Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

andrea142
27. nov 2010

@terina25 : 😀 😀 😀 tak čo už s nimi narobíme ...... 😠 😖 😀 .......aj môj má občas také hlášky

@martinka17: už sa mi to podarilo pridať ,dva dni mi nešlo ,pridávať fotky 😠 .....kočík so sme Lili kupovali na vianoce

andrea142
27. nov 2010

@martinka17 : troška nekvalitne odfotený ,blbol mi tam blesk 😠 , snáď niečo uvidíš

terina25
27. nov 2010

Adi,krásny kočiar.my tiež chceme Sofi kúpiť.už som mala aj objednané,ale mi volali,že nemajú 😠 ale tento bol určite drahý nie?počítam,že tak cca.50 eur.ja som chcela Sofi na narodeniny a k tomu cikaciu bábiku

martinka17
28. nov 2010

@andrea142 krásny, fakt sa bzde vytešovať 😉

@terina25 T_erka, jej, ináč som sa smiala, že Sabi neprespí noc a ty sa stresuješ, -Samko teraz ťahá dudu každé 2 hodiny v noci, nič nespravím 😉 A kočiarika a bábika, Sofi bude raada 😀 ...takže ste zrušili šetrenie a predsa si spravíte bohatého ježiška??? 😵 😵 😵 😵 😵 😵

martinka17
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terina25
29. nov 2010

@martinka17 šetrenie sme nezrušili.boli sme dohodnutý,že na našich deťoch nebudeme ,,šetriť,,ale ušetríme na súrodencoch-lepšie povedané na mojich 2 sestrách 😀

terina25
29. nov 2010

čo som mala ja vybratý močiar ,tak stál 12 eur,čo je super cena.ale tak teraz nemajú.a to jej chceme dať až na narodeniny a k tomu tú cikajúcu bábiku.to by vyšlo dokopy tak 30 eur.

terina25
29. nov 2010

dobre som napísala ,že močiar 😀 😀 😀 to je tak,keď mi Sebi reve na ruke...

andrea142
30. nov 2010

@terina25 no ako si to vezmeš 😀 😀 😀 ....stál 39,90€ bol v akcii zo 69,90€ 😀 .......... ja som si dala taký strop ,že max 70€ aby bol kvalitný, stabilný ......takže sa to oplatilo 😀 😅 . bábiky máme 5ks takže kupovať nebudem ,lebo ich iba vyzlieka a všade sa potulujú veci po bábike. ......akúrat ešte u mamy musím z pivnice vyhrabať postieľku pre bábiky ,čo som mala ešte ja.....z kočíka mala len taký športový a teraz chce aby bábika ležala v kočíku tak pevne verím ,že sa jej bude páčiť.

@martinka17 : díky

takže máme za sebou ďalšiu pohotovosť ...... 😒 ............ malá včera ráno mala zvýšenú teplotu ,tak som jej dala nurofen aj jej to kleslo tak som k obvodnej s ňou nešla ale po obede sa jej znova začala zvyšovať teplota a neklesala hoci každých 4 hodiny dostávala lieky ( to už mala teploty 39°C ),tak okolo piatej sme s ňou išli na pohotovosť . tam nás nasmerovali na jedny dvere ,že si máme počkať ............... po dvoch hodinách čakania nič, pred nami 2 ľudia jeden z nich im už zaklopal ,že tam čaká od 16:00 tak ho zobrali. tak sme sa pripomenuli aj my, zobrala si papiere a ďalších 30 min. nič a pritom vedľa na chodbe prichádzali ďalší ľudia a tí odchádzali pred nami hoci prišli po nás. 😠 😠 😠....nakoniec potom sestrička tam vypotila, že tie papiere sme mali odovzdať hneď ako sme prišli ..................hlavné že z dverí 2 hodiny nevystrčila hlavu ( na dverách nápis akútna pediatrická služba ).........no akútna nebola. 😖 .................... nakoniec sme si povedali ,že kašleme na to a prešli sme na pohotovosť čo je od 19:00 aj ešte s jednými čo tam čakali ,lebo tam nikto nebol. tam som potom už zaklopala na dvere či máme odovzdať papiere čo sme dostali na vrátnici tak ma sestrička odpinkala ,že oni volajú pacientov. 🙄 ...tak sme čakali no a keď sme došli na radu a vošli tak ma tam ešte lekárka zdrbala ,že na pohotovosť sa chodí o 19:00 a nie 17:00 a ako som si dovolila zaklopať a ich vyrušovať , oni nemajú čas chodiť stále k dverám. ........dobrá pohotovosť alebo ešte lepšie povedané starostlivosť o pacienta. s malým dieťaťom s 39°C teplotami si ťa najskôr ani nevšimnú a potom ešte aj zdrbú. Lili vyšetrila iba tak že ju popočúvala a dala jej nurofen ale hlavne ,že na podpis nám dala A4 do polovice popísanú , ani CRP jej nerobili, aj počúvanie iba so zdvyhnutým tričko. ☹ ☹ ☹

dnes sme boli u obvodnej a tá ju aspoň poriadne vyšetrila nie ako na pohotovosti aj výtery zobrali aj CRP ...to mala našťastie negatívne a dnes mala iba ráno zvýšenú teplotu potom už nič.........

no nejako som sa rozpísala 😅

terina25
1. dec 2010

@martinka17 k tomu,že si sa smiala,že sebi nespí v noci...iné je vstávať k 2 ročnému dieťaťu a iné k 5 mesačnému.Veď to dobre poznáš.A keby som mohla Sebiho ukľudniť na cicine,tak som rada.lenže on sa nedá nijako ukľudniť,len tak,že ho ,,natriasam,,na rukách aj hodinu a potom spí 20 minút.takže ja by som bola rada,keby sa dal utíšiť radšej na cicke.😉 lebo nosiť na rukách hodinu 8 kilové dieťa dáva zabrať mojej chrbtici.aspoň keby spal potom 2 hodky a nie 20 minút.a potom sa ešte venovť aj Sofi,tak to je o život.

terina25
1. dec 2010

@martinka17 k tomu,že si sa smiala,že sebi nespí v noci...iné je vstávať k 2 ročnému dieťaťu a iné k 5 mesačnému.Veď to dobre poznáš.A keby som mohla Sebiho ukľudniť na cicine,tak som rada.lenže on sa nedá nijako ukľudniť,len tak,že ho ,,natriasam,,na rukách aj hodinu a potom spí 20 minút.takže ja by som bola rada,keby sa dal utíšiť radšej na cicke.😉 lebo nosiť na rukách hodinu 8 kilové dieťa dáva zabrať mojej chrbtici.aspoň keby spal potom 2 hodky a nie 20 minút.a potom sa ešte venovať aj Sofi,tak to je o život.

zuzi26
2. dec 2010

ahojte, terina mala si pravdu dve deticky a cely ten system a nesystem da riadne zabrat 🙂 poobede mi este chodi mama pomahat a este nemusim ani velmi varit a uz mam pocit ze to nestiham dobre koordinovat 😀 ale nastastie mam zatial obe babulky pokojne. Hanka sa vie aj sama prehrat s legom, alebo jej prinajhorsom pustim nachvilu krtka alebo bambulku z DVD a ja zatial rychlo kojim a prebalujem. S Katkou sme sa museli v sobotu este nakoniec vratit do nemocnice, lebo nam ozltla a bola velmi spava, tak sme bezali na pohotovost a rovno si nas tam nechali na tri dni a mala musela ist pod lampu na znizenie bilirubinu. Ale nastastie sme uz spolu doma. Hanka to dobre zvladla, bola s tatom doma a ten sa jej maximalne venoval 🙂 Katka spava cez den pekne a vela, ale uz dve noci sme teda moc nespali, lebo sa nevedela vykakat a tak sme stale zistovali co jej vlastne je. Uz som to normalne cele zabudla, ake je to budit sa na kojenie. Esteze su o chvilu vianoce a muz bude mat dovolenku...
Dakujem vam vsetkym za gratulacie!!! Marya ja blahozelam k babetku v brusku, nech ste obaja zdravi!!!
andrea ta skusenost z pohotovosti to je otrasne, ja by som tam asi urobila iny krik...ja mam teraz z nemocnice velmi dobru skusenost, to bolo odelenie malych deti a fakt super - aj vybavenie, aj pristup lekarov a sestriciek - bola som az prekvapena.

andrea142
2. dec 2010

@zuzi26 : možno inokedy aj ja len to čakanie ma nejako ubilo,som si už chrbát necítila malá po hodinovom presviečaní sadla otcovi na kolená .......bolo mi viac do plaču ako na nich nakričať 😖 .....asi lekárka a sestrička mali nejaký blbý deň

andrea142
2. dec 2010

ináč aj ja som zvedavá ako skĺbim bábo a 2.ročné dieťa .............. až na to že Lili moc telka nezaujíma aj keď pozerá tak treba vedľa nej sedieť a hovoriť jej čo je v rozprávke a potom aj ona to komentuje 😅 😀 ....no uvidíme. ale napr. s hračkami sa pekne zahrá .

čo sa tých teplôt týka tak ešte včera mala zvýšenú teplotu. 😖 takže už od pondelka som s ňou iba vnútri a už mám toho dosť ....čo ja budem robiť po pôrode ..........asi mi začne hrabať 😀 ........už sa neviem dočkať zajtrajška keď už konečne pôjdeme von 😀 ......................hlavne teraz ako pekne nasnežilo. ....................... síce možno už zajtra ani sneh nebude sa to všetko roztopí

terina25
2. dec 2010

ani moju Sofi telka nezaujíma.a ja som aj rada.má na to ešte čas,len si zbytočne pokazí oči.ju je problém zabaviť na dlhšiu dobu.nehovorím,že sa sama nezahrá,ale ju to baví tak max.10 min.a potom špekuluje niečo iné.všetko mi vyberá z kuchynskej linky - misky,lyžičky a pod.a potom to mám porozhadzované po celom byte.už mi to ide na nervy stále to po nej upratovať.a čo bude,keď podrastie Sebastián.to bude iný bordel 😖 snažím sa ju viesť k prataniu,ale veľmi to nemá úspech.minule som jej zobrala bábiku a povedala jej,že ju vyhodím z balkóna.tak hneď začala pratať 😀

terina25
2. dec 2010

@zuzi26 máš šťastie ,že ti Katka spí.Moj Sebastián cez deň vobec nespí.keď tak 20 min.aj to ho musím minimálne 30 min.natriasať.najviac spí vtedy,keď spí aj Sofinka-asi tak hodinku.jemu strašne Sofi prekáža pri spaní.stačí ,že sa ona ozve a malý sa zobudí.

andrea142
2. dec 2010

@terina25 😀 😀 😀 😀 ...tak to sme na tom podobne..................... aj Lili je taká. poslednej dobe si našla novú mániu vytiahne všetky lyžičky a stým sa hrá. o hrncoch a plast.dózach ani nehovorím ..................buď s tým kŕmi bábiku alebo vykladá na stôl/posteľ/zem.............. u nás tiež zaberajú vyhrážky ináč sa nemá moc k činu 😀

terina25
2. dec 2010

@andrea142 tak to asi majú teraz také obdobie.minule som si šla robiť kávu a nemala som ani jednu lyžičku,lebo všetky mi Sofi zhabala 😀 a mala ich vo ,,svojej,,kuchynke 🙂 a najnovšie čo tiež robí je,že vyzlieka všetky bábiky a potom sa ich snaží obliecť naspäť.no nejako sa jej to nedarí,tak sú teraz všetky vyzlečené a po celom byte mám pohádzané ich oblečenie.a ešte sa jej straaaaaaašne páči mikuláš.čo mám doma výzdobu,tak mi všetky ťahá zo stola a že JEJ MIKULAŠ 😀

terina25
2. dec 2010

a ešte sa mi páči,že keď na ňu kričím,že si to popratá,tak mi povie že BOJIM mamky 😅

zuzi26
2. dec 2010

terina s tym spanim to beriem zatial ako docasnu vyhodu, este ma len dva tyzdne, vtedy asi aj sebastian este vela spinkal, nie? to sa asi coskoro zmeni...ale je to asi aj tou zltackou, ze je este taka prispatucka 🙂 ale nestazujem sa... 😉 co sa tyka telky, my doma telku vobec nemame, lebo sme sa tak rozhodli, ze nechceme detom plnit hlavu reklamami a blbostami, tak mame len pocitac a zopar detskych DVD a to pustame, ked je kriza. Ale dovolene ma len dve, tri rozpravky denne, aj to ked uz je mama v koncoch. Ale vidim, ze inak by bola velka telkacka, lebo ona vydrzi pozerat sustredene a hneva sa, ked jej to vypnem. Najvacsi hit je DVD Spievankovo od Canaky, Podhradska - odporucam ako vianocny darcek! Vsetky deti co k nam pridu su z toho paf - su to detske pesnicky, co spievaju deti, velmi pekne urobene s ukazovackami.
co sa tyka upratovania, to u nas robim len ja ☹ vecer spratuvam hracky a lego kocky z celeho bytu.
andrea s tou ponorkou ta chapem, ja uz mam tiez dost, dva tyzdne doma a v nemocnici 😝 uz chcem ist von, len som mala riadny nastrih, tak este som dost ubolena. Tak zopar dni este vydrzim...

andrea142
3. dec 2010

konečne včera už žiadna zvýšená teplota aj predvčerom ráno len 37,1°C takže dnes som už s ňou išla von k mame cca.30 min aj s zastávkou v obchode sme boli kuknúť svokrovcov ako robia ( aby nepovedali ,že ideme okolo ani sa nezastavíme 😅 ) a tatina sme nestihli akúrat došiel domov odhŕňať sneh. 😀

@terina25 s tou bábikou je to aj u nás lenže ona ju ešte nedokáže vyzliecť tak to robím ja a potom sú všetky bábiky holé a šaty ako u vás po celom dome 🙄 ..........plus ďalšia mánia som jej musela kúpiť také malé uteráky čo sú vákuovo zabalené a hodíš do vody a dostaneš z toho štvorec 30x30cm a s tým prikrýva bábiky aby im nebola zima. ( to videla od neterky len tá použije na jednu bábiku 30ks vreckoviek 😀 😀 😀 )

@zuzi26 to DVD poznám neterky ho majú len moju ešte nejako nezaujal. ako pesničky po nich opakuje ale keď to majú zapnuté tak tam nesedí. akúrat včera som jej zapla DVD Aristokočky a kedže má strašne rada mačky tak vydržala sedieť 30 min.

no a ešte strážim neterku ,lebo sestra začala robiť tak zatiaľ december je u nás a potom neviem či ju zoberú do škôlky ale asi do maďarskej hej ,lebo tam majú vždy málo detí a od septembra pôjde do slovenskej.

terina25
3. dec 2010

@zuzi26 náš Sebastián spal len v porodnici,lebo bol tiež žltší 😉 a doma spal len 1.deň a potom už nie.papal totižto každých 30 minút.to som ho vtedy ešte kojila.takže ja sa s ním už ,,trápim,,od narodenia,lebo poriadne nespí. 😒 a koľko vážila Katka keď sa narodila,že si mala veľký nástrih?moj maco 3,8 kg a teraz má už vyše 8 kíl 😀

martinka17
6. dec 2010

@terina25 to so Sebim, to musíš zrušiť 😉 to trasenie, tvoj chrbát to nesmie 😲 . Ver mi, treraz to ešte pojde, potom už nie. Ja som Samka na rukách alebo na cicine uspávala do 18 mesiacov. a že má 5 mesiacov a budí sa...chichi, Samko prespal celú noc na rok a predstav si, že by sa Sofi takto budila ako Sebi, asi by si to brala ako trest 😝 😀 😀 😀 😀
dík za link na rozprávky, Samko je posadnutý mackom uškom, Tomášom, BOB staviteľ ale aj iné ho bavia 😵 😵 😵 Malý maniak 😉

andrea142
7. dec 2010

ahojte

................. ináč som strašne nahnevaná. ..........lepšie povedané vytočená. a na to mi stačila iba cesta z domu ku mame ........tie neupravené cesty ,som skoro porodila kým som dotlačila kočík ku mame. celý spodok si necítim, resp. ma bolí pod bruchom. ..................neviem načo sú tí robotníci v dedine. iba sa zašívajú a nič nerobia. nie aby odhrnuli sneh.........oni to budú robiť až keď to znova zamrzne a nasneží na to

@martinka17 ja že si nezvestná i sa niekoľko dní neozvala 😀
@terina25 to natriasanie nezávidím, ale tiež radím aby si prestala ,lebo si Sebi na to moc zvykne. viem že je ľahké radiť a ja som také ani nezažila ,že by malá bola zlá. no neviem ako by som to riešila . 😅 ..........

marya
7. dec 2010

Caute baby,

taks om prisla pozriet, ake radosti a starosti prezivate maminy co uz mate dve male deticky 🙂 Teri, ja som to s Petkom mala podobne, tiez spal iba na rukach a kratko, ani polozit som ho nemohla, dokonca ani len maslo natriet na chlieb som si nestihla, vkuse reval ked nebol na rukach...ale ked mal cca 5 mesiacov, sme kupili manducu, dala som si ju chrbat, dieta nasadila dnu a mala som konecne volne ruky a Petko tam pekne zaspal 🙂 len je pravda, ze to chrbat aj trochu pociti, ale tie manduky su dobre robene, da sa to zvladnut 🙂 ale zato teraz mam pocit, akoby mi to oplacal naspat, sam sa vydrzi hrat aj cely den, rad si stavia kocky, hra sa s autickami, loptou, velmi rad si kresli, pozera si knizky, ked sa dohra, sam od seba si hracky uprace...to ma asi po muzovi, aj ten rad upratuje 😅 ...dokonca mam uz aj niekedy pocit, ze sa mu malo venujem, teraz mam ozaj tento druhy rok ako odmenu za prvy 😵

vanilka2612
7. dec 2010

Ahojte babky,co ste kupili drobcom pod stromcek?? Ja lego Hello Kitty,dufam,ze sa zahra, lebo este nemame 😀

martinka17
7. dec 2010

@andrea142 to tlačenie, to by si asi nemala ☹ Neprejde malá k mame bez kočiara, za ruky, to by bolo lepšie nie?
Aj u nás je to hnus, dnes pršalo, tak bolo veľa vody. A Samko dostal nový dáždnik, aby nezničil ten môj 😉

@marya to nosenie je hrozné, ale Terke by to nepomohlo.....má veľmi zlý chrbát, to by ju podľa mňa skôr dorazilo. Ja som malého v lete nosila v nosiči na chatu....skoro celý čas som sedela.....ale bol strááášne ťažký, chrbát bolel ako svet. Neviem si to predstaviť každý deň 😀

@vanilka2612 Mi máme ŽAKO, to je české lego....malý to najradšej rozhadzuje po celej izbe, to ho baví. Má asi 300 kusov v obdorvskom boxe, ho chytí a naraz vysype. Mňa ide poraziť, k tomu dnes dosypal štipce a košík s autami...som si pripadala ako popoluška 😀
A darček, dostal nejaké autá od susedy, nevie o nich, tak ich šupneme pod stromček a ešte mooožno garáž, keď ju zoženieme, lebo v letáku je,a le v predajni nie 😝

andrea142
8. dec 2010

@vanilka2612 ja s manželom sme malej kupovali kočík hore na tejto stránke je foto. má len taký športový a teraz všetky bábiky chce aby leželi v kočíku. sestra jej kupuje s mamou spoločne lego duplo , tuším farmu je to od 2-4rokov. sestrine majú Zoo a dom a stým sa strašne rada hrá. od ostatný neviem čo dostane ,hoci svokre aj švagrinej som hovorila nech blbosti nekúpia tak uvidíme. 😅

@martinka17 no to mi hovor strane lenivá je, mám pocit ,že keď sa narodí druhé tak rovno budeme musieť kupovať ten súrodenecký kočík ,lebo sa zatne a nebude chcieť chodiť 😠 😀 ,včera som ale ešte sestriným deťom vliekla mikuláša a nechcela som ísť s dvomi deťmi pešo a ešte ovešaná ako vianočný stromček ,preto som brala aj kočík. dnes sme už išli pešo hoci na snehu ja neviem prečo stále padá. ešte sme nevyšli poriadne z dvier, sa s neterkou bláznila a narazili do seba tak Lili padla na zadok a hneď rev. medzitým na ceste robila samé krkolomé kúsky ako sa šmýkala kde nebol odprataný sneh . vôbec nevie ísť na snehu. 😖

terina25
8. dec 2010

@martinka17
@andrea142 Viem,že by som Sebastiána nemala ,,natriasať,,ale viete,ľahko sa vám to hovorí...Keby som mala len jeho,tak ho nechám vyplakať.ale takto pri 2 deťoch sa to nedá.Najmä keď Sofinka spí,tak sa snažím ho čo najskor uspať,aby ju nezobudil.keby bol sám,tak je to iné.Adi,veď to sama rýchlo pochopíš,keď budeš mať aj ty 2 detičky 😉

terina25
8. dec 2010

@martinka17 Sofi prespala celú noc už od 4 mesiacov 😉 Ale vieš čo,radšej by som brala,keby sa ona v noci budila ako teraz Sebastián.Lebo zobudí aj ju.a potom uspávať 2 deti a ešte keď je muž na nočnej ,tak to je na nervy.a ešte aj cez deň fungovať bez spánku.pri Sofi som si aj cez deň ,,schrupla,,ale teraz sa to nedá.lebo keď spí ona,tak je Sebi hore.málokedy spia spolu naraz.a keď tak možno hodinku.a to sa akurát stihnem najesť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre