Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

wewe8811
11. máj 2009

vierica Zoe celu noc spinka na chrbatiku a cez den ju davam raz na jeden a potom na druhy bok. Bud ju opriem v kociku o bocnu stenu alebo ked je na posteli tak potom mam taku jednoduchu polohovaciu podlozku, ktora ju podopiera na chrbatiku aj brusku aby sa neprevratila. Velmi sa jej to sice nepaci, ale ked ju niecim zabavim, tak je to v pohode a aj tak zaspinka.
Mne inak tiez mala zacala nejako viac spinkat cez den ako prve tyzdne. Aspon sa mi tak zda.
Inak kocky vase babatka ked pasu koniky tak uz maju otvorene rucicky alebo ich maju este stale v pastickach? My sme boli minuly tyzden u neurologicky na kontrolu a vraj by uz ich mala mat teraz otvorene, len problem moze byt v tom, ze sa narodila o 3 tyzdne skor. Ako su na tom vase deturence?

Krasny slnecny a horuci den prajem 🙂

wewe8811
11. máj 2009

lenk30 filipko je nadherny 🙂 Fakt super, a to uz tak pekne sedka? no super. Nasa mala by uz najradsej aj pobehovala po byte 😀

kvietok23
11. máj 2009

ja necvicim, tiez chodim len na velke prechadzky, lebo uz mam vahu taku , ako pred porodom 😉
no ved to, ze od smadu a nechce sa mi vonku mu davat...

patkao
11. máj 2009

wewe nasa uz ma otvorene pasticky, uz sa snazi dokonca aj naciahnut dopredu ked pasie..a pretaca sa uz uplne normalne na bok a na brusko, uz musim byt v strehu kde ju polozim...kvietok tak mu daj vodicky prevarenej ked je smadný a nechces kojit vonku..a tu predporodnu vahu ti zavidim..na man len moje povodne veci zizaju zo skrine, uz som si musela par handier nových kupit, nech mam vobec co nosit..a tak to slo pekne zo zaciatku dole 😠

wewe8811
11. máj 2009

patkao, tak to je super, ze Ninka je taka sikovnica 🙂
ja som sa k cviceniu tiez este nedostala. Zostalo mi nieco vyse kila, tak to hadam nejako dam dole. Mne ide skor o to, ze brucho nemam vobec spevnene. Uz len kvoli tomu by som chcela zacat, len som po cisarskom, takze asi pomalicky... 😉

katulikzlatulik
11. máj 2009

ahojte, tak opat sa hlasim po dlhom case... mame sa fajn... chodievame na prechadzky s Martinkou17 a jej Samkom.. obidvaja su zlatucki a my sa z nich stale vytesujeme...
akurat mam problem s tym, ze zacinaju horucavy a rada by som malemu davala trosku cajiku z flase, lebo z lyzicky moc nechce a cez dudku mu dam velmi malinko... a vidim na nom, ze staci mu trosku cajiku a tym padom mi potiahne aj 3,5 hod bez mliecka... mate skusenosti s tymi, co su podobne prsniku? od akej znacky? diiik

katulikzlatulik
11. máj 2009

kvietok... a ako si davala Miskovi cajik, resp,. z coho?

marya... waaaw tak to mate super, ze tak kraaasne ukazkovo spinkate... my prvu varku vydrzime 4 hod, a potom kazde 3 hod, ale to iba tyzden... doteraz tie dalsie varky boli 2 hod., takze este stale neviem, co je to poriadny spanok 😒

fodorka33
11. máj 2009

kvietok ja iba kojim ale ked ideme na dlhsiu prechadzku tak mam pre istotu aj prevareniu vodicku ked sa zacne jedovat ze mu je teplucku tak si cucne.ale cajik nedavam a ani tak skoro nemam v plane.ja som zacala cvicit hned po sestonedeli kazdy vecer a este mam 6kg nahorkedze som pribrala 22kg.takze celkom v pohodicke🙂
malemu to nevadi neprehanam to.ako som si zistovala kludne mozem cvicit ale nie az tolko ze sa zapotim ako kon,lebo vtedy uz to mliecko nemusi byt ono.ozaj baby mi uz tyzden mame obrovske sopliky take hnusne tahave ktore mu odsavame s tou na vysavac asi 10krat ak nie viac za den tak si predstavte ake su velke do toho zacal aj kaslat.boli sme u krcneho a ten povedal ze mame vymenit kvapky a na hrdlo nedaln ic lebo ze je pekne a pritom velmi kasle co mu mam kupit?rozmyslala som ze STODALalebo take daco....

terina25
11. máj 2009

ahojte baby.

konečne som sa ,,dokopala,, k tomu,aby som napísala.

min.týždeň sme boli na očkovaní.Malá to zvládla super.Dostala 2 injekcie.Hneď ako sme prišli domov sme jej mali dať panadol baby a potom obklad.spala od 12.00 do 17.00 a potom od 18.00 do 23.00 aj to som ju ja zobudila,lebo som sa zľakla,že tak dlho spí. takto dlho ešte nikdy nespala.Aj vaše dietky tak dlho spali po očkovaní??bolo to tým sirupom?nemala ani teplotu,ani jej nožky nenapuchli našťastie.klop klop.
najbližšie ideme k dokimu až koncom júna.zase na očkovanie .vážime 5250 g, 62 cm.

ináč všetko po starom, pasieme koníky, pretáčame sa, kakáme...Len čo ma dosť mrzí je,že ju kojím len v noci.už mám asi málo mlieka.Keď ju kojím cez deň,tak strašne plače a obracia hlavu na bok.tak ju čím ďalej,tým viac prikrmujem.Ale aspoň že v noci ju kojím.Mala som iné plány ohľadom kojenia, ale tak čo už.nezabijem sa ...

v júli sa chystáme do tatier,tak som zvedavá ako to zvládneme.chceli sme ísť k moru,ale nechali sme to na budúci rok.

tak sa baby držte.

tizianna
11. máj 2009

Ahojte maminky,

obcas sem k vam nakuknem a pocitam co pisete 🙂 Uz viacere pisete, ze vase deticky sa uz vedia otacat, ale moj Danielko ma uz tri mesiace a tyzden a zatial sa vobec nepretaca, koniky pasie uz davno, uz sa vie sam dokonca aj posadit bez toho, ze by som mu pomahala, len sa este neudrzi v tej polohe a preklopi sa dopredu, ale pretacat sa nevie...su tu este maminky ktorych deticky vo veku Danielka to tiez este nevedia alebo sa mam strachovat ze nieco s nim nie je v poriadku ? 😖

sue13
11. máj 2009

Ahojte. 🙂
Som velmi rada ze sa Vam tak dari s detickami 😵 My sa tiez nemame dovod stazovat. 😵
Karinka spinka krasne celu noc, vstava az po 7mej rano, napapa sa a spinka dalej. 😵 Tak sa vytesujem 🙂
O 2 tyzdne nas caka ockovanie tak ma tesi ze Vase deticky to vacsinou celkom pekne zvladli, dufam ze aj my to v pohode zvladneme 🙂
Karinka si stale papa rucicky, chyta vsetko uz do ruk, pretaca sa na strasny a ked ju chytim za rucicky tak sa taha sadkat si 😀 Strasne rada sa taha sadkat si. Dufam ze jej neskodim tym ked tak cvicime 😅 Neviete? 😅

Zelam Vam vsetkym krasne slnecne dniky a usmiate deticky 😉

kvietok23
11. máj 2009

katulikzlatulik vodu som mu dala - lucku a z flase preco? 😉

katulikzlatulik
11. máj 2009

kvietok a z akej flasky? mas nejaku specialnu? lebo ja by som tiez chcela davat cajik cez flasku, ale sa bojim, ze potom nebude chciet pit z prsnika... a zevraj tu take flasky, co su prisposobene bradavke... nevies ktora je dobra?

terina... nevadi, ze cez den nekojis, bud rada, ze aspon v noci chce papat... pocuj a doktorka ti neporadila nejaku fintu, aby Sofia chcela aj cez den tahat? a aku flasu pouzivas? mas tu specialnu? aka znacka?

andrea142
11. máj 2009

ahojte

moja spí cez deň teraz menej ako mi spávala pred tým. keď sme vnútri tak potiahne len 30 min. ale keď sme na prechádzke tak spí kým sa hýbe kočík 😀
dnes ma ešte naštvali u lekárky. mala som volať ohľadne výsledkov výtery a krv jej brali minulý týždeň. no výtery mala v poriadku ale krv jej nevyšetrili ,pretože nedorazila do laboratória ............. akože toto som nechápala .......... teraz nás čakajú znova odbery. 😢

Wewe: mne sestra hovorila ,že ručičky si začne otvárať až 4.mesiacoch. moja ich ešte tiež drží zatvorené. otvorené ich má iba keď spí s vyloženými rukami.

Fodorka: ja som bola s malou u lekárky minulý týždeň ,lebo mi večer keď spala začala chrčať- mala plný nos aj potom kašlala. na kašeľ mi povedala nech jej kúpim Mucosolvan junior a mám jej dávať 1,5ml hoci na odmerke je iba 1,25ml 😠 . a na soplíky používam Libenar.

Terina: ja som mala ten istý problém. po 6 týždňoch keď som ju cez deň išla priložiť k prsiam ,že ideme jesť tak spustila strašný rev, neprisala sa a nakoniec od únavy zaspala. párkrat som ju skúšala priložiť a nič vždy iba ten plač ,potom som jej dala fľašku a tam nemala žiadny problém tak som ju tiež iba kojila v noci.

andrea142
11. máj 2009

ešte som chcela dodať: ja používam Avent fľašku ale dudel som jej vymenila na Mam. č 1.- na materské mlieko musí sa pri ňom namáhať podobne ako pri prsníku a jej aj tak tvarovaný.

molly28
11. máj 2009

ahojte...čítať vás čítam, ale nestiham odpisovať...

takže my sme dnes absolvovali očkovanie - aj proti pneumokokom - Soňulka to zvláda zatial ok - spinkala od štvrtej až do siedmej, len teraz sa jej dáko nedá zaspinkať....

ináč aj my patrime k tym šťastným, ktorým deti prespia celu noc. Sonička zaspáva vždy najneskoršie do tej desiatej a budi sa o pol šiestej -siedmej....už sa mi párkrát stalo, že zaspala o siedmej a spala až do rána 😅 sprvoti som sa bala, ale vraj sem tam sa to stať môže,,,

ja Soninku zatial kojim,ale tieto posledné 3dni som mala dosť stresujuce, čo sa odzrkadlilo aj na mliečku, tak som jej už dala aj BEBU - v piatok pila raz z flašky, v sobotu raz a v nedelu - mali sme krstiny 3x a dnes zas ☹ ☹ ☹
bojim sa, že strácam mliečko ☹ ☹ ☹

my chodime na dlhé prechádzky, zatial necvičim, aj ked by mi bolo treba - ja som od porodu, nič neschudla - na začiatku 10kg a teraz nič - stale sa to drží ☹ ☹ ☹

dnes som bola na poradni, tak Soninka, už konečne pribrala viac ako naposledy...máme 4860g - takže za 20dni pribrala 680g...lepšie ako naposledy(vtedy pribrala len 120g 😒 )

čo sa tyka pretačania zo strany na stranu, tak to naša vôôôbec nerobi, a aj pastičky máme stale viac zovreté ako otvorené - boli sme aj na neurologii už 2x - tak pokroky robí, zaostala nie je, vraj sa nemám obávať....

jedinú velku traumu máme z očiek - chodime stale na preplachy a pred týždňom nám zistili dáku poruchu na srdiečku tak 22.5 ideme do BA do kardiologického centra - bud potvrdia alebo vyvrátia diagnozu - malinka nám začala z ničoho nič modrieť okolo ústočiek - ale my verime, že to bude ok - že je to prechodné ☹ ☹ ☹

maminky prajem vela vela uspechov v napredovaní s vašimi babatkami...ved ja sa hadam čoskoro ozvem 🙂

molly28
11. máj 2009

...a ešte dodatok k spaniu - Sonka miluje spinkávať na brušku - praktizujeme to len a len cez deň, keď je pod drobnohladom...dokáže tak spinkať aj 2-3 hodinky....na boku spava tiež, ale tuto polohu nemá veru v láske...

takže ešte raz - držte sa 🙂

a2303
11. máj 2009

Ahojte,

K tomu cvičeniu, ja budem chodiť 1x týždenne na posilňovanie (to som chodila aj celé tehotenstvo, kým som nešla do nemocky) a cez týždeň cvičím doma, cvičenie vraj kojeniu vôbec neškodí, len by sa nemalo skákať a behať. Ja mám váhu ako pred pôrodom, len som taká nijaká.... hlavne brucho. Ale ja som chodila cvičiť stále hlavne kvôly tomu dobrému pocitu, mne to cvičenie normálne chýba. Asi je to aj preto, že som pasívne cvičila už od základnej.

Naša malá patrí asi tiež k tým lenivejším bábätkám 🙂 Baránky pasie, ale nerada.. 😅 pretočiť sa mi nepretočí. čo má rada a v čom robí pokroky, je že keď ju držím za ručičky tak sa jemne ťahá do sedu a potom už v sede pekne drží hlavičku. Ona je najradšej, keď je bruško plné a potom len ležká a zhovára sa. A ponovom si hrooooooozne papá ručičky a strašne mi slintá!!!!! Ale na zuby je ešte skoro, nie?
Stále má buď pršteky, alebo celú ručičku v puse. Je zlatá 😀

Ja ešte stále len kojím, nedávam ani vodu, ani čajík. Keď si malá zažiada tak jej dám cicik. Ale keď sme vonku,, tak nechce nič, lebo len spinká. 20.05 pôjdeme na očkovanie, tak sa potom uvidí, či je všetko ok a či mi malá rastie.
Baby, ale keď papajú cicík, tak nemôžu byť malé dehydrované, však?

Dobrú nocku! majte sa

mima22
12. máj 2009

ahojte.davaju savam babatku uz do sedu?nasa este nie a uz bude mat styri mesiace.vcera sme boli na nozickach a este staleju musim balit nasiroko az dopiatych mesiacov.vy ste ako natom

lenk30
12. máj 2009

dobré ránko,
to to už máme riadne živé dietky 🙂
wewe, ďakujem.
o tých pästičkách som nevedela, hneď ako sa zobudí budem ho pozorovať. ale myslím, že hej, lebo on je také šidlo. to ležkať len málo kedy. najlepšie mu je opretému o vankúše.

a2302 - tie ručičky a sliny sú aj u nás. tak to asi tým "vekom". dúfam, že to so zúbkami ešte nič nemá. len sme sa zbavili bolesti bruška a prlblémy s prdmi a už by prišli zúbky?

neviete o nejakom linku: vývoj dietok po mesiacoch..............ja som pozerala len na mama a ja

Inak my sme prekročili 3. mesiačik a naozaj sú to úžastné zmeny. Viacej spinká, aj cez deň, aj v noci. Začal sa hrať. Aj keď pod hrazdičkou vydrží 30 min., ale on mi neležal vôbec....... v kočíku buď spinkal, alebo jačal - a už dva dni sa s otvorenými očkami kukal na hračku, naťahoval, hral sa so šnúrkami od čiapočky............ a hlavne sa naučil prdkať a skončili problémy s bruškom. teraz chodím s prdiacim kočíkom...............takže super, super, super. tak veľmi teším

pozdravte drobcov. my ako februárovky máme nejaký spoločný album detičiek? neurobíme ho?

nada.hope
12. máj 2009

Ahojte mamicky,............... 😵
Tak ja tiez pozorujem uzasne zmeny, Ninka je hroxne neposedna, hrozne kope nozickami, najradsej by sa na ne postavila, ked ju chytim za rucicky tiez sa pritahuje a chce si sadnut, a ked si len tak lezka tak zdviha hlavicku aj nozicky spolu ako keby si chcela sadkat.
Pasticku aj palcek ma v ustach stale, pokial nema dudulku, konecne sa naucila a uz sa nou dokaze krasne ukludnit. Inac vsimla som si, ze nasa Ninka dava do pusy iba jednu rucicku lavu, pravu ma nejaku slabu....vase deticky si davaju obidve rucicky?
Baránky pasie, ale podobne nerada.., aj tu mi napne iba lavu rucicku pravu ma nejaku slabsiu, ale to asi tym, ze bola v brusku na pravej strane a aj nozicku mala kvoli tomu trochu vytocenu, ale to uz je ok.
Ale rucicky pri papani ma otvorene a dokonca ako keby si chcela drzat flasku 😵
pretočiť sa mi nepretočí. 😅
Je vsak strasne ukecana a hrozny skerko.
lenk30 ak chces dostavat mailiky o tom co by malo tvoje dietatko v tom ktorom tyzdni dokazat tak sa zaregistruj na http://www.rodina.cz/ a kazdy tyzden dostanes mailik.

andrea142
12. máj 2009

ahojte
dobré ránko

závidím vám baby ,ktoré ste začali cvičiť. ja sa ku tomu neviem dokopať a pritom by som mala. síce zostalo mi +2 kg ale aby to bolo lepšie tak ešte by som mala dať dole 5kg . minule sme sa so sestrou dohodli ,že budeme behať alebo pôjdeme na korčule no a dopadlo to tak že sme sa boli raz korčulovať 😀

aj mi ideme na očkovanie 20.5 tak dúfam ,že to bude ok.

idem lebo sa mi malá zobudila

evkastipka
12. máj 2009

Ahojte 😉 ,

uf..uz dlho som tu nepridala prispevok...ale nejak casu malo, mam skuskove...uf -uf...

lenk30...nie je zly napad urobit spolocny album babetiek nasich

marya
12. máj 2009

Caute baby 🙂

Teda pozeram, ze vsetky babatka robia uzasne pokroky 😵 Nas Petko sa vcera prvykrat pretocil z bruska na chrbatik a z chrbatika na bok, uz si pekne chyta hrkalku do rucky a hra sa s nou, strka si ju do pusinky 😅 , straaasne je ukecany a vela sa smejka, uz rozlisuje zname a nezmane tvare, pri neznamych ludoch placka, co doteraz nerobil, a tiez ked ho v lahu chytim z rucky, hned sa taha hore do sedu 😅 😵 je to uzasne, takto kazdym dnom vidiet nove a nove veci, nove pokroky 😵 😵

Joj baby, to je super ze vam tie kila idu dole, ja by som tiez uz chcela cvicit, ale ked mam cas a Petko spinka, tak sa ucim do skoly, takto o mesiac mam statnice, ale potom sa aj ja vrhnem na zveladovanie postavy 😀 , lebo do dalsieho tehu by som chcela byt na povodne vahe nech potom zo mna nie je ozruta 😀 😀

Molly, drzim palceky, aby Sonicka bola v poriadku a zdravucka 🙂

marya
12. máj 2009

Ozaj neviete niekto co je s Lusiliou ? Mali ist s Alankom na operaciu, ako sa maju...?

krasulka
12. máj 2009

Ahojte bambulky,

ale rastu deturence vsak? mne sa mala uz tiez tak predklana ked su drzim na rukach do sedu, a tiez ruky cmula ostosest aj hrkalku uz si chyti a trafi do pusy, sice este tak nemotorne ale uz cielene 😀 😀 toto je krasne obdobie ked uz tak pekne reaguju tie babetkam ked sa rozprava.usmevy a pod.

nam uz prechadzaju sopliky chvala Bohu, lebo to bolo hrozne zle..ked ani dychat nemohla..A na konci maja ideme na o ockovanie.

ja dufam ze Alanko operaciu zvladol a dobre sa zotavuje a tak isto aj Lusil, ze bola a je silnucka aby mu vedela dodat energiu. Snad sa nam ozve co a ako. tiez som zvedava na nich, ako sa drzia 😕

a2303
12. máj 2009

Dobré ránko 🙂

Idem vás len pozdraviť, lebo poobede sa chystám do práce.
Prajem vám pekný deň 😵

marya
12. máj 2009

Inak baby napadlo mi, ze teraz v tychto dnoch budu mat nasi drobci uz rocik 😀 teda nam sa Petko "podaril" 😀 niekedy okolo 12.5., tak mozno aj dnes ma svoje prve jubileum 😅 😅 😀 😀

lusilia
12. máj 2009

Ahojte babulky, dakujeme, ze na nas myslite, no operacia sa nam posunula, takze zasa len cakame, uz sme boli radi, ze to bude za nami a zasa cakat a teraz ani nevieme presny termin, ze mame cakat na telegram, takze fasa...
Inak nas Alanko, je tiez smejo, rucicky ma velmi rad, hlavne v puse 😀
Pasenie mu sice uz ide, ale dava si pri tom rucicky dozadu a pretacat sa nepretaca, takze sme zacali tento tyzden chodit na rehabilitacie, tak dufam, ze sa mu to upravy, ale dost pri tom plakal, ale jasne, ze len preto, ze sa mu to nepaci, urcite ho to nebolelo...
tak sa drzte a uzivajte si deturence 😉

lenk30
12. máj 2009

to je pravda, že budú mať už rok. my sme mali dátu výroby 24.5 🙂 🙂

o tom chudnutí ani nepíšte. pôrodnici som nechala 10 kg a od vtedy vôbec nič. ešte mám 5 kg navyše - ale takých čo mi ukradli všetky rifle. ale fakt nechápem, že prečo nejdú dole: nočné vstávanie, kojenie, určite jem menej a aj menej somarín ako langošiky a podobne. behám s kočíkom jak šára, lebo do nedávna mi spával len v kočíku a ten sa musel hýbať 🙂 . niekde som čítala, že zmeny nastanú aj po 1. menzese. ja ešte nemám, tak už sa spolieham na to. už som začala aj s brušákmi, ale efekt nevidím

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre