Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

lenk30
12. júl 2009

ahojte maminečky.

muriel, pekné foto. filipko už má tiež frajerku Ninušku - ešte že som si spomenula. dnes má meniny. mali by sme ísť na rodinnú návštevu 🙂 kurnik nemôžem nájsť káblik od foťáku, máme ich aj nafotených ako jej dával dolu klobúk, naťahoval ju, ťahal za sukničku. chlap sa nezaprie

kvietok- máš krásny kočík 😀 . inak ja som s ním veľmi spokojná a myslím, že to že rúčka je naopak bude vadiť viac mne ako jemu, lebo včera mrnčal v kočíku, tak som to zdvihla, vzdadu podložila dekou a dala ho do sedu a svietilo mu slnko, tak som ho dole kopcom viezla obráteného k svetu a ja som kočík držala z boku............a ticho kukal, takže výhľad na svet sa im bude zdať viac ako výhľad na nás 😀 to len my si namýšľame 😀 😀

baby teším, že ste už skôr začali s príkrmami a budem sa mať koho pýtať a otravovať.......ja hnusoba

a hlásim konečne po 3.týždnoch prespatú noc...............hurááááááááááááááááááááááááá. no síce 3xpapanie, ale pred tým sme sa nosili, prechádzali po byte, oči mu išli vypadnúť, iba u nás v posteli........ja už nevyspatá, unavená..........na MK je téma "každé dieťa sa vie naučiť spať". tam ma len dodrbali, že všetko robím zle, že ho mám nehcávať zaspávať s plačom, ku mrnčaniu nevstávať a pod. no to určite. a ja keď nevstanem k mrnčaniu - on len stupňuje a keď sa rozjačí, potom nezaspí. len jedna baba práve z MT mi napísala, že podľa všetkého asi chce stále cítiť mňa, tak nech mu skúsim dať do postielky moje tričko. tak už ddruhú noc má v postielke moju nočnú košeľu..........a pohoda. uvidíme, či je to fakt, či náhoda. ale hlavné je, že som konečne vyspatá.

krásnu nedeľu prajem

marya
12. júl 2009

Caute baby 😅 ,

tak vy uz mnohe veselo prikrmujete, aspon takto nazbieram inspiracie a informacie 😅 my sme este stale iba na maminom mliecku, este par tyzdnov a ideme aj my na zeleninku 😅

Petko sa uz tiez konecne pretaca z chrbatika na brusko a opacne, strasne rad rozprava, sedka, stoji, vsetko mozne, len lezat sa mu nechce 😅

Lenka, aj nas Petko v poslednej dobe vymysla so spanim, poslende dva tyzdne sa budi za noc snad aj 8x...nastastie mu staci dat len prso do pusy, parkrat cucne a spinka, ale za hodinu zas to iste...mozno ale vyskusam tvoju fintu s tym pyzamom 😅

A mame 7350 g a 71 cm 😅

marya
12. júl 2009

A este prajem Patkinej a Nadkinej Ninke vsetko najlepsie k prvym meninkam 😵

lenk30
12. júl 2009

aj my s Filipkom prajeme Ninkám všetko naj a veľa úsmevčekov 🙂

baby, koľko vaši drobci spia cez deň? skúste mi to prosím narátať............lebo čo som písala na tú tému"každé dieťa sa vie naučiť spať"- ohľadom toho nášho nočného pochodovania, odpísali mi tam, že príliš veľa spí cez deň.

Mne sa to ale nezdá. spinká 3-5 hodín ako kedy /predvčerom sa mu zadarilo 40min. za celý deň, katastrofa/
Vychádza to zhruba tak, že vydží hore 2-2,5 hodky, ale to žiadne ležkanie - to je extrém aktívny. Ja si myslím, že v 5.mesiaci je to denný spánok akurát.........

........a pred nočným spánkom - kedy vám naposledy a koľko spinkajúúúúú? teda to večerné spinkanie. možno to je naša chyba. o 17 ešte schrupne tak na hodku

Ďík za odpovede, dúfam, že sa dopracujem k tomu, aby sme čoskoro prespali noc

nada.hope
12. júl 2009

Dakujeme 😉 🙂

terina25
12. júl 2009

všetko najlepšie Ninkám k meninám 😉 😀

terina25
12. júl 2009

My sme sa v stredu vrátili z Vysokých Tatier a bolo FANTASTICKY 😉

terina25
12. júl 2009

Sofinka bola ako MED 😉 Vobec sme ju nespoznávali.Napapala sa,odgrgla si a o pol hodku až hodku zase spala 😉 Celé dni bola na vzduchu,tak aj možno preto.ale naozaj sa zmenila na nepoznanie.Od kedy sme sa vrátili domov je taká stále,až dnes sa to nejako pokašlalo 😒 Ja len dúfam,že sa opäť nezmení k horšiemu 😒

terina25
12. júl 2009

V auguste sme chceli ísť do bardej.kúpeľov ,ale asi pojdeme znovu do tatier. 😉 Strašne som si tam oddýchla a ako sa o malú staral moj manžel ani nehovorím.takto keby sa správal vždy,to by som brala.A prospelo to určite aj nám dvom.

lenkahrehusova
12. júl 2009

Ninky - všetko najlepšie želááááááááááááááááme 🙂

terina25
12. júl 2009

no,musím bežať.malá sa už zobudila.
pekný víkend

sue13
12. júl 2009

Ninkam vsetko najlepsie k prvym meninkam!!!! 🙂
Terina a kde ste boli v Tatrach? Aj my chceme ist zaciatkom augusta a stale neviem kam presne... 🙂
Daj nejaky tip prosim. Dakujem.

Lenk30 nasa Karinka spi cez den kazde cca 3 hod. po 20 minut. Velmi malinko. Ale za to vecer okolo 19.30 sa uz pyta spinkat a buva do rana do 7mej.

Baby vy sa s tymi prikrmami dost ponahlate. My sme este neprikrmovali. Vraj nie je treba ked Karinka pekne prospieva. Zacneme uz coskoro ryzovou kasou a potom zeleninkou. Nie je sa kam ponahlat. 😉

ludika33
12. júl 2009

ahojte maminky a deturence,

posielame Vam trosicku chorvatskeho slniecka, co sme si doniesli do zasoby.

Pozeram, ze rozoberate prikrmy. Ked plne kojite a dietatko prospieva, tak sa ma zacat prikmami az od ukonceneho siesteho mesiaca. Vam doktori hovorili, aby ste uz zacali? Ine je ked nie je plne kojenie dietatko, tak to sa zacina od ukonceneho strvteho mesiaca. Neponahlate sa nejako s tym pridavanim jedla? Mne aspon doktorka aj pri Natalke hovorila, ze kedy uz mam postupne zacat pridavat a to bolo hodne neskor ako vy pisete. Mate to odkonzultovane aj s lekarmi?

marya
12. júl 2009

Lenka, nas Petko spinka cez den tak 2x po hodine a pol, niekedy viac, niekedy menej...ale ked chce cez den spat a je mrzuty, tak co mam, naschval ho drzat "pri vedomi" ? to je blbost, ked potrebuju deti spat cez den, podla mna nech spinkaju...ved teraz uz maju dobry rezim, vedia kedy je den, noc, a to ze sa v noci budia podla mna nesuvisi s tym, ze by vela spal cez den, teda aspon nas Petko, lebo on len potrebuje si parkrat cucnut, a spinka dalej ako gumeny... 😅

andrea142
12. júl 2009

ahojte

hlásim sa aj ja 🙂 sme boli u mami ( síce býva max. 15min. do nás 😀 ) ale po prvýkrát sme tam prespali . včera švagor oslavoval narodeniny a aj Lili mala meniny tak sme oslavovali .

aj ja prajem Ninkám všetko naj ......

lenk: moja spí cez deň všelijako ...... ale cca po 2hod. max 2,5hod. je unavená a zaspí na cca.30min. niekedy viac niekedy menej. Keď je v kočíku a ten sa jej hýbe pod zadkom tak potiahne aj 2-3 hodinky. ale niekedy je hore aj 5hod. ale potom je už nevrlá a zaspáva s plačom lebo to je ešte pre ňu dosť veľa. aj mne mama a sestra vytýkajú ,že keď malá zamrnčí hneď ju beriem na ruky 🙄 , a že " keď bude väčšia tak od nej nič nebudem vedieť robiť" ..................... veď nejako to zariadim 😀 😀 😀

ináč ohľadne toho spania alebo zaspávania, nosenia dieťaťa na rukách ......... atď ..................... je to 5 ľudí 5 rôznych názorov.

Ludika: ja som to prikrmovanie s lekárkou nekonzultovala ......( ale ja nekojím malá je na UM) ,začala som ako dovŕšila 4.mesiac 😉

andrea142
12. júl 2009

Muriel: ani ja 😉 ....

Wewe: ja som to varila viac ako hodinu možno aj dve. aby to bolo úplne mäkké.

tak idem spať ,lebo som spala iba 6.hodín dobrú noc 🙂

muriel293
12. júl 2009

no ahojte,ja som dneska nazbierala prvú mladú fazuľku,uvidíme čo Maťko na to :D dúfam že ho nebude bolieť bruško z nej....teraz už od deviatej nevie zaspať,vyrevúva v postielke och joj
Boli sme dnes u našich a bol ako čert no doma razom akoby nič,usmieval sa,pišťal ako vždy od radosti,hm asi je už zvyknutý na svoje prostredie... 🙄

ludika33
12. júl 2009

andrea tak to potom hej, to som pisala, ze ak su neni deti kojene tak sa mozu prikrmovat uz od ukonceneho 4 mesiaca

patkao
13. júl 2009

ahojte..dakujeme za blahozelania k meninkam,aj sme pooslavovali troska.lenka ja som tiez do tej temy pisala,lebo je to cista hroza u nas so zaspavanim,tak som si tam tiez precitala kadeco,ako ich treba nechat vyplakat a tak,ale to ja nezvladam..najhorsie ze pri zaspavani mi ninka reve aj ked ju nosim,takze bez revu to nejde aj tak,ale aspon citi ze som pri nej,teda dufam 🙂.tiez som rozmyslala ze co robim zle,ale netusim..mne ninka spi pol hodku doobeda,hodku poobede a pol hodku podvecer a zaspava po osmej..mam doma knizku,kde pekne vysvetluju,ze ak babo reve pred spanim,nevylucia sa mu hormony na spanie a zaspi len od unavy a to nie je dobre do buducna..ja teraz 2 dni skusam kupanie v odvare z materinej dusky a dufam ze to nezakriknem,ale raz zaspala uplne v pohode bez revu,prvy x za 5mesiacov a vcera asi 2x mrnkla,tak uvidim dnes..uskodit to nemoze..a tiez sa mi zacala budit 6x v noci na papanie,tak ze jej dam kasu na noc,kupila som ryzovu nutrilon pre deti od 4 mesiaco u,zjedla tak 20ml a potom mi pol noci vracala,som bola zufala,tak radsej jej davam kazdu chvilku potiahnut ako to vrackanie..dnes som sa neako rozsupla,ale co ked som sa chcela tolko vyrozpravat 😀

marya
13. júl 2009

Patka, aj mne sa Petko zacal tak casto budit v noci, tuto noc 5x, vcera 8x...ale ver tomu, ze oni sa nebudia preto, ze su hladne, ale preto, ze len potrebuju citit mamu, trosku si "cucnut", co je pre nich snad este viac ako pritulenie, vraj to deti vnimaju ako najblizsie spojenie s mamou...takze si myslim, ze nejake kase alebo tak im k hlbsiemu spanku nepomozu...to chce len trpezlivost, alebo ich potom fakt nechat vyrevat a pochopia, ze ziadne cuckanie nebude, ale na to nemam chut ani nervy, ja si chcem Petka vychutnat so vsetkym a aby som ho v noci alebo aj cez den nechavala revat, to teda nie...preco mu to "cuckanie" v noci nedopriat ked to potrebuje, no nie ? ...a deti, ktore su nosene na rukach a maju co najviac telesneho kontaktu s mamou, su ovela skor samostatnejsie, maju lepsie sebavedomie, zdravsi psychicky vyvin...ja preto Petko nosim na rukach vzdy ked si zaziada a nech si mamy a svokry hovoria co chcu... 😉

janula10
13. júl 2009

caute maminky
k tomu kociku slalom ja mam Maximka uz od 3mesiaca v sportaku a je statsny ze vidi vsetko naokolo....Musela som ho dat do sportaka lebo chcel uz sledovat a podobne....Nerobi mi to ziadny problem ho nemat poproti sebe praveze naopak dobre je ked si dieta nezvykne nato ze chce vidiet len maminku... 😉 🙂
ja sa uz obzeram po kociku co budeme pouzivat od jari resp buduceho leta taku rychlobezku len ked uz bue poriadne behat...uz som si nasla 2 typy no je to tazke ked sa tu moc nepredavaju...ale to ma cas to az na vianoce budeme kupovat...

ako s amate?

ja som sa stretla s Bubatenkom, boli sme chlapcov kocikovat kto mate Facebook tak ste videli, a stretavam sa a som v kontakte s pishulinou a shupolienkou tiez chlapci rastu ako z vody:o)))

No a chodime na to plavanie od 2 a pol mesiaca co som vam pisala a Maxim uz sam preplava celu virivku v kolese, som zvedava len co bude robit a reagovat na more 😀

bambulla
13. júl 2009

ahojte tak som tu aj ja po dlhsom case.dneska sme boli na poradny a druhom ockovani a aj na sone noziciek,no tak mame 7500g po ockovani sme mrzuty ale zatedy chvalabohu bez horucky no uvidime aku budeme mat noc a sono mame v poriadku uz nemusime ani na dalsiu kontrolu, 🙂 no a ktomu spanku hrôza v noci zo dva niekedy tri razy hore papame flasu a cez den to tak po 20-30 minut medzi jedenim ako kedy 😉 dneska chcem skusit dat na noc kasu na dobru noc tak dufam ze potiahne az do rana 😉 😉 😉

muriel293
13. júl 2009

čaw Janula,
ja mám už tiež športiak,vaničku som používala asi tri mesiace a potom som ju chcela vyprať tak už sme ju nedali späť a tiež mám športiak otočený od seba a malému to nevadí. Tiež sa rád pozerá okolo seba a dá sa to polohovať ako kresielko takže tam ešte nesedí ale polosedí :D a vo vaničke by mu aj tak už bolo teplo a myslím že by tam bol aj dosť naprataný :D:D:D
To je super že je Maximko taký šikovný,môj sa ešte stále nepretáča,zajtra ideme na kontrolu do ambulancie pre rizikových novorodencov no som zvedavá čo zas tam povedia,iste budú papulovať že sa nepretáča ale tak čo narobím....ale v kresielku aj v kočíku sa už dvíha akoby do sedu....a strašne je pritom srandovný!

Ozaj,tie čo máte chlapcov,
ako to vlastne je s tou ich predkožkou?! Však sa to nemá sťahovať? Lebo dneska ma kamoš presviedčal že by som to mala sťahovať ale čítala som že sa to ešte nemá robiť tak ja to nerobím! Napíšte či sťahujete lebo ma rachne! 😅

wewe8811
13. júl 2009

pekny podvecer prajem 🙂
janula Ty mas akeho sikovnika doma 😉. Chodievas plavat aj niekam do bazenov? Ja rozmyslam, ze po lete by som zacala, len neviem kde je to dobre, tak zbieram infosky 🙂.

muriel ja som bola na neurologii pre rizikovych novorodencov a tiez sa nasa bambulka nepretaca (teda sem tam sa jej podari) len sa zdviha do sedu a lekarka bola uplne v pohode. Deticky sa vraj maju pretacat v 6. mesiaci takze nasi drobcekovia sa nemaju kam ponahlat 😉

wewe8811
13. júl 2009

andrea az 2 hodiny? to sa mi zda moooc dlho. Ja mam uz po 30 min uplne makku ryzu, takze asi bude stacit nejakych 40 min a potom este roztlacim.

andrea142
13. júl 2009

wewe: ja som čas nesledovala aj som na to troška zabudla 😀 ale varila som to viac ako hodinu 😀

mama a sestra mi hovorili aby som to varila aspoň hodinu ........

bambulla
14. júl 2009

dobre ranko mi sme zaspimkali vecer s horuckou 37.7 nad ranom uz bola len 37.0 a teraz zase 38.1 lezka v postielke trosku si mrmle drobcel moj inac by tam tak potichu nelezkal keby mu nic nieje dufam ze nam to rychlo prejde ☹ a mi sa uz pretacame z jednej strany na druhu a vcera si uz trosku klakol na kolienka ako keby chce liezt ale na rucicky sa nezdvihol ale ved maju deturence este casu dost

ludika33
14. júl 2009

ahojte babule,

muriel ja som sa na to uz tiez pytala a aj od kamosiek som uz vyzvedala, ze co maju chlapcov a kazda povedala, ze az okolo roka skusala tu predkozku posuvat. zajtra idem do poradne a pre istotu sa opytam aj doktorky, ale ked som sa jej to pytala na prvej poradne, tak mi povedala, ze s tym nemam zatial nic robit, lebo podaktorym sa to aj same povoli, len nepamatam, ze co mi povedala, ze ak sa nepovoli, ze kedy mam zacat ja pomahat a skusat. zajtra ti dam vediet.

bambula ani mi nehovor, ze mate horucku. my ideme zajtra na druhe ockovanie. prve zvladol lavou zadnou, tak dufam, ze teraz nebudu ziadne komplikacie.

prajem vam krasny dnicek

patkao
14. júl 2009

ahojte..nas tiez vcera ockovali,mala len troska mrnkla ked pichli pneumokoka,ale to bolo tym ze som jej stehienka striekala lidokainom..a kupodivu ziadna teplota,vecer 37,2 a aj teraz rovnako,taaak sa tesim,lebo minule sme si to odteplotovali..teda dufam ze uz nedostaneme teplotu ked sme doteraz nedostali.ja som uz tiez dala sportak,ale vozim ju poleziacky,no vobec mi tam nechce byt..kym spi je dobre,ked sa zobudi tak revyy,kym ju nevezmem na ruky a musime ist domov..mate este niektora take babo co sa nechce vozit?

marya
14. júl 2009

Muriel, aj nas Petko sa zacal otacat az minuly tyzden, takze neboj, ono to aj na Martinka pride 😉 tiez si uz sadal, na nohy sa dvihal, a otacat sa mu stale nechcelo 😅

...no mne dokina povedala, ze s tou predkozkou nemam nic robit, nijak nasilu stahovat, maximalne vycistit, ze ono niektorym chlapcom sa to az v predskolskom veku povoli...ale nastastie Petko uz asi dosiahol predskolsky vek 😀 😀 😀

Patka, Petko nam nechcel byt vo vanicke, teraz uz asi mesiac mame sportak, a tam vydrzi niekedy aj hodinu bez revania 😅 ale niekedy zas len 10 minut, takze nosim vzdy so sebou klokanku, a ked zacne revat dam ho do klokanky a ideme dalej 😅 len to ma jednu nevyhodu, ze je strasne tazky takze dlho nevydrzim, ale aspon nemam s nim problem ist busom, v klokanke je ako anjelik, ani neviem ze ho mam 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre