Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

terina25
27. aug 2009

patka:vyskúšaj krém Cicaderma.je to hemeopatikum.ja som to dávala malej,keď mala hnačky.mala strašne vypretú riťku a behom jedného dňa sa jej to krásna zahojilo. 😉

aneet112
27. aug 2009

masko mam nakuskovane v mraziaku ten kusok sa rychlo rozmrazi varim ho az zo zeleninkou 🙂

bambulla
28. aug 2009

ahojte no konecne mam cas, drobec spinka k tomu zaparenemu zadocku nam velmi pomohla modra indulona mi sme boli na poradni pred mesiacom a ideme az niekedy 14.9 vazili sme 7600 a teraz mame okolo 8500, mi papkame rano mliecko potom este do obedika pribinacika potom polievocku mixovanu s flasky potom mliecko a podla toho ako nam vychadza vecera tak este pred vecernym mlieckom trosku vyzivy. a pouzivame plienky hagissky ale teraz mame na skusku z dm drogerie tie babylove vyzeraju celkom schopne aj cena je dobra,v noci sa budime aj pät razy s toho raz papkame asi okolo druhej mliecko a rano buntosime uz o pol siestej 🙂

fodorka33
28. aug 2009

ahojte baby.mi sme boli dneska na poradni a vazime 8100g takze som spokojna.malemu polievka strasne chuti on by zjedol aj misku teraz som mu pridala aj kalerab a pohodicka.navecer mu davam niekedy pyre ale vacsinou kasicky lebo to je zrut...🙂zacnem uz davat aj rano na desiatu..v noci kedy ako niekedy sa zobudi raz niekedy 2krat...a rano vstavame okolo 6,7....

wewe8811
28. aug 2009

ahojte kocky, bambulla Filipko v noci vymysla presne ako nasa Zoeinka. Papame tiez iba raz, ale vstavam ku nej asi 5-6x a rano od 6 uz vykecava a buntosi. Inak posledny tyzden mi zacala odmietat aj zeleninu aj ovocie. To keby ste videli ake divadielko stvaram, aby som do nej dostala aspon par lyziciek. Uvidim, zajtra vyskusam dat kupovanu zeleninu, ze ako zareaguje. S inymi tekutinami ako mliecko je to tiez bieda. Som zvedava, co nam povedia na poradni. Ideme az niekedy okolo 14.9., tak uvidim aj kolko vazi. Vsetci mi hovoria, ze si z toho nemam robit velku hlavu, ze ked nechce, tak nechce, ze raz sa rozje, tak som zvedava 😀 Ale kasu dnes podvecer spraskala, ze sa len tak po nej zaprasilo. Potvorka jedna 🙂

Pohodovu a kludnu noc prajem 🙂.

ludika33
29. aug 2009

ahojte babule, pozeram, ze uz povacsinou zeleninkujete a ovocickujete vase ratolesti.

aj my uz pridavame po troske. najprv bola mrkvicka, a ta mohla byt potom som pridala zemiacik a to boli hrce za usami, teraz som mu dala uz aj karelab a to sa mu uz nejako prestalo pacit. asi bol divny ten karelab, lebo aj dost divne voni ten prikrm, tak som to radsej vyhodila. rozmyslam, ze mu skusim s kuskom zemiacika aj zajka povarit, ze co povie na masko. vyziky u nas idu vsetky mozne a najviac mu chutia ovka. to by dokazal spraskat aj celu flasku, len ho krotim, lebo mam pocit, ze sa az priliz rychlo rozpapkal. kupila som mu aj detske piskotky tie hami a safari a drzim mu v puske a cmulenky o dusu. to ked mi jeme ostatni, tak nech aj on nieco ma, lebo len gula ocami pri nas a hlta na prazdno, zapija si to cajikom a je spokojny.

uz by som aj rada vedele kolko vazime, lebo uz konecne vyzera tak chutne a nie sama ruka sama noha chuducka. my ideme az do poradne koncom septembra, takze este musime vyckat.

ja som aj zabudla, ze mam ist este raz na klbiky, tak buduci tyzden sa vyberieme, nech nas teda este raz kukne ujo doktor. hadam bude zase vsetko ok. zatial sam nesedi, len ked ho opriem a trosku pridrzim, ale mam pocit, ze skor sa berie na nohy stat ako sediet.

prajem vam vsetkym krasny vikendik

wewe8811
29. aug 2009

ahojte kocky, dufam, ze mate prijemny vikend aj napriek tomu strasnemu pocasiu, ale aspon nie je tak strasne horuco ako bolo vcera. My sme takmer celu noc buntosili a ako nad ranom zacala strasna burka a hromy, blesky, tak Zoe uz nevedela spinkat.
Inak teraz mi napadlo, ked tie nase dietky uz zacinaju lozit a za chvilu nam budu pobehovat po byte, rozmyslali ste uz nad nejakymi zabezpeceniami rohov, zasuviek - elektrickych, aj kuchynskych... mate nejake typy, kde by sa take vecicky dali zohnat? Prave mrkam na nete, ale vela tam toho nie je. Tie co uz mate vacsie deticky, ako ste to riesili, aby si neublizili?

Dobru noc vam aj deturencom. Ja tisko dufam, ze dnes sa uz konecne vyspim normalnejsie (to som ale optimista, ale nevzdavam sa 😀).

nada.hope
29. aug 2009

Ahojte maminky,...................
Wewe velmi dobra otazka, aj nas to uz trapi,.................
Nasa Ninka uz papa skoro vsetko az na tie obavane alergeny to sa nejako neodvazujem.................. Je strasne ziva o com svedsi to ze uz ma rano vita v postielke na nohach, o sto sest stvornozkuje, ale odkedy zistila, ze nohy ma na statie tak skusa hlavne to, v obyvacke mam gauc uz taky ocmulany, uz skusa od dnes aj statie bez ruk to jej zatial ide iba tak, ze kuk na mna ci ju sledujem a ak ano pusti ruky a hned pad do neznama,...............
Co sa tyka zubkov tak nula bodov, sediet sedime iba ak ju posadim, ale sama sa neposadi...........teraz je hlavne chodenie a to je to najhorsie, lebo ju nemozem nechat bez dozoru ani sekundu, hned sa pridrza cohokolvek a a stavia sa na noziny.........................., ale odkedy zistila, ze pad na hlavicku boli, pada zasadne na makky zadocek................
Moj nazor co sa tyka toho ci dieta robi a dokaze to co by malo je taky,..............mam bratranca a ten ma synceka o mesiac starsieho od Ninky ma uz 5 zubkov, ale este sa ani neotaca, ani nestvornozkuje a uz vobec sa nestavia na nohy,...........je vacsi ako Ninka a nemyslim, ze je nejako pozadu,...podla mna dieta dedi aj po tejto stranke nieco z rodicov, ja som napriklad vraj uz v 7 mesiacoch zliezla sama z postielky, ...............tak Ninka bude po mne ................

clarissa
29. aug 2009

ahojte maminy,
moja mala takisto viac holduje sladkemu-predsnidavky,kase... najprv by sa vraj malo zacat prikrmovat so zeleninou az potom s ovocim..my sme to spravili opacne 😅 mala zboznuje predsnidavku,najnovsie jej do toho dam jednu susienku SUNARKA,to sa jej tam rozpusti a ju to zasyti viac.zeleninu spapa tiez,robime polievku z mrkvy,zemiaciku,petrzlenu,maska,..inokedy brokolicu,karfiol...nejde to do nej tak ako ovocie ale aspon cosi 🙂
Kase kupujeme Sunarky,teraz mala jednu HIPP ,nebola zla ale ja som verna produktom od Sunaru ked uz sme s tym zacali 🙂 dnes sme kupili tu jogurtovu s lesnym ovocim,to je drobrota,,mnam!
Inak je Mima maly lenoch!este sama vobec nesedi,iba ked je opreta napriklad o gauc...ale nevadi..to ma po tatovi... 😀 sak aj to raz pride 🙂 zubocek nam krasne rastie,a splha sa hore 🙂
meriame 70cm a vazime 7800g 😉

martinka17
30. aug 2009

Ahojte babenky,

mám otázku, napíšte pls ako je to s chudnutím....ja totiž strašne strácam na váhe. Jem ako upracovaný baník a aj tak stále chudnem, nedarí sa mi nič pridať. Už som sa tešila, že mám aspoň 48 pri 160cm. A dnes na váhe zase len 46.......začínam vyzerať ako podvyživená anorektická modelka, fuj 😝 A to ma strašia, že chudnúť začnem, keď Samko začne opriadne loziť, veď to budem ako kostra.....aké máte vy skúsenosti????? Ja sme pred tehu mala 52...a to asi tak 15 rokov som túto váhu držala.

Ináč Samko je šidlo, stále lozí, našťastie sedí len s oporou a nestavia sa....ale ináč je zlatý...len sa začína premazovať, skúša koľko musí plakať, kým dosiahne čo chce 😀 😀 Ešte šťaštie, že ho to chytilo až teraz, keď už má zahojené stehy po operácii 😎

aneet112
30. aug 2009

ahoj na akej operacii bol maly?a s tym chudnutim som mala taky isty problem po prvom ked mal asi pol roka vazila som 45 kg bola to hroza kazdy sa ma pytal ci nie som chora vyzerala som fakt priserne priberala som velmi pomaly az ked mal 10 rokov som sa vysplhala na 50kg konecne som si pripadala ako clovek tak drzim palce aby si viac nechudla aj ked mnohe baby ti urcite zavidia 🙂 to vies deti sa staraju o kondicku vsetkym naokolo.chladnicku som vtedy vyjedala pravidelne vecer o desiatej a nic sa na mna nenalepilo.teraz vazim 53 tak ako pred tehu som s tym spokojna aj ked to telo uz nieje take pevne no co neobetujeme pre dieta 😉 😉 😉

xarah1
30. aug 2009

ahojte aj ja som strasne schudla vazim 44kg a pritom jem normalne ako predtym a mala je dobra takze sa aj v noci vyspim a vyzeram ako vypitvany zobrak strach a hruza sa na mna pozriet

martinka17
30. aug 2009

boli sme operovaný na pruh, mal 2 mesiace, keď mu prvý krát vybehol a na 6 ho operovali...zvládol to nádherne, neplakal, skôr bol po OP ešte veselší ako predtým 😀
Tak dúfam, že už nebudem chudnúť, aspon že nie som sama.

mamamima
30. aug 2009

Ahoj Matula, uz mas net? ci u sestry? uz by si mohla 😅 Nam sa dnes vyliahol prvy zubok 😵 a to chudnutie zaVIDIM 😎

ludika33
30. aug 2009

ahojte, tak to chudnutie aj ja zavidim. pekne mi isla vaha po porode dolu a potom som zacala brat panthenol a zelelo a pekne to islo hore, ale akosik dolu sa tomu uz nechce. vyzeram ako chodiaci slon, ale co uz. musim sa v zime donutit uz zacat cvicit.

muriel293
30. aug 2009

ahojte babule,ja mám za sebou "úžasný víkend" zotavovací
vo štvrtok mi bolo celý deň zle,zaľahlo mi v ušiach a točila sa mi hlava,nedarilo sa mi z toho vôbec dostať,skúšala som jesť,piť spať-to sa nedarilo,išla som sa prejsť a večer ma už brali s rzp na centrál do nemocky....tam mi povedali že som vraj dehydrovaná (!) pichli mi vápnik a poslali ma domov,ešte ma aj tak dva dni bolela hlava tak idem zajtra k obvodnému...nechápem čo sa deje,noc predtým som celú dobre nespala viac som bola hore než by som spala neviem či som bola z toho unavená,pobolieva ma aj chrbát stále tak neviem....držte palec nech mi nič nezistia brrrr....

malý dáko zneposlušnel zase,je mrzutý aj cez deň,v noci sa začal budiť s plačom a skoro ráno už tiež oxiduje hore môžu to mať na svedomí zúbky? 😕

ludika33
30. aug 2009

joj muriel silno budem na Teba zajtra mysliet, ze nech to neni nic vazne a fakt len vycerpanost, unava, dehydratacia. maly moze byt aj z teba taky nervozny, ved ty nie si v pohode a to sa prenasa na deticky a mozno su to aj tie zubky. potieras mu dacim dasienka?

mamamima
30. aug 2009

juuj muriel, drzim silno palce, posli sms, ze co a ako s tebou,dufam, ze len vycerpanost...ved ti nasi drobci nam davaju riadne zabrat...ja v noci skoro vobec nespim, tiez ma raz slak trafi. ale uz idem konecne spinka ja mala. Dobru noc 😉

fodorka33
31. aug 2009

ahojte baby jaj musim sa pochvalit ze tie kasicky na dobru noc asi zaberaju.tu mu davame ked ho okupeme okolo 7mej potom ide hajat a okolo 9cicik a spal az do 6rano!!!to je pre nas volaco uzasne tuto noc vstaval papat o 5 a potom az 7..jaj normalne som sa super vyspala....murial drz nech ti to prejde 😉

a2303
31. aug 2009

Ahojte,

Mamamima, už máte zúbok???? 😵 😵 😵 😵 Gratulujem!!!! Malá Ti ešte stále v noci vstáva??? Ako sa darí???

Muriel, držím palce Moja!!! Nech je to len vyčerpanosť... Ja tiež skoro každý deň vstávam s bolesťou hlavy... ale to mám od toho, že som uplne unavená, malá mi dosť často vstáva, neskoro chodím spať.

Baby, ako ste na tom so zubami???
Ja som mala jednu blombu čo mi dali keď som mala 10 rokov. A teraz mám 5 malinkých kazov, ktorý majú nábeh!!! Dnes som bola u zubára... no fakt ma z toho drbne!!! Teraz si môžem dávať zuby do poriadku, jeden mi už dnes spravil... to dosť aj bolelo. Už beriem aj calcium.. ale čo potom bude pri druhom mimi? Prídem o zuby?

muriel293
31. aug 2009

ďakujem baby že ste na mňa mysleli,no dneska som i tak nič nezistila,v stredu idem ráno na krv a moč trošku sa bojím...kúpila som si aj baby test,lebo stále chodím cikať,napína ma keď dakto pri mne fajčí a ja sama už tiež nefajčím a keď som fajčila bolo mi hrozne zle....tak som sa bála či nie som tehotná ráno som sa zobudila ešte som nič nezjedla a bolo mi na grcanie hrozné stavy...ale teraz neviem radšej keby som tehotná ako chorá joj joj hypochonder! 😀 Furt si vravím že nemám stresovať keď ešte neviem či mám dôvod ale dáko mi to nejde! vrrr

Mamamima
z toho stretka neviem čo bude tento týždeń ak sa budem stále tak čudno cítiť.....čo ty na to?

Najhoršie je že svokra mi absolútne s malým nehelfuje,len si číta alebo kuká telku,keď mi bolo tak zle po tom rzp dni malého mi nechala na krku ani ho nevzala nech si ľahnem,neni to trápne? sme spolu v jednom dome a ja som musela zavolať kamoške a poprosiť ju či by ho neprišla povoziť lebo ja som k.o....otrasné! 🙄 Stále len príde keď ho mám na rukách urobí ťuťuli muťuli zajebe dáku kravinu a odíde....potom že nebuď unavená však?! 😖

mima22
31. aug 2009

ahojte.nasa natalka ma uz 5zubkov a dalsi jej uz ide.
porade mi teraz v sobotu ideme na svadbu a neviem co mam spravit ci mam malu vziat so sebou?ale asi ju vezmeme aspon nachvilu do nejakej siedmej aspon,nech sa s nou trochu pofotime
vy by ste co na vasom mieste uorbili ?napiste mi

terina25
31. aug 2009

Ahojte.

my sme ešte stále bez zúbkov.neviem,kedy jej už konečne nejaký vylezie.A to už kukáme od 3 mesiacov.vždy keď je mrzutá,tak si hovoríme,že asi jej idú zuby a zub žiaden 😀

písala mi Lulusy,že aj Dominika má už 2 zúbky.

Maťka:vidíš,ty chudneš a ješ ako baník a ja nejem skoro nič a nechudnem.dala by som ti moje kilá veľmi rada 😉

clarissa
31. aug 2009

ahojte
Nam uz ide druhy zubok,este neni prerezany ale uz ho vidiet betara,,na malej je to veru poznat je mrzuta cez den malinko spi chudatko
pamatate si ako sme este par mesiacov dozadu nemohli spavat a donoci sme pisali???a teraz ked uz mame drobcov je nam kazda chvila vzacna 😵

terina25
31. aug 2009

hej clarissa,máš pravdu.sťažovali sme sa,že nevieme spať.a teraz?sme radi,keď zaľahneme do postele.ale poviem pravdu,že mi to písanie aj chýba ☹ už tu skoro nikto nechodí.len sa čudujem,že iné témy diskutujú vo veľkom.napr.také januárovky.mohla by som aj tam chodiť.ale je to také ,,o ničom,, ,keď už som si zvykla chodiť sem.

terina25
31. aug 2009

ani Janula tu už nejako nechodí.neviem,nakupuje ??? 😀 😀 😀

a o xene tiež nič nevieme.Ja tu kopec takých báb o ktorých nič nevieme.je to škoda 😒

wewe8811
1. sep 2009

dobre rano, jaaaj my mame 37,5 teplotku ☹. Uz v noci som citila, ze je nejaka teplejsia, celu noc sa prehadzovala, takze spala pri mne. Teraz sme sirotky, lebo drahy isiel vcera na 3 dni na sluzobku, takze fasa. Neviete z coho by to mohlo byt? Teraz vyzera byt v pohodicke. Hrajka sa v ohradke. Zubky sa mi zda, ze tiez este nelezu. Tak neviem. A dnes je este sviatok, takze ani ku lekarke nemozeme ist 😒.

Janula bola na dovolenke len sa mi zda, ze sa uz mali davnejsie vratit, tak su hadam v poriadku.

muriel, drzim palceky, nech to nie je nic vazne. Hehe citis sa na dalsie babo? Inak myslim v majovkach 2010 je jedna kocka, ktora ma 7 mesacne babo a zistila, ze je zase tehotna. No neviem si to predstavit. Este aspon taky rocik neplanujeme, nech si malinku poriadne uzijeme a nech nie som cela troska 😀.

martinka17
1. sep 2009

wewe
Samko mal minule celý deň skoro 38 a potom to prešlo...takže sa neplaš...možno do rána všetko prejde.
Zúbky nemáme ani mi....a ani mi veľmi nechýbajú. Budú, keď bude čas. A keď je mrzutý alebo plačlivý, tak ho buď uložím, ale od včera mu strčím piškotku, nech si cmúľa a to ho na chvíľu zabaví 😀

Terka
to chudnutie je hrozné, všetko na mne visí, vyzerám strašne aj na tvári...ináč dúfam, že sa zajtra konečne stretneme.

terina25
1. sep 2009

AHOJ Maťka.
Samozrejme že sa stretneme,ale si sa pomýlila.Až vo štvrtok 😉

terina25
1. sep 2009

wewe:37,5 ešte nie je teplota.netreba ani dávať žiaden liek.Nám doki povedal,že lieky dávať až nad 38 stupňov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre