Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

andrea142
21. dec 2010

@martinka17 no moja to má odpozerané od sesterníc 😀 ............

včera sme kúpili stromček, tak sa už neviem dočkať kedy budem ozdobovať 😀 .....no a dnes sme dokúpili posledné darčeky tak už mám pokoj....................... budúci rok kúpim všetko už v septembri 😠 ..........strašne veľa ľudí je v nákupných centrách. a to nás ešte sestra prehovárala nech ideme s nimi nakupovať , že vo štvrtok 🙄 ...... to by ma drblo ...už teraz som bola z toho na nervy a nie na poslednú chvíľu.

terina25
22. dec 2010

my sme stromček ozdobili už min.týžden,lebo muž je stále v práci.akurát zajtra je doma,aj to ide večer na nočnú 😖

Ja som včera dostala predčasne darček.Sebinko si už konečne vie sadnúť 😵 😵 Myslím tým tak,že ho chytím za rúčky a on sa vytiahne do sedu.Straaaašnu radosť mi urobil chrobáčik moj. 🙂 A Sofinka začala konečne pekne piť z pohárika,s tým náustkom.takže som šťastnáááááááááá 😀 Ešte keby tak Sebi prespal celú noc a mám vianoce každý deň 😅

terina25
22. dec 2010

@andrea142 Adi,sa ti to kráti.Ale to rýchlo ide pri druhom bábu nie?ani sa nenazdáš a už budeš držať malú v náručí.ozaj,aké meno ste vybrali?či ešte nemáte vybrané?

terina25
22. dec 2010

neviem,či tu zajtra budem.tak vám prajem krásne sviatky.hlavne ich prežite v zdraví a v pohode.a darčeky ani nemusia byť 😉 A Adi ty si ich zvlášť uži,lebo budú posledné v trojke 😉

vanilka2612
23. dec 2010

Ahojte, vsetkym Vam zelam Vianoce plne pohody a lasky,v kruhu najblizsich. 😉 .A nech deticky posluchaju 😀 😀 😀

andrea142
23. dec 2010

@terina25 : tak to určite, .......................na začiatku mi to išlo strašne pomaly , ale od toho 25tt to už letí 😅 😀 ...............čo sa týka mena ,ešte sme nad ním ani nerozmýšľali. ale po novom roku si už sadneme ku kalendáru a niečo vymyslíme. 🙂

včera som mala poradňu ,tak všetko je v poriadku, som mu spomínala kŕče v nohách tak na to mi dali neviem či tabletka alebo šumivé niečo ,má to názov magne...a niečo za tým ,mám to napísané na papieriku, dnes musím skočiť do lekárne . robil mi aj ultrazvuk aby som sa nemusela trepať medzi sviatkami ,tak malá má 1330g ,tiež všetko ok, vrtí sa jedna radosť ,akúrat na polohu poznamenal lekár ,"že to preboha ako tam je 😀 😀 😀 " malá je nejako priečne ,večer a niekedy aj cez deň zvyknem cítiť ,že ma kope do bokov. ...............tak uvidíme či sa otočí, alebo bude lenivá ako Lili. 😀

aj Vám prajem veselé vianoce a šťastný nový rok ....ale ešte sem kuknem cez sviatky 🙂

ja ozdobujem dnes, už sa neviem dočkať kedy bude večer, no a aby mi malá rýchlo zaspala ,síce aj tak rátam ,že cca do jednej budem hore, včera som chcela aj darčeky pobaliť ale potom som išla spať tak aj to ma ešte čaká 🙂

a2303
23. dec 2010

Ahojte Baby 🙂

Prajem Vám krásne prežite Sviatkov, veľa pohody, pokoja, lásky a aby nám naši drobci rástli do krásy 🙂

ja ešte idem chytro doupratovať a do obchodu, tak sa majte krásne!

a2303
23. dec 2010

@terina25 Gratulujem!!!! šikovný je 🙂 veľmi!

terina25
23. dec 2010

@andrea142 to sa volá tuším Magne B6.aj ja som to brala,lebo som mala tiež strašné krče 😠 a najmä v noci ma chytili.ešte aj pri porode,keď som rodila,tak ma chytili krče do bokov. 😒

andrea142
28. dec 2010

ahojte

tak sa hlásim po vianociach 😀 .......

čo sa týka radosti zo stromčeka ,tak nič moc. keď vošla Lili do obývačky tak sa tak ostýchavo usmievala ,to bolo všetko. Keď som ju pri ňom chcela odfotiť tak ani za boha 😀 .......................až ku večeru sa k nemu priblížila a dotkla sa ozdôb 😀 svokra chcela použiť zvonček ,že potom keď sa najeme zazvoní ,že akože priniesol ježiško darčeky, no ale ako začula zvuk, zvončeka tak sa zľakla ,že ju musela švagrova priateľka zdvihnúť na ruky a dole už nešla. 😀 😀 😀 .......tak sme zvonček zrušili,lebo by sme ju nedostali do obývačky 😀 ( to má ešte z mikuláša ,odvtedy sa bojí 🙄 ).................. darčeky kapitola sama o sebe 😀 😀 ........po večery keď sme vošli do obývačky sme ešte zaspievali jednu koledu , kým otvoríme darčeky . pred stromčekom stál kočík ,tak malá po celý čas ,že mama poď 😀 ,sama sa bála priblížiť k kočíku .............keď ho uvidela ,tak sa jej zaleskli oči 😀 .............hneď tam dávala bábiku, nikto sa kočíka ani dotknúť nemohol, nepožičala nikomu....takže kočík mal úspech, ostatné darčeky ani tak nevnímala. akúrat potom od svokry dostala takú hračku ,neviem ako sa to volá treba paličkami udierať ,na kovové pliešky ,tak stým sa potom hrala a dostala ešte od švagra riady do kuchynky tak hneď každému varila kávu 😀 ............... lego od sestry tiež zabodovalo. dostala farmu, no najčastejšie z tej farmy sa hrá iba so psíkom, dáva a vyberá z budovy 😀

@terina25 : to moje sa volá magnerot, dnes si preto idem do lekárne ,lebo vo štvrtok to nemali tak to objednávali, zatiaľ som si kúpila magnézium ,v šum.tabletkách ale nejako to nepomáha ,lebo dnes som sa zase budila na kŕč v nohe 😖 🙄

a ešte jedna príhoda. včera sme oslavovali manželové narodeniny , tak pomáhala rozbalovať 😀 ,a došli neterky aj moji rodičia ,lebo ešte u nás neboli, tak som im ,dávala darčeky, a zrazu aj Lili sa postavila ,už skoro plakala aj ona čakala darček, 😅 😅 😅 tak sme jej rýchlo ,dali jeden čo svokra doniesla od známych ,že jej poslali, ......vôbec som si nemyslela,že tak zareaguje, ani som to nečakala ,lebo nejavila záujem o darčeky a zrazu hej. 😅 , ale asi preto ,že dostali aj neterky a ona nič..................... nabudúci rok si musím nechať jednu rezervu aj pre ňu 😀

martinka17
29. dec 2010

@terina25 blahoželám 😀 😵 😵 😵 😵 😵 😵
ináč už fungujem s napalovaním, neccheš pre deti nejaké pesničky?

Naše Vianoce až na počudovanie super dopadli. Na obed po zobudení na štedrý večer doniesol Dedo Mráz stromček. Samnko bol očarený, stále len pozeral, opakoval stromček, veeeeľmi sa mu páčia stromčeky so svetlami, už ho videl u mojej babky deň predtým a teraz sa tešil, že aj on má jeden u starkých 😀
Darčekov sme mali koooopec, aj tie doniesol Dedo mráz, sa čudoval čo je to za kopisko pri stromčeku, po večery ich všetky rozdával, asi tak 50 ks tam mohlo byť.....chodil ako malý automat a opakoval, dedo, baba, Silva, Slavo....aj to sa mu páčilo. potom som mu dale prvý jeho, nechápavo rozbalil, zbadal veľké auto a už ležal na zemi a hral sa...ostatné ani nechcel vidieť...nakoniec sme rozbalili všetky, sa u to páčilo a v noci až zzle spal, koľko krásnych vecí zažil....Sme si to skrátka užili. Doteraz chce hneď rozsvietiť stromček, keD´prídeme k našim, aj ráno (doma nemám, nevedela som, kam ho dať, tak som to tento rok zrušili. O rok už dám nábytok na miesto a bude pohoda...teraz nech s aešte hrá na letisku)
A kúpili sme včera aj konečne garáž na narodky, mali v dráčiku, sme sa dočkali, dokonca stála polovicu z tej, čo sme hľadali, paráááááda ☹

terina25
29. dec 2010

@martinka17 Mati,dík za ponuku.Ja mám tiež napaľovačku v notebooku,tak si možem napaliť.a už som zohnala aj toho čanakyho 1-5 a mám aj zlatú bránu,pesničky z rozprávok.neviem aké iné ešte sú detské pesničky.

u nás boli vianoce tiež krásne.stromček sme už mali týždeň pred vianocami,takže zo stromčeka nebola hotová.večer sme ju posadili s nami k stolu,zapálila som sviečku,pomodlili sme sa a bola z toho hotová 😀 Potom Miro zazvonil tiež zvončekom,že prišiel Ježiško a doniesol darčeky.Tak som s ňou šla k stromčeku a očká jej žiarili,keď uvidela ten kopec darčekov.hneď všetko odbalila.všade bolo plno papierov 😀 No a z čoho sa najviac teší - z domčeka.hneď tam vliezla a hrala sa s loptami.ešte aj keď šla spať ,tak si do postieľky vzala loptu.aj na druhý deň kočíkovala v kočiari lopty 😀 😀 Hojdačku sme jej ešte neposkladali,ale určite sa aj z toho poteší.

No a Sebastián sa konečne umúdril.V nedeľu cirkusoval do 1.00.ale zato v pondelok už konečne spal od 21.30 a v noci vstal len raz o 3.30 a potom až o 8.00.aj včera v noci vstal takto,hoci zaspal zase až o 23:00.tak dúfam,že už to takto ostane.veď by bolo načase,budúci týždeň už má 6 mesiace 😵 😵

Keď bude viac času,tak hodím foto.a ešte nejaký pokec o darčekoch od svokry... 😖

andrea142
29. dec 2010

@terina25 : tešíme sa ,hlavne na ten pokec o darčekoch od svokry 🙂

idem zmenšiť nejaké foto a pridám aj ja

terina25
30. dec 2010

píšem narýchlo lebo deti sú hore.Takže k tým darčekom.Od svokry Sofi dostala sánky a sklenený pohár s menom.A sebi dostal tiež pohár.K tomu len toľko,že 5 mesačnému dieťaťu sa pohár určite zíde. 😖 A samozrejme,že svokra nezabudla poznamenať,že boli tie poháre drahé 😨 A nám dala peniaze,to sme sami chceli.radšej to ako somariny.ale mne akože pribalila také silonkové ponožky,na kt.nechala aj cenovku.a samozrejme aj k tomu dodala,že boli drahé a že ich kúpila v zdravotníckych potrebách...ibaže ich kupovala pre seba,lebo ona také nosí.čo dodať.bez komentára.A ešte aj tie sánky sú na hovno,lebo sú len pre 1 dieťa a nie je tam rúčka aby sa mohla malá poriadne chytiť.takže bud.rok možme kúpiť nové ☹

terina25
31. dec 2010

Všetkým prajem krásneho silvestra.Do nového roka prajem veľa zdravia a všetky prsty 😀 My ho budeme tráviť s chorobou,lebo Sofi je chorá.Od včera kašle a neviem,či ešte dnes večer nepojdeme na pohotovosť 😠

terina25
31. dec 2010

a tu je fotka z domčeka

terina25
31. dec 2010

a tu náš malý mikuláš:o)

a2303
31. dec 2010

@terina25 Krásne fotky 🙂

Baby, prajem Vám krásny Silvestrovský večer a do Nového Roku všetko dobré aby sa Vám splnili všetky túžby a priania a aby boli detičky zdravé!!!

andrea142
31. dec 2010

no konečne som zmenšila fotky 🙂 tak pridávam ......

aj ja prajem šťastný nový rok

@terina25 Sebi je úžasný mikuláš 😀

ináč aj ja začínam nový rok s chorobou, som to chytila určite od švagra a švagrinej lebo pred vianocami oni boli nakazený 😝........kašlem ako tuberák 😝 niekedy ma až napína 🙄 ..aj hrdlo ma bolelo ale už našťastie prestalo, a už sa mi aj nos spúšťa

caly8
2. jan 2011

ahojtee ..

želám vám všetkým úspešný a pokojný nový rok mamičky 🙂

u nás prebehlo všetko oukej až na jednu vec .. Elinka si vybila zúbok ☹ den pred štedrým dnom sa potkla a buchla do postele a zúbok vonku bol to silny naraz a jednotku si vtlačila dovnutra a dozadu ..boli sme aj na pohotovosti tak nás pani zubárka upokojila ... neprajem nikomu strach a hrôza ..ale materské ml.to zahojilo za dva dni ...
na a k tomu ... ja som sa dnes rozhodla odstaviť už Elu ... ráno posledný krát cuckala a teraz na obed som jej nedovolia sa ani chytiť cici ..stonala som, že ma bolí 😒 🙂 atd. a stále ked chcela cicu tak som jej to opakovala, že maminku bolí ... potom plač asi 10 min. potom ju prebralo tak ani za svet spať .. a zaspala mi teraz o pol štvrtej a bez cici .. aj ked mi prevrátila celú spálnu hore nohami ... ja som sa robila, že spím prišla ku mne do postele a zaspala .. 🙂 neviem či je to začiatok úspechu ale budem sa snažiť a nedááám 😀
chceme ísť na ples tak už ju chcem odstaviť a aj to, že už sa blížia dva rôčky a myslím, že už dosť ..

heidy26
3. jan 2011

@caly8 , Janetka moja ten zúbok ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ , chú´datko moje malinké.......
No a držím ti velmi pallce aby si vydržala v odhodlaní ukončiť kojenie. Myslím že je krásne je si Ellu kojila skoro dva roky. Bude troška plačkať, ale musíš vydržať, najviac dva-tri dni a bude po všetkom uvidíš, ani si nespomenie na prso... 😎 😎 😎 😎
baby majte sa krásne a prajem šťastný Nový rok 2011.........

andrea142
3. jan 2011

ahojte

našej pre zmenu sa tlačia tie zadné štvorky 😖 , jeden dolný je už vonku, preto je teraz celá umrnčaná , neviem sa od nej pohnúť ani na centimeter a už reve. a začína vymýšľať so spaním. doteraz spávala v postieľke vo svojej izbe a ja na veľkej posteli vedľa postieľky a keď zaspala tak som prešla do spálne čo doteraz bolo max. 30 min. od vloženia so postieľky. no ale teraz nedovolí nikomu inému len mne aby som ju tam dala .....to ani nehovorím ,že mi pritom už zavadzia brucho 🙄........ ale ešte predtým 30.min vyjednáva ,že ona nechce spať v postieľke ale v maminej posteli s mamou. .....................včera už o 21:30 spala a keď som išla von z izby tak sa prebudila a do 22:30 v jednom kuse revala, hoci sme boli pri nej aj s manželom v izbe. 😠......................do spálne som ju nechcela brať ,lebo si znova navykne. .................

ja som ešte aj chorá ,je mi blbo, mám zápal dutín, v stredu idem na výtery .........kašlem ako tuberák, celé plúca ma bolia a to už aj nádchu mám a ešte malá celý deň na mne nalepená ..............ak to chytí ešte aj ona tak bude super 🙄 😠

terina25
3. jan 2011

no,pozerám,že aj vy ste niektoré začali nový rok ,,krásne,, 😒 My sme dnes boli u lekára s deťmi.Sú obaja chorí 😢 Sebinko viac,dostal aj atb.obaja kašlú jak tuberáci.a mňa tiež začína bolieť hrdlo 😠 takže super...

Adi,k tomu spaniu.Moja zaspí,len keď si ľahnem k nej na manž.posteľ a držím jej ruku.Ona spí v postieľke.Aj to niekedy kecá aj 2 hodiny v postieľke kým zaspí a mne už skoro ruka ide odumrieť 😀 😀 Len najhoršie je,keď je muž na nočnej-tak ako včera a ona chce,aby som ju držala za ruku a to sa nedá,keď mám pri sebe malého.tak to je vtedy nekonečná pieseň-Mamka,ručku...Mamka pride ku mne...ľubim mamku... 😢 😢 No,ale vysvetli 2 roč.dieťaťu,že ju nemožem držať,lebo mám Sebiho na rukách. 😒 Včera to takto bolo do polnoci a sebi plakal do 0.30 a o 1.00 už zase chcel jesť.no hruuuuuuuuuuzaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

andrea142
3. jan 2011

Teri to hej, nevysvetlíš. ............ včera u nás sme sa jej takisto pýtali čo jej je a nič. u nás to snáď bude lepšie už len kvôli tomu ,že muž nechodí na nočné. za cca 15rokov už bude lepšie 😀

ja som rada že som ju odnaučila od ruky len tie zuby mohli počkať ešte cca 2.mesiaca 😀 ,teraz prišli nevhod.

lenkahrehusova
3. jan 2011

Ahojte žienky 🙂
Želám Vám všetko dobré do Nového roka 🙂

vanilka2612
4. jan 2011

Ahojte baby, vsetko dobre do noveho roku vam aj vasim detickam 😉 😉 😉 Idem sa vas opytat,ci by ste nastupili do prace kvoli 90 €??? Mam moznost sa vratit do prace na polovicny uvazok ale za smiesny plat,cize po odratani vsetkych veci,by som mala naviac len 90 € oproti materskej...No kvoli peniazom sa urcite neoplati,len mne uz je dost dlho byt doma,aj mala sa uz nudi a chce deti...Neviete,ci uz plati ten zakon , ze ked nastupite do prace ,preplatia jasle alebo skolku???dik

andrea142
4. jan 2011

@vanilka2612 : máš nárok na to preplatenie ,len to treba vybaviť. sestra teraz nastupovala do práce na plný úväzok a zatiaľ neterka ešte nechodí do škôlky ja ju strážim, tak jej chodí aj plat aj materská.

vanilka2612
4. jan 2011

A ak by som sa chcela vratit naspat na rodicovsku dovolenku, myslite, ze by som sa mohla vratit? 😵

terina25
4. jan 2011

@vanilka2612 😀 😀 tá veta ma dostala ,,ak by som sa chcela vratit naspat na rodicovsku dovolenku, myslite, ze by som sa mohla vratit? ,,
😀

vanilka2612
4. jan 2011

Teri a co je na tom smiesne?? 😉 Myslim,ze mam narok,pokial by som nechcela pracovat,tak pokracovat v rodicovskej dovolenke do troch rokov..Aspon tak mi to povedala pani zo socialky... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre