Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

muriel293
15. dec 2009

martinka už som ju našla,je ok. Ano má toho veľa,nestihla mi odpísať na sms a potom na to aj zabudla,dneska mala návštevu...tak ale som rada že sa ozvala 😀 Inak ju strašne obdivujem ako to stíha,je to úžasná ženská!

martinka17
15. dec 2009

hej,
ja by som bez našich asi skolabovala..a to mám len chrústa, žiaden chlap ani iné bábo.....je to silná baba a ešte má čas pomáhať druhým 😵

terina25
15. dec 2009

Ahojte babule.

nestíham sem chodiť cez deň ,ale až neskoro v noci...Takže píšem vám novinku.Naša Sofinka konečne začala štvornožkovať.Dočkali sme sa aj my 😉 Dnes som niečo robila pri stole,otočím sa a ona sedí za mnou 😀 Takže pomaly,ale isto končia časy,keď som na ňu nemusela až tak dávať pozor.Teda nie žeby som nedávala,ale teraz musím ešte viac,aby sa nám ,,neobila,,.

martinka17
16. dec 2009

terka
to je supééééér. Sofinka sa nezdá, možno o mesiac bude sama chodiť. Len čo sa týka pozerania a dávania pozor, neboj, najpr to bude stále Sofi niekam ťahať, ale po 2 týždňoch sa usadí a zase bude rada aj pri hračkách 😵
Ináč Samko konečne v nedeľu spravil prvé samostatné krôčky. Odvtedy sa veľmi neponáhľa to opakovať, ale aspoň začal 😵

muriel293
16. dec 2009

čawte čawte,tak zajtra máme teda rande ja s Mamamima a tým pádom vlastne Maťko a Miška.Stretnú sa už tretí raz tak som zvedavá aká hlboká bude ich náklonnosť tento raz! 😝 😀 😀 😀

darmka
16. dec 2009

Caute baby, musim sa niekomu pochvalit. Moj maly sa uz dlhsie pokusal sam chodit, spravil 2-3krocky, ale dnes mi presiel prvy krat sam cez celu chodbu, tak 3 metre. A uz sa mu dari samemu zist z postele. Tak zachvilu to vypukne naplno, bude uplne vsade.

lenk30
16. dec 2009

darma, tak to je Matúško šikovníček. super. filipko zatiaľ len za ruky, ale jednu už púšťa a dookola sedacej a stola a linky........tak tiež len čakám, kedy nastane prvý krok.
Baby ja mám teraz také obdobie, že som sa sama od seba nejak oslobodila. Ja som malého nikomu nechcela dávať, a popri tom som sa sťažovala ako som na všetko sama. dávala som ho len na hodku tak dva krát do týždna, ale to ked som išla do roboty. a teraz.........nechám ho mužovi, mamine, svokrovi............začallo to na mikuláša, čo ma pozvali na mikulášsky večierok, potom sme si s kamoškou urobili deň pre seba. už o 10ráno mi volala, že malého odniesla ku svokre, tak sme sa šli len tak previezť do ZA.......a tento piatok ideme na celodennú lyžovačku. divné mi je, že ani výčitky nemám, a toľko som sa sama s ním trápila a niekedy aj unavená .........a teraz vidím, že to bola všetko moja tvrdohlavosť a taká tá sebecká láska, že som ho chcela len pre seba. No po poslednej návšteve, keď som videla aký je hotový zo svokra, tak už vôbec nemám problém ho tam nechcať.

heidy26
16. dec 2009

Lenka to ti závidím, ja som ešte nedospela k tomu že by som chcela malinku nechať niekomu, proste zatial ešte nie. nechávam ju len raz za mesiac mojej mame ked ja idem ku kozmetičke! inak je stale so mnou!!!! a raz som bola na akcii z práce a to varoval manžel ale odišla som O 17.00 a prišla o 01:00 domov! a svokre nechať malú NIE!!!!! ja som veľmi hákliva na jedlo čo malinka spapa a ona by jej dala všetko, a to nechcem!
Ale teším sa ked už aj ja začnem troška žiť.

wewe8811
16. dec 2009

ahojte kocky, mne sa tiez sem podari prist raz za cas, lebo presne ako pisete, aj Zoeinka ma teraz nejake trucovite obdobie a je na mne nalepena cely den. Predtym sa vedela aj sama pohrat a teraz ani za svet. Jedine ked poobede spinka, tak stihnem aspon navarit a co to upratat.
Inak uz mame oba spodne zubky vonku a deru sa aj horne, takze je to vesele :D
Ozaj chcela som sa spytat, ci neviete poradit, kde by sa dali zohnat take chranice na kolienka, ked drobci lozia po zemi, aby nemali modrinky. Nasla som to na jednej stranke, ale tam si vyzaduju urcity minimalny odber a v tych klasickych detskych obchodoch nic take nemaju 😒.

Lenka uplne viem o com rozpravas, ked tak na xvilu vypadnes. Nabijes sa energiou a na vsetko sa clovek hned inak pozera. Ja som tiez posledne tyzdne sem tam vecer vonku s byvalymi kolegovcami alebo idem na jogu a dobre to padne, ked aspon na 3 hodinky takto vypadnem :o)

mamamima
17. dec 2009

Ahojte maminky...

juuj matula a soni, teraz som sa 😅 dakujem vam...no inak niekedy sa sama cudujem ako to stiham 😀 ale zas nie vzdy je to take perne...skuskove je, bakalarka akosi stoji, mame cakat...tak uvidime...

muriel, dnes sa tesim...ale musim ist najprv s natalkou k dr, ale nie je chora, neboj...

a o tom obdobi nasich deticiek tolko...my mame teraz najkrajsie obdobie...fakt, 1 mesiacov bola nalepena na mne, nikoho nechcela, u kazdeho plakala a teraz? akoby utalo...kaydemu ide, neboji sa inak ani certa, nicoho a nikoho, ani si neviete predstavit aka ulava, lebo ona bola stale na mne prilepena, teraz u muza v pohode, aj sama sa pyta...KONECNEEEEE 😵 a tak krasne sa yahra aj sama...pobeha cely byt, zatial po 4, schod ysu uplne naj...vylezie po celom schodisku 😀 straaasne je zlatucka...

no dobre, idem nieco varit, ked mame dnes to rande, nech sme neni hladne 😉 paaa

mamamima
17. dec 2009

a tie chvilky ked mozete vypadnut v dobrom zavidim...ale mne sa taak nechce nikam, som rada ked vecer padnem do postele, niekam von by ma momentalne nikto nedostal...lemra lemrava...hadam ked bude mala vacsia ma to chyti...ja mam vianoce ked mozem na kozmetiku ci melir...aj to som bola od kedy mam malu raz... ☹

krasulka
17. dec 2009

Ahojte,

wewe skus jej natiahnut na kolena potitka mozno to pomoze 🙂

Mima ako dobre ze mala uz nieje taky cecok, u nas je to teraz naopak, ked osm v izbe je dobre, odidem z izby, hodi vsetko o zem a taky rev spustiiiiii ako by ju rezali. Srat musim tak aby ma videla, hruuza cas,a le asi to je aj tym ze jej lezu 4 zuby hore naraz, tie bocne. Vrchne ma oba, a dole len jednu jednotku zatial.

Teraz ked je mala takto naviazana na mna tak mne asi nehrozi ze by som niekam odisla sa zabavit. Ked by sa aj zobudila, Michal sice vsetko obriadi aj tak,ale azby chytila taky hysak ze kde som tak by ju asi neutisil 🙂 Inak sa idem ustat mala ked pocuje hudbu tak tancuje jak shakira 😀 😀 😀 😀

martinka17
17. dec 2009

krasulka
to plakanie, keď odídem z miestnosti sme mali aj my. Samko sa hneď rozplakal a utekal za mňou. To mal vtedy 8 mesiacov a trvalo to asi mesiac a niečo....hovorí sa tomu tuším úzkosť osemesačných 😀 Chodili sme spolu ešte aj na WC 😵 Teraz je to už lepšie, niekedy ani neregistruje, že som na hodinku zmizla z domu.
A čo sa týka povyrazenie...nehrozí. Jednak mi to nechýba a hlavne, ešte stále sme závislí na cicine pri zaspávaní, po hodine sa dopapá a v noci zo dvakrát doplní nádrž 😎

andrea142
17. dec 2009

ahojte

terina :super že malá štvornožkuje

to obdobie ,že vyjdem z izby a malá hneď reve u nás ešte trvá 🙄 a to už nejaké dva mesiace 😠 ........ ale napríklad to ,že s ňou nie som to jej nevadí . moja mama ju od narodenia v sobotu bráva ku nim takže si pre ňu chodím až večer. a tiež aj svokra ju stráži keď treba alebo tatino. minule sme boli v sobotu preč tak ráno ju mala moja mama a potom na večer prišli pre ňu svokrovci a uložili a potom ešte v nedelu. my sme sa vrátili v nedelu večer. takže nemá problém zostať s niekym akúrat nerada je v izbe sama vždy tam niekto musí byť vtedy sa aj zahrá alebo je v kuchyni na mňa nalepená ako kliešť. ....... dokonca v januári sa chystáme na lyžovačku od štvrtka do nedele a malá zostáva doma. od štvrtka do soboty bude s mamou a v sobotu večer si ju berú svokrovci. troška ešte mám nervy či nebude plakať alebo iné .... v najhoršom prípade dôjdeme domov.

ale ak je s mamou alebo so svokrou tak mňa si ani nevšíma 😀 😀 😀 .......... to som rada lebo aspoň môžem ísť niečo vybaviť alebo nakúpiť.

len tiež ako heidy radšej ju nechávam mame ako svokre .... hoci aj ona ju strážila ale aj tak som kťudnejšia keď je u mami ako svokry. svokra by jej dávala jesť asi každú hodinu ............. teraz už vie čo jej môže dať a čo nie len jej ešte musíme pripomínať že jej netreba dať tanier jedla ale iba do misky.

muriel293
17. dec 2009

ahojte dievčence,tak my máme s Maťkom za sebou návštevu u Mimky,drobci boli hrozne zlatí,pekne sa spolu zahrali,boli sme aj vymrznúť...ale musím povedať že Martin je pri Miške ako taký sloník veľký chlap,a ona je hrozne krásna a straaašne dobre sa nosí,však je to cítiť ten rozdiel 9 a 11 kíl živej váhy!!!!! 😀 😀 😀 😀 Ten čas nám spolu tak hrozne rýchlo prešiel....no čo už....Martin doma doslova odkvacol,sme došli a hneď vytuhol v postieľke ! 😝 😀

Ja mám z neho dosť nervy teraz,on predtým bol taký že sa nechcel moc ani túliť,ani sa pestovať,vedel sa dlho hrať a teraz by sa len na ruky pýtal a stále vymýšľa,až sa zapotím aby som ho niečim zabavila na dlhšie. A samozrejme keď chcem mať raz za týždeň sex tak sa okamžite zobudí! 😠

muriel293
17. dec 2009

a fotky zo stretnutia nahodím keď budem mať viac času...

wewe8811
17. dec 2009

muriel Zoeinka ma teraz presne take iste obdobie. Je na mne ako taky kliestik, najradsej by cely den behala za ruky po byte, ale to moj xrbat vobec nezvlada. Ked ju dam do ohradky alebo posadim na deku tak hned zacne plakat a vymyslat. Dufam, ze to coskoro prejde lebo takto je to doooost vycerpavajuce.

monika77
18. dec 2009

ahojte bambuľky 🙂 zdravíme vás všetkých s davidkom ... a čítam že nie sme samy s chodením ... my už týždeň pekne chodíme ... len tak sa z ničoho nič sám pustil a prešiel z kuchyne do izbičky svojej, neskutočne sa mu to páči, teraz si všade krásne chodí júúúúj ale to je nádhera ... len vonku je trošku taký nesmelý 🙂

už týždeň máme soplíky, už menej o dosť ... aj vašim drobcom to tak dlho trvalo? aj kvapky do nosa sme minuli čo nám dokina predpísala ale ešte stále ma taký ulepený noštek

fodorka33
18. dec 2009

ahojte jej gratulujem detickam ake su sikovne🙂malinky ten by chcel byt len v behuly kupili sme mu choditko pod stromcek tak uvdiim lebo ked si tlaci behulik tak sa z thoo tesi len akurat si vzdy buch adolu nozky...tak sa tesim ako bude reagovat ale boli sme teraz dva dni babku pozriet a tam ani bheul sme nemali takze mmaly bud za ruky sme chodili po byte ale,uz sa mi zda ze za chvilu sa hadam aj postyroch naucime lebo uz sa pekne drzi na rucickach len ked chce vypucit tu malu prdu tak sa mu smyknu kolienka a po par pokusoch to vzda...
a ozaj uz sm epoziadali v banke o uver no nevyzera to ruzovo do 7dni maju dat vedeit tak sa modlim...papa
a inak teraz ma maly take obdobie ze nechali sme ho mojej mame a smuzom sme isli na nakupy a maly chodil po byte tam kde as pred tym videl a kedze nas nenasiel tak ysrdcerucny plac pustil ze az..co uz teraz len mama a hlvane by som povedala ze tato to je jeho milacik....

muriel293
18. dec 2009

fodorka to s tým tatom miláčikom-asi na tom niečo je,aj náš tatino je teraz numero uno,keď večer príde tak malý sa hneď na neho zavesí a nie a nie z neho zliezť :D:D:D asi mu je vzácny keď sú tak málo spolu...

U nás je to tiež tak že teraz keď chceme zmiznúť a na chvíľu nechať malého s babkou a dedkom tak si to hneď všimne a kým neprídeme domov tak je mrzutý a vymýšľa...

muriel293
18. dec 2009

žienky poraďte:
koľko mlieka má denne vypiť desaťmesačný drobec? mám v tom chaos,začali sme mať problémy,Maťko už dlhšiu dobu odmieta piť mliečko. Myslela som si že mu už nechutí nutrilon ale odmieta aj bebu aj hami....keď to mám všeobecne zhrnúť tak mi pripadá že mu už nechutí vôbec žiadne,ráno do neho ledva napchám aj to na "pokračovanie" a večer odpije 50 ml a viac nechce. Kebyže mu dám niečo iné,ja neviem,rohlík a pod. tak by si hneď dal. Svokra do mňa hučí že mu už netreba toľko mlieka ale osobne si myslím že takéto malé dieťatko ho ešte potrebuje tak neviem... 😒

heidy26
18. dec 2009

Muriel, niekde som počula že aspon 2x220ml denne mlieka , ked nie aj viacej by mali deti do 1,5 - 2 rokov.

fodorka33
18. dec 2009

muriel praveze tito moji dvaja chlapy su dost spolu lebo muz robi bud doobeda alebo poobede takze to musim podotknut ze ked je muz doma tak ja si porobim vsetko lebo maly sa tesi ze sa s nim hra nahana sprostosti sak no horza ale tak aspom neni furt mamamama no nie? viem ake to je sestra je slobodna mamicka takze v tomto ju obdivujme jej mala uz ma 4roky vyse a je super no chyba tam ten tata...ale tak co uz....

martinka17
18. dec 2009

muriel
a pijete cez cumel? Skúšala si použiť náustok? Lebo Samko keď mal problém a odmietal cicinu, tak chcel len náustok campool, máme taký biely, tam nemusí veľmi ťahať, mliečko sa v podstate leje samo 😀
Nám sa horné zuby tlačia už tretí mesiac, zatiaľ je vonku 1 a čaká nás ešte 3-5, ako ktorý lekár povie. A tiež teraz v noci hodinu plakal, pritom netuším prečo, asi pre zuby, a nemá ich už červené tie Ďasná, tak neviem.

Fodorka
samko tiež nemá tata, ale má babku a dedka,tatu dobre nahrádzajú, nie je to tak aj tvojej sestry? Lebo babka keď príde domov, tak lietajú po obývačke po štyroch, hrajú skrývačku a dedko to isté 😅

muriel293
18. dec 2009

martinka to asi nebude o náustku...od jeho narodenia som zistila že napríklad silikon u nás nehrozí lebo ho jednoducho vypľuje takže len lacnejší obyčajný stále...ja už neviem čím to je...nechápem to...a tie zasrané zuby ma jedujú že to tak trvá

martinka17
18. dec 2009

no mi sme cumel najprv používali, potom chrúst zistil, že má palce a cumle vyplúval. A asi na 8-9 mesiacov, keď začal problém s tými hornými, tak som vytiahla odkiaľsi kaučukový cumel a teraz keď ho zbadá, tak si ho vloží. Babka sa smeje, že najprv nechcela teraz nonstop mi žul, len sa s nim hral, ale keď mu ho vezmeme, tak neprotestuje.
A ten náustok, to ma napadlo preto, že tesne predtým sme začali piť z pohárika s náustkom, ktorý bol silikonový a trebalo ho ďasnami stláčať, radšej by mi zomrel od smädu, ale od razu ho nechcel ani cítiť. Tak som sa vrátila k fľaši s náustkom a hrnček odložila.
A zuby, vrchol mojich nervov boli tie 4 dni v nemocnici. Teploty pre tlačúce sa zuby a to sa ešte k tomu najprv zub prereže a potom prídu teploty. Alebo ako sme boli na pohotovosti, že má modré ďasno a doky, to nič, len modrinu vytvoril tlačúci sa zub....ináč ten ešte stále nevyšiel a to je modrina už mesiac preč 😝
Neviem, skús v spánku mu dať fľašu, ak sa to dá. Ja kojím zatiaľ, takže neviem ako to funguje pri UM 😅

a2303
18. dec 2009

Ahojte,

Hlásim sa po dovolenke.

Gratulujem chodiacim a loziacim detičkám!!!! 😵 😵 😵 😵

Muriel, nutrilon ani bebu mi malá nechcela vôbec vypiť. Tak som skúsila sunar a ten pije. Ráno vypije 150 ml sunaru, okolo 10tej jej dám papať, potom je obed a pri zaspaní po obede vypije 100 ml mlieka. Poobede papá olovrant, potom je večera a zas pred zaspaním vypije 150 ml mlieka. Na mliečko zaspáva. Takže Rebeka vypije asi tak 400-450 ml mlieka denne. Neviem, či je to dosť ale nie... Ozaj, koľko by mali drobci vypiť???

Naša malá neštvornožkuje ale plazí sa a snaží sa aj liezť. Už má 2 horné zúbky vonku, idú jej ďalšie 2 horné a dolný jej ide ešte len druhý.
Dovolenka bola super!!! Rebeka všetko super zvládla a nesmierne sa jej páčili prechádzky po snehu, denne sme sa dvakrát túlali povonku aj 2-3 hodinky. Z toho vzduchu mi poobede spala aj 3 hodiny. Chvalabohu mi neochorela!!! Toho som sa bála najviac, aby mi neprechladla. Ale našťastie je všetko ok!!! Ešte ani raz mi nebola chorá, klop-klop-klop!
Boli sme v Tatranskej Lomnici, bolo fakt krásne, pridám fotky ako sme sa malou v sedátku prechádzali 😀

Prajem pekný večer!!!

monika77
18. dec 2009

muriel a fodo ...fajn že malý vám chcú tatinka ... davidko stále len mama mama aj ked je už tata doma ... pred tým vôbec taký nebol, strašne sa teraz na mňa naviazal a neviem prečo...pritom ale nemá problémy ku starkým, známym či cudzím ľudom

fodorka33
19. dec 2009

martinka tak sestra s malou byvaju u otca nasi su rozvedeni.ale tak mala je aj tak maminkina pones den sice ma uz vyse 4rocky to sa neda upriet ale tak jasne ze sa jasi aj s dedom aj kbabe ide ale tak mama je mama..a dlho bola jej cecok ze nemohla bez nej nikam ist....moni to prejde len teraz ma asi take obdobie...a2303 super fotky mala je strasne zlata a ta fotka s tym cervenym nostekom 😉

muriel293
19. dec 2009

anit aj ja som čumla dovolenkové fotky juuuj koľko sniežikuuu aj tu konečne napadol ale asi dlho nevydrží :( No som zvedavá lebo každopádne ak by moc nasnežilo tak s kočíkom neprejdem a tatino náš bol lakomý kúpiť ohrádku na sánky lebo tú nemáme tak som zvedavá :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre