Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

a2303
9. nov 2009

Ahojte,

Práve som došla z matiky, malá spinká, ale hovoril Drahý, že zas dosť plačkala a stonala, kvôly tým zúbkom...
Už aby boli vonku...

marya
10. nov 2009

Ahojte baby,

dlho som tu nebola, a teraz nakuknem a co nevidim ??? Teri, gratlujem k tehu 😵 😵 😵 Ty sa zatial netesis, ale uvidis, postupne to pride a ani za nic by si to malinke nevymenila 🙂)

Ja by som uz strasne chcela druhe, ale este dost vela kojim a bojim sa, ze by kojenie sposobila potrat a zas prestat este nechcem, Petko je dost zavislak, takze zatial este cakame...ale ked sa zadari, btak sa budem velmiii tesit 🙂))

Ako nam tie deticky rastu...nas Peto uz chodi, lozi, konecne uz neni taky mamickar a nevyzaduje cely cas byt na rukach, takze teraz ho pre zmenu nahanam po byte 🙂))

marya
10. nov 2009

Mimka, Natalka ma uz 5 rockov...no teda, ja si pamatam, ked sme tu "zacinali", mala tri rocky, a uz aka velka baba je z nej... 😅 ...ako rychlo to leti...

marya
10. nov 2009

A Krasul, gratulujem k zhodenym kilam 😵 😵 😵 To je super, obdivujem kazdeho, kto dokaze drzat dietu 😉

a2303
10. nov 2009

Ahojte,

Marya, ahoj 😵
Aj ja by som už chcela druhé bábo, len mám ešte školu... ☹

Predstavte si, dnes ráno začal malej tiecť soplík /taký vodový/ doktorka povedala, že je to od zubov...
Chudera moja malá, tak sa mi trápi. Už aby tie zúbky vyšli!

Mrcha ešte nikde..... skvelé...

marya
10. nov 2009

Anit, tak drzim palce so skolou, hravo to zvladnes 😉 ja som skolu po ukonceni bc. nechala, lebo pytali velke prachy za to, a aj tak v case kedy by som mala koncit uz chcem druhe babo, tak snad to vyjde 😵

Nic sa neboj, s tymi zubkami je to sice tazke, ale Rebeka to zvladne a zaraz budu vonku 😉 nam sa teraz zrejme tlacia horne dvojky, zatial vsak nastastie bez ziadnych priznakov, uvidime...

krasulka
11. nov 2009

Ahojte,

Marya dakujem, snazim sa a velmi ma tesi ze ti ekila idu dole a pritom aj papam pestre jedla, take nieje to taka dieta nejaka drsna, co ma tesi, lebo mne keby to nechutilo tak to nevydrzim drzat. Mne prost emusi chutit 😵

Mala tez nema zuby ale na predu dole ona nema dasno opuchnute len navrchu ale z predu dasna ako je ta bocna cast z predu, tak normalne ako maju ist hore zuby tak ona na boku napredu ma take dve gule pod dasnom. Neviem ze ci to su uby ako sa tlacia hore. 😅

a2303
11. nov 2009

Ahojte,

Krasulka, to asi môžu byť zúbky....

My sa ešte trápime so zubkami.

A mrcha ešte stále nikde.... To mi robí naschvál!!! test bol min. piatok negat, a už mi mešká 4 deň.. super

andrea142
11. nov 2009

ahojte

malú som akúrat uspala tak dúfam ,že mi aspoň hodinku pospí. včerajší deň sme mali blbý. o 4:00 sa zobudila s plačom ,tažko zaspala späť aj to stále plakala zo spánku tak som jej dala panadol baby to potom už spala kľudne. cez deň bola troška mrzutá a po obede mi zaspala na 20 min. a potom sa zobudila s plačom ,keď som sa ju pokúšala uspať tak začala ešte viac nakoniec som jej znova dala panadol a uspala v kočíku a potom už sa zobudila usmiata. tie prvé tri zuby sme ani nezbadali kedy vyšli a tieto ďalšie nás dosť potrápia, už jej leze horný v predu a jeden vedľa. ............. som sa minule smiala že bude vypadať ako upír 😀 lebo dole nám vyšli pekne tie predné a hore nie tie dve predné ale na pravo ten druhý

minulý týždeň sme boli na poradni váži 8360g a je 74,6cm dlhá... ďalšiu poradňu máme až 12.1.2010

aj ja sa cítim nejako blbo ,škrabe ma v hrdle a bolí hlava. ..... a k tomu mi včera došli krámy som si kríže necítila

andrea142
11. nov 2009

anit: mne to meškalo 5 dní a včera došli ..................... a to som ich ešte nečakala lebo manžel ma pozval na romantický výlet na narodky . ideme asi do Velkého Mederu sa kúpať ,relax ,masáž ... atď ............... no a teraz sa možno okúpem ale na masáž môžem zabudnúť 😢 ......

terina25
11. nov 2009

Ahojte baby.
Tak sa ozývam,vrátili sme sa od rodičov.

Bola som u doki a mám to už potvrdené,že som tehu.Krv mi nebrala,len ma pozrela zospodu.25.11.idem na ultrazvuk a 1.12.na krv.Takže začína odznova...Len som teraz taká,že sa vobec z toho neteším.To ma asi najviac štve.Takto som si to vobec nepredstavovala 😖

Sofinka je stále chorá.V nedeľu sme behali na pohotovosť,lebo sa jej to zhoršilo.už má zápal priedušiek.V noci mala aj záchvat 😢 😢 😢 Ale už sa to pomaličky zlepšuje.A k tomu som aj ja chorá a už sa sťažuje aj manžel.Takže super...

Niekto sa ma tu pýtal na tie zapareniny...Už používam papierové plienky a pomohol nám na nich johnson baby -taký zelený krém.

držte sa babule a budem rada,ak sa ku mne niekto pridá.nenechajte ma v tom samú 😉

a ešte aby som nezabudla...SKYBABY úprimne blahoželáme k malej Barborke a držíme palce,aby ste boli obe zdravé.nech vám robí maličká len radosť 🙂

krasulka
11. nov 2009

Terinka este raz gratulujem, a teraz ti cosi napisem: tes sa, tes sa tes sa. Uz sa stalo, uz ste zamiesili,tak nemysli uz na to ze si teraz nechcela. Zacni si to uzivat, Sofinka aspon bude mat surodenca s ktoym si budu fakt blizky, budu spolu vyrastat hrat sa...prve disco..proste kraaasa 😵 😵 😵 😵 A pytaj si fotku na sone, ja chcem vidiet bublinku, majinkatu ktora uz je tam, a bude ta potrebovat, aj tatina aj sestricku, uz ste mu dali zivot aj ked je zatial v brusku, tak sa na naho tes, lebo ta to neskor bude mrziet 🙂

a2303
11. nov 2009

Terinka, to vážne je maličká taká chorá????? 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢
Je mi to hrozne ľúto, neviem si to ani predstaviť..... Chuďatko moje maličké... Musí to byť preňu hrozné...
Straaašne držím palce aby čo najskôr vyzdravela!!!!!

A Moja Ty sa opatruj!!! Uvidíš, keď Ti maličké zamáva z ultrazvuku, budeš v siedmom nebi 😵
Všetko bude dobre!!!
Ja by som Ťa vtom nenechala 😉 ale už ma bolí brucho na mrchu.. tak už dojde.

Drž sa!!!!!

vanilka2612
11. nov 2009

Baby, viete mi poradit nieco ozaj ale ozaj dobre na zapareniny??Ja uz som vyskusala asi vsetko a nic nepomaha..Imazol, rybiu mast,hypermanganovy kupel,sudocrem,nievu 3 druhy, indulonu baby..Teraz kupem v repiku.. Som z toho nestastna ☹ 😕 ,malu nechavam aj bez plienky cez den ale uz sa to s nami vlecie dost dlho..Boli sme aj s tym 3 x u Dr. Prosim poradte,diky 😉

terina25
11. nov 2009

vanilka:my sme mali presne ten problém.A tiež som sa čudovala,že v lete to nemala ,ale teraz v zime...tiež sme skúšali všetko možné.Nakoniec sme boli na kožnom,tam nám dala imacort a masť s rybím olejom.a musela som malej dávať len bavlnené plienky,žehliť ich a nepoužívať žiadnu aviváž a vlhčené obrúsky.Po týždni to ako tak ustúpilo,ale stále to nebolo ono.Nakoniec som našla doma vzorku Johnson baby naturals.Je to taký bielo-žltý obal,a ten super zabral.Fakt ani som nemyslela,že je taký super,lebo väčšinou mamičky nemajú dobré skúsenosti s touto značkou.Keď natieraš krém,tak je tam aj taká vodička a tá ako keby hydratovala tú pokožku.naozaj,nám to prešlo potom tak za 2-3 dni.vyskúšaj. a skús aj tie bavlnené plienky.

terina25
11. nov 2009

ináč kočky,ďakujem všetkým za povzbudivé slová.fakt vďaka 😉 😵

katka1981
12. nov 2009

Dobre ranko, babulky poradte mi prosim nieco pre malu, ma 5 mesiacov, neviem ci hraciu deku, ci ohradku..... v kresielku sedi vykrivena, bojim sa o jej chrbticu, neviem sa dockat ked zacne sama sediet aby sa zahrala aj sama, lebo ja uz nevladzem. Nic ju uz nebavi, hry na posteli koncia dogrckanim. Ak mate dobre skusenosti s niecim konkretnym, prosim link. Dakujem. Prosim Vas o IP, nestiham citat.

mamamima
12. nov 2009

Krasul, tvoje povzbudive slova nemaju chybu a je to faaaak pravda, dobre si to napisala 🙂 my sme so sestrami rok po roku a cez okno sme zdrhali spolu na diskyyyyy 😀 😀 😀 a teraz mame vsetky tri deti, tri nam doteraz chodili spolu do triedy v skolke, no parada fakt 😉

katka, moja mala je ten typ, co hracky nepotrebovala, mali sme vibracne kresielko, ktore sme ani nevyuzili, proste su typy deti, co nezabavi nic, len ukazovanie a nosenie sa po byte 😕 ale ako je vacsia, zacinaju ju zaujimat iste veci, ale hrkalky ju nikdy nefascinovali...

inak zacala som chodit cvicit 😀 idem o chvilku jasne ze aj s malou, doobeda tam nastastie nikto nie je, tak si ju tam uspim...maju tam aj taky stroj ze vibrafit, ty kokso baby, ako to vytrasie vsetky moja faldy....fakt tak to trasie...neverim na zazraky, ale zevraj 10 min. vynahradi hodinu behu...tak na koniec cvicenia som sa vytriasla 😀

vanilka, nam na hrozne zapar., dokonca az kvasinky zabral imazol...a nemozeme pouzivat obrusky, ale pekne sa umyvat...to sme mali z tesco plienok...

a2303
12. nov 2009

Mimka, super že chodíš cvičiť, ten stroj musí byť super vec!!!!
Ja dnes idem na taebo.... už sa bojím ako zas nebudem vládať... 😠

andrea142
12. nov 2009

ahojte

mne sa na zapareniny osvečil krém bepanthen ..... ináč doma mám aj ten johnson baby čo Terina spomínala ,len mi tam cadí tá vodička ale aj ten je dobrý

a2303
13. nov 2009

Ahojte,

mrcha došla.... 😠 😀 😠

Ináč sa ako máte??? U nás všetko postarom.

krasulka
13. nov 2009

Hohooo Anit, tak super, a buduci sex sprav muzovi uzol na pipiku nech sa vyhnes tomuto stresu 😵

JA som dnes bepanten kupila tiez malej, ale aj sebe mam nejake suche miesta na kozi, neviem z coho 🙄 hadam mi to pomoze. Inak tu stoji dve eura, sa mi mari ze doma je drahsi a rovnaka gramaz.

a2303
13. nov 2009

Haloooooo

Kde ste všetky?

muriel293
13. nov 2009

ahojte žienky,srdečne pozdravujem,
Maťko má dnes 9 mesiacov, 10 kíl a 400g a svoj úplne ale úplne prvučký zúbok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 (ale zato je mrchavý ako čert,asi ho veľmi bolia ďasná... 🙄 )

a čože to tu máme,terina zase? uuujha tak asi ani ja by som sa v jej situácii moc netešila ale ve´d to malinké zato nemôže.tak prajem nech to zvládnete,chápem vzťahy so svokrou,my bývame spolu a moja svokra malému až teraz prvý raz doniesla z obchodu brumíka a to už má 9 mesiacov a dovtedy okrem jedného lacného body nič....
nedávno sme slávili Martinka a dala mu 5 eur že nech mu niečo kúpime...!!!!!!!!!!!!!! to nebolo ani na balíček coop plienok,pol hodinu sme chodili po dráčiku a nič za takú cenu pre neho sa nám nepodarilo nájsť! najskôr som si myslela že teda nám preplatí aspoň jednu čiapku zimnú čo sme kúpili za dvesto korún ale však ani na to to nevystalo! a takto to asi bude celý čas!!!!!!!! vrrrrr no čo už.... ja mu kúpim keď ona nie ale však ide o princíp...

osviežte mi prosím pamääääť,pripomente mi dáko skybaby len si tak myslím že kto to je s čím to súvisí ale nie som si istá,mám v tom bordeel! 😅

ludika33
14. nov 2009

ahojte babulky,

teri gratulujem k tehu stavu a nic si z toho nerob, ze sa netesis. to pride. ja som mala velmi dlho zmiesane pocity, ked som otehotnela s Andrejkom. Stale som sa nejako nevedela stotoznit, ze budu dvaja a ze uz nebudem pre Natalku na 100 % k dispozicii, ale budem sa musiet delit medzi dvoch. Ale vies co. Potom som si povedala, te to bude dobre. Ine maminy to zvladli s dvojcatkami a preco by sme to mi nezvladli s dvomi. Teri tes sa, ved tehu je maly zazrak prirody a mozu si to len zeny vychutnavat.

Muriel, no tak ty mas pekneho chlapa doma teda. A gratulujem k prvemu zubku a ku krasnemu 9-temu mesiaciku.
Skybaby mala byt nasa februarovka, len o mimco prisla. Zial ☹ Tak to uz nedotiahla s nami do ciela, ale podarilo sa jej druhykrat otehotniet a teraz v novembri sa jej narodilo dievcatko.

lenk30
14. nov 2009

halooooo, kde ste?
teri, ako sa cítiš?
krasulka, koľko kíl? som to nenašla.
ach, my hrozné noci.........zúbky sú do polky von, ale asi tie najhrubšie časti ešte v ďasienku.........
krasul, a ako by sa to potom dalo s uzlom na pipíku?

terina25
14. nov 2009

Ahojte babule.
píšem až teraz lebo cez deň nebolo čas 😠

Tak naša malá bambulka ako keby vedela,že mamina je tehu,tak sa mi cez deň necháva krásne vyspať.Ráno vstane o 7.00,lebo jej dávam lieky a potom spí aj do 13.00.potom sa trochu pohrá,napapá a zase spí.Normálne nechápem 🙂 Nie som síce ešte nejako unavená,ale tak pospím si ,keď sa dá 😀 Jaj anjelik,tak veľmi ju ľúbim srdiečko moje 😵 😵 😵

zatiaľ je so mnou všetko v pohode.Vobec sa necítim tehu.Ani nie som unavená,tak ako pri Sofi.pri nej som stále spala a teraz chválabohu nie.nie je mi ani zle,takže super.Akurát ma začína chytať hlad.Aj teraz mi škvŕka v bruchu,tak sa pojdem naladovať na noc-tradične 😀 😀 No zatiaľ som nepribrala ani kilo.Dúfam,že sa zmestím do 10 kíl,aj keď veľmi pochybujem.

čo sa týka radosti z tehu.Stále to akosi na mňa neprichádza.Najviac ma mrzí,že sa nebudem mocť tak venovať Sofi.Presne ako si Ludi písala.Dosť sa toho bojím.Alebo hlavne toho.Keď sa pozriem teraz na ňu a pomyslím si,že za rok tu už bude aj niekto iný,tak ma to trápi.bojím sa toho,že nebudem to druhé bábo mať tak rada ako Sofinku,pretože sme ho neplánovali a ani sa na neho netešíme.Viem,že možem byť rada,že možem mať deti.Niekto takú šancu nemá.Viem to,ale aj tak sa jednoducho neviem ,,naprogramovať,, ,aby som sa na neho tešila.Možno som len teraz taká precitlivená z hormónov- neviem.Len dúfam,že sa to zmení.Musí sa 😉

terina25
14. nov 2009

Vždy som si hovorila,že pri druhom tehu si to oveľa viac budem vychutnávať ako pri prvom.Že sa nebudem stresovať,rozčuľovať a pod.,lebo to bude moje posledné tehu.Ale prišlo to akosi na mňa prirýchlo.Ja som sa ani nestihla spamätať z toho hrozného porodu a dať sa do poriadku a už som zase tehu.A vobec si to nevychutnávam.Veď ani sa nedá,pri takom malom dieťati.Nie je na to ani čas myslieť a nie ešte sa tešiť.Ja som skor teraz taká ,,neutrálna,,.Vobec to teraz neriešim,že som tehu.Ako keby som ani nebola,vobec na to nemyslím.

Akurát dnes som sa s mužom bavila o tom,kde budú krpci spať v tom našom ,,veľkom,,byte a padla reč aj na svokru.Zase sme sa skoro pochytili.Predstavte si,že ona sa asi ešte aj urazila.Vždy volala v sobotu mužovi ako sa máme a teraz nič.A pritom vie,že Sofi je chorá a ona sa o ňu vobec nezaujíma.Ale veď čo sa čudujem,veď ona ani nevie,kedy sa narodila a kedy má meniny...Ako keby mala 10 detí a 20 vnúčat,že si to nepamätá...Asi sa urazila,lebo muž bol min.týždeň doma a povedal jej,že sofi sa od nich nakazila.Alebo možno kvoli bytu.Ja neviem.Ale viete čo,vobec mi nechýba.Len sa bojím,aby k nám zajtra nedofrčala na návštevu,lebo by som ju najradšej vyhodila.

No, vykecala som sa aspoň takto 😀 😀

tak vám želám dobrú noc alebo dobré ránko.

držte sa babule. 😉

ludika33
14. nov 2009

Teri neboj aj druhe dietatko bude silno lubit ako lubis Sofinku. Srdce matky ma neobmedzene hranice a dokaze lubit aj 10 deti rovnako silno. A to, ze sa zatial netesis, to su hormony. A ked zacitis prve mrvenie a prvu fotecku ked uvidis, tak to pride. Ten naval lasky z teba voci tomu malemu drobcekovi v brusku.

A svokra. Kasli na nu. Nestoji Ti za to, aby si na nu vydavala energiu. To je kapitola sama o sebe a stara skola a s tym nic nenarobis. Sustred sa na malu princeznicku Sofinecku a na mini fazulku v brusku a manzela.

Prajem Vam krasnu a dlhuuuu nocku

lenk30
15. nov 2009

Teri, úplne ťa chápem. pri robení testu nedávno som mala úplne rovnaké pocity. s malým som sa hrala a hovorila mu, že chúdatko to potom už na teba nebudem mať čas........ale bude čas. tak ako ti Sofinka teraz dáva vydýchnuť, tak sa možno bude radovať so starostlivosti, bude sa cítiť veľká a množno bude aj sebestatnejšia ako rovestníci. je to skoro, ale niektoré ženy majú aj skôr. A drobček už je v brušku, tak si to začni vychutnávať, lebo ako hovoríš, je to posledné tehotenstvo. A už teraz ťa drobček potrebuje a jemu je jedno, kde bude spávať, veď ono by aj tak najradšej na tebe v posteli. Moja segra teiž problematicky otehotnela s dcerkou a potom nečakane druhé tehu. Plakala, rozmýšľala nad potratom...........ale všetko sa to zvládlo. To druhé dítko má teraz 8 a keď sa rozprávame, nie raz si tie pocity v tehotenstve vyčíta.........tak aby si nemala ani ty Teri výčitky. Nebojkaj, určite to zvládnete. My ti tu budeme fandiť a pomáhať. Aj keď spánok ti nemôžeme dožičiť, riady ti tiež neprídeme umyť.............A ten postoj sa určite zmení po prvom sone, kedy drobčiatko uvidíš a získaš pocit ako veľmi ho chceš a všetko bude OOOOOOKKKKKKKK.

Svokry sú na to aby nás srali. Moja dnes prišla na návštevu o 7,3O. V nedeľu. stačí vám? som tak nadala mužovi. ostala som v pyžame, doma bordel........

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre