Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

muriel293
26. máj 2010

baby to fakt dávate pančušky??? no ja neviem ale býva otrasne dusno,malému dávame klobúčik aby mu nepražilo slnko na hlavu ,vykosili sme ho mašinkou na 12mm a keď spí vonku v kočíku tak je v tieni,zakrytý iba takou tenučkou letnou prikrývkou čo je možno taká tenká ako látková plienka,a spí v krátkom rukáve aj kraťasoch a má len ponožky a bez čiapky....ale každého osobná vec....

dneska inak čo dokázalo toto moje dieťa,spal vonku v kočíku a po hodine muž dobehol že kosil vonku ja vnútri a že počul šramot v garáži a prosím pekne krpec zliezol z kočíka a iba v ponožkách utekal do garáža nasadol na odrážadlo a fičal po dvore! infarkt na mńa

martinka17
26. máj 2010

to odrážadlo supeer 😵
no hej, dole na juhu je asi otrasne dusno, ale tu v ke bolo v priemere tak 13 min ulý týždeň, ešte aj kúriť začali počas víkendu....takže asi preto tie punčošky 😎

martinka17
26. máj 2010

jéééj, teraz mi došlo ako tam musí byť dole horúúúco....aj ja chceeeeeeem, sakra aj dnes pršalo, max. 20 stupňov, takže klobúk síce bol, ale na tričko išla ešte mikinka a iste mu nebolo horúco 😀

andrea142
27. máj 2010

Muriel: perfektný je malý 😀 😀 😀 😀 😀 .........................

my sme neďaleko Bratislavy ale ešte som dávala pančuchy. dnes má prvý deň ponožky .... lepšie povedané podkolienky len jej to siaha nad kolená 😀 😀 😀 a ešte dlhé tepláky. .......ja neviem aj tak jej už 4 týždne tečie nos 😖 . mala bacila na to už doberáme antibiotiká a včera sme znova boli u lekárky lebo od soboty znova jej tečie sopeľ a kašle lebo jej to tečie dole. ale asi bude alergická alebo jej pôjdu zuby. iné nám ani doktorka nepovedala.

ináč včera keď sme došli ku lekárke tak ako sme vošli do čakárne uvidela malú plastovú stoličku zahlásila "Lile " a privlastnila si stoličku.

martinka17
27. máj 2010

ináč aj Samko má zahlienený nos, netečú mu priamo soplíky, ale keď pustím odsávačku..fúúúúj, škaredé soplíky vyťaháme 😝

muriel293
27. máj 2010

jaj baby no mňa vôbec nenapadlo že inde môže byť chladnejšie ako tu...u nás je furt dusno aj dneska som sa jedovala na muža ráno lebo som obliekla malému do mesta kraťase a on že nech mu dám dlhé že tam neni tak teplo a potom sa tak oteplilo a bolo také dusno že som hrešila ako pohan! no nabudúce dám na seba! :D
inak mi už desne lezie toto počasie na nervy,už každý večer len prší,cez deň je hnusne dusno fujha! boli sme v obchode a stretli sme takého krpca ako sme my skúšali mu topánočky a robil tam cirkus a tá žena na mňa tak previnilo a zahambene pozerala tak som jej povedala že aj môj to robí a že som rada že nie som sama... :D myslím že jej odľahlo,sama viem aké to je trápne :o)
dnes som bola nahnevaná,kúpila som malému sadu autíčok,kriedy,aj pastelky aj náplň do bublifuku a nič z toho ho nezaujalo dlhšie ako 5 minút! kriedou načarbal pár čiar potom ju hodil o zem,pastelky rozhadzoval po izbe,bublifuk chcel olizovať a autá si otvoril poroznášal po dome a tým to haslo... :(( potom som zistila že má dosť vysokú horúčku tak možno preto bol taký,pred týždňom ho očkovali a vraj sa to prejavuje po dlhšom čase...

martinka17
27. máj 2010

no tedááááá, ale si mala super deň 😲
ten bublifuk, Samko si ho pýta a pritom robí fúúúú pusou, strááášne je zlatý
a buď rada, že prší len večer. Ráno super, asi tak 22 stupňov, na slnku jasan, potom sa na obed zamračilo a od 15,30, sme sa obliekli von, lenže začala búrka, hromy, blesky a sedeli sme doma, pršalo skoro 2 hodiny...katastrofa

muriel293
27. máj 2010

no,ja som už zúfalá z toho dažďa,máme doma gumáčiky zdedené ale majú č.23 a malý v tom nevie chodiť dnes som mu chcela kúpiť aj gumáčiky aj pršiplášť a dopriať mu radosť behať vo vode ale nedostala som :((

martinka17
27. máj 2010

no a neskúšala si mrknúť na nete bazoše, ja som mu kúpila za 3 ečka krááásne gumáky, síce 22, ale tak dorastie, sú teraz na chate🙂 v tom daždi sa nedá nikam chodiť, to sa vozí v kočiariku a na nohách ma celé topánky, také na jeseň keĎ ide na prechádzku

martinka17
27. máj 2010

ináč k hračkám, dnes jeho naj hračka bola odsávačka, som trpla, aby na ňu nestúpil, ale odsával každému soplíky, ešte aj hračkám, bol taký zlatý, krčil pritom stále nos 😝 😀 😀 😀 😀 😀

patkao
27. máj 2010

martinka to mas ineho liecitela doma 🙂 ..aj my mame uz vybavu do dazda, prvy den v gumakoch nevedela ani chodit, ale stale si ich pytala na nozku, aj spat s nimi chcela, lebo je tam to prasiatko pepa nextove a to ma strasne rada 🙂 ..mne ninka ked vidi bublifuk tak stale fuuu fuuu az musime fukat..a uplny vrchol blazenosti ked na nu fukame bublinky z dvoch bublifukov naraz, to az pisti od radosti a beha 🙂 ..dnes som s nou bola v meste, mame slavnosti a kupila som jej tam take zvieratko na palicke, ked to tlaci pred sebou, tak to tak plieska nozickami, tak to ani z ruky nepustila,aj do autosedacky som ju s tym musela nalozit, aj po byte mi s tym behala, no strasna radost 😵 ..

mamamima
28. máj 2010

muriel maly nemal chybu sa smejem :D inak doteraz nebolo az tak teplo, aj ja som este davala panc. aspon doobeda, s vynimkou tych par horucich dni, ale teraz nebolo az tak teplo. Ale ked matko sa poti, ty vies co mu je najlepsie. My ked ideme na bicykli, miska ma studene nohy,m to vies fajnova baba :D

muriel293
29. máj 2010

mima asi všetky ženy máme syndróm studených nôh :D počuj ja každý deň večer dávam komplet všetko do prania stále je ako také prasiatko! proste jeden deň nedokáže byť čistý! :D

martinka17
1. jún 2010

všetkým detičkám kráááásne mdd..hlavne nech nie je také upršané ako tu u nás vKE 😝

dnes mám spomienkový deň, sú to presne 2 roky, čo som na monitore u dokyho videla malú bodku, to som bola presne 5+0tt 😵

vanilka2612
1. jún 2010

Aj ja prajem vsetkym detickam krasny MDD 🙂 🙂 🙂 🙂 U nas to pocasie je tiez o nicom,dazd a vietor a zima 😖

terina25
1. jún 2010

Aj ja želám všetkým detičkám krásny MDD.Ja som dnes bola na posledný odber krvi,takže to mal náš malý darček 😀

martinka17
1. jún 2010

no konečne sa niekto ozval, už som myslela, že všetci spia 😎

som pozeral apredpoved akurát, možno cez víkend prestane pršať, lebo už som hotová, včera som zase zmokla 😠

terina25
2. jún 2010

tak dnes som volala o výsledky krvi a musím sa zajtra staviť u lekárky...Mám nedostatok železa.Ale aj som si myslela,že to nebude o.k.,lebo sa necítim dobre.V poslednej dobe mávam krče do noh,ale také,že neviem ani vstať z postele a keď mi prejdu,tak mám také ,,ťažké,, nohy.akokeby som mala po nohách také hrčky.neviem to popísať.takže od včera berem aj magnezium ,no a zajtra začnem aj železo.a chrbát ma tiež tak bolí 😢 Poviem jedno,už nevládzem...mám už toho plné zuby.Muž stále v robote a ak je doma,tak aj tak z neho nič.Už ani variť nevládzem 🙄 nevydržím stáť na nohách pri sporáku.takže nevarím 😖 doma všade bordel,ale nič sa mi nechce...je to úplne iné ako pri Sofi.som oveľa viac unavená,nevyspatá...Ja len dúfam,že aspoň porod bude ľahší.Už aby to bolo za mnou,lebo meliem z posledného. 😔

andrea142
2. jún 2010

ahojte

terina: aj ja som brala železo a tiež som mala kŕče. 😅 .... už sa ti to blíži... kukám že tam máš už 36tt 🙂

nám ešte stále tečie nos, už mi to ide na nervy. v sobotu nás čaká posledná svadba tak sa už teším. minulý víkend sme mali hody ta sa malá vozila na kolotočoch. po troch kolách ju to prestalo baviť a chcela vystúpiť tak som tam musela vyliezť aj ja. ani sa jej nečudujem ja som tam bola cca 20sek. a už sa mi točila hlava. v autíčkach sa jej páčilo. točila volantom odušu 😀

martinka17
2. jún 2010

no ináč mne na poslednej prehliadke doky povedala, že by som železo mohla rozdávať 😀 že s tým sa veľmi nestretá 😅 a pritom som mala kŕče v nohách a posledné asi 6 týždne mi tvrdlo bruško, na kŕče a bruško má vplyv magnézium, ja som preto brala to magneB6 😉

nám sa osvedčil vláčik, ale bol len pár krát, aby si nezvykol........ale v dedovom aute sedel 30 minút, točil volant, radil rýchlosť...parááááda

patkao
2. jún 2010

jaj teri,uz vydrz,drzim palce nech to dobre zvladnes do konca..a neporiadok nechaj,ved svet sa nezruti preto..ja od vcera oducam malu od kojenia,zatial od nocneho..pripravovala som sa na revy,ale celkom fajn,pocucala cajik a bola nekludna,ale nastastie nerevala,to by som taazko niesla..dufam ze aj dnes tak bude,uz mam obavy

evkastipka
3. jún 2010

Ahojte, videla som fotecky zo stretka, nadheeerne...kedy organizujete dalsie, to uz sa na 100% pridame, aj keby krompace padali 🙂))

mamamima
4. jún 2010

Ahojte, no u nas to vyzeralo fakt husto vcera... Šurany... same vrtulniky, no chaos vsade, ked som videla vsetko to zatopene, nas sa to nastastie nedotklo, byvame daleko od rieky nastastie, ale tie zatopene obce pri nas, do pol domov zatopene, no hruza vsade. Uz sa to stabilizuje nastastie, ale ludia tam vojakov prosili na kolenach nech to pustia na druhu stranu na polia...ked som to videla no mala som dost...ale zajtra ma byt vraj pekne a v nedelu 29...
Chudaci ti ludia aj na vychode, to je hrozne...

martinka17
6. jún 2010

fakt je to katastrofa....otec je z jednej dedinky pri Kysaku, tam sa tak vylial Hornád, že jedna celá ulica má odhadom tak 1-1,5 metra vody vo dvore, videli sme len na videu, lebo do dediny sa dosť ťažko teraz dá dostať, len na pešo zatiaľ ☹ Aj my tam máme chatu, tak sme v celej osade v podstate asi 18 chaty, resp. záhradky, z toho 14 pláva vo vode, pred tou našou záhradou sa to našťastie zastavilo...ale zobral nám Hornád prístupovú cestu pre auto, tá je teraz asi 1 pod hladinou, pod železničným mostom asi tak 5 metrov pod hladinou, možno viacej, takže toto leto už len na pešo......A aj tak mi je do plaču, keď to vidím v telke, sesterka sa musela odsťahovať k rodičom, lebo ich dedina tiež pláva.....nemajú vodu, nemajú plyn, nemajú kanalizáciu ☹

martinka17
6. jún 2010

a teraz otázka na leto, nepoznáte niekoho, kto by v Bojniciach prenajímal ubytko tak, aby sme tam boli sami? Na nete sú až 3 ponukyx, aj to je všetko dosť staré na fotkách, čo sa týka nábytku a ja sa bojím plesne a zatuchliny, kvôli chrústikovi 😵

andrea142
7. jún 2010

ahojte

hlásim sa po víkende. tak dúfam na tento rok sme so svadbami skončili. v sobotu sa ženil kamarát , vrátili sme sa ráno o 6:00 a to sme tam boli už len 7 ako partia a nevesta a ženích 😀 . malá o 21:00 už skoro spala tak sme volali švagrinej nech pre ňu dôjde som jej aj volala nech donesie pyžamo, tam ju prezlečiem zaspí v kočíku a iba ju preložia do postieľky......................................................... .nakoniec do 22:30 ešte s dedkom behala po kuchyni a kočíkovali bábiku. asi ju cesta domov prebrala 😀 😀 😀

@martinka17 : manželova rodina bola cca. 2 roky dozadu v Bojniciach s deťmi v jednom dome. bol dosť veľký a rozdelený asi na tri časti. boli tam ešte tuším nejaký Česi zvlášť dole a oni mali druhé poschodie a podkrovie. ak sa nemýlim mali samostatný vchod. vyzeralo to dobre. za domom bola záhrada ,gril . spýtam sa ak chceš na tel číslo alebo mail.

martinka17
7. jún 2010

@andrea142
ráno som niečo našla na nete, ešte čakám na fotky, ale je to ochotný pán, prenajal by nám dom, aby sme boli sami a SAmko by bol zadarmo...tak ak to nevíde, ozvem sa.

Aj mi sme mali ísť na svadbu, ale Samko soplíkuje, teraz síce už 2 dni nič...ale tak sm to radšej zrušila, lebo ja mám prezmenu pokazené trávenie a som chronicky nevyspatá 😒

alline
7. jún 2010

Ahojte ak mozem otazku, odkedy sa moze davat detickam kravske mliecko? Myslim priamo na pitie a hlavne ked su alergicke ale nie na kravske mliecko, ale mame ekzem :O(
dakujem

andrea142
7. jún 2010

@alline :no niekde hovoria že od 3 rokov .................................................. myslím že od 1.roku už kľudne môžeš dať alebo spýtaj sa lekárky. ja som Lili začala dávať od 7.mesiacov lebo umelé mlieka mi odmietala piť.

alline
7. jún 2010

Dakujem, zatial kupujem Sunar 3HA a dobre to znasa, ale opytam sa asi najlepsie koznej ta bude vediet snad najlepsie. Dakujem :o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre