Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

terina25
28. jan 2009

baby, kedy treba ísť do porodky?myslím,keď sú ako často tie ,,kontrakcie,,? nieže porodím doma 😀 fakt neviem rozoznať tú bolesť 😖 či to je už ono,alebo nie.

mamamima
28. jan 2009

jeej chvilku som tu neni a co nove 🙂

Marya drzim vsetky prsty co mam 😅 juuj ako ti len zavidim, ale v dobrom...

Terina ak su to tie prave bolesti, tak to pocitis, nebudu to len taky poslickovia, ale fest bolesti a hlavne PRAVIDELNE, najprv nejakych 20 min a postupne menej amenej, ale tych 20 min. budu trvat aj par hod., to neni len chvilka...a tlaky na konecnik mas mozno z toho, ze si na velkej nebola, tie byvaju az ked ide babo von ked sa jedna o porod...ale nikdy nevies ... bodajby sa ti to rozbehlo 😉

krasulka
28. jan 2009

terina zacni sledovat hodiny, ci su to bolesti pravidelne a ako casto sa opakuju. Ci sa stupnuju,alebo nie.

mamamima
28. jan 2009

terina, pisu ze kazdych 5 minut...ako daleko mas nemocnicu aj od toho zalezi...

patkao
28. jan 2009

terina ked to bude cca kazdých 5-7 minut a intenzita sa bude stupnovat..alebo ked ti odtecie voda tak hned...skus tu teplu sprchu..ak sa to to zintenzivni, tak je to ono..ak to prejde, boli to poslickovia

caly8
28. jan 2009

keĎ to bude tých 12-10 min. pravidelne tak treba ííííííííííísť aspoň ja to tak urobím..alee ak ti odtečie voda treba ísť hneĎ tak čakajme čo sa ide diať 😕

terina25
28. jan 2009

no, čo som zatiaľ kukala na hodinky,tak sa opakujú každých 40-30 minút.a je to taká dosť silná bolesť,ale dá sa to ešte prežiť.

krasulka
28. jan 2009

terina:
Keď máte pravideľné kontrakcie
Obvykle sa odporúča ísť do pôrodnice, keď aspoň 10 -12 kontrakcií za sebou:
* trvá minimálne 30s,
* sú v intervale okolo 5 min,
* sú tak silné, že nútia zmeniť dýchanie,
* nejde odpútať pozornosť, rodička sa im musí naplno venovať.
Keď sa doma necítite bezpečne
Možno sa ešte nič nedeje, všetko je navonok bez problémov, ale vy máte zlý pocit. V tom prípade dajte na svoj inštinkt a choďte do pôrodnice. Úplne základné pravidlo totiž je:
Rodička má byť tam, kde sa cíti bezpečne!

mamamima
28. jan 2009

terina, skus zmenit cinnost, nesed tu a daj si sprchu ci kupel teply, ak je to ono, tak bolesti zosilneju a ak nie, tak prejdu...

lulusy
28. jan 2009

muriel 😀

terina25
28. jan 2009

no, asi si pojdem trochu ľahnúť a potom si dám sprchu. ale už by som to aj chcela mať za sebou.

potom dám vedieť baby.

caly:držím palce aj tebe 😉
ahojte a pekný večer.

krasulka
28. jan 2009

baby ale sme mudre, pockajte ked to pride na mna nebudem vediet ani ako sa volam 😖

terina, neboj, skus sa poprechadzat, skus tu sprchu, alebo kupel teply a uvidis ako ti bude. Hlavne klud. Ak sa to aj rozbieha, mysli na to ze uvidis svojho drobceka. 🙂 🙂 🙂

lulusy
28. jan 2009

aj mne odkvitli kvety na jesen, potom som presadila, ostala mi ta dlha stonka a listy a uz sa s nou nic nedeje,
jaj ano tie musky pribudli ... 😒

teri: juj, tak to ti daju len deci klystiru, pre istotu 😀

lulusy
28. jan 2009

teri: myslim na Teba, držim päste !

muriel293
28. jan 2009

caly,nakážem babke teda odsledovať čo jej to tam zostalo či to vyzerá ešte živo 😀 a ďakujem za rady,na oplátku prajem super ľahký pôrod 😀

ja som inak na tej orchidejke tiež mala len listy a "kostrnku" lebo kvety odkvitli a nič sa nedialo ale zas vyrašili nové,vždy vyjdú tri,teraz mi zas už dva odkvitli ale má ešte púčik jeden 🙂

ahoj mima
ty tu budeš taký pôrodný asistent... 😀

andrea142
28. jan 2009

lulusy: ja som si jednu kúpila v apríly kvitla mi cca 3 mesiace potom kvety odpadli. ale teraz asi je to 2 mesiace čo mi to začalo. jeden výhonok sa mi urobil na tej stonke kde boli kvety a na druhej mi tá stonka vyschla ale zo spodu sa nová vytiahla.

terina, caly ... držím palce keby niečo 🙂

lulusy
28. jan 2009

och ja neviem .... mne tam furt trci ta stonka - nie je vyschnuta, ale nic sa nedeje s tou orchideou ... 😒

kvietok23
28. jan 2009

najkrajsie orchidee sa predavaju v IKEA 😉 a za super cenu 😉

lulusy
28. jan 2009

docitala som sa na googli, ze pomaha tabak na musky ako prirodny prostriedok proi skodcom ...

lulusy
28. jan 2009

a tu v KE v botanickej zahrade mame vystavu exot. orchidei ....

mamamima
28. jan 2009

cau muriel no jasne, som mudrlant a nebudem vediet sama kedy to na mna prislo 😀

mamamima
28. jan 2009

ale 2x som rodila, tak viem cca ake to je 😀 mozno mozem trosku mudrovat 😀

muriel293
28. jan 2009

mima,jasné že možeš,šak ty vieš čo nás čaká my chvalabohu nie! 😀 😀 😀

lulusy
28. jan 2009

mimka
Ty si Natalku mala na cisarak, ze?
teraz by to malo byt prirodzene?

mamamima
28. jan 2009

lulu cisarak? nie nemala...preco myslis?

hej viem co vas teda nasa caka...vonavy uzlicek ktory stoji za tu bolest...treba hlavne predychavat, to sa nehovori len tak, to je pravda 😉

andrea142
28. jan 2009

neboj ona sa spamätá

muriel293
28. jan 2009

mima
ja som predýchavala už dneska ke´d sa mi malý strčil do tej jednej strany brucha a bolelo to ako šlak ešte som aj Peťovi vynadala že to je za neho! 😀 😀 😀

lulusy
28. jan 2009

mimka
aha, tak asi potom ludika alebo nie? .... sorry som myslela ze Ty
Tak teda tebe je celkom jasne, ze co a ako bude nasledovat

mamamima
28. jan 2009

muriel 😀 😀

lulu no teraz to moze byt celkom ine takze mozno mi moje zazitky z predchadzajucich budu na prd 😝 ale aspon zhruba viem ako to vyzera 😀 ludika neviem tusim mala...ja som mala jeden s epi a druhy s epi co nezabrala takze tie bolesti poznam 😝

lulusy
28. jan 2009

mimka:
2 x si rodila ??? 😲 tam vyssie si to napisala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre