Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

muriel293
16. mar 2009

a vôbec,nechápem čo robia v zdravotníctve a teda pri bábatkách ženské ktoré to nebaví...mali by si nájsť inú prácu! 😔

nada.hope
17. mar 2009

Ahojte maminky, tak my sme dnes mali celkom skvelu noc, mala papala o 19 a potom o 24 a nakoniec až rano o 05:30 takže super, aj ocino sa vyspal...........
Dnes som si privstala, lebo malicka ma podla vsetkeho pupočnú herniu (pruh), tak sa chystame k doktorke, nech sa na nu pozrie, a uvidime ci moja diagnoza je spravna.

Inac babenky odporucam jednu stranku http://www.choredieta.sk/index.php/novorodenec-...
na ktorej sa dozviete co to o detskych ochoreniach a je tam aj forum, kde staci napisat a odpovie vam detska doktorka, pisala som jej uz dvakrat a vzdy mi odpisala, vralo odporucam. 😵 😵 😵

Muriel netrap sa kvoli mliecku, ja ho mam a mala mi z neho grcka, ja sa sice stale nevzdavam sem.tam prilozim, ale myslim ze z toho nic nebude. My papame bebu antialergicku 😉
A co sa tyka starostlivosti o babatka v nemocnici, ked som sa ja opytala, ci mi daju injekcnu striekacku, na dokrmovanie malej, tak som dostala odpoved : to nemozte, to mate od koho a podobne dristy, ..takze sestricky su asi vsade rovnake aj ked cest vynimkam. 😵 😵 😵

katulikzlatulik
17. mar 2009

Aaahojte maminy, som tu nebola ani nepamatam... my sa mame fajn a hlavne pestro... jeden den je skvely, druhy preplakany... inac vas pozdravuje aj Martinka17 takisto sa maju dobre a veselo... chodime spolu kocikovat nasich drobcekov 😉 Pekny den vam aj vasim anjelikom 🙂

katulikzlatulik
17. mar 2009

muriel... ja mam takisto veeelmi neprijemnu skusenost so sestrickami na novorodeneckom a ich pristupom... nic mi nechceli ukazat s tym, ze v knihe mam vsetko popisane, tak co otravujem... nakoniec som to poriesila tak, ze ked bola primatorska vizita a primarka sa ma spytala, ci mam nejake dotazy, tak som jej vsetko pred vsetkymi doktorkami a sestrickami povedala... ste mali vidiet, ako ma zacali obletovat.. hned vsetci vedeli moje meno, a dokonca mne samej ukazali ako kupat babatko... ostatnym to ukazali asi 10tim zenam na jednom babatku a staci a ja som mala osobitne skolenie... ja som najprv chcela so sestrickami dobre.. aj som ich pekne prosila, aj som im dezerty a kavy doniesla.. ale ked po dvoch dnoch sa nic nezmenilo, tak uz som to musela na vizite povedat... takze muriel nic si z toho nerob.. myslim, ze v dnesnej dobe je taky pristup asi normalny zialbohu 😒

terina25
17. mar 2009

Čaute baby.

pozerám,že dnes tu nikto nie je.Asi ste mali ťažkú noc,tak ako my 😠 No,čo už.Nie vždy može byť kľudne v noci.Musíme mať aj trochu vzruchu.

Aaaaaa, vítam ťa Katka po dlhej dobe. 😉

S tými porodkami je to horor.Mne našťastie priložili malú hneď po porode,takže aspoň to. Rodila som o 8.30 a priniesli mi ju na izbu večer o 22.00 a už mi ju nechali.Tiež som absolútne nevedela,že čo a ako.Najhoršie bolo to prvé kojenie.AKože tu ju máte, ľahnite si na bok a toť vsjo.malá mi tak ťahala bradavky,že mi už v porodke popraskali a keď jedla a odgrgla si,tak vyvracala krv ako upír ☹ Potom sa to upravilo, no doma sa mi zase zapálil prsník a tak som sa po týždni vrátila do nemocky,aby mi dali oxitocín,čo bolo dosť bolestivé.Nevedela som si ani sadnúť na riť a to nehovorím,že som v ambulancii odkvecla 😖 No našťastie,teraz je to už o.k.Aj keď mám ploché bradavky a malá sa furt jeduje,lebo sa nevie veĺmi prisať.A to že dávate UM?no a??aj ja občas prikrmujem nutrilonom,lebo malá sa niekedy nevie dojesť.a čo mám robiť, nechať ju hladnú??ináč, viete čo bolo najlepšie?keď som mala zapálený prsník,dostala som vysoké teploty ,no a samozrejme som nemohla kojiť.Pýtala som sa na pohotovosti,že čo mám teraz dať malej jesť a oni sa tvárili,že nepočujú.dobré nie??

dobre baby,držte sa.idem,lebo malá ako tak spí,tak to idem rýchlo využiťl

papa

patkao
17. mar 2009

terina ty si na tom bola presne ako ja..len mna so zapalom nechali v nemocke a malej doniesli materske mlieko,kedze som mala horucku..samozrejme ze vo flaske,ziadna striekacka..ja mam tiez inak horsiu skusenost so sestrickami..mala mi tam plakala a oni ze je hladna,tak som jej stale davala,aj s krvavymi bradavkami,bolest strasna a rev neprestaval,potom prisla dalsia,ze vy ste tu malu prekrmili,boli ju brusko,tak sa o nu starajte!

zmokito
17. mar 2009

Ahojte, no vidim, ze sme sa jedosili vcera vecer viaceri... nielen my 😕 v noci nastastie pekne spal, ale som si uzila, kym som ho ulozila.

Muriel, no uzasna story z porodnice, nepochopim, ako sa mozu takto spravat k zenam, co prave porodili... fakt, ked ich to nebavi, nech si najdu inu robotu... grrrrrr 😠
Ja teda tiez na sestonedelie nespominam s extra laskou, ale ked som potrebovala poradit, pomoct, tak prisli a ukazali...

terina25
17. mar 2009

ja som mala našťastie v porodke popraskanú len 1 bradavku,tak som mohla kojiť z druhej. A či malú dokrmovali,to neviem,lebo som ju mala stále pri sebe na izbe.Akurát mohli ju dokrmovať len ten 1 deň,keď sa narodila.Ináč nie.

a s tým prekŕmením to poznám aj ja.malá by len stále jedla ,no a ja mám odkiaľ vedieť,že už má dosť.Ona je v tomto strašná.už sa mi stalo,že mala bradavku v ústach, pritom sa zgrcala ,ale bradavku nie a nie pustiť. To je teda číslo.A potom samozrejme,že ju bolí bruško.Veď bodaj by nie...

kvietok23
17. mar 2009

😉 caute, kde ste vsetky?

janula uz sem nechodi? 😕 😉

marya
17. mar 2009

Caute baby,

no teda, to ste v porodnici mali niektore ozaj veselo... 😠 ja by som take kravy nakopala do zadku 😠 😠

Ja som zas v porodnici zazila pravy opak, vsetky sestricky ( az na jednu ) boli velmi mile a ochotne, snazili sa pomoct mamickam pri kojeni, fakt boli zlate 🙂

Nadi, aj nas Petko ma tu herniu, ma to ale nastastie malicke a doktorka povedala, ze to je u babatiek uplne normalne a nemam si robit starosti...teraz mu to prelepujem gazou pre istotu nech mu ten pupcek nevyjde este viac a ma to zatial nastastie v pohode 🙂

kvietok23
17. mar 2009

baby, nemate niektora zaujem o super digitalne teplomery do vody? ja ho mam a som strasne spokojna, meraju uplne presne https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...
😉

lenk30
17. mar 2009

ahojte, no nech čítam o kolikach a bolestiach bruškách kade tade, všade píšu o poobedných a večerných bolestiach..............a my to máme hodinu po každom papaní......a vy?
- táto noc bola ťažká, lebo zabudol papať o 21, zobudil sa až o 23 a potom chcel každú hodku.

teri, to prejedávanie sme mali minulý týžden a teraz zas nechce papať, poťahá max. 2 minútky........to asi stále bude niečo

muriel, tak to bol prístup. ja som mala na personál potom fest šťastie. všetky sestričky aj doktori boli zlatííí. /až na jednu sestričku, čo ma dojebala, keď tam bol všade prievan po chodbách a stále otvorené dvere - a viem aké mala kamoška problémy s malým, keď prišli z nemocky so zápalom stredného ucha.......a keď som mu prikrývala ušká plienkou sa na mna pozerala, či ja chodím v klobúku............../

baby, s tými pipíkmi robíte niečo? doktorka mi povedala, že mám a všade čítam, že už sa to nerobí

kvietok23
17. mar 2009

pamatate si na skybaby? je novembrovka 😉 😵
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

marya
17. mar 2009

Jej tak to je super, ze Skybaby caka dalsie babatko 😵 😵

Lenka, nam dokina povedala ze s pipikom nemame robit nic, len normalne vzdy vycistit, ale inak nechat tak 🙂
A koliky nastastie nemame, Petko prdka ako divy 😀 a dufam, ze ich uz ani mat nebudeme...pijem feniklovy caj, tak asi to mu pomaha 🙂 ale drzim palceky, nech to Filipkovi rychlo prejde 😉

lenk30
17. mar 2009

no aj v pôrodnici mi povedali, že nič nech nerobím..............a pediatrička,že áno.
po tej kontrole klbikov v 6t sa už potom nemusia nosiť poštolky? ja ich davam lenna den, lebo s nimi nevie už vôbec prdkať.......
marya, ten feniklový pijem aj ja, aj malému som začala dávať, mastičky a všetko možné.........nepomáha moc

molly28
17. mar 2009

ahojte...dnes som bola prvykrát s malou pozrieť v práci a bola úúúžasná 😀 😀 😀 spala celý čas. celé štyri hodinky...prebrala sa až ked sme dosli domov....

nikuska22 - ja ti presne neviem ako jej to preplachuju, ale viem, že ich to straaaašne boli...je to vraj dosť drastické, preto k tomu maminky nepúšťaju.....duuufajm, že vás to minie 😉

molly28
17. mar 2009

😀 martina1982 byvame v rovnakom meste....Sice ja som z Bojnic, ale to je dohodiť kamenom... 😀 😀 😀 škoda, že tu nie je dáááka februárovka aj z mojho okresu.....bolo by s kym viac pokecať aj pri prechádzkach s kočiiiikom 😀 😀

muriel293
17. mar 2009

ahojte,tak vidím tu že všade sú v pôrodniciach také ježibaby ako aj u nás! (česť výnimkám) Viete ja som hrozná papula ale som sa bála dačo povedať lebo som si povedala že čo ak potom budú ku mne ešte hnusnejšie? Tak som si radšej porevala... 😖
Jedine na tú starú pučuru som si otvorila ústa čo tam má na starosti chystať izby pre nové mamičky ,akože meniť prádlo čistiť stolík a upratať,čo to je za funkcia neviem presne ale tá už od rána ako nás so spolubývajúcou mali prepustiť oxidovala na chodbe s vozíkom s čistým posteľným prádlom a furt nám chodila kukať do izby,už nás to obe štvalo,bolo na nej vidno že ledva čaká kedy vypadneme,oxidovala tam celé doobedie a poobede keď sme sa začali baliť tak surovo vtrhla do izby a začala mi dezinfikovať stolík na ktorom som ešte mala uložené veci (!!!!!!!!),malý ešte spinkal v postieľke a nebola som ani úplne zbalená to ma už také nervy chyili že som jej nasrano povedala či nemôže počkať kým vypadneme!!!! Fakt akože otras prístup a ešte sa aj urazila na mňa! 🙄

Takže,druhé dieťa už neplánujem ale nie pre pôrod,to už akoby ani nebolo ale pre ten strach oň a pre ten prístup na šestonedelí! úplne ma to znechutilo!

krasulka
17. mar 2009

babulky, nasa mala ma dnes hrozny den..od rana nepokojna, kruti sa nozickami kope, spapa malo, na chilku za spi a za par minut sa preberie..poobede som jej uz masirovala brusko, stlacala, nozicky dvihala, lebo prdela take smradiky, tak som ju posparchala rektalnou rurkou a doooost sa pokakala..chudatko moje..teraz mi spinka zas chilu..jooj

ludika33
17. mar 2009

juj muriel, tak to mas teda ozaj otras zazitok zo sestonedelia. nastastie mna toto obislo. ja som mala aj na sestonedeli aj ked som este na gynde lezala dobri personal. akurat ma nasrala jedna cikanka upratovacka, co som ju nasla hrabat sa v mojich veciach, v mojej penazenke a mala pekne pripravene eurase aj gastrace co si chcela pekne "pozicat". to bol des zazitok.

ludika33
17. mar 2009

krasulka a ty neskusas masirovat malej brusko masticku pupik? nam to dost pomaha, ked ma maly problemy, ukludni ho to. to iste som pouzivala aj pri malej a aj u nej masticka zaberala a nemusela som denno denne sparkat teplomerov v riculke.

krasulka
17. mar 2009

ludime musim ju kupit zajtra a vyskusam to.

To myslis vazne s tou cigankou? no dufam ze si ju hned ohlasila..svinu..

lenk30
17. mar 2009

ludika, tiež mám tú mastičku, ale ked sa krčí a dvíha nožičky, tak sa mi nedá masíeovať krúživými pohybmi............ved kope jak kobylka

xarah1
17. mar 2009

ahojte mate niektra skusenosti s protikolikovou flaskou?pomaha to alebo je to len dalsia habadura ako z nas vytiahnut peniaze?u nas ten krem nezaberal a nezabera uz ani cvicenie s nozickami ani kvapky ani nic

muriel293
17. mar 2009

ahoj xarah mne tú protikolikovú fľašu odporúčala kamarátka keď som sa sťažovala na naše večerné vyspevovanie lebo že to je parádna vecička ale ja som to nekúpila,nás to potom prešlo...

terina25
17. mar 2009

😒 xarah:ja mám tu protikolikovú fľašku,ale žiaden rozdiel nevidím.Nezdá sa mi,žeby to pomáhalo.

lenkahrehusova
17. mar 2009

Ahojte.
Aj mi sme mali problémy s prdíkmi a doktorka odporučila Infants Dophilus. Je to taký prášok. Je to pre bábätká aj dospelých.
Ja to dám malej do čajíku a zaberá to. prdíky sa jej rozbehli.

terina25
17. mar 2009

naša malá prdíky má,ale aj tak ju bolí bruško.Aj teraz plače 😔 už čakám kedy to konečne prejde.veď už by bolo načase.

ozaj baby, boli ste už na kontrole po šestonedelí?ja ešte nie a dosť sa bojím aby to nebolelo.A dostali ste už MS? je ešte nie a to som sa čistila ,,len,, približne 2 týždne.Čo sa týka ,,ťuťu muťu,,,tak ani to som ešte nerobila.Tiež sa bojím,lebo ma dosť pozašívali.Zvonku ani nie,ale zvnútra...

terina25
17. mar 2009

škoda, dnes ste mali asi všetky ťažký deň. AKo naschvál.tak nič .prajem vám dobrú noc.Dúfam,že aj naša bude jedna z tých lepších.
ahojte

ludika33
17. mar 2009

ahijte asi tu uz nik nieje

teri ja som sa uz objednala na kontrolu po sestonedeli, ale idem az dakedy v maji, tak sa zatial netrapim ci to bude boliet. trosku sa aj bojim, lebo som tiez dost postopkana z vnutra, tak aj tutu mutu zatial odsuvame a este k tomu sa stale aj cistim, tak aj preto este nic nebolo. MS mozes dostat aj po pol roku aj neskor prvy krat. ja som pri malej dostala po pol roku prvy krat a potom uz pravidelne chodili

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre