Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

andrea142
19. okt 2009

ahojte

hlásim sa po pár dňoch ,lebo nemám počítač. je u sestry lebo doma nemám signál na internet a to bývame asi 15 minút od seba .... už milión krát som to reklamovala ale nič. .... akúrat mi povedali nech si na internete pozriem nejakú anténu 😠 😠 😠

.......................... baby ďakujem za blahoželania 🙂

mám novinu ............. dnes nám cinkla lyžička 😀 😀 😀 😀 😀 máme prvý zúbok 😀 😀 😀 😀 😀

krasulka : moja zatiaľ tiež nemala zuby a chlebík už jedla. ... odtrhla som jej malí kúsok a to si rozmočila v ústach a potom prehltla.

muriel: aj ja som u svokry a tiež to nie je ono. radšej by som bola ,keby sme mali vlastný dom. minule mi manžel vytkol ,že som dala malej po zadku , povedala mu to švagriná a jej svokor.... s takým argumentom " že malá je zlatá veď sa iba usmieva" . ........... teraz čo sa ochladilo tak malej sa nepáči obliekanie a teraz to už aplikuje aj po kúpaní ,že začne hysterčiť ..tak som jej dala po zadku s tým že no no ... ani bolieť ju to nemohlo len sa urazila a začala plakať a vtedy tam bola švagriná a potom žalovali. .......... ale manžel potom dodal , že im sa hovorí ,že je zlatá ale nie sú s ňou 24h denne takže nevedia čo robí a tak... samozrejme ,že večer keď si ju zoberú na 5 minút tak je zlatá. ..... ale nekŕmia ju, večer sa nebudia lebo je hladná atď takže si myslím ,že ma môže poučovať až keď bude mať vlastné deti. .... som sa nejako rozpísala ale keď mi to manžel hovoril ,tak som mala tlak asi 500 . tak isto to bolo s jedením ,keď mi nechcela piť mlieko ... tak iné iba nepovedali len to že ak bude hladná vypíta si ...enže ona si nepýtala ...... to som sa s ňou natrápila.

krasulka
19. okt 2009

Andrea, suupeeeer tak pomaly sa na tie deti zmenia na selmy zubate 😀 , gratulujem aj vam 🙂

Inak to by akoze aj mna riadne vytocilo, vsak co si nejaka truba ze by si tlkla 8 mesacne dieta??? sila fakt. A svagrovci nemaju deti? A to mas ties uzas ze hned vsetko zvestuju muzovi..kokso ☹ KAsli na nich 🙂 🙂

muriel293
19. okt 2009

ahojte,
Andrea,vidím že to máš taktiež "ružové" to býva na prd,poznám to keď sa každý do teba mieša a stará sa čo robíš a ako robíš,úžasne mi to ide na nervy ale asi si nepomôžeme!!!!

Dneska som bola u doktora obvodného,zaniesla som mu papiere z pohotovosti,kukol a vraví že mám si nastoliť kľud a oddych (no dá sa to pri tom malom? ) a že mi bude sestrička celý týždeň pichať magnézium a podľa toho či to bude lepšie sa uvidí ako ďalej či pôjdem ešte na vyšetrenie štítnej žľazy a pod...asi si tiež myslí že je to psychyka....

Ráno nám došla nová autosedačka,teda riadne hovado to je,ale je dobrá,bude rásť s Maťkom tak verím že ju dlho využije....

No už krpec začína byť nebezpečný,všetko mu ruky podáva,všade sa dostane s tým chodítkom,musím kúpiť krytky na zástrčky lebo mi tam pchá prsty.....už ho nesmiem spúšťať z očí!

Mima,kľudne sa ozvite s Janulou kedy sa stretneme,24tého nemôžem-ideme s malým na poradňu,túto stredu ideme na rizikovú ambulanciu a 27meho a 30teho mám termín u zubárky....

krasulka
20. okt 2009

Dobre ranko,

muriel to Mg by ti mohlo ulavit na nejaky cas, dufam ze bude dobre. Ja uzivam Mg stale, tabletkove 🙂

Baby mala vcera o 4 mala kasu, potom o siedmej vpyila len 40 ml mlieka, v noci vobec nechcela jest mlieko, iba sa napila trocha caju, rano je vzdy zvyknuta mliecko vypit, ale nechcela ani rano, tak som jej dala jogurt. uvidim neskor ci uz jek pride na chut, neviem co to. A inak vcera o desiatej sa zobudila a do polnoci vysmiata 😀 😀 😀 a hore sme od pol siedmej, to bola est eaj o druhej hore aj o piatej a pritom vobec nejedla.. 😲

a2303
20. okt 2009

Ahojte,

Krasulka, držím palce k prímačkám!!!! Kedy ideš???

Andrejka, gratulujem k zúbku 😵 😵 😵

Ja som si dnes už zaviazala ciciky!!! dosť bolo výčitiek... v noci sme boli hore len tak (cuclať cicik) asi 8 krát... takže stačí....

krasulka
20. okt 2009

Anit este neviem, do marca sa posielaju prihlasky 🙂 tak uz si sa rozhodla odstavit? no drzim pasticky aby to mala pochopila co najrychlejsie ze uz dida nebude 🙂 daj vediet potom aka bola noc. A malej davas dudel? je zvyknuta? mne mala dnes este vobec nemala mlieko vobec nechcela..sila co?

Anit a cim si si tie cici zaviazala?

andrea142
20. okt 2009

ahojte

krasulka: nie, naša je zatiaľ jediné vnúča ... prvé ... a asi aj dlho zostane.... a druhé bude asi tiež od nás ,lebo čo má muž brata tak ten zatiaľ ani babu nemá ...má 24 .... a mužova sestra síce tento rok mala 30 ale tiež sa tam nič nerysuje ..... .

to som si aj ja povedala ,že ich radi počúvať nebudem. ...... nech si zaobstará vlastné až potom môže dávať rady.... 😀 😀 😀

my sme dnes mali nejakú blbú noc ..... strašne veľakrát sa budila s plačom asi ďalšie zúbky .. a pritom už sa mi cez noc nebudí.. o 20:00 max. 20:30 mi už spí a potom až okolo 5:00 ráno keď manžel ide do práce jej zvyknem dať mlieko .............. a teraz som ku nej asi 8krát vstávala

ináč aj my sme už mali párkrat ,že sa malá prebudila skoro ráno ako keby už bol deň. párkrát už stála v postieľke a zobudili sme sa ako na nás volala ,že " hhhhhhhhhhh " 😀

včera som potom aj zabudla napísať ,že som bola v DM-ku. malej sestra poslala rodní list a ešte neviem čo a dostali sme štartovací balíček. je tam aj kupónová knižka. sú v nej celkom dobré zľavy.

niekto sa pýtal či sme kupovali topánky pre naše ratolesti alebo niečo také ...ja som malej kúpila papuče v tom my behá. jedny také staré sme zdedili po sestrenici a teraz plánujem kúpiť nejaké boty čo jej potom budú na jar dobré. čižmy sa mi neoplatí kupovať von v nich nepôjde a vnútri jej budú dobré tie boty na jar

caly8
20. okt 2009

anit... prečo jej to robíš?? 😒 😕 no ja sa len pýtam, aby som nebola zlá 😀 že čo sa stariem...

ja to mám s Elinkou to isté a to chodím každý deň do práce ale nie je to každú noc také.. je to normálne, že sa takto budia teraz potrebujú nás cítiť viacej cez deň sú zamestnané a nemajú čas na mamku preto sa potrebujú uisťovať, že je pri nich... to len taký postreh som tu napísal čo som čítala o separačnej úzkosti...

a čo sa týka odstavovanie absolútne sa neodporúča v tomto období práve koli tomuto obdobiu.. nuž ale každej maminky vec 🙂
držkajte sa teda a nech to prejde bez veľkého plaču

bubatenko
20. okt 2009

ahojte,

po dlhšej dobe, ale predsa....

o tej separačnej úzkosti po večeroch viem svoje... našťastie u nás to trvá tak do polnoci, kým si nejdem lahnúť. Ked idem spať k nemu, ako keby uťalo ťaháme do rána, cca do 5,00 , potom dáme mliečko a spíme tak do 8,00. Ale do polnoci sa budí tak každú hodinu s veľkým plačom, ale ked prídem k nemu, pohladkam ho, dám dudu tak si lahne opäť na bok a spinká 🙂
Inak aj zaspávanie je teraz u nás des a hrúza, jak na baterky keby bol, ked ho položím do postielky... asi hodinu trvá kým ho uspím a to tak, že mu dám moje vlasy, tie si šucha po tváre a potom je klud 😉

Inak aj ja idem kupovať autosedačku, lebo teraz ako sa ochladilo tak sa mi do vajička už nezmestí. Muriel smiem sa spýtať čo ste si vybrali, lebo neviem sa rozhodnúť , dik 😉

krasulka
20. okt 2009

Adka nemala si do rana nahodou moje dieta? lebo presne taku istu noc sme mali aj my 😖 😀

caly a co ked niektora mamca strati milk prave v tomto obdobi? 😒 Podla mna je dobre ze Anit dospela k tomuto kroku sama a sama to tak citi ze uz je ten cas..vsak keby to malinka mala hlavny zdroj jedla tak nepoviem..ale ked Anit pise ze uz to ma len ukludnovak zvyk na par sekund podudlat..vsak uz aj ona sa chce poriadne najest (myslim Anit) 😀 Ale vsak to je na kazdej mamine..Ja som tiez myslela ze budem kojit dlhsie a som rada aj za tie necele 4 mesiace fnuk ☹

VEru Anit som aj ja zvedava co mala na to povie isto napis zajtra 🙂

Adka, tak, dobre robis, kasli na nich, to milujem takych ludi vrrr dobre neporadia, ale len zlobu robit a sirit vrrrr

Mala konecne vypila mliecko az o druhej, prvy krat od rana. Ale som rada. Inak ma taky biely fliacik na pere dolnej pri kutiku, dufam ze to neni AFTA preboha. Vsak flasku vyvaram kazdy druhy den, hracky umyvam, aj dudlik, aj stolicku to co smula umyvam dettolom tak duuuufam ze to neni nic len nejaka osuchana kozicka od hrkaliek alebo odprstikov

heidy26
20. okt 2009

Krasulka, Caly ma pravdu, kojenie nie je len o tých prvých 6.mesiacoch života ( vtedy je to to najlepšie samozrejme), ale aj ked už dávame príkrmy, tak MM je to najlepšie čo dieťa môže dostávať, imunitu má dieťa o 100x väčšiu ako deti na UM, kojené deti bývajú dosť skoro samostatnejšie adt adt adt..... A teraz na zimu, tu imunitu potrebujú o to viac. Ale samozrejme každá mamina nech a rozhodne sama. Mne sa malinka takiež budí niekedy 2x niekedy 3,4x za noc. majte sa pekný večer prajem.

andrea142
20. okt 2009

krasulka: možno 😀

no skončil sa mi veget, malá sa mi zobudila ... na dnes končím ...... majte sa

krasulka
20. okt 2009

Heidy ja neriesim co je pravda alebo nie, vsak ja viem ze je kojit najlepsie co najdlhsie ved niektore koja aj 2 roky 😉 Ale cim dalej co ako sledujem tak si myslim ze kojenie na imunitu nema az taky vplyv,ako sa tomu pripisuje casto sa stretavam s tym ze deti ktore boli kojene dlho,alebo dlhsie ako ostatne su pomerne casto chore alebo maju takisto socialne choroby akod deti nekojene takze to je take indi vindi. 🙂

caly8
20. okt 2009

no krasulka ako píšeš každej vec 🙂 čo sa týka mliečka s prsa ako jedla je jasné, že už to nastačí ale čo mám ja info prsko nie je len o potrave..ale ukudní, pomazne, uspí a pod. ..čo sa týka odstavovania ja by som určite počkala po roku a aj tak si to plánujem..píšem plánujem, lebo ak ma neskolí nejaká choroba koli ktorej by som musela prestať kojiť koli liekom tak si s tým stále viem poradiť ako zvýšiť či znížiť tvorbu mliečka 🙂 moja malá sa napije pekne sa nabumbá aj z prska a ked mi odmietne príkrm papá mliečko z cici..atd.atd. nebudem sa tu rozpisovať 😝

len ma prosím neukrižujteeeeeeee za to čo si myslím 😀 😀 ja to len tak podľa seba .. a čo sa týka jedla pre nás mamky čo kojíme ja už sa vôbec neobmedzujem pretože už tým telíčkom malým prešla strava tuhá tak už nie je také náchylné a Elinka sa už dávno z ničoho nevyhádzala myslím jedla aby som bola presná 😀 ale to ja možno o organizme..

ešte sa vás opýtam..dávate tie nestlé sušienky drobcom?

krasulka
20. okt 2009

CAly, co blaznis co by sme sa krizovali? vsak sa pozname nejaky ten mesiac, no nie? vsak kazda vieme co je najlepsie pre nasich drobcov a pre nas, a je super ze si tu mozme poradit a pomoct. Mne osobne ste tu uz pomohli velakrat, a som rada ze si mozem pisat s vami co mate drobcekov v tom veku co ja 😵 😵 😵

Inak uz druhy den dietujem baby 😀 😀 😀 duuuuuufam ze aspon mesiac vydrzim 😅

lenkahrehusova
20. okt 2009

Krasul, držím palce v dietovaní 🙂

pošleš mi do mailu tie recepty? vyskúšam 🙂 do IP ti pošlem mail 🙂

wewe8811
20. okt 2009

ahojte kocky, hlasim sa z "dovolenky" z Popradu. Uzivam si tu pohodu, len nech sa pocasie umudri 🙂.

caly ja davam sem tam do ovocia keksiky od Hipp. Nestle som neskusala a Sunarka obsahuje aj vajicko, takze to pojedam ja 😀

krasul drzim palce v diete. Inak dakujem za recepty, vcera som si to zacala citat, ale dostala som sa len k uvodu 🙂

inak sme stale bez hlodacikov, ale uz pekne sedkame a staviame sa. Pred chvilou sa Zoe oprela o gauc, postavila sa a pozovala 😀. Prvykrat sa jej to podarilo tak pekne, takze sa vytesujeme.

caly8
20. okt 2009

wewe..no tu som sa dočítala, že neobsahujú vajce preto som ich aj zobrala a chutia ako bebe sušienky 😝 som sa jej pustila do nich 😀 aaale dnes v jablčku ich nechcela ale celkovo nič nechcela lebo ju moja mamina chovala ja som bola v práci no a ked som prišla tak sa nevedela dopchať od maminky všetko 😀 len už som jej ich nedávala lebo jej zvyknem večer dať kukuričné chrumky tak 5ks zbaštila 🙂

wewe8811
20. okt 2009

caly to poznam, ja tiez ked necham malu pri svokre, tak v poslednej dobe s jedlom vymysla. Dnes som jej prvykrat kupila tie kukuricne chrumky tak uvidime ako na ne zareaguje.

caly8
20. okt 2009

to je fajné bez soli a vlastne len kukuričná krupica a rast.olej..vôbec to nie je mastné a chrumká si na tých dvoch zúbkoch 😀 a sa to v pusine rozpustí hneď tak sa tým ani nedusí 🙂
tak nech si Zoinka pochutí 😉

terina25
20. okt 2009

Ahojte baby.
ja len na skok...
K tomu kojeniu.Ja tomu vermi neverím,že deti,ktoré sú kojené dlhšie sú aj zdravšie.To len teraz sa to propaguje všade,ale podľa mňa to nie je až taká pravda.Nehovorím,že keby som mohla,tak nekojím.Kojila by som.Ale napr.moja kamoška má syna - 1rok a 7 mes. a ten je stále kojený a teraz je stále chorý.Má problémy s imunitou a chodí s ním po doktoroch.A ani ona ani jej muž nemajú alergiu,žiadne choroby a jej drobec má takéto problémy.Takže to kojenie mu vobec nepomohlo.Ja som si spočiatku vyčítala,že malú už nekojím.Ale chvalabohu nemá žiadne zdravotné problémy -klop klop.A teraz vidím,že to kojenie nie u každého dieťaťa nezaberá.

caly8
20. okt 2009

teri..ja osobne si myslím, že väčšina matiek nekojí len koli tomu, že si myslia, že ich deti budú zdravšie ako tie ostatné 🙂 význam kojenia vidia aj v niečom inom a sú určite radi, že im to bolo dopriate a mali to šťastie.. ja viem, že ty si urobila pre to všetko 🙂

a2303
21. okt 2009

Ahojte Baby 😵

Fu, ale ste sa rozpísali na tému kojenie 😵
Ďakujem za každú radu aj názor.
Ja som 6 mes. len kojila ale teraz mi malá spapá všetko čo jej pripravím (detské jedlá), vypije sunarku, kašu, šťavy, polievočky, chlebík... V noci sa mi zdá, že už len zo zvyku sa mi budí na cicik a to aj 8krát, len si cucne a spi... A odstaviť som sa rozhodla preto, lebo mne sa zdá, že ten cicik je jej už len na škodu. Cez deň ho vôbec nepýta a v noci ako vstáva, tak sa mi ráno zdá taká unavená... nevyspatá... Ja som dospela k tomu názoru, že teraz je ten čas aby sme skončili. Malá sa mi budí unavená a mrzutá ráno a o sebe ani nehovorím. Ale ak by som videla, že to má význam, tak na seba kašlem. Takže tak 😉
Kojenie je záhada, kamoška kojila 13 mesiacov a malý im bol aj tak dosť chorý a teraz má aj alergiu. Je to indi-vindi..
Ale viete čo bolo v správach??? Že detské plávanie je vraj super na imunitu!!!
Tak asi vňom budeme pokračovať. 10 lekcií už máme za sebou, tak bud. týždeň asi budeme pokračovať v druhom kurze 😵

Krasulka, cicik som si zaviazala elastickým obväzom. A ešte si dnes kúpim homeopatiká na odstavenie.

Malá bola v noci zlatá, 3 krát bola hore, dala som jej z flašky sunarku. Párkrát cucla a spala ďalej. Ale už to bolo len 3 krát 😵 Neviem, či ju tá sunarka lepšie zasíti alebo včom je záhada. Keď som ju kojila, tak som ju vyberala z postielky a potom zostala u mňa (už keď som bola na konci so silami). A teraz v noci som jej dala flašku v postielke, tak sa len pretočila a bola kludná, spinkala potom ďalej. Dúfam, že to už bude stále lepšie 😵

avuska19
21. okt 2009

Ahojte, tak my sa po dlhšej dobe hlásime.Sme zdravé!Zúbky zatiaľ nemáme, nelozíme ale to neva.
Aspoň, že papáme krásne,takmer všetko, ale museli sme vyškrtnúť mrkvu, banán ani nepoznáme a samozrejme ešte dlho nebudeme nič sladiť-to všetko kvôli kaku.Mäsko papáme, ale dosť nás vysušuje, tak len tak striedmo.Stále sa /v noci/ kojíme.
A máme už konečne klúčik od bytu, takže vybavujeme potrebné veci aby sme sa mohli nasťahovať.

muriel293
21. okt 2009

ahojte,

bubatenko,
vybrali sme Patti megamax - môžeš to pozrieť na www.lacnejsienekupis.sk stála kolo troch tisíc a sme veľmi spokojní,je síce veľká ako hovado a ťažká ale rastie s dieťaťom,páči sa mi že sa dá prispôsobovať opierka hlavy,aj rozširovať na bokoch a neskôr prerobiť na väčší sedák...to mi vlastne poradila kamoška čo ju už má,a fakt sme spokojní,dá sa aj prať poťah, malý dneska otestoval,celý bol vytešený,vysoko sedel,všetko videl,prvý raz čo nereval že ide autom :D celú cestu robil mamama a bababa a hral sa a kukučkoval okolo seba! 😝 😀 😀 😀

krasul

a ty prečo berieš magnezko? čo máš? mne je fakt lepšie ale zas ma začína bolieť hrdlo a hlava a sople mi tečú to som určite nachytala dačo v čakárni oooch :D:D:D

môj krpec tiež nechce už moc mlieko,vypije si ho len ráno a večer inak všetko tuhá strava...

krasulka
22. okt 2009

Ahojky,

avuska, to je super tak skore stahovanie zelam 😵 😵

Muriel ja beriem magnezko kvoli srdcu, vies co ja som mavala tie busenia, ale jasom to nemala z psychoooo ale som mala konkretny problem to som bola v BA aj dva razy na operacii. 😎 😎 😎

Ja mam dnes ovocny den baby som zvedava ako vydrzim 😀 😀 ale musim mam aj melon kupeny, aj mrvu nastruhanu s pomarancom, jablka, hrozno..banany, ..tak hadam nejak vydrzim

wewe8811
22. okt 2009

avuska gratulujem 🙂 tak dufam, ze sa budete co najskor stahovat a ze to prezijete bez ujmy na zdravi 😀
my sme sa stahovali v maji a bolo to o drzku, ale zvladli sme to 😉

mamamima
22. okt 2009

Ahojte 🙂 napisem len v skratke, nemam moc casu 🙂

no kojenie...mna mama kojila veelmi dlho, uz som bola stara kofa 🙂 a fakt mi nebyva ani korela, klop klop, sestru tiez dlho a je tak ako ja, najstarsiu ako mlada maminka nekojila vobec a lepi sa na nu kazda korela, ale tazko povedat kvoli comu, ale ja to pripisujem aj tomu...

ja som natalku kojila 1,5 r. a isla do skolky tyzden pred 2 rokom a ani raz som s nou nebola na OCR, takze no tazko posudzovat, ale podla mna aj to k tomu aku ma imunitu prospelo a aj moj tuhy koren 🙂 jedno s druhym. A misku tiez planujem minimalne do roka, teda to aj maximalne, lebo uz teraz ma to v noci vycerpava, ale radsej ju budem v noci kojit ako robit mliecko do flasky, to ju odstavim len v tom pripade, ze v noci nebude nic potrebovat, aj natalka tak bola ze potom prespala dorana... Tolko v "skratke" 🙂 pekny dnik prajeme 😉

mamamima
22. okt 2009

a suhlasim s Caly 😉

marya
22. okt 2009

Ahojte 🙂

Anit, Ty uz si odstavila mliecko ? ja by som na to odvahu nemala, neviem, ja mam z toho radost stale, ze ho mozem kojit...ja kojim stale a este aj zrejme dlho budem, kedze Petko je zavislak 😅 Papa sice vsetko co mu pripravim, ale aj cez den casto, aj v noci, pyta cicik, takze u nas odstavenie nehrozi...neviem, ako je to s tym zdravim a imunitou, asi to nema az taky vplyv ako sa hovori, akurat to je vyhoda ze babo nedostane chorobu od svojej chorej mamy, kedze v mliecku ma protilatky, inak neviem...ale jak ojim z inych dovodov, jednak je to super pocit a potom, je to pohodlne, nic nemusim chystat a Petko papa 😅 keby sa dalo, tak ho vylucne kojim aj do puberty 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre