Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

monika77
3. feb 2010

martinka aj nad tým som uvažovala že to budú asi zúbky...len nič nieje vidno, ani jasná opuchnuté či červené

ale tak máme horné 4 aj dolné 4 tak by snád šli už dalšie

katulikzlatulik
3. feb 2010

ahojte maminy.. som tu nebola ani nepamataaaaaaaam...

CALY... TEBE a Tvojej dnesnej ROCNEJ ELINKE PRAJEME VEEEEEEEELA, VEEEEEEELA ZDRAVICKA, USMEVU NA TVARICKE A RADOSTIIII!!! CMUUUUUUUUUUUUUUUUK NA OBE LICKA OBIDVOM OSLAVENKYNAM 🙂

cvirko
3. feb 2010

Ahojte maminy, dlho som tu nebola, ale napisem vam ako si my nazivame
Vilko spaval uz celkom dobre, sice sa budil zo dvakrat, ale dala som len cumel a spal dalej.Od Vianoc sa to zase zhorsilo, boli sme v zahranici a myslela som si ze je to zmenou.mal sopliky, hnacky a ja nahodou pozriemb do ust a tam kusok stolicky.V polroku sa mu vytlacilo 6 ubov naraz a teraz sa opat tlaci 6.4 stolicky a 2 ocne. Po Vianociach sa to ustalilo ale teraz to vygradovalo, v noci nespí, nechce jest, ma sopliky a kasle, cez den je mrzuty a vela place, co u nho nebolo zvykom, takze zuby nam teraz naozaj dávajú zabrat. Dufam ze sa to coskoro upraví.
Papa:
7.00 mlieko 260ml, potom mu dam trochu z mojich ranajok chlebik alebo rozok, ale moc nechce
10.00 vyziva, alebo ovocie s kukuricnymi lupienkami, alebo keksikom
13.00 obed, husta polievka s masom, alebo len druhé, alebo vyziva masova - striedame to
16.00 mliecny olovrant, biely jogurt, tvaroh, alebo pribinacik
18.30 kasa
20.00 mlieko 180-240, niekedy nestiham dat kasu, tak pridam do mlieka pred spanim
Takze tolko asi...
Ale teraz je to katastrofa so vsetkym.....uz nech ma tie zuby von

muriel293
3. feb 2010

ahojte
tak ja som začala dávať malého spať len raz za deň lebo som zistila že potom spí v noci poriadne a keď spí denne dva razy že raz doobeda a potom neskôr poobede tak je to v noci otrasnééé!
A otrasné je aj naše jedenie,tak krásne vždy papal a teraz mi furt len vyráža lyžičku z ruky a celý sa okydá poprípade pritom stále mrnčí už som na nervy a už sa ani hrať nevie pekne ako predtým lebo odkedy zistil že sa za našej pomoci môže presúvať po byte chodiť a loziť tak by len to robil,už mi ufrčí z každej izby odlezie a stále pri všetkom sa len stavia a mám pocit že si neváži ani tie štyri zuby čo má lebo s nimi stále narazí keď capne...uuuch hrozné obdobie snáď sa to zlepší keď už začne sám chodiť...alebo ani nie?? 😅

muriel293
3. feb 2010

a ešte som zabudla že už ani pri kúpaní sa tak nevyžíva lebo sa tam tiež len vrtí a stavia vrr

cvirko
3. feb 2010

No Muriel, aj nas uz zacal chodit, neviem ci je to lepsie, ale tazko sa to hodnoti, ked ho trapia teraz zuby.
Aj ja som ho zacal ucit na jeden spanok, ale ked je teraz taky mrzuty, necham ho spat dvakrat..

andrea142
3. feb 2010

ahojte

malá v nedeľu chytila soplíky ale také brutálne celú nedeľu jej slzili oči a tiekol nos no hrôza. v pondelok sa jej to zlepšilo už to má hustejšiu konzistenciu 😀 ....... učím ju vyfúkať si nos ale spraví iba ústami pfúúú a teší sa ako keby si vyfúkala nos 😀 😀 😀

naučila som ju ako sa sfúka sviečka na torte tak som zvedavá či to zajtra urobí. keď sa jej opýtam ako sa fúka sviečka spraví to iste ako som hore písala s nosom 😀 😀

ZAJTRA OSLAVUJEME 1. NARODENINY 😀 😀 😀

budúci týždeň ideme lyžovať a malú berieme so sebou tak som zvedavá ako to prežijeme. plán je že ráno lyžuje tato a po obede mamina tak som zvedavá či to vyjde.

no neviem kedy sa dostanem na internet lebo doma mi nefunguje tak je môj počítač u sestry ,tam to funguje bez problémov. tak želá všetkým detičkám všetko najlepšie k 1. narodeninám

terina25
3. feb 2010

Ahojte babule.

včera som bola na poradni a testy sú v poriadku.Chvalabohu.A konečne som videla aj našu fazuľku po dlllllllllhej dobe.A krásne narástla.Predtým mi posunuli termín o týždeň neskor a teraz mi ho posunuli naspať,takže dorástla 🙂 Pohlavie nevieme,lebo malé bolo otočené chrbátikom a vystrkovalo na nás riťku 😀 lekár sa síce vyjadril niečo ohľadom pohlavia,ale že to nemusí byť tak,lebo sa nedalo jednoznačne povedať.Tak preto radšej nikomu nehovoríme,čo to bude.Počkáme si radšej na 100% odpoveď.aj keď nič nie je 100%-né.Len sa čudujem,že bábo je také veľké,nakoľko som pribrala za celé tehu len1,5kg a mala by som od 3-6 kg.A ešte jedna vec.Zase som mala vysoký tlak. 😒

Všetkým narodeninovým krpcom prajeme veeeeeeeeľa zdravíčka.

ludika33
3. feb 2010

Ahojte babule,

Teri sa Ti to uz krati pomalicky. Super, ze mas dobre vysledky a co po pohlavi. Ved bude vacsie prekvapko, hlavne nech je babatecko zdravucke.

Babule chcem sa Vas opytat, ze organizujeme stretko na posledny majovy vikend februaroviek s janulou10. Dali sme to na FB, ale vela Vas tam nechodi, tak preto aj sem pisem. Ak by ste mali niektora zaujem, napiste bude mne alebo janule 10 IP, ze kolko osob by slo. Termin je do 14. 2. 2010, ze nech to vieme uzavriet a vybrat hlavne chatu. Dakujem

Dnes sme boli este v poradni s malym a mame 9040 g a 74,5 cm. Aj nas ockovali, tak som zvedava, ze aka bude noc. Dufam, ze dobra.

cvirko
3. feb 2010

Ahoj Terina, tak sa nam postastilo otehotniet znova v rovnakom case. Aj my cakame dalsieho krpca 29.6. 😀

caly8
3. feb 2010

Ahojte 🙂

ĎAKUJEMEEEE katulik si zlatá, že na nás myslíš aj my tebe želáme všetkoooo najlepšíííííííí na svete a Kubkovi aby mal šťastných a radostných rodičov 😵

a všetkým ktorý nám želajú k nášmu sviatku s Elinkou ďakujeme hlavne na FB 🙂

leca
4. feb 2010

Ahojte babenky, rada sa k Vam pridam, taktiez mam maleho drobceka, ktory ide mat 1 rok.

Blahozelam vsetkym detickom, ktore oslavuju prvy rocik, najma prajem vela zdravicka, nech krasne rastu a robia rodicom nesmiernu radost. 🙂

Tiez prezivame s nasim Matuskom srdive obdobie, pretoze nam idu zubky, zatial mame 2 dolne rezaky a vychadzaju na horne dva. Akurat sme po ockovani a mame teplotu. ☹

Posielam zaujimavy link na basnicky, rozpravky......, isto si tam cosi vyberiete:

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=170030&e...

http://www.dietaaja.sk/riekanky-pre-deti.php

http://rozpravky.wz.cz/

terina25
4. feb 2010

Ahojte baby.

všetkým oslávencom prajeme všetko najlepšie. 😉

cvirko:no, ty ma predbehneš ako pozerám. takže aj ty budeš mať čo robiť s 2 detičkami.Ale hádam to zvládneme.a už viete čo čakáte??a ako prebieha u teba tehu.ak chceš,tak mi pošli IP.lebo nemám ani s kým pokecať 😒 tu to viazne a medzi júlovkami kde chodím to tiež nie je ono 😖

terina25
4. feb 2010

inak dala som do mojeho albumu fotku nášho bába.možte kuknúť 😉

lenkahrehusova
5. feb 2010

Blahoželáme všetkým drobcom k 1. ročiku 🙂)))
Želáme všetko len to naj...

patkao
5. feb 2010

ahojte,nasa Nina nie je bohvieaky jedak ale dnes sa prekonala,nasla som super recept na detsky granatiersky pochod,tak sa chcem podelit..uvarene zemiaky zmiesat s uvarenymi bezvajecnymi fliackami,par kvapiek ol.oleja a do toho este nasucho oprazenu postruhanu mrkvu...mnam,aj mne chutilo 🙂

terina25
5. feb 2010

paťka,hneď by som jej urobila.len škoda ,že nemá zuby 😠

mamamima
5. feb 2010

Ahojte, aj my mame dnes narodeninky 😅 chytaju ma dnes spomienky :D ale mam chore obidve cicusky, soplave su, ale uz je to na ustupe...mame noveho kutuska, mala sa s nim hra, ted abije ho a pisti, ma z nej dost, ale naaadherny je 😵 dam fotku do albumu kuknite...novy clen... 😉 urobila som misulke fajnovu detsku torticku, co moze aj ona a aj ja sa na nu tesim, uz tuhne 😎

patkao
5. feb 2010

jej Mirka, Misulke vsetko najnajnajlepsie k rocku..a nech sa obe rychlo vyzdraveju..inak dobrý havko, u nas by asi nemal dlhu vydrz, ninka je likvidator 🙂 ..vsetky zvery u nasich pred nou uz utekaju..takze zelam aj psikovi vela zabavy 😀

patkao
5. feb 2010

tery vy ziadne zubky? tak jej to urob a popuc ..ja som si to posolila a po nej dojedla.. 🙂

mamamima
5. feb 2010

pati dakujem 🙂 aj ona keby si videla co s nim robi, ale je uz vonku, to len na chvilku nech sa pohraju tu bol...som to teraz vydezinfikovala 😀 ved ked sa mala kolenaci stale, aj musim...ja som za to mat havka, ale na dvore 😉

pati pocuj a kedy mas ty statnice? ides na to stretko?

mamamima
5. feb 2010

mnam ten granatir 🙂

patkao
5. feb 2010

ja mam 22.3, radsej na to nemyslim 😎 ..na stretko idem, nahlasila som nas, tak uvidime co sa z toho vykluje 😉 ..aj aj som za psa, ale az ked budeme mat dom a dvor..do bytu to nechceeem..by ma asi porazilo 😅 ..a ty mas ako statnice, stretko hadam stihas, videla som ta v zozname zucastnených 🙂

mamamima
5. feb 2010

no ja som tam s ? mam to totiz to nejako v tom termine, neviem presne kedy....no, tebe sa to krati, drzim palec 😉

patkao
5. feb 2010

dakujem..aha.. no dufam ze sa to tak neako vyjde ze uz budes mat po 😉 jaj idem vonku kym je pekne.. 😎

monika77
5. feb 2010

terina krásne foto ultrazvuku ... joj však som si zaspomínala, aký to bol nádherný pocit 🙂

patkao vďaka za tip,,,určite vyskúšam

mamamima aký je to receptík na tortičku? ... ja tiež chcem je to z vanilkového pudingu a sušeniek...len neviem ešte som nerobila vôbec puding...už ste niektorá robili svojim drobcom?

ešte jedna otázočka maminky ktoré máte veľké narodeninové oslavy za sebou čo ste podávali hosťom?
ja dávam urobiť dve veľké misy, no neviem či ešte aj niečo variť či nie... PROSIM NAPISTE

terina25
5. feb 2010

Ahojte baby.

Mamamima:všeeeeeeeeeeetko najlepšie Miške k narodeninám,hlavne veeeeeeeeeeľa zdravíčka a nech počúva mamku.

monika:nás bolo 10 ľudí.robila som len obloženú misu,kde som dala do stredu zemiakový šalát a dookola som dala šunku,salámu,paradajku,papriku,uhorku.A samozrejme k tomu chlebík.úplne to stačilo,ešte nám aj zvýšilo.

Baby,tie štátnice vám nezávidím.Mám to 2x za sebou,a som rada,že som to prežila .Aj keď radšej by som mala štátnice ako porod 😀 Držím palce,ale veď vy to určite zvládnete 😉

muriel293
5. feb 2010

ahojte
Mišulíkovi malinkeej prajeme všetko naj naj naj k narodeninkám! nech je zdravá a nech vám robí len radosť!

Ja som dneska tiež robila tortu takú nepečenú smotanovú pre Petra ten má zajtra narodky a Martinko o týždeň a keďže malý by mňamkal stále s každým tak preto smotanová aby si mohol dať pažroško náš! :D

patkao
5. feb 2010

nas bolo 10,robila som chlebiky, jednohubky natierkove a este aj varila/piekla kuracie prsia,zeleninovy salat,opekane zemiaky a hraskovu ryzu..a ostalo mi len tak pre nas dvoch na veceru..
Teri aj ja sa radsej naucim ako este raz ist rodit,ale aj to ma este urcite caka..

caly8
6. feb 2010

pripájam sa k želajúcim 🙂 zdravie a šťastie prajem malinkej Miške aj všetkým ktorých som nepostrehla, že sú oslávenci 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre