Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

krasulka
16. apr 2009

Ahojte kocky, tak o tom dokrmovani mi hovorte nieco ☹ Ja tiez dokrmujem. Najprv klasicku Humanu 1. to davali uz v porodnici tak som nechcela nic menit. Potom nam doktorka dala tu Humanu HA, lebo mala mala stale tu tvyricku vyhadzanu a ze ked som aj ja alergicka tak jej dala tu..No ale po nej mi mala zacala strasne otras kkanice mat...Vodove a tmavo uplne tmavo zelene. Najprv som myslela ze to ma tou zmenou mlieka, ale ked to trvalo uz vyse tyzdna tak som s tou humanou sekla. Kupila som klasicky Sunar 1. Uz ho mame druhy tyzden, je aj na chut vyborny, mala ma po nom krasne zlte kasovite kakanie, vykaka sa sama bez problemov pekne pravidelne, negrcka, je pokojna, usmiata a super ju zasyti. Sunar je proste klasika 😉

krasulka
16. apr 2009

clariss urcite to kup a natieraj jej to tak dva krat za den. A mne este doktorka dala take tie drevene spachtlicky, ze ak by to mala moc biele, a s tym jej mam to biele z jazycka zoskrabkat a potom natriet tou fialovou vodickou.. Fakt sa cudujem ze ti to nekazali. To je prevencia proti tym zabam. 🙂

mounty
16. apr 2009

ahojte, my sme boli vcera na poradni, tak Johanka je riadne slonica, ma 5,4kg!!!! Co sa tyka natierania faktormi, tak do roka sa voooobec neodporuca natierat, nicim!!! Radsej riadne chranit pred slnkom..........

clarissa
16. apr 2009

krasul,.vidis..dnesne zdravotnictvo..diky zatip..mala uz dnes bola pomalovana ako indian 😀

clarissa
16. apr 2009

ja inac cakam kdy sa ta moja zabka zas mieni vykakat 😒 dokrmujem ju ale stale huci..ona si totiz zvykla zabuvat na ciciku..pre nu by nebol problem vkuse na nom visiet..
krasul ty si vlastne preco zacala dokrmovat???ja by som mliecko aj mala ale jej to nestaci asi a cicik jej nesluzil na papanie ale na spanie ☹

wewe8811
16. apr 2009

ahojte kocky, my tiez prikrmujeme uz vyse 6 tyzdnov a tiez papame Bebu 1 HA. Davali to aj v porodnici, tak sme v tom pokracovali. Ja som mala ten problem, ze mala chcela papat takmer kazdu hodinu a ja som jej vobec nestacila. Pred tyzdnom sa nasa bambulka skamaratila s dudlikom a je to taka zmena, ked sa poriadne napapa raz za 3 hodiny a potom ked je nervozna, tak si len dudle 🙂
Aj nasa kocka ma pekny nocny rezim. Zaspinkame okolo 20.30-21.00 a spinkame do 4-5, takze super. Cez den spinka ako kedy. Niekedy aj 3 hodiny v kuse a niekedy za cely den 2 hodiny. Len posledne 3 dni mava podvecer normalne hystericky zachvat placu a neda sa ukludnit minimalne pol hodiny a potom zrazu klud, tak neviem, co sa deje.

wewe8811
16. apr 2009

aj vase dietky zacali tak pekne "rozpravat"? Nasa sa taaak rozblabotala a tak nadherne sa usmieva od ucha k uchu 😀

andrea142
16. apr 2009

ahojte

tak veľa som napísala ale neodoslalo mi to ale iba ma to odhlásilo a hodilo na prvú stranu ☹ 😠 😠 😠

tak len v skratke lebo sa mi už toľko nechce písať.
my spinkáme od príchodu z nemocnice pekne .... klop, kop, klop .... to je o 19:00 alebo 20:00 kúpeme, papáme a zvyčajne aj hneď zaspinkáme, prvýkrát sa budí medzi 24:00 a 1:00 potom okolo 4:00 a potom už medzi 7:00 a 8:00. dokonca pred pár dňami sa mi začala budiť o 3:00 tak som sa vytešovala ,že sa vyspinkám viac ale dva dni dozadu nabehla na starý režim.

baby čo dávate UM, koľko vypijú vaše bábätká? moja už vypila 120ml ,len málokedy niečo z toho nechala a teraz ráno mi to ešte vypije ale potom po troch hodinách kedy by už mala jesť tak vypije iba 60ml alebo 40ml a pritom na krabici je ,že od dvoch mesiacoch dávka na deň 800ml čo je asi 150ml na jedno papanie. ale zvýšiť jej to nemôžem lebo aj tak by som jej to iba vyliala. štve ma to že nechce jesť. ☹

caly8
16. apr 2009

zdravím maminky

tak my sme dnes v poradni rozosmiali sestričku s doktrokou takými úsmevmi a ,,rozprávaním,, že sme sa z toho všetci vytešovali aká je už veľká a ako si ten jazýček šteluje 😀 😀 ináč váha 5675g a dĺžka 62cm slečna veľká už..a to ju len kojím 😎
dnes bola prvý krát s nami na nákupoch, tak v bile šla hlávku vykrútiť po regáloch, nesmierne sa jej to páčilo 😅
večer znova trochu poplačkala ale už namiesto 21.30 zaspáva o 20.00 až 20.30 čo som nesmierne šťastná..už je to iné stále lepšie a lepšie 🙂 dnes som jej kúpila perinky do postielky a nááááááádherné obliečky so žirafami 😵 😵 😵 ona spinká na vyššom tak jej ten vankúšik už dám aj ked ona v postielke vôbec nespáva, mávam ju pri sebe na manželovej posteli a on spí v obývačke.,..je mi tak lepšie v noci pri kojení..ale už ju chcem zvykať na postielku predsa je to jej kráľovstvo 😀
ok tak ja idem k nej..majte sa fajn aj s bábätkami 🙂

xarah1
17. apr 2009

andrea-neviem akym um ju krmis my davame sunar a nasa mala vypije 150ml +30ml caju a papa kazde 4 hodiny cez den a vecer zaspi okolo 21:00 a spi do rana do 6-7 hod. ale teraz sem tam ked je take horko spapa kolkorazy len 100-120ml .a ozaj zacala som jej do mlieka davat probioticke kvapky a mala kaka kazdy den dvakrat

mamamima
17. apr 2009

Ahojte maminky 🙂

po dlhej dobe sa ozyvame, ale nechodime na net, sme vacsinopu vonku, alebo ked spinkame, tak ja rychlo robim, lebo miska spi len ked ju mamina kocikuje, ale uz zaspi aj pekne sama na posteli s dudulkou, tak som rada, ale spanok tak polhodinkovy...a v kociku aj 4 hodiny...

vcera sme boli v poradni, mame 5700g, ze velmi pekne, ocko stale hnisave, aj ked uz menej, na jazyku soor uz 3 tyzdne ☹ tabletky nejako nezaberaju, ale inak zdrava...kaka aj 3-4 x za den, tak som rada, brusko nas nebolieva, klop klop...

ja som bola v utorok u zenskeho ze po sestonedeli, aj ked trochu neskoro, ale este v termine, kacicou ma nevysetroval, co som sa divila...mavam bolesti tam dolu, ze to sa mi este vazy, teda maternica stahuje, no dost dlho, ze to sa zvykne aj 4 mesiace...a nahovoril ma na Mirenu, to je vnutromatern. teliesko, nemusim tabletky, tak dnes idem na to, ze je to najspolahl. antikonc. a kedze uz na tretie ma nik nenahovori, tak na 5 rokov budem amt pokoj a ze pri nich ani menzes nebyva, púrip. len spinenie...tak som zvedava...jaj bezim do skolky, potom mam prednasku, po nej skusku a medzitym si odbehnem na maly gynek. zakrok 😀

majte sa krasne a pozdravujte deticky 😉

lenkahrehusova
17. apr 2009

ahojte 🙂

máme sa super. Malej sa darí krásne 🙂 Ak počasie dovolí, chodíme každý deň von na 4 - 5 hodín 😉 Už sme s ňou boli 3x na celodenom výlete a zvládla to super. Pekne spinkala a zobudila sa len na papanie. 🙂 Dokonca ju baví aj nakupovanie, tiež všetko sleduje 🙂

Keď je teraz tak teplo, aj naša malá menej papá. Viac pije čajík.

Už sa nám stáva, že keď sme doma, cez deň menej spinká. Ale keď je vonku, tak prespí celú prechádzku.

mohli by ste mi poradiť s balením na široko? Nám kázal doktor baliť na 3 plienky - 1 pampers a 2 látkové. No ale malá stále kope, vôbec to nechce mať......
a pomáha to vôbec? 😉

inde sa tak nebalí a kĺbiky majú ok.

mamamima
17. apr 2009

lenka, ja som natalku poctivo balila nasiroko a nemala jeden klbik vobec vyvinuty, to jadierko, do pol roka som ju balila, teraz misku ani raz teda jeden raz na dve hodky asi a uz ju balit nemusim, ma to ok, tak neviem, mozno ak nie su vyvinute dobre, pomoze to...ak ti tak kazal, tak to vydrzte, aj ked v teple je to hrozne...aj mne keby kazal, tak to dodrziavam, nastastie nemusime...aj ked az dve latkove je dost teda...

ja vodu ani caj zatial nedavam, teda caj ani nebudem, ked tak tak lucku, ale mala cika stale, tak asi smadna neni...

lusilia
17. apr 2009

Ahojte babulky

Lenka, ja balim tiez na siroko s dvoma latkovymi plienkami a maly to ma tak od zaciatku, takze uz je na to asi zvyknuty...a teda jednu plienku mam tak ako keby do trojuholniku a druhu na plolovivu prelozenu a zaviazane postolkami a teda na kontrolu ideme az buduci mesiac...ked ti to kazali, radsej davaj, aby ste neskor nemali problemi...
Inak zienky, moj maly zacina byt pekny maznos, vcera aj dneska ma nepusti ani na zachod, stale mi place, ale ked ho mam na rukach, tak je kludny...no hruuza, nic nemozem urobit ☹ aj teraz ho mam na rukach a zaspal, ale predpokladam, ze keby som ho dala lahnut do postielky, tak je hned hore z velkym placom...

a2303
17. apr 2009

Ahojte,

Mimka, Ty teda stíhaš Moja!!! Klobúk dole!!! 😵
Ináč sa máte ako??? Všetko ok??? Už aj moja malá by najradšej spala len v kočíku 😀
Dnes ju asi tlačí tá zmena počasia, lebo ešte stále spinká.

Aj ja balím naširoko s 1 plienkou. Ortopéd povedal aby sme ešte na široko balili, že tie kĺbiky ešte nie sú celkom tak akoby mali byť. Tak balíme naďalej...

Lusilia, aj Moja malá pár takýchto chvíľ.. začínajú byť prefíkané. Ale ja ju dám do postielky, dudlík, zapnem kolotoč a nechám aj trošku poplačkať. Lebo keď sa jej teraz podvolím, tak potom ju už nepoložím asi nikdy 😀 zvykne si, aspoň si myslím...

lenkahrehusova
17. apr 2009

nám doktor povedal, že by mohla mať kĺbiky vyvinuté aj lepšie ☹ keď tak kázal, radšej budem baliť, nech je len zdravá. 🙂

lenkahrehusova
17. apr 2009

Lusilia, to sa stáva občas aj nám. Malá zaspinká na rukách a keď ju položím plače a nechce spať.
Ale presne ako píše a2303, aj ja nechám malú poplakať a od únavy zaspinká. Detičky sú prefíkané a dosiahnu svoje 😉 netreba povoliť 😉

lusilia
17. apr 2009

Lenka len bal, radsej teraz, ako neskor mat problemi...my musime este aj nosit koritko na chrbticu, tak to je tiez hroza, ale tak nech si to radsej teraz vsetko odskace a v dospelosti bude mat pokoj, predsa tym detickam sa teraz vsetko rychlejsie napravy, este sa vyvijaju...
Anitka, no ja by som ho aj nechala plakat, ale ked on sa sam od seba neutisi a hlavne sa bojim aj kvoli tomu jeho choremu srdiecku, nech sa nieco nestane, ked si ho pri tom plakani tak namaha...
No uz som ho polozila na postel a haja a to by mal teraz aj papat, ale budit ho nebudem, nech pekne haja 🙂

a2303
17. apr 2009

Lusilia, chápem, že sa o malinké bojíš... ☹ Ale ak ho položíš, skús mu tam dať nejakú hračku čo hrá alebo sa hýbe, to by ho mohlo upokojiť. Aj naša je hrozná herečka.... tak sa vie ľutovať a keď začne plakať, tak potom robí scény. Ale už si pekne zvyká na to že ju položím a ona sa baví s hračkami, normálne sa s nimi rozpráva 😀 ale chvalabohu zaspávať, zaspáva sama.

wewe8811
17. apr 2009

dobre ranko prajem, mame za sebou dalsiu pohodovu noc. Mala vstala na papanie az okolo 4.45. 🙂
Ja som balila na siroko iba raz. Na kontrole klbikov nam povedali ze je to ok, tak som ju uz nebalila. Dufam, ze bude ok.
Lusilia, ak sa mozem spytat, co ma Alanko so srdieckom? Dufam, ze to nie je nic vazne a ze bude coskoro v poriadku.

lusilia
17. apr 2009

Anitka, no on ked place, tak nepomozu ani hracky, ma nad postielkou kolotoc, ako ked je v klude, tak sa s nim zabava, bucha do medvedikov, ale ked place tak nic nepomoze, len na ruky a po pripade este snim aj chodit po byte....
Wewe, no ma vodenu srdcovu vadu, vazne to je dost, ale nastastie sa to unho zatial nijak neprejavuje, len, to, ze ma stale sopliky, uz od narodenia, asi je to nejak vsetko prepojene, proste dost casto mi chrci.... a teda ide 4.5. na operaciu, tak uz nech to mame za sebou, lebo to budu asi najhorsdie chvile, ktore nas cakaju 😒 , ale verim, ze to vsetko zvladneme a potom bude Alanko uplne zdravy...

krasulka
17. apr 2009

Ahojte mamulienky, ja som bola vcera normalne v soku, lebo mala mi vonku zaspala o pol siestej a viete kedy sa zobudila: az o pol dvanastej v noci..Sila..Ani som ju uz potom nekupala 🙂 Potom sa najedla a spala dalej do 4, a potom o 7- TAkzze super. Mala uz horucku nema nastastie. A mne zaspava tak ze niekedy ked je slho hore staci ze ju polozim na postel a je tuha a inokedy na rukach v hojdacom kresle alebo v kociku. Ale v nopci nastastie ked jej nic nieje tak sa napapa, odgrgne, polozim ju do postielky a spi.

baby uz tu dlho nebola xena vsak? ani neviem ako sa maju.

lusil budem na vas velmi mysliet nech to dopadne co najlepsie, nech to malemu odstrania tu vadu. Ale uvidis vy ako rodicia to budete zvladat tazsie ako on. NAstastie si nic nebude z toho pametat ked vyrastie. Lepsie ze ho operuju teraz ked je babetko. Drzte sa! A aj moj amala chce byt na rukach a ja ju tiez nikdy nenechavam vyplakat v postielke..ved na to som si ju spravil aaby som ju nosila nie? Preco by mala plakat. NAs mama tiez nenechavala plakavat, tak co 😉 Ked uz budu vacsie uz im nebudeme take vzacne ako teraz, tak len si to uzijme, aj ked je to niekedy o krk. A neskusila si satku? Ci kvoli tomu chrbatiku by tam nemohol byt?

lenkahrehusova
17. apr 2009

Lusilia, držíííííííííííme palčeky nech všetko dobre dopadne a nech je Alanko zdravučký 🙂

lusilia
17. apr 2009

Dakujem babulky, vsak dam vam potom vediet...
Krasulka objednala som si manducu, tak dufam, ze aspon na chvilu s nim budem moct tak chodit...a teda dufam, ze toto ma len nejake blbe obdobie a prejde ho to, lebo takyto nebyval...
a teda u nas co sa tyka spania a papania, tak v noci nastastie zaspinka sam, aj ked niekedy to musi byt v nasej posteli a potom ho prenesiem, ale budi sa len na papanie dva krat, ale rano o piatej siestej je uz vyspaty a kukuckuje na nas, ze ako mu je dobre a my s drahym uplne hotovy 😀

a2303
17. apr 2009

Lusilia, musíš byť silná žienka... klobúk dole...
Veľmi silno Vám budeme držať palce a budeme na Vás myslieť!!!!!!

lusilia
17. apr 2009

Anitka, este len budem musiet byt silna, aj ked co nam uz vsetko diagnostikovali, no ani nechcite vediet, nastastie sa to nepotvrdilo...ale toto srdiecko je hlavne...no operacia bude trvat 5 hodin, no ani si to neviem predstavit a to bude v umelom spanku, no ako hovorim, nech uz to mame za sebou...
No sakra uz prsi a ja chcem ist von, tak co uz, aspon sa bude Alankovi dobre hajat a ja si dam kapucu 😀

andrea142
17. apr 2009

ahojte

zostal tu ešte niekto? Baby koľko by mali priberať 2 mesačné bábätká za týždeň alebo mesiac??? ja som dnes bola s malou u lekárky a za dva týždne mi pribrala 80g. teraz máme 5030g.

lusilia
17. apr 2009

Andrejka to je individualne, niekedy ti moze pribrat za tyzden aj 250g a niekedy len 50g, lepsie sa to meria az po mesiaci, ale myslim, ze vy mate krasnu vahu, takze nemusis mat strach, my sme mali v troch mesiacoch 5550g, ale tak zasa s mami sa nemozes porovnavat, lebo sme sa narodili o mesiac skor...Ale viem, ze za ten meisac babatka priberaju okolo kila, ale cim starsie, tak samozrejme to uz bude menej...

nada.hope
17. apr 2009

Ahojte maminy, lusilla držím silno palceky nech to vsetko dobre dopadne a malický Alanko bol zdravucky. 😵
Inac s tým placom mate pravdu babatka si uz vedia svoje doslova vyrevat, ja by som nasu Ninku tiez nechala v postielke plakat, ale mame pupocny pruh a nesmieme vela plakat, aby sa nam to dalo do poriadku, takze mi ju to asi neodnaucime 😖, ale neva mozno z toho vyrastie 😀
Inac babenky aj vasi drobci sa akokeby chceli posadit, ta nasa sa napina ako keby robila brusaky a chcela sa posadit, kope nozickami a mava rucickami akoby chcela niekem odletiet 😀
A co sa týka toho priberanie, zda sa mi, ze na buduci tyzden budeme mat uz aj 5 kg, a to by znamenalo, ze za dva tyzdne by sme pribrali 700g, takze s tym priberanim to bude asi individualne, ale hlavne ze nam chuti, nie? 😉

andrea142
17. apr 2009

viem ,že je to individuálne ,len ma to dosť trápi. lekárka mi na to nepovedala nič, vlastne len toľko že je to málo a mám prísť o týždeň znovu odmerať aj to povedala iba vtedy keď som jej hovorila ,že 80g je za dva týždňe málo. sme len na UM lebo mlieka mám málo za deň keď ju nekojím tak si viem odsať iba 120ml. o jej v priebehu dňa zvyknem dať. minule mi pritom pribrala už za týždeň 200g. a teraz jej spravím dávku, vypije 40ml alebo 60ml a hodí úsmev od ucha k uchu a jedenie sa skončilo. toto by ma netrápilo keby som ju kojila ,lebo potom o 1,5h ju môžem ponúknuť znovu ale pri UM iba po 3h.

a potom tie rozlišné postoje pri výchove dieťaťa u svokry a mojej mami mi na psychike nepridá ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre