Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

lawli
14. jan 2011

Trošku čítam aby som sa inšpirovala darčekom ,ale nejak som na nič nenatrafila. Mali sme s manželom premyslený darček no svokrovci nam ho vyfukli pod stromček....ale aj tak nie sme spokojní. Chceli sme kúpiť tatrovku ,ale česku výrobu a oni kúpili iba tu čínsku napodobeninu a to vobec niej také kvalitne (strašne mäkký plast) ,tak neviem či vydrží jedno leto 😅 😅 Vy skor riešite tortičky a v tom ja už mam ako tak jasne ,že budem piecť sama a marcipánovú ,pretože ju Filipko zbožňuje. Dokonca musím dávať veľký pozor keď pečiem na objednávku nech mi z nej neodhrýzne 😀 😀 😀 😀 minule sa mi trošku marcipánu zvyšilo a tak som mu pre radosť upiekla tortičku....ma najradšej žabky čo sa týka zvieratiek a tak som sa snažila o žabku....mal z nej veľkú radosť 😵 😵 😵
prikladám foto

andrea142
14. jan 2011

@lawli :veľmi pekné 🙂 ..............moja moc sladké nemusí, tak aj teraz iba asi ochutná ,no ale slané by jedla aj na kilá 😀 😀 😀.................dík za link pokukám.
nad bicyklom ste nerozmýšľali ? alebo čo vypadá ako bicykel ale nemá pedále ale posúva sa nohami ...neviem ako sa to volá ..........ak to už nemáte 😅

lawli
14. jan 2011

@andrea142 ďakujem za pochvalu ,aj za tip...moj drobček zas sladké moc rád 😀 😀 😀
Čo sa týka toho odrážadla ,tak aj sama som nad tým rozmýšľala ,ale myslím ,že je to už dosť neskoro pre dvojročné dieťa....trojkolku máme a dokonca ešte aj taký umelý traktor s vlečkou ,ten má pedálky ako trojkolka...nad väčším bicyklom som ešte neuvažovala ,je to ešte skoro. Inak už mame kopec veľkých hračiek na von a pravdu povediac v dome sa už o nich pokýname 😅

klementina
15. jan 2011

odrazadlo neskore pre 2rocne dieta? ved je to pre deti od dvoch rokov, my tiez nad tym rozmyslame. je to toto, aby sis to nemylila s tymi pre babatka: http://www.firstbike.cz/
u nas to maju vsetky deti a perfektne na tom lietaju, sa mi to velmi paci, dokonca slapu zarovno rodicom, ktori ide na bicyklli. len je to dost drahe, muz nasiel nejaky detsky bicykel, co sa mu daju dat dole pedale a je to vraj potom to iste, ale som to este nevidela, sa mi to ani moc nepozdava, ale uvidime.
inak baby, tehotne vas obdivujem, ako to zvladate. mne teraz rezali brucho, kvoli zlcniku, som hotovy lazar, len lezim. a nemozem malu 2mesiace zobrat na ruky, tak sa z toho asi zblaznim. ako to zvladate s velkym bruchom starast sa o dieta, to chce fakt poklonu

andrea142
15. jan 2011

@lawli : myslela som na to čo dala link @klementina ten firstbike. 😉

@klementina : no iné my nezostáva,síce niekedy meliem z posledného. toto tehotenstvo je náročnejšie o to že mám malú ........... pri Lili som nevedela čo je to tvrdnutie brucha tak teraz už viem 😅 ,o ostatných veciach ani nehovorím.

lawli
15. jan 2011

@klementina @andrea142 musím sa priznať ,že toto vidím fakt prvý krát 😕 😕 😕 myslela som klasické odrážadlo ,či už to male autičko ,alebo vyššie ako motorka.....na toto by som sa dala nahovoriť ,len neviem aká je cena ,či nas neodradí ta 🤐 skúsim ukázať manželovi čo on nato 😉 veľmi pekne ďakujem.... 🙂

nada.hope
17. jan 2011

Ahojte babule,...nemyslim si ze je treba pri tychto detskych odrazadlach platit za znacku existuju aj o polovicu lacnejsie a tiez kvalitne odrazadla, napriklad Ninka dostala toto pod stramcek : http://www.efitness.sk/sportovni-potreby-jizdni...
Este celkom dobre nedociahne, ale uz pochopila princip, ale v lete bude jazdit ako drak 🙂

martinka17
17. jan 2011

tie prvé bicykle sú fakt super, len mne to príde pridrahé. Samko by mal na jar dostať klasický bicykel, aby sa naučil dobre šľapať už teraz....tak túto "náučnú" hračku preskočíme 😀
Ináč podľa mňa je teraz celkom super darček aj kolobežka, tá trojkolesová, Samko to už skúšal, rada by som mu jednu kúpila, len už mám od SNOBYho šľapaciu štvorkolku, odrážadlo, dostane bicykel, tak tú kolobežku oželiem 😀

nada.hope
17. jan 2011

@martinka17 aj NInka uz ma vsetko vratane trojkolesovej kolobezke, aj tak stale cislo jeden stvorkolesova motorka 😉

martinka17
17. jan 2011

@nada.hope Samko má teraz na odrážadle pauzu, asi sa v lete "prejedol" 😀 😀 😀
tak som zvedavá, čo bude v lete.Som dnes rozmýšľala, že zajtra ho skúsim s odrážadlom prevetreť, či sa zase nechytí 😀

nada.hope
17. jan 2011

no neviem malo by sa zasa ochadzovat .-)

martinka17
17. jan 2011

@nada.hope uvidím, práve preto nechodím s odrážadlom v zime, len aj kámoška bola, aj iné deti som videla...ale aj mne to príde chladné počasie 😀

nada.hope
17. jan 2011

my so vsetkymi dopravnymi prostriedkami teraz v zime iba po byte...................

martinka17
17. jan 2011

@nada.hope tak to samko nie, on teraz hlavne autá, potom autá a ešte autá...to je asi všetko na hranie, čo ho teraz baví 😀 😀 😀 😀

alline
17. jan 2011

Ahojte baby, pozeram, ze preberate bicykle, teda skor odrazadla. Ja som rozmyslala, ze kupime malickej na 2r. bicykel normalne s pomoc. kolieskami, ved je to uz velka baba 🙂 Odrazadlo ma, take akoby motorka, a moc ju to nebavi ☹ Na Vianoce sme kupili akvarium a rybku a je z nej unesena 🙂)) je to skvely darcek pre deticky, teda aspon pre nasu malu 🙂)) U nas momentalne fici navliekanie koralok, nieco podobne mame http://www.lumpik.cz/hracky/sindex.php?idvyrb=6... dostali sme ako darcek. A este malu bavia puzzle, ale musia byt riadne velke a obcas sa podari poskladat ked su 4 kusy 🙂)) A s cim sa hravate teraz v zime Vy? Mne uz dochadzaju napady 🙂

martinka17
18. jan 2011

@alline aj Sam ko má podobné korálky doma, len sú už hrané a ja som ich skryla, skúsim vybaliť, aby sa hral aj s iným ako autami 😀

andrea142
18. jan 2011

ahojte
aj moja v lete fičala na takej motorke-odrážadlo, čo som sa aj čudovala lebo aká je lenivá to ju bavilo. a potom samozrejme aj kolobežka ale ešte neprišla na to že sa posúva nohami ,takže som ju musela tlačiť 🙄 a takisto pri bicykli ešte nešľapala ......uvidíme tento rok.

@alline u nás teraz fičia tie hračky čo dostala minulý rok na vianoce ,Fisher Price hrniec vkladá tam o dušu tie tvary ,potom také drevené dosky a tiež sa tam vkladajú tvary,čísla alebo stavia vežu z kociek a potom búra a samozrejme č 1 je teraz lego a dostala také zvieratká tak si ich stavia do radu 😀
@nada.hope : u nás sú všetky dopr.prostriedky v pivnici takže sa premáva iba s kočíkom okolo jedálenského stola 😀

klementina
18. jan 2011

@nada.hope som pozerala to tvoje odrazadlo, ale pisu tam, ze je pre deti od 3 rokov. tvoja mala dociahne na nom na zem? kolko meria? nasu malu tie klasicke odrazadla vobec nebavili, tak snad ju toto zaujme, ale este nie sme rozhodnuti na sto percent, ci to kupime.
a co sa tyka oblubenych hraciek, u nas uz asi pol roka vedu tie knizky so samolepkami, to lepi furt, kym celu knizku nevylepi. uz je v tom uplny profesional, najprv som jej kupovala dokola tie najjednoduchsie a teraz skusame aj take pre 4rocne deti a celkom jej to ide. a este strasne rada maluje, s vodovkami, s pastelkami, to tiez robime cely den.
som nasla aj kurz malovanie pre take male deti, sme tam raz boli, sa jej tam pacilo, ale kedze som teraz lazar, kvoli tomu zlcniku, tak zacneme az od marca, co ma fakt stve, lebo to bolo super v tomto pocasi... ☹
a mame aj koralky, tie iste co alline, som jej ukazovala ako sa to navlieka, navliekla som par koralkov a ona mi to zobrala a tahala to za sebou ako psika, sa jej to strasne lubilo, ze to hrka po zemi, ale navliekanie nula bodov, to ju zasa vobec neazaujalo.

terina25
18. jan 2011

@nada.hope som pozerala to odrážadlo.že 70 eur 😀 😀 tak to je dosť drahé podľa mojho názoru.ešte s tou zľavou tých cca 50 eur.ale aj tak je to dosť vysoká suma.aj tak sa s tým dieťa zahrá možno jeden rok a potom ho to omrzí.a zase kde to potom skladovať.ja už žiadne odrážadlá a pod.veci nechcem.keď tak kúpim bicykel,keď bude trošku väčšia.teraz má trojkolku a aj tak ešte nevie na nej pedálovať.tak hádam v lete sa naučí.

terina25
18. jan 2011

a baby,čo dávate korálky deťom...sa nebojíte,že ich deti budú dávať do úst?je to dobrá vec,ale ja sa bojím,aby si to Sofi nedávala do úst a sa s tým nezadusila 😒

martinka17
18. jan 2011

@andrea142 kolobežku Samko skúsil v zime, behom pár minút vedel čo má robiť, neskúsiš to teraz ešte raz? Aj preto by som ju chcela....len fakt je, že naši majú zaprataný balkon tou obrovskou štvorkolkou
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10123672&tab=0
toto ale v modrom
doma je odrážadlo, veľké auto, v izbe druhé ešte väčšie auto a keď prídem s kolobežkou, asi ma zjedia za jazdy 😵

terina25
18. jan 2011

ja tiež rozmýšľam nad nejakou hračkou,čo by veľa nestála a ktorá by ju zabavila na dlhšiu dobu.o tej knižke,čo sa tam lepia nálepky som nepočula.nemáte nejaký link na ňu?ja som pred vianocami kúpila napr.pečiatky.som myslela,že bude pečiatkovať,ale nejako ju to nebavilo.a bolo tu riziko,že začne pečiatkovať aj čo nemá 😀 minule som zase vytiahla tie prstové farby,tak som jej natierala na ruky a ona ,,kreslila,,na výkresy 🙂 tak to ju zabavilo aspoň na 30 min.lenže to ju samú nemožem nechať,lebo to by dopadlo.a min.týždeň muž kúpil plastelínu.ale nie tú klasickú.teraz čo majú v takom kelímku.tak chcem vyskúšať aj toto,či ju to nebude baviť.lenže aj pritom musím ,,asistovať,,.Ja by som potrebovala nejakú takú hračku,čo by som ju mohla nechať aj samú sa hrať.Akurát čo sa pekne zahrá ,tak to sú farbičky a dostala aj takú magnetickú tabuľu s tým perom,tak aj to ju zábaví.a ešte tie ,,kocky od teba Maťka 😉

andrea142
18. jan 2011

@martinka17 : skúsime u sestry sú aj tk dve a viem že sa svojej motorky nevzdá tak aj tú vytiahnem ak už bude pekné počasie a skúsim ešte odmontovať z trojkolky tú tyč s čím som ju tlačila a nech sa naučí šlapať. tak dúfam že tým jej odvediem pozornosť od kočíka v ktorom bude bábo aby mi celú cestu nerevala ,že aj ona chce byť v kočíku 😅 😀
@terina25 : skús kuknúť v dráčiku alebo potom aj v papiernictvách by mali byť nejaké malovánky a v strede sú nálepky . 😉 .................. koráliky my nemáme ale máme slimáka dreveného čo ťahá alebo húsenicu od FP 😅 ....aj tak stým iba naráža do všetkého 😠

klementina
18. jan 2011

@terina25 tie samolepky som nasla tu http://www.martinus.sk/?uItem=36207 ale maju ich skoro v kazdom knihkupectvo, zvacsa ich maju v takych krabiciach ako su omalovanky. su rozne druhy, tieto su uz take trosku tazsie, my sme zacinali s takymi zvieratkami, najprv som pri nej sedela, a ucila ju ako to nalepovat a teraz si to uz lepi pekne sama. tie prstove farby mame aj my, ale s nimi nemalujeme, jej vadi, ze ma spinave prsty, tak malujeme so stetcom, len to pri nej musim byt. a teda vacsinou sa hram stale s nou ja, aj ked som vedla v izbe, hned ma vola za nou. ja si pri nej neurobim nic, iba ked jej pustim krtka alebo nejake dvd.cko, tak mam pol hodky na kavu 😎 preto vas fakt obdivujem, ako zvladate dve deti
a este ma rada lego, s tym sa zahra aj chvilu sama, mame farmu, na vianoce dostala vlacik a teraz som nasla domcek v akciihttp://www.biga.sk/lego-ville/lego-duplo-rodinn..., tak som jej ho objednala k narodkam. a s odrazadlom pockame na jar, aj tak by to asi nebrala ako nejaky super darcek.

klementina
18. jan 2011

@terina25 a tie koralky, tie co dala na ne link alline su take velke, ze ich do pusy urcite neda. len zofku to zatial vobec nebavi, tak treba vyskusat, alebo vediet spravne odhadnut 😉

terina25
18. jan 2011

@klementina Ďakujem za ten link 🙂

terina25
18. jan 2011

už som hneď aj objednala 😵

nada.hope
18. jan 2011

@terina25 ano je to drahe, manzel to vask kupil v kamennom obchode za 35, ale niekto ste tu dali odkaz na firstbike a ten stoji cez 100 euro co je priliz drahe................

@klementina Ninka dociahne na zem, sice nestoji celou nozickou, ale da sa...................

martinka17
18. jan 2011

tak ja som teraz kúpila odruky malý koberček s cestami, som zvedavá, ako sa bude hrať. Aj sestra má niečo kúpiť, len som ju prosila o malý, ma picne ak kúpi nejaký 2x2 m, asi sa potom odsťahujem zo spálne a zruším posteľ, aby som ho mala kam dať 😀
Ináč Samko sa dnes hral s Jakubkom na skrivku....paráda som sa nasmiala 😀 Konečne sa hrali ako deti a nie každý osve, ale tak na to je ešte malý, ja viem 😵
A začal aj on konečne spievať-vie asi 7 pesničky, ale najradšej behá po byte a spieva: Máme Bořka ŠIKULU, to posledné vrieska. Tak sa vytešujem, že ho to baví 😀 Konečne vie pár pesničiek aj on, nie len všetky vaše babenky 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre