jahoda, len sme sa k nim nedostali ich odskúšať, škoooooda.

mima22
3. júl 2010

ahoj.vcera sa nam natalka pustila sama chodit tak sme stastny

vanilka2612
4. júl 2010

mima blahozelame! 🙂

andrea142
4. júl 2010

ahojte

dnes narýchlo. včera sme sa vrátili z dovolenky zajtra napíšem aké to bolo a dočítam vás 🙂

andrea142
5. júl 2010

ahojte

takže dojmi z dovolenky 😀 ...............Boli sme v Taliansku -Bibione -Pineda. Odchádzali sme o druhej ráno, malá spala aj keď som ju obliekala až v aute sa zobudila a zaspala až okolo piatej. cesta ubehla celkom rýchlo väčšinu prespala. Až na koniec sme natrafili na zápchu od mestečka čo sme zišli z diaľnice nám zostávalo len nejakých 16km od miesta kde sme boli ubytovaní. tých 16 km sme šli 2,5 hodiny ......skoro ma tam porazilo. 🙄 prešli sme 100m a čakali kým sa rada pohne 10minút v najväčšom teple ............... to už aj malá mrnčala, dosť to bolo pre dospelého nie pre dieťa. Mali sme prenajatý dom. Tri izby, kúpeľka, malá obývačka a kuchyňa. Pláž sme mali od domu 150m. Bola s nami aj moja mama a neterku sme ešte zobrali. Mama varila obed a dávala spať malú po obede a okolo 15:00 chodili za nami na pláž. Občas som zostávala doma aj ja a išla na pláž až s nimi po obede. Malej sme brali cestovnú postieľku. Bolo tam strašne veľa komárov cez deň a v noci ťa išli zožrať. More bolo teplé a čo bolo najlepšie dobrých 300m voda siahala len po členky max.kolená. Počasie tiež super. Večer o 22:00 bolo ešte stále 31 stupňov. Malú som uspávala v kočíku ,prechádzali sme sa po pláži ,lebo v izbe sa to nedalo vydržať. Lili stačilo ku šťastiu iba voda a piesok, tam sa zahrala aj hodiny. V mori na nafukovačke skákala jedna radosť. Postavila sa a potom sa pustila s tým ,že bác a sadla na zadok. Vôbec sa nebála ,že môže padnúť do vody 😀. Vo štvrtok sme boli aj v Benátkach . Bolo to vzdialené 100km. Pekné mesto až na mosty 😀 to sme kočík museli preniesť 😀 .Dom sme opúšťali o desiatej. Cestu naspäť zvládala už ťažšie. dosť mrnčala, bolo aj teplo, bola spotená ako myška. Pár minút pred 20:00 sme dorazili domov.

k fľaškám: moja pije z avet fľaše čo má cumeľ potom ešte máme tiež ten avent thermo hrnček, fľašky od jupíka alebo figo a v poslednom čase preferuje plastový pohár so slamkou alebo bez.

k spaniu: zaspáva tak ,že ležím pri nej a držím za ruku. buď zaspí hneď cca do 10minút alebo niekedy ju uspávam aj hodinu alebo 1,5hodiny. Po obede zaspí rýchlejšie ako večer. to sa pretáča na brucho alebo chrbát, lezie, kope nohami ................... hotová gymnastka 😠 .................... keď už mám na ňu nervy tak ju dám do postieľky a odídem z izby troška nechám vyplakať a potom do 10 minút spí

mimulienka
5. júl 2010

@andrea142 normálne si ma dovolenkovo naladila 🙂 my ideme tento rok iba na 4 dni do Slovenského raja, pretože musíme dokončiť ešte fasádu na dome a na to treba čas aj peniaze, ale o rok pôjdeme určite niekam k moru... ako ste si zohnali ubytko, sami cet net, či cez nejakú cestovku? a nie je Taliansko drahé?

čo sa táka spania, tak moja Ela odkedy spí iba raz denne, zaspáva pri kojení, na obed do 5-10 min. a večer 15-20 min., zatiaľ nám to tak vyhovuje, aj keď viem, že odúčanie bude ťažké...

andrea142
5. júl 2010

@mimulienka : cez internet. agentúra Visentin. presnú adresu teraz neviem ale ak si to nahodíš do googlu tak to vyhladá. vybavovali sme to sami ,kamoškina dcéra vie po anglicky a ona im písala. dom kde sme boli stál necelých 500 eur ale to sme ešte delili pre 6 osôb. na osobu to vyšlo 85,50 eur. rátala sa aj Lili hoci inde máš dieťa do 2 rokov zadarmo.

andrea142
5. júl 2010

zopár foto z dovolenky. 🙂 viac ich budem mať na facebooku, lebo sa mi nechce zmenšovať ich.

andrea142
5. júl 2010

hups .............podarilo sa mi to poslať hoci som ešte chcela zopár foto 😀

martinka17
5. júl 2010

@andrea142
pekné fotky a super zážitky, my sa chystáme 17 do Bojnic, ale chrúst má dnes teploty, tak som zvedavá, čo sa z toho vykľuje. už týždeň má soplíky, tlačí sa tá hnusnááááá stolička a navyše ma líčko plné krvavých aftov, 😝

vanilka2612
5. júl 2010

Andrea,super dovolenkove foto,,aj my ideme 13/8 do Bulharska letecky,tak dufam,ze bude ok vsetko.... 😉

patkao
6. júl 2010

martinka prosim ta a co davas na tie afty?mne ma ninka zvnutra na perach a zatial davam len fenistyl kvapky ..

martinka17
6. júl 2010

mne v lekárni poradila takú tinktúru bylinkovú, volá sa to bukofit, 2-3 krát denne pretrieť vatou a kámoška poradila B vitamín a aby neplakal, tak pretriem ešte Calgelom. A ten fenistil ma nenapadol, asi mu dám, dosť je teraz uplakaný, včera asi 20 minút ťahal krv ☹

patkao
7. júl 2010

ja som to vcera vytierala uvarenym repikom plus ten fenistyl a dnes to ma uz fakt lepsie..

martinka17
7. júl 2010

aj Samko to má trošku lepšie, teda aspoň čo som stihla mrknúť. Ale je stráášne uplakaný, v noci to bol des. Zase dávam panadol, homeopatiká som prestala, už ich bral dlho, chcelo to pauzu. A tá stolička nič, pomoooooc 😨

martinka17
7. júl 2010

@patkao
ja som teraz mrkala, tak má pusu čistú 😲 😀 Len jedna jazvička ostala 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre