Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

kvietok23
9. apr 2009

len viete, ja sa bojim toho, ze doteraz kakal pekne a teraz, z nicoho nic prestal kakat pravidelne 😔

ludika33
9. apr 2009

molly ja som mala s natalkou ten problem ako ty so sonicku, pravidelne po prechadzke vonku a po navstevach vzdy som ju musela pretriet ocikanou plienkou, lebo bola urieknuta a len plakala a plakala. nastastie klop klop maly s tym nema zatial problem.

kvietok aj mne maly prestal z nicoho nic, ked sa takto oteplilo, ale zase je pravda, ze sa mi zda, ze nejako viacej konecne nabral na vahe, tak mozno preto nekaka, ze v podstate nema ani co, ked si vsetko spali, alebo uklada na seba. no ved este uvidim co povie doktorka, lebo ako molly pise brusko ma mekke, takze by som mohla byt aj kludna.

krasulka
9. apr 2009

Ahojte maminky, ja ani nemam casu sem ist. Cele dni sme vonku..akurat dnes ma mala nejaky divny vecer..plakala dost dlho potom sa najedla a spi..Tiez som ju potrela ocikanou plienkou tak neviem ci zabralo to,alebo to ze sa zas napapala..A to este ani nebol cas jedenia..

Ale od soboty jej davam miesto klasickej humany tu humanu hypoalergennu a zevraj je lahsie stravitelna tak asi po nej aj skorej vyhladne..ale zaujimave je ze cez den vydrzi vonku aj 4 hodiny. A ako som jej nasadila tuto humanu hypoalergennu zmenila sa jej kakanica na zelenu, uplne spenatovu farbu.Ale nie vodova, normalne kasovita ako ma byt len ta farba je zelena. Pocula som zevraj je to pri zmene mlieka normalne ale ak sa jej to neupravi do utorka tak s tym pojdem k doktorke...Inak mi tu humanu dobre znasa, negrcka, nekolikuje, kaka pravidelne..Tak ja neviem. Inak aj stale kojim , iba dokrmujem ked treba.A este stale mam na tvaricke tie vyrazky, tak neviem ci ju to nar nesvrbieva na vecer, lebo ona mi nepolezi v klude ke dju uspavam stale sermuje rukami okolo tvare a mixuje hlavou z boka na bok akoby nemala kludu. tak som jej to umyla zas kamilkami a skusam fenistil, uz snad ako poslednu moznost..Joj. Inak v noci spi mala dobre, budi sa cca 2 krat za noc, niekedy zaspi hned po napapani a niekedy je est echvilku hore, ale nic strasne. Na poradni som bola min tyzden a uz mame 4300 g, takze akurat ked porodnu vahu mala 3 kila a teraz ma 6 tyzdov.

terina25
10. apr 2009

ahojte baby.

riešili ste tu kakanie.naša malá kakala predtým stále po kojení a teraz nie...tak raz za 5 -6 dní,aj to jej musíme pomocť teplomerom.Lekár povedal,že je to normálne. no tento týždeň sa prekonala.Kakala v stredu a aj dnes.a stálo to za to. 😀 Celý byt smrdel.Ináč, tá kakanica sa zmenila na takú hnedo-žltú.aj u vás??

čo sa týka tých čajíkov. My našej malej dávame čajíky.aj lekár nám odporučil,je to dobré na koliku a aj od smädu.Tak neviem,ale ako pozerám,každý lekár hovorí niečo iné.

Ináč prajeme vám krásne prežitie veľkonočných sviatkov.

sue13
10. apr 2009

Ahojte. 🙂
Baby to ako myslite ze pretierate babatko pocikanou plienkou??? 😕
Aj nasa Karinka ked je medzi cudzymi ludmi alebo ked sme dlhsie vonku vecer velmi place. 😕
Ale to by ma nenapadlo ze to moze na nase babatka tak posobit. A pomaha ta plienka?
Je mi to divne. Lebo cely den je dobrucka, kludna a vecer z nicoho nic zacne... 😔

Inak sa mame super. Vcera mala 8 tyzdnov, vazime 4830g a meriame 59cm 😵

sue13
10. apr 2009

Teda dnes ma 8 tyzdnov, som zabudla ze je piatok a nie sobota 😀
Vsetky Vas zdravime a tiez zelame krasne sviatky a vela sibacov 😀

nada.hope
10. apr 2009

ahojte no s tým zarieknutím ani nehovorte, nam sa to stava bezne, tak som v lekarni kupila cistic - je to nejaka rastlinka urobila odvar a prilievam aj do vanicky ked ju kupem, aj jej pretieram tvaricku, ocikanu plienku by som jej chudatku malickemu asi nedala. A pomaha nam to, som tomu neverila, ale zmenila som nazor 😵 😵
Ktovie preco deticky byvaju urieknute, ja ked som bola mala som take problemy nemala ale manzel bol vraj stale, nema to nieco spolocne s farbou oci? niekto hovori, ze ak budu oci inej ako hnedej farby tak deti mozno urieknut, ja mam hnede manzel modre a malicka zatial jej bledne tmavo modra na svetlo modre tak uvidime. 😀
krasulka aj nasa Ninocka ma zelene kakanicky, ale papame bebu a na nej je napisane, ze moze sposobovat zelene kakanie, mozno to sfarbenie sposobuju vsetky UM. 😵 😵
Inac my sme boli v utorok na poradni v dvoch mesiacoch a jednom dni vazime 4320g a 54 cm, uska mame prepichnute 😵 😵

janula10
11. apr 2009

Caute maminy
pozdravujeme vas s Maximkom, teraz nemam cas chodit moc na MK...som stale vonku niekde v terene, vychutnavam si to volno maly je zlaty neplace mi klop klop vobec nema nic ze zachvaty, ani koliku klop klop....

ja by som uz aj druhe prijala za 3 roky a ako som hovorila ze len jedno... 😀 ale nie jedno staci nas dubacik nech ma vsetko...!!!!

ja sa zas ozvem
papa

muriel293
11. apr 2009

Ahojte baby,v prvom rade prajem príjemné sviatky aj keď...ja tieto moc nemusím! 😀

My sme tiež skoro stále len vonku,Martinkovi sa tam páči ale cez obed sme radšej vnútri a hráme sa s hrazdičkou alebo spinkáme lebo v tom teple mi moc spať vonku nechce,ani sa nečudujem...Už je to super,môžeme aj s Peťom chodiť "na pivo",zobereme malého čo ja viem o ôsmej alebo o deviatej večer a spí ako zarezaný v kočíku,vonku sa už dá sedieť tak sa teším lebo Peťo celé dni pracuje a ja robím s malým tak sme aspoň každý druhý deň spolu vonku ako rodinka,keď kúpeme tak sme doma....a už sa našli aj prví odvážlivci čo chodia kočíkovať tak si trošku viem aj porobiť,aj keď prvý raz som myslela že viac kočky pre malého neprídu,lebo bol veľmi zlý ale tak nevzdávajú to hehe...my sme min.týždeń mali 5200g máme aj doma váhu tak nemusíme čakať na poradňu, trinásteho budeme mať dva mesiačiky ale režim ešte stále žiadny 😀 😀 😀 Papáme kedy sa nám chce,raz po dvoch hodinách,raz po štyroch a dakedy aj po siedmych! 😀 Kakáme tuším každý druhý deň,prestala som používať tú rektálnu rúrku lebo sa bojím že si na to zvykne a nebude sa vedieť vykakať sám tak to nechávam na ňom a používam ju len ozaj v nutných prípadoch keď vidím že mu tvrdne bruško a kričí a kričí...
Už sa konečne bud.tt chystám aj na gyndu na prehliadku bo od prvého som doteraz krámovala 😠 Akože vôbec mi to nechýbalo! 😀
Baby vy nemáte problémy s chrbticou? Ja ako malého stále nosím na ľavej strane tak ma začali nenormálne bolieť kríže,vystreluje mi to až do ľavého boku a bolí to ešte aj keď sa nadýchnem...neviem čo bude keď bude mať viac kíl ☹

muriel293
11. apr 2009

Ozaj a ako ste na tom s kilami??? Ja stále slimačím tempom a riadne ma to nervačí,pri malom sa poriadne ani nezastavím,ani tak už nejem vlastne ani neni kedy a zišlo mi iba jedno kilo odkedy som porodila-samozrejme tých trinásť čo odišli hneď v nemocke nerátam! 😠 Nezapnem žiadne gate čo som mala pred tehu a keď sa vonku riadne oteplí tak vlastne nemám čo na seba!

lenkahrehusova
11. apr 2009

Ahojte mamičky
ja sa musím pochváliť, obllečiem všetky veci ako pred tehu, ba dokanca aj 34. Snažím sa pravideľne cvičiť, ako čas dovolí ale ešte je čo dohánať.

Našej malej idú zúbky. Chúďa, stále plačká a nechutí jej ani moc papať ☹ , tak som zvedavá ako to bude v noci.

Tak sa zatiaľ majte, bežím k nej - plačká
😉

lenkahrehusova
11. apr 2009

Konečne zaspinkala, drobček ☹ drahý hneď išiel kúpiť chladivý gél na jasienka a tak som jej ich dobra natrela a asi to zabralo. Už sa ukludnila.

na nete som čítala, že prvé zúbky by mali ísť okolo 6mes. tak sa čudujem, že už jej idú. no uvidíme ....

Naša malá mala na poslednej poradni - 2.4. - 4 950g a 58cm.

ahojte a držím palce s bábätkami 😉

muriel293
11. apr 2009

Leni to teda aj ja čumím že takému bábatku už idú zúbky...hm...vidíš a z nás si tiež robia prču keď je malý jedovitý či mu nejdú zuby! 😀

kvietok23
11. apr 2009

ahojte, co sa tyka tej kakanice, tak aj nam sa zmenila, odkedy tam menej kaka, tak to je take kremove, uz nie take prazenicove a veeeeeeeeela a smrdi to uz aj trosku
baby, vy uz mate menzes? ja som od vcera 9 tyzdnov po porode (cisarsky) a vo stvrtok som dostala a to som zacala 1.4 brat hak .... ☹ 😠

kvietok23
11. apr 2009

a k tym zubkom, no neviem, neviem, ci aj nam uz nejdu, lebo je dneska strasne mrzuty..ani nesplal cez den poriadne.

krasne velkonocne sviatky 😉

ludika33
11. apr 2009

ahojte babule,

aj my prajeme s detickami vsetkym krasne velkonocne sviatky, hlavne vela lasky a rodinnej pohody a aj trosicku vodicky pre maminky 😉

my sme este stale nekakali a uz som z toho zufala, lebo je dnes uz 6-ty den od posledneho vytvoru v plienke. no hadam sa nam uz zadari. ked nie tak v utorok letim k lekarke hned rano.

maly zacal vcera uz viacej slintat, tak ako ked idu prve zubky. mala mi zacala slintat okolo 3-tieho mesiaca a nakoniec jej prvy zubok vyliezol az ked mala 9 mesiacov.

bubatenko
12. apr 2009

ahojte,

hlásim sa po dlhšej dobe, ale posledné dni sme viac vonka ako doma 🙂

V prvom rade chcem zapriať všetkým maminkám a babätkam krásne Veľkonočné sviatky a trocha oddychu, keď máme tých chlopov doma štyri dni 🙂

Inak k tým kakaničkám, tak mi máme tiež posledné dva dni niečo ako opisuje kvietok, ale nie som z toho moc nadšená, lebo doteraz mi malý kakal každý deň, ale tak riadne, že bol veľmi kľudný po celý zbytok dňa a hlavne v noci mi pekne spinkal. Teraz je celé dni mrzutý, krúti sa, mláti so sebou, pučí sa, nevie zaspať, len sa nervačí, v noci vstáva trikrát, doteraz len raz a to mám čo robiť, aby som ho uspala. Našťastie dnes ráno od 5,30 sme cvičili v posteli a po dvoch hoďkách sa konečne poriadne vykakal a hneď sa ukludnil a zaspal....

a čo sa týka menzesu , mne práve končí už druhý, prvý som dostala ešte mi neskončilo ani šestonedelie a teraz presne na 28 deň druhý a to som predtým nikdy nezažila, lebo ja som doteraz mávala mrchu tak raz za dva-tri mesiace.... by ma veľmi potešilo, keby sa mi to pôrodom upravilo 😉

fodorka33
12. apr 2009

ja este menzes som nedostala klopklop a co sa tyka murial tych kil pribrala som za tehu 22kg a teraz mam este 8kg.je to dost ale ide to dole aj ked skor na cm ako na vahe,ale svoje gate kupodivu niektore zapnem 😀 akurat na brusakoch by som mala pracovat.ja co viem cajiky by sa mali davat od polroka a od smadu sa ma davat prevarena vodicka a nie cajik ale to je uz na kazdej mamine ja davam malemu vodicku a pohoda... 😉

wewe8811
12. apr 2009

ahojte kocky, dufam, ze prezivate prijemne sviatky a zajtra prajem vsetkym maminam a bambulkam veela vody (ale nie staci iba trosiiiicku 🙂, aby sme boli zdrave a vyhybali sa nam choroby.
My sme boli na poradni v stredu a hlasime 4 kg a 54 cm (to je pokrok, kedze sme pri narodeni nemali ani 2 kg a 43 cm 😉). Ja tiez prikrmujem bebou a Zoe ma taaaaku zelenu stolicu. Pytala som sa na to lekarky, ale ze to je v pohode. Pytala som sa tiez na caje a povedala mi, ze radsej jej dat lyzicku prevarenej Lucky, ze caje sa teraz velmi neodporucaju. Co mna trapi je, ze posledne 2 tyzdne kazdy den hodi taku sablu. Ale vraj pekne pribera, tak si s tym zatial nemam robit starosti tak neviem.
My sa snazime byt tiez co najviac vonku, len nas prcek chce jest pomaly kazdu hodinu, takze je to trosku komplikovanejsie.
Pekny vecer a zajtra veselu sibacku 😀

wewe8811
12. apr 2009

ozaj tie co ste boli cisarskym, kedy by sme mohli normalne zacat cvicit na brucho? Ja som sa zbavila takmer vsetkych kil, ale do niektorych nohavic sa este stale nedostanem. Aj ked skor mam pocit, ze sa mi roztiahli kosti a panva ako ze mam este brucho 😒

terina25
12. apr 2009

Ahojte kočky.

tak nás zajtra čaká ten deň D 😒 Dúfam,že ja nebude veľmi obliata...

Konečne sa nám upravilo to kakanie klop klop. Aj keď nekaká každý deň, ale aj tak je to lepšie. Kaká už každý druhý deň. Myslím si,že veľmi tomu pomohli čajíky a aj to,že som začala jesť kompóty.Ale čo ma trápi je,že už tri dni je nekľudná.Cez deň vobec nespí, stále len plače aj vonku.Ukľudní sa len pri didke a chce jesť pomaly každú hodinu. A strašne slintá.tak neviem,či aj jej neidú náhodou zúbky.lebo už naozaj nevieme,čím to je,že je taká zlá.Ale žeby to bolo tak skoro tie zuby??baby a ako ste nato prišli,že im idú zuby?lebo keď jej dám lyžičku do úst,tak by malo byť počuť cinknutie,ale ja nič nepočujem.tak neviem.

tak vám prajem pokojný večer a veselú oblievačku.

muriel293
12. apr 2009

wewe nič si z toho nerob aj ja mám pocit že mám dáke roztiahnuté tie kosti! 😅

Baby my keď kakáme tak je všade taký smrad že konec,Peťo mi vždy ujde z izby ale minule ma už nasral lebo ide o princíp tak som mu tú dosranú plienku dala pod sedačke do auta čo stálo na teple! 😝 😀 😀 😀
A aj cika nám vždy riadne smrdí...nechápem prečo ale je to ee! 😀 Alebo žeby z toho UM??? 😅

terina25
12. apr 2009

ozaj ,ešte som zabudla dodať ,že som už včera dostala MS. teším sa maximálne 😠

aj naša kaka smrdí a riaaaaaaaaaadne.musíme vetrať byt 😀

ludika33
12. apr 2009

ahojte kocky,

prajeme krasne velkonocne sviatky.

terina si poklad. ja som rozmyslala co mam jest, nech ma maly aspon kazdy druhy den stolicu a kompoty ma nenapadli. uz aj nabehnem do pivnice na kompotiky. hadam pomozu. dakujem.
dnes vecer sa andrejkovi podarilo po dlhom cviceni a pomocou rektalky po tyzdni vykakat. ta spokojna tvaricka maleho hovorila za vsetko.

prajem este krasny vecer

patkao
12. apr 2009

ahojte..veselu velku noc 🙂 my kakame kazdy den,niekedy aj 2x..nastastie uz nehnackujeme..ja som MS este nedostala,vobec mi vsak nechyba 😀..A tie kila,hm,ja mam este +5,5 uz sa to chudnutie zastavilo..oblecem len par veci,nieco kvoli kilam,nieco kvoli panv.kostiam...

andrea142
13. apr 2009

ahojte

prajem veselú veľkú noc 🙂

aj ja som už dostala MS pred dvoma dňami. musím si to poznačiť lebo zabudnem. 😀 . mne ešte zostali asi 2 kilá a možno už aj viac už mesiac som nestála na váhe aby som nevidela ak som niečo pribrala ak som pribrala 😀 . ale v pohode si zapnem všetky veci.

evkastipka
13. apr 2009

Ahojte,

s Karinkou Vám prajeme Veselú Veľkú noc....kuknite náš albumík...Karinka sa premenila (s mojou pomocou...xixi) na Veľkonočného zajka

Ja zatím MS nemám...ale občas ma bolí tak bruško, že asi dlho na seba čakať nedá 😠 ... my kakáme skoro každý deň, vidím, že rozoberáte aj kg, zhodené mám všetky čo som nabrala počas tehotenstva, len ešte mi zostalo 10 kg, ktoré sa na mňa "prilepili" počas výdatnej hormonálnej liečby...no čo už...snáď budúce leto budem kočka...

marya
13. apr 2009

Caute baby,

aj my s Petkom prajeme veselu Velku noc 🙂

Ja som MS dostala ani nie 6 tyzdnov po porode, a druha nejak meska, tak som zvedava, co z toho bude 😀 😀 Ale doki mi povedal, ze pri kojeni je ten cyklus bezne nepravidelny, ze mozem mat aj 2x za mesiac, alebo zas tri mesiace nic...
Joj a kila, uz sa radsej ani nevazim, a ani to neriesim, este ich mam dost navyse, brucho mam sice skoro ako pred porodom, ale zato vsade inde po tele som riadne obalena 😀 🙄 ale co uz, akosi sa tym nezaoberam, myslim radsej na ine dolezitejsie veci 😅

Nas Petko kaka kazdy den 2-3x, a zatial sme ziadne koliky nemali, tak verim, ze uz ani mat nebudeme 😵

Janula, pises, ze aby Maximko mal vsetko - a co ak medzi to vsetko patri aj bracek alebo sestricka ? 😉
My sme povodne planovali 3 deti, ale teraz ked uz jedno mame a vidime, ake je to uzasne, tak sme uz zvysili "taxu" na 4ks, tak sa tesim 😅 😵 😵

a2303
13. apr 2009

Ahojte,

Krásne Velkonočné Sviatky prajeme, i keď trocha neskoro...

Cez sviatky sme veľa čavargovali, užívali sme si voľno, bolo super!!!!
Malinká neplače, vydrží na cestách aj celý deň, je to náš poklad!!!

Majte sa krásne a dobrú noc, zajtra prídem

a2303
14. apr 2009

Ahojte,
Vidím nie len ja nestíham prispievať 🙂
Malá ešte spinká, tak zatial umyjem riad a trocha poupratujem a poobede ideme do práce.
Predstavte si, malá má už svoj nočný režim. Večer po kúpaní a prečítaní rozprávky medzi 21:00 a 22:00 hod zaspinká pekne sama a vstane o 04:00 ráno. Stále vstáva len o štvrtej, takže už má pekný režim.

Majte sa krásne a prajem Vám pekný slnečný deň!!! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre