Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

monika77
9. mar 2010

ešte som za budla spýtať,,,ked teraz vaši drobci niektorým mamičkám odmietajú papať,,nútite ich,alebo necháte ich tak?

patkao
9. mar 2010

ved to za par rokov im bude trapne dat nam pusu pred skolou🙂..moj muz minule namietal,ze spi na kusku a ze ci nechceme dat malu do postielky,tak som mu precitala z jeho vlastnej knizky ze je zdrave pre ich vyvin a ze vsetky cicavce okrem cloveka spavaju s mladatkami,tak uz nenamietal..ved co je on horsi cicavec? 😀.monika ja nenutim,ale castejsie jej ponukam

marya
9. mar 2010

Ahojte baby 🙂

Strasne davno som tu nebola, a ako pozeram, mame vsetky podobne radosti a starosti 🙂 aj nas Petko je strasny zavislak na mame, aj na zachod musi ist so mnou 😅 a stale spinkava s nami v posteli, postielku mame vedla postele ako zabranu aby nespadol, kedze on v noci rad cvici gymnastiku 😅

V noci ale uz nastastie spinkame dobre, som sa rozhodla prestat kojit, akosi Petko sam prestal tolko pytat, uz som ho kojila len raz v noci a raz cez den na zaspanie, tak som si povedala, ze tie dva razy to uz vydrzime aj bez kojenia, uz je to dnes stvrty den co som mu cicik nedala, takze ich mam teraz dobre nabombovane 😀 , ale Petko to zvlada neuveritelne dobre, cely den uz nepyta, ani v noci dokonca, vecer zaspava okolo 22, prituli sa ku mne a zaspinka, zobudi sa okolo 5, ale zaspi aj bez kojenia, sa ku mne opat prituli, chyti ma za ruku 😵 a spinkame dalej az do cca 8...tak som rada, ze to odstavovanie prebieha tak bezproblemovo 😅 teraz by som povedala, ze po roku sa konecne dobre vyspim, mam cas aj navarit, aj upratat...konecne 😀

Lenivcek nam konecne zacal chodit, pred par dnami sa prvykrat sam odvazil, dovtedy len za ruku, ale uz beha jak drak 😅 😵

Problemy s papanim sme mavali dlho aj my, boli dni ked nechcel papat skoro nic, len sa chcel kojit, ale teraz sa to zlepsilo, spapa skoro vsetko co mu dam, stale otvara pusu ze by papal, tak sa tesim ze mu tak chuti 😵

MOnika, podla mna urcite nie je hriech ked dieta spava s rodicmi...pokial som Petka nemala, tak som si to myslela, ale potom ked som videla, ze inde nechcel byt len s nami, tak mi ho bolo luto a v podstate od narodenia spava s nami, a navyse, dlhe obdobie sa budil aj 10x za noc, a keby spal vo svojej posyielke tak by som sa vobec nevyspala, takze aj z praktickycdh dovodov spaval s nami...a teraz ked uz spime skoro celu noc vkuse, tak aj tak nevie byt v postielke, zaspava pri mne prituleny a...ja si to uzivam 😵 😵

a2303
9. mar 2010

Ahojte Baby 😵

Aj ja som sa dlho neozvala, nestíham od tejto mojej malej pijavice skoro nič!

Muriel, nie sme náhodou rodina?!?!?!?! 😀
U nás je teraz taká istá situácia ako píšeš Ty! Doteraz mi Rebeka pekne papala ale teraz? Zje len to čo jej chutí, musím ju vždy núkať aby jedla. Ja varím v noci, pretože od nej sa to cez deň nedá. Chodiť mi nechodí, len sa všade postaví a sem-tam sa šmikne a spadne. Takže veselo.... Keď sa niekm pohnem doplazí sa rýchlosťou blesku zamnou a už sa tahá za tepláky! Je to taká Moja pijavica! Niekedy aj Drahého odmieta, len by furt na mne vysela. Aspoň že spať spí dobre, večer o 19tej už spí, zobudí sa v noci len raz na mliečko a ráno vstáva medzi 7-8mou. Aspoň niečo! Boli sme u doktorky, to ste mali vidieť... Ešte sme len vošli uvidela doktorku, sestričku a tak revala celý čas, že keď sme odchádzali tak som ju na chodbe musela polonahú obliekať! Vnútri revala jak neviem čo... no skvele bolo! Malá má 9kg, doktorka hovorila že by mala mať 10 kg ale ked sa mi veľa hýbe (že veľa 😀 cez deň neposedí ani sekundu) tak je to ok. Takže tak!
Na chodenie je lenivá, ale rozumu má až-až! Niektoré slová už rozpráva, ukazuje skoro všetko, vie kde má jazyk, zubky, ciciky, hlavu 😀 A z knižky si ukazuje zvieratká a napodobňuje ich zvuky 😵 Je zlatá! Zbožňuje keď si čítame. Alebo jej začnem spievať riekanku a ona hneď ukazuje ktorá to je, "jeden kováč kona kuje" a tak... stále niečo vymýšľam aby sme sa nenudili.
Len nech už je jar konečne!!!! Lebo toto obliekanie ma raz zničí!!!!! Fakt!!!!!!

andrea142
9. mar 2010

ahojte

no podľa všetkého to naozaj vypadá na tú šiestu chorobu. našťastie dnes jej už nič nie je až na tie vyrážky. v piatok ideme na kontrolu k lekárke tak sa dozvieme výsledky z výteru a dnes manžel bral moč.

ohľadne moču. .............. vstala som o 3:00 lebo malá zaplakala tak som jej dala mlieko a vymenila plienku a že keď už som hore tak chvíľu počkám aj tak ráno máme zobrať moč. dala som jej aj čaj ... stiahla polovicu fľaše tak som čakala .......... malá zababušená odkrytá iba natoľko aby som videla či ciká ........... nakoniec ešte o 6:00 necikala už sa mi oči zatvárali tak si hovorím kašlem na to dala som jej plienku a ľahla. o 7:30 začala mrnčať ......... pozerám plienku ......... nebola až tak pocikaná ...... tak som ju posadila na nočník a o chvíľku začala cikať. ................. 😀 😀 😀 mamička celá vytešená a malá sa toho zvuku aj zľakla a prestala cikať ale aspoň do skúmavky sme mali "vzorku" 😀 😀 😀

keby som to vedela tak neponocujem a ráno ju iba posadím na nočník. 😠

naša spí v postieľke ale nadránom keď muž ide do roboty tak si ju zvyknem dať do postele ku mne a spíme občas do 9:00. teraz čo mala tie teploty tak spala medzi nami. tiež sa pritúli ,chytí ma za ruku a spí. ........... ráno potom leze cezo mňa a hľadá mobil. 😀
............ a večer vykladá tatinovi nohy do tváre. 😀 😀 😀

vanilka2612
9. mar 2010

Babky, s tym jedenim je to tak,ze po 1.roku dietata sa to velmi zmeni.Dieta chce ovela menej jest,ma vela aktivit,chodi,zamestnava sa niecim inym,takze vraj je to ok.To som citala 😉 😀 U nas sa to este neprejavilo,papa ako doteraz,len sa mi zda ,ze malo peciva a chlebika zje...Ked jej davam do pusy,tak je to fakt z polky ovala mozno 1/3 ☹ Sladky rozok makovy zje jeden odrezok 😢 Aj vasi jedia tak malo peciva?

a2303
9. mar 2010

Ahoj Vanilka,

Ano aj naša Rebeka je teraz tak málo pečiva. A to chlebík a rožok doteraz zbožňovala...
Dúfam, že sa to čoskoro zmení, lebo takto mi vôbec nepriberie!!!

patkao
9. mar 2010

mne zje polovicu z polovicky rozka,z chleba 4hryzy..

martinka17
9. mar 2010

téma postielka
Samko v nej nemá problém spať, len ak ho niečo trápi, tak je pri mne....ale ja mám sama manželskú posteľ, takže je mi jedno, kde spí, len už raz capol na zem, tak radšej nech je v tej postielke 😀

monika
prestala som ho nútiť jesť, ak nechce, tak ho nechám tak...doobeda je väčšinou len na mlieku, trošku jogurt alebo výživu a jesť začín av podstate až keď sa poobede zobudí. ale priberá, tak ho nenútim. 😕
vanilka
Samko pečivo neje skôro vôbec, občas si vyberie zo skrinky pečivo a behá s ním po byte a poobhrýza, ináč eeee, nechcem. Akurát v nedelu zjedol možno štvrtinku krajca, tak som žasla, ako sedel na gauči a chrústal odušu 😅

ináč, aj Samko je ťažko závislí na mobile, aj mu ho nechcem dávať, ale vždy ho nakoniec dostane, dávate aj vy deťom mobil????

marya
10. mar 2010

No nas Petko je zavislak na rohlikoch, cely ho spapa a este pyta dalsi 🙂

Mobil mu nedavam, tiez ich ma strasne rad, hned si ho dava k uchu a telefonuje 😀 , ale radsej mu vzdy strcim nejaky ten rohlik radsej do rucky 😅

andrea142
10. mar 2010

ahojte

dnes ma naštvala jeb...á sociálka. ............. ráno mi volajú ,že sa vyskytla nejaká chyba ............. že v roku 2005 mám tam nejakú nezrovnalosť. nejaké dve firmy kde som raz brigádovala, že od nich nemajú papier či som tam bola na dobu určitú ... atď , a že ak si to nevybavím tak nebudem dostávať tú zvýšenú materskú. no jeden papier som našla to som mala brigádu na jeden deň a druhé ešte keď som chodila do školy. to som im teraz volala či náhodou ma ešte registrujú. tak mi povedala tá pani, že mi pošle papier, že už nie. ....... 😠 😠 😠

telefón malej nedávam ani ja ale zakázané ovocie najviac chutí. som jej aj kúpila od Fisher Price ten hovoriaci ,chvíľu sa s ním zahrá a stláča gombíky ale môj mobil ju viac zaujíma 😀

pečivo je, rohlík niekedy polovici alebo iba požužle oba konce a dá mi ho.

nútiť do jedenia nenútim ani ja , nemá to zmysel len by som jej to znechutila. síce teraz odkukáva od sestriných detí že robia mániu pri jedení tak aj ona s tým začína. ale zatiaľ zaberá keď jej poviem ,že dôjde Beni ( je to pes u našich, a malá sa ho bojí ..... hoci neviem prečo. keď je v kočíku tak na neho vykrikuje a keď pes ide k nej tak sa hneď pýta hore 😀 )

terina25
10. mar 2010

Ahojte baby.

písali ste tu,že krpci spia s vami v posteli.Takže nie som jediná.Akurát sa bojím,čo bude,ak sa narodí malý 😒 lebo zatiaľ je plán,že sofi bude spať v postieľke a malý so mnou.Aby som ho v noci stále nevyberala na kojenia a aby nezobudil malú.ale už to vidím,že to tak nebude.lebo pochybujem,že sofi bude chcieť spať sama v postieľke.takže ako vždy,budú na mne nalepený obidvaja.len neviem ako 😖

mobil sofi nedávam.len akurát keď prezváňam,tak ona hneď hovorí,že HALO HALO.tak jej ukážem jej fotku z displeja a hneď hovorí že JA JA 😀 ale inak jej ho nedávam vobec ani k uchu.tiež má ten hovoriaci fisher price,ale moc ju nebaví...

pečivo nám chvalabohu je.včera zjedla celý krajec chleba.zje aj sendvič,toast.chlieb.S rožkom je to ťažšie,lebo keďže má len 2 zuby,tak ho nevie odkusnúť poriadne.a inak minule som jedla pizza rožok,tak si hneď pýtala.dala som jej na koštovku a chutil jej 😉 ona je taký malý pažroš 😀

našťastie ju do jedenia nemusím nútiť.ona je zvyknutá 5x denne.ráno okolo 8.00 mlieko,potom o hodinku jogurt ,okolo 12.30 obed, a potom okolo 15.00 jogurt/výživa/chlieb,a večer mlieko.ale keď jeme my,tak samozrejme,že aj od nás čo to dostane 😉 zatiaľ my jedlo neodmietla.Ja jej vždy dám 1.lyžičku a sa jej spýtam,či fajné?? 😀 a ona že ETE,tak viem,že jej chutí.Ak nechce,tak povie,že NETEM a odstrčí mi rukou misku.tak jej dám iné.ale to len málokedy.takže klop klop s týmto problém nemáme

darmka
10. mar 2010

Ahojte, pridam sa aj ja ohladom toho jedenia. Teraz ked mu davam papat, tak na vsetko kruti hlavickou, ze nie-nie. Nenutim ho radsej, aby som mu to neznechutila. Skusam mu vsak aspon otriet o pusinku, aby zacitil co je na lyzicke. A ked zisti, ze to chce tak to zje a co nechceaj tak nezje. Ma problem s novymi chutami. Robia to aj vasi. Napriklad okrem jablka a bananu nechce ziadne ine ovocie. Ale ked mu pridam napriklad melon do jablka, tak to zje? A tak isto mi nechce jest surovu zeleninu, napriklad uhorku, redkovku. Vsetko nove mu musim vzdy nejako zamaskovat.
A s tym spankom. Tiez velmi dlho spaval so mnou, lebo sa casto budil a musela som kojit. Az mi pred 2 mesiacmi spadol z postele, som myslela, ze umrem. Do rana som uz nespala ale na dalsi den isiel hned do postielky. Odvtedy sa zacal budit tak 2krat a dokonca kojim uz len raz a niekedy nevyzaduje ani raz.
Ozaj a kolko krat potrebuju nasi drobci teraz denne mliecko?

terina25
10. mar 2010

inak som dala novú fotku do albumu z UTZ. 😉

terina25
10. mar 2010

darmka:ja som čítala ,že vraj 500 ml.ale naša toľko nepije.má 300 ml a keď prirátam aj jogurt,tak okolo 420ml.

ja som ešte uhorku ani reďkovku nedávala,tak s týmto ti neporadím.Z ovocia som dávala jablko,hrušku,banán,marhule - v kompote,melón - čerstvé.a vo výžive slivky,čučoriedky-z toho sa zgrcla 😖 ,marhule,broskyne - od toho zase kaká .A surovú zeleninu nejedla žiadnu.S dvoma zubami by ju ťažko pokusala.Všetko má len v príkrmoch alebo keď uvarím.ináč nie 😉

vanilka2612
10. mar 2010

Ja som minule skusala cerstvu uhorku ale vyplula..Tak pockam do leta,na nasu zeleninu zo zahradky, aj tak tie kupovane ,to je sama chemia. ☹
My spime pekne,sama spi v postielke vedla mna..Sice najprv ju uspim na nasej posteli,ja pri nej lezim a hladkam a potom ju prekladam do postielky..To by sme sa nevyspali vobec,keby spala pri nas..Ja uz sice nekojim,ale aj ked som kojila,tak som ju prekladala do postielky..Nam uz Petra prespi celu noc.Budi sa ako kedy o 8,-8,30,,Spime 2 x denne po hodke.. 😉
Zienky ake davate jogurtiky,milaciky?? Ja som sa bala pribinacka davat kvoli tvarohu,no po roku uz davam, vsetkych okrem kakaoveho a kokosoveho..A zje aj mlsanka a take rozne milaciky 80 g. Cely jogurt 150 g nezje,tak uz ani nedavam,lebo len ja dojedam a priberam 😖

martinka17
10. mar 2010

vanilka
od jogurtu nepriberieš, naopak, ten podporuje trávenie. Ale nie tie umeliny od danone ako aktivia a stará mama....treba kúpiť biely s ovocím naspodku. Na východe je to hlavne Sabi, na strednom sú zvolenksá mliekareň, teraz sa volajú SEnoble.

Samko miláči zje, ale len vanilku, kakao nemá rád, aj termix spraská, a zje aj celý jogurt 150. Ale musí byť hladný, skôr ako po 3 hodinách jesť nebude, a ináč to s prvou lyžičkou "nasilu" to poznám, točí hlavou že nechce,a le keď ochutná tak často zmení názor. A pri jedle spievam, hraje sa...ináč neobsedí a hneď chce niečo podať 😀

patkao
10. mar 2010

my sme konecne zacali tie mliecne vyrobky, uz treti den jeme a zatial nic, ja tak strasne dufam ze to bude dobre a ze nebude mat ziadnu reakciu..doktorka mi kazala skusit biely actimel na zaciatok a si predstvate ze mala mi stale chodi s tou flastickou a pyta si 🙂 ..ale musim jej to liat do ust z flasticky, z pohara nechce, otrca tu flasku malu 😎 ..jaj dnes bolo tak krasne vonku, ja uz sa straasne tesim na jar 😵 ..teri maly je podarený, ako si tam v brusku drichme 🙂

terina25
10. mar 2010

ja dávam pribináčika,miláčika a teraz najnovšie už aj danette-vanilkový.

Pati:je to taký náš malý drichmoško 😀 bol unavený,lebo v noci ponocoval pri hokeji 😉

mamamima
11. mar 2010

Teri, citala si ako spavame my? 😀 vsetci nakope, akurat mame natalkinu postel prisunutu a miska medzi nami 😉

No Vanil, ak dojedas tie fajnove milaciky a pribinaciky, tak od tych sa veru tucnie, aj ja ich lubim, ale uz ich davam muzovi dojedat 😀 je v nich az 14% tuku 😝 a aj jogurt, pokial je plnotucny, tak tiez, ale tak ja sa akosi neviem donutit schudnut co mi ost nejakych 5 kil, to som aj po natalke dokazala az ked som nastupila po 2 rokoch do prace ...

andrea142
11. mar 2010

ahojte

ja dávam pribináčika, potom také malé jogurty ja im hovorím na tri lyžičky neviem ako sa teraz volajú sú ovocné, ale už som jej dala aj monte, danone fantázia, aj miláčik .... a tiež zje celý ak je hladná

a2303
11. mar 2010

Ahojte,
Ja dávam malej vanilkový danett a miláčik, tie ľúbi 😵

Teri, maličký je krásny!!! super fotka 😵

vanilka2612
11. mar 2010

Ahojte,dnes sme boli na poradni,tak mame 8490 g. 😉
Zakazala nam kakao,cokoladu,orechy,med - teda ani mliecne vyrobky s tymito zlozkami.- vysoko alergennymi.
A s UM pokracovat az do 3 rokov 😉 😒 ,v ziadnom pripade nie kravske..Ale varit z neho pre nu mozem..A mozeme uz pridat aj zeler a petrzlen..Sunku len obcas- kvoli soli,takisto uz aj syry ale nie tavene- bambino,,,ale tvrde,,No pisem ako madar,ale tak neva 😉 Mozu sa uz aj jahody,lenze nie tie umeliny z obchdu,radsej pockat na cerstve zo zahradky, mozu byt mrazene,alebo vyziva :_))

mamamima
11. mar 2010

Teri, super fotka a brusko mas krasne 😅 ale nieze by som zavidela eee ja mam uz dost 😝

monika77
11. mar 2010

vanilka super info

to znamená že mu môžem pudinček urobiť z kravského? bo ja som mu robila zo sunára

baby inak mne odmieta papať desiatu a olovrant,,,banán čo pred tým veľmo ľúbil teraz nechce,,nemá rád ani pomaranč a mandarinku,,,krupičku z nestlé čo mu robím tu tiež nechcel,,,takže sme len na raňajky mliečko,,,obed normálny aspoň teraz mu veľmi chutila zemiaková kaša no a večer opäť mliečko,,,bieda ale snád je to v poho,,čo myslíte?

martinka17
11. mar 2010

vanilka
super doktorka, každá vraví niečo iné. Ja Samkovi petržlen po rade gastrologičky dávam od 7 mesiacov 😲 🙂 , zeler nelúbim tak nedávam. Kakao a čoko síce ochutnal, ale jemu to nechutí. On má najradšej Milu, našu rodinnú mňamku. 😵
ale to s umelým od troch rokov....neviem, tak dlho kojiť nebudem, ale umelé nebudem tiež dávať. Kámošky dávali deťom kravské prevarené už od cca 15 mes....tak sa pridám a keď prestane ťahať cicinu, tak prejdeme na kravičky 😀

monika
to nejdenie poznám, ráno mal mlieko, potom zjedol o 10 miláčika, o 12.30 cicina....obedoval až o 15.30 a aj to na tretí pokus a len vtedy, keď som mu dovolila piť polievku z misky, lyžičku nechcel ani vidieť.
Takže zuby idú ☹ , aj pupček je zase zapálený, asi bude super noc 😖

Jééj, sa pochválim, už vie piť konečne aj z normálneho pohára. Najprv sa naučil behať sám s pohárikom, ked má náustok ( ale máme plast, nie tie magic od Aventu, ktoré sa nerozlejú) Teraz rád sám pije a keď už je plný, tak polieva koberec. 😅 Ale je super, že vypije aj 500ml čaju denne takto. A pod dorozorom konečne aj on pije zo skleneného pohára...stráááášne sa mu páči, keď mu po trošku nalejeme čaj a on pocmurkáva 😵 😀

terina25
11. mar 2010

Ahojte baby.

ďakujem za pochvaly 😉 brucho je už zase väčšie,lebo to bolo fotené pred mesiacom...

Dnes som malú natočila ako sa konečne odhodlala urobiť nejaký ten kročik 😉 Aj keď sa pridrža postele,ale aj tak je to pokrok.veď bolo načase .

Kravské mlieko chcem dávať až od 3 rokov.No ale uvidíme podľa financií,či bude na UM pri 2 deťoch.Ale ak sa bude dať,tak určite až po 3 rokoch,nakoľko muž je alergik.

s tými lekármi je to divné...každý hovorí niečo iné.čo už.Asi sa len spoľahnúť sám na seba.

Maťka:takže Samko nás zase predbehol?my stále pijeme z fľaše.Keď som sofi dala pohár - Avent,tak veľmi nechcela.takže stále len fľaša.a čaj vypije tak cez 200 ml za deň.

vanilka2612
11. mar 2010

Joj a este som zabudla,ze uz aj citrusy sa mozu davat,nemusia do 2 rok.ale je to na mne ,ci dam alebo nie...No pisem vam len to,co mi povedala dr.,nehovorim,ze sa toho striktne drzat 😀 musite 😉 babky!!!
Dnes nas aj ockovali,tak k veceru vystupila teplota na 38,7,dala som panadol..
Ja tiez nebudem davat kravske mlieko skor ako od 2 rokov,no ved uvidime ako bude.
My planujeme dovolenku do Bulharska koncom juna,tak uvidime,ci to vyjde..Chystate sa k moru s drobcami?

martinka17
12. mar 2010

terka
Samko nikdy nechcel cumeľ, takže my sme začínali v 5 mesiacoch s náustkom na fľaši, takže sa to rýchlo naučil, tam to bolo tiež trošku regulované, potom som kúpila ten Babylove pohár s náustkom, tiež reguluje, aby sa nič nevylialo...ale to mu pomaly tieklo, nechcel. A nakoniec ho babka naučila z pohára, lebo sa mu to páčilo, akoona oije a chcel aj on.

vanilka
tie citrusy, to sme skúsili....a aj mu chutí a navyhádzal sa. Ja by som cchela kojiť do tých 2 rokov, ale zhoršuje sa mi exzem, tak neviem, ako to dopadne.
Musím končiť, Samko žiarli na PC, aj on chce 😲 🙂

marya
12. mar 2010

Ja uz citrusy Petkovi davam, pomarance s piskotkami zboznuje 🙂 a ako som ho teraz uz odstavila, tak mu rano davam kravske mlieko, vecer umele, a v pohode, 2.5 dcl vypije na jeden krat 😅 keby tak aj ine chcel pit...s pitim mame trosku starosti, dostat donho nejaku tekutinu okrem mlieka je problem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre