Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

andrea142
13. máj 2010

ani ja nedávam očkovať proti kiahnam

vanilka2612
13. máj 2010

AJ nam to ponukla dr, to ockovanie za 40€, ze prva davka ak by aj dostal kiahne,tak presne,ze budu mat lahsi priebeh.A ak by sme dali aj druhu davku,tak ich nedostane vobec..Ale ja neviem,asi nedam...Vcera co bolo Modre z neba,a to dievcatko osleplo vraj po ockovani,,,ja uz sa tak vsetkeho bojim ☹

frola
13. máj 2010

baby tie kiahne mi nie su celkom jasne. ved vsetci sme si tym presli a nic sa nestalo. naco sa to ockuje? je to nebezpecna choroba alebo co?

mamamima
13. máj 2010

frola, nie je nebezpecna, niekto ma slaby priebeh, na niekom sa to vysanti teplotami, moze mat vraj az 300-500 krvacajucich pluzgierov, natalka mala fakt hrozny priebeh, ale zas miska nemusi, moze mat dva pupaky...preto rozmyslam, ze ju teraz nedam a najhorsie to znasaju velky a dospely a starnuci...tak ze ak to nedostane ako dieta a mala by byt ohrozena napr v tehu, nech sa to riesi potom, davaju sa ockovat aj dospele zeny, kt. to este nemali a chcu babatko, preistotu...vela ludi je za a vela proti...nech si kazdy vyberie. A minule hovorili o postihnutiach "vdaka! ockovaniam...ze je tolen zhoda nahod, ak to aj je kvoli tomu, tak ze jeden-dva take pripady sa nesmu davat za vzor, ked vakciny pomohli milionom na svete a vymizli choroby, na ktore sa vtedy umieralo. Ale to tazko vysvetli niekto rodicom, ktore maju take dietatko :( to ani nepochopia... ale odporcov ockovania sa najde vela...ja v tom tiez nemam jasno 😒

beke
13. máj 2010

Ahojte, môj malý ich prekonal ako 10mesačný a priebeh bol dosť dobrý skoro bez teplôt 🙂

frola
13. máj 2010

ani ja nemam celkom jasno v tom ockovani. skor sa priklanam k nazoru ze sa to tu u nas prehana ale na druhej strane sa bojim nedat malu nezaockovat aspon tymi povinnymi. tie navyse nedam ockovat

muriel293
15. máj 2010

ahojte,my máme akurát hody no otrasné počasie nám vyšlo. Medzi kolotočmi stojí voda a blato že sa malý nemôže ani pomotať akurát čo sa včera dva razy povozil na kolotoči,ešte aj zima je brrr hnus! a sme aj choručkí! už zopár dní mi vracká,túto noc spal našťastie ale celý deń okrem trošky suchého rožka a čaju nič do seba nedal,ale predtým noc mi zvracal štyry razy tak že pri tom plakal,hrozne mi ho bolo ľúto,vraj je to črevná viróza,dnes je taký ani obraz ani zvuk,skoro celý deň spí....a bledý ako neviem čo! moje malinké! dostal nejaké probiotikum do bruška ale nechutí mu....hádam ho to už čoskoro prejde!

mamamima
15. máj 2010

Ahoj soni, chuda male, je to hrozne, my sme to mali tiez, natalka vyse tyzdna, stale vracala, hnackovala a brusko ju hrozne bolelo, ani pozerat som sa nevedela na nu, vkuse spala a miska vracala len jeden den ale hnackuje doteraz, uz ani nie hnackuje, je to sice redsia ako inokedy a hrozne to zapacha...to tie bakterie...nuz, je to vo vzduchu...chudence deticky...pocuj, 16. mam statnice, po nich pridete, hm? aj janula sa chysta potom...dame spicha, len dufam, ze urobim....sa drvim aj teraz, ale to sa neda furt...

mounty
16. máj 2010

detom skore uzdravenie..........mojej kamosky synak mal taketo hnacky a zistili mi z odobratej vzorky SALMONELU!!! Asi neuvarili poriadne vajicka a boli nakazene, hroza........tak ak by mali trvat dlhsie tie hnacky nech vam doktorka urcite spravi rozbor...

muriel293
16. máj 2010

bože ja ozaj šanujem toho krpca aj všetkých čo týmto trpia,videla som sestru a mamu ako sa striedali v grcaní v kúpelke,bez farby,zimnica,hnačky,zle to znáša dospelý človek a nie ešte taký maličký človiečik.....včera ráno som to posrala predvčerom už vyzeral byť vyspatý z toho usúdila som že je hladný ako vlk,ukázala som mu fľašku s mliekom celý sa triasol a smial od radosti musel byť vyhladovaný ale zarobila som mu len sto ml a on to hltavo vypil a ešte plakal že má málo tak som mu dorobila ešte stovku a potom mi to postupne vygrckával von :( do večera nemal ani farbu,potom už len sucháre a kekse jedol a väčšinu dňa prespal a k večeru mi zas začal hnačkovať presne také hnusné riedke smradlavé fujha tak dneska len tak opatrne ešte bez mlieka papáme ale už má aj farbu...

dadka20
16. máj 2010

Ahojte kočky možem sa k Vám pridať ? 🙂

mounty
16. máj 2010

Vitaj a piiiiiiiiiis....... 😉

muriel293
16. máj 2010

Mima a jasné že prídeme,snáď nám to vyjde už aj s počasím! :o)

dadka20
16. máj 2010

mounty ďakujem pekne pozerám ale,že vy sem chodíte pomenej alebo aspoň dnes ? 🙂

martinka17
16. máj 2010

baby, ktoré čakajú skúúúúšky, súúúcitím a držím palce. Ja mám zajtra 11 rokov od štátnic, teda ale som už riadna vykopávka 😀

dadka vitááááj

ináč sa máme celkom fajn, tiež na nič počasie, ešte stále nechce jesť ak nemá náladu alebo ako dnes celé poobedie len ham ham ham a všetko ochutnával, čo sme jedli. TEraz už spí, tak snáď to bude pokojná noc, včera v noci plakal, klasika zuby 😨 😵

dadka20
16. máj 2010

martinka ďakujem veľmi pekne 🙂
Počasie je fakt hrozné ale my sme si deň nenechali pokaziť navliekla som deckam pršiplášte a šli sme von 😅 taký boli zlatý 😵 teraz si cuckajú v manželskej posteli kako a snáď aj zaspia 🙂

martinka17
16. máj 2010

ja som už kakao stiahla, aj chlebík k tomu...ale od zajtra už nebudem 😀

lenkahrehusova
16. máj 2010

Ahojte 🙂
Nech sa všetky detičky vyzdravia 🙂
My zúbky zvládame cez deň celkom v pohode, ale večer sa to pohorší ..... ale snáď už rýchlo výjdu, už iba očné a zadné stoličky....
Mima, držím palce, nech štátnice dobre dopadnú 🙂🙂🙂

terina25
17. máj 2010

Ahojte baby.

v sobotu sme sa vrátili z tatier a bolo super.Až na to počasie 😠 Ale aj tak som si oddýchla.už som to potrebovala.hneď by som sa tam vrátila 😀

čítam ,že detičky sú choré.tak držím palce a prajem skoré uzdravenie.my sme našťastie -klop klop zdraví.Aj to obdobie po očkovaní už prešlo a chvalabohu Sofi nič nebolo. 😉 Tak dúfam,že aj vaše detičky to tak budú znášať ako ona.

ináč všetko v pohode.Akurát že som v tatrách mala ,,poslíčkov,,.Už sme mysleli,že bežíme do porodky,lebo to bolo dosť silné.ale prešlo to chvalabohu.Bola som na utz,malý má 1512 g,termín mám nezmenený.vraj zatiaľ všetko sedí na vypočítaný dátum,tak som zvedavá.dúfam,že nebudem prenášať,lebo už ,,meliem ,, z posledného.teraz ma začali bolieť nohy,mám strašné krče.ale už to musím vydržať.len tých horúčav sa bojím ako to zvládnem s tým brušiskom,kt.je mimochodom nejako podozrivo veľkééééééééééé 😀 Pri Sofi som takéto brucho nemala.ale zase je pravda,že som pri nej pribrala ,,všade,, a teraz len do bruška.

1.6.ma čakajú posledné odbery.na deň detí 😠 Takže dám malému ,,krásny,,darček... 😖

terina25
17. máj 2010

a k zúbkom...Sofi má 7 a teraz sa jej v Tatrách prerezal osmy.teraz má 4 hore a 4 dole.Už len 12 😀 😀 Ale našťastie to zvláda ,,so cťou,, 😉

muriel293
17. máj 2010

bože to je otrasné počasie!!!! nedá sa ísť ani von poriadne,normálne som zimnú bundu vytiahla :(( chudák malý chodí unudene po byte a iba vystrája od nudy....

martinka17
17. máj 2010

tiež je Samko strááášne znudený. A ja som už chorá, takže nemôžeme ísť ani k Jakubkovy, ani k iným kámoškam...asi sa mi doma ošlaí 😖
Navyše stolička číslo 3 sa hlási, takže v noci plač, cez deň bez jedla......katastrofa, dnes zjedol len pribináčika, johurt a kašu a len by ťahal mlieko, nevedel večer skončiť. Ale ináč stolička číslo 2 ani neviem kedy vyliezla, je to ľavá horná.....som sa potešila, nám ostáva ešte 10, hurááááá sme na polceste🙂

mounty
17. máj 2010

Jeeeeeeeeeejda, nasa ma len jednotky vylezene a vy tu pisete uz o stolickach 😕 ........

martinka17
17. máj 2010

mounty
ono je to jedno, aj tak im začnú vypadávať spolu 😵 😵 . A ako vraví mamina, aspoň dlhšie vydržia, ke´d neskôr vylezú 😀

mima22
17. máj 2010

ahojte,
vam uz asi vsetkym deti behaju vsak?
nam nasa natali este sama nie zatial stale za jednu ruku uz som s toho nestastna,
ale ona ma slabsi chrbat aj ruky mi choidme cvicit aj vojtovu metodu,
niekedy mi to pripada ze sa len boji sama sa pustit lebo niekedy ju chytim zozadu iba za tricko a pekne ide,
sama urobila zatial iba sest krokov.
napiste mi budem rada

lenk30
17. máj 2010

ahojte. ja konečne po dlhej dobe tu šla kukuk a kým som vás našla.......nejak to tu stagnuje. to ten FB 🙂

dadka 20, vitaj, vitaj!!! krásne detičky
super počko, ale aj tak sme mali pekný víkend. sme boli na vychylovke na parnom vláčiku. malý bol hotový, sadza na líčkach a húkal, fučal.
😀

lenka, máš pekné fotky v pase, to sú profi?
my sme mali posledné očkovanie minulý týžden, bez teploty. behal ako divý. aj keď som sa ho opýtala, kde má boooooo, tak mi ukázal druhú nožičku, tak asi teda nebolelo. to očkovanie proti kiahňam som tiež veľa študovala, aj vás som sa pýtala. moja doktorka mu to odporúčala, ale nakoniec som to nedala. vraj to nie je na celý život, taktiež nie je zaručené, že to nedostane. a je chránený iba na detstvo - kedy to nemá až taký ťažký priebeh.

už sa nám kožuje domček, tak už v lete by sme mohli sťahovať. je to pod horou, taká naozajstná príroda.....tak som sa iinformovala aj na kliešťov, ale tento rok to nie je vhodné pre našich, lebo za leto by museli mať 2 vakcíny. že až na jeseň 1. dávku......

baby, dnes som Filipkovi nahmatala na slabinách malé hrčky - na oboch stranách v rovnakej výške. vyšetrovala som aj muža, či a ako to tam chlapci majú, ale nič tam nemá. nemôže to byť pruh??????,neviete?

teri????????? 34 tt??????, ja spadnem na zadok. to tak letííííííí. teda neviem, či aj tebe, ale mne sa to zdá, že si to tu nedávno riešila, či mrcha príde, alebo nepríde......tak sa držkaj.

a ešte: Filipčekovi chúdatku idú 4 zúbky naraz., 2stoličky...
už sa tak chytá rozprávať. toto je fakt úžastnéééééééééé obdobie.

teším na stretko!!! Dadka20 a ty k nám nepridáš?

baby, dnes som filipkovi nahmatala

martinka17
18. máj 2010

lenka
pruh je hrča ako svet, skôr to vyzerá ako opuch, to nenahmatáš, to ťa ovalí ako studená sprcha keď to zbadáš 😝 😀 😀

mima
nie si sama, ja poznám detičky, ktoré ešte nechodia a sú v podstate rovnako staré ako Samko, a ak cvičíte, tak naopak, buď pyšná, ako sa tvoja princezná snaží 😅 😵 😵

andrea142
18. máj 2010

ahojte

aj ja sa hlásim o pár dňoch. aj Lili je chorá. v stredu to už bude 3.týždeň čo kašle a tečie jej sopeľ. ☹ minulý týždeň vo štvrtok sme mali poradňu mala tam byť aj očkovaná ale ešte stále je chorá tak ju neočkovala len ju odmerali. tak váži 10kg a je 82cm dlhá. a ešte je spravila výtery , včera som volala kvôli výsledkom ...má tam nejakého bacila ...mora...ďalej neviem čo. zajtra ráno ideme na odber krvi, spravia jej testy či nemá alergiu na penicilín lebo dostala antibiotiká a na druhý deň sa vyhádzala.

mima: to nevadí že ešte nechodí. mne lekárka hovorila ,keď ešte Lili chodila za jednu ruku ,že to je dobré ona ešte necíti tú istotu aby sa pustila sama. tri mesiace my chodila tak ,že iba ona mi držala malíček a keď sa nezbadala tak išla aj sama bez pomoci pár krokov. akonáhle potom uvidela ,že ju nedržím tak už zastala a triasla sa ako osika. ale potom z ničoho nič sa sama pustila.

lenka: pridávam sa k názoru ,že pruh je veľká hrča . mne to vyšlo keď som bola tehotná a po pôrode zmizlo tak ani som s tým k lekárovi nešla. povedz to lekárovi nech sa na to pozrie malému.

martinka17
18. máj 2010

lenka
som nenapísala, že samko to mal ako 2 mesačný, operovaný na 6 a fakt je to nepriehľadnuteľná hrča🙂

aďka
malá je zlatá, veliká, Samko má 10kg tiež, ale "len" 79cm 😀 A aj mi sme chorý, ale len od dnes🙂

andrea142
18. máj 2010

mati: no asi bude dlhá po tatinovi. 😀 ten má 1,95m 😀 ja iba 1,66m 😀 ................. uvidíme baby zvyknú byť väčšie ako chlapci a tí to potom doženú.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre