Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

krasulka
16. jún 2009

darmka mne mala pije tak 150 ml ca kazde 3, az 4 hodiny, naposeldy vecer o siedmej a potom az rano okolo 3.
a neskusala si len zmenit dudel? ja uz sm malej na AVENTKU muslea kupit dudel 3 plus. Od 3 mesiaca. Lebo s 2 uz mal aproblem, chcela nasat viac ako stihalo pretiect 😀

ludika33
16. jún 2009

ahojte, ani nas andrejko velmi nechce pit cajiky. radsej si sosne od mamky z didule. myslim, ze to je aj tym, ze este nezacali tie velke horucavy, tak mu asi mliecko staci. natalka tiez zacala poriadne pit cajik az ked zacali horucavy.

krasulka to uz moze mat tuhsiu stolicu ak jej uz zacinas davat prikrmy. ak nechce cajik tak jej skus dat cistu vodicku iba.

baby ja mam taky mini problem s malym. to prve ockovanie co dostali do ramienka este v nemocke mu zahnisalo. lekarka povedala, ze ked pukne tak mam vytlacit a nechat tak. pekne sa mu to zahojilo a teraz sa mu tam znovu urobili ako keby dva biele pupaciky v tom povodnom ockovani. zeby to bola reakcia na to druhe ockovanie? to mi nejako nesedi. tak neviem ci s tym zajst k lekarke alebo nie. skusala som mu to aj chytat, tak ako mi lekarka ukazovala, ale nejde to vytlacit, lebo je to ako keby niekde v hlbke. neviem ci mu mam na to daco dat, nejaky obklad. nemate daktora s tym tiez taky problem?

andrea142
16. jún 2009

ešte som tu nejako som sa začítala 😀

Krasulka: octanvú masť nemám ale studené obklady jej dávam ..... to maslo vyskúšam díky za radu

Darmka moja vypije 120ml teraz už pekne ,predtým sme mali strašné problémy s jedením . vôbec nechcela jesť ani si nepýtala. keď uvidela fľašu tak začala plakať. doteraz neviem čo jej bolo. zmenili sme mlieko ale nepomohlo. a teraz ako dovŕšila 4.mesiac tak bez problémov vypije dávku. cez deň dávam každé tri hodiny a večer ako sa zobudí. t.j okolo 3.-4. tej a potom 7.-8. ja mám fľašu AVENT ale dudel som jej zmenila na MAM . teraz už tiež používame 3. - je od 4.mesiacov

darmka
16. jún 2009

Prepacte asi som sa zle vyjadrila. Maly papa pekne kazde 3 hodiny a to aj v noci, ako nacasovany 😀 Je plne kojeny. Len ja som mu chcela davat navyse vodicku, ked su take horucavy a tu mi nechce flasku, musim mu davat z lyzicky a neviem kolko treba...

andrea142
16. jún 2009

ludika: mne nato lekárka dala gáfrovú masť a potom som jej to pretierala kamilkovým čajom.

nada.hope
16. jún 2009

baby je tu niektora, ktora ste este nedostali po porode menzes? Ja som ho este nemala a uz mi trochu chyba 😅

kvietok23
16. jún 2009

ja som dostala 1x, ale hned ako som nasadila HAK tak odvtedy nemam menzes a teda voooobec mi nechyba 😉 😉 😉

darmka
16. jún 2009

Ja som tiez este nedostala a vobec mi nechyba. Aj ked vcera, ked som isla spat, ma chvilu tak bolelo v podbrusku, ako keby som ho mala dostat. No nebolo mi vsetko jedno.

nada.hope
16. jún 2009

lenze ja nekojim a mlieko sa mi uz netvori 😠

ludika33
16. jún 2009

andrea a vam sa to vratilo ten zapal znova v prvom ockovani? skusim mu to aspon kamilkami umyvat. garfrovu mast aj mam doma, tak skusim. je do divne, ze sa mu to znovu zapalilo.

ja som mrchu dostala raz. dokonca pocas uz brania antik. a odvtedy zatial nic a dufam, ze ani nepride, lebo na leto by bolo fajn nemat.

andrea142
16. jún 2009

darmka : 10 - 20ml po každom jedení by malo stačiť ak bude potrebovať viac vypíta si

ludika33
16. jún 2009

nadi to nevadi, ze nekojis. neboj pride. mne pri malej prisla po pol roku a kojila som a kamoske az po roku a uz tiez davno nekojila.

andrea142
16. jún 2009

Ludika teraz som si to prečítal znova 😀 ...... nám sa to znova nezapálilo. mala to také červené a vtedy nám na to dala tú gáfrovú masť a ja som jej to ešte pretierala tým čajom a potom sa jej tam vytvoril ten pupáčik. vtedy jej to vytlačila a potom nám na to dala Framikoin v prášku a mala som jej to pretierať liehom. Ináč sestrinej malej sa to 4.krát zapálilo vždy jej to aj vytlačila.

no už idem naozaj spať lebo sa ráno nezobudím 🙂

ludika33
16. jún 2009

tak asi sa mu to znovu zapalilo. ved hadam to dozreje a pojde to vytlacit odtial.

idem aj ja uz do haja. detviaky uz konecne obe buvaju, tak sa idem aj ja pridat. papa a dobru nocku a sladulinke snicky

patkao
16. jún 2009

no tak teraz som v pomykove..my sme mali to ockovanie pekne zahojene,potom nam ockovali tu hexu a pneumokoka a po tom sa jej to zapalilo,mala to vyhnisane,ale ja som s tym nic nerobila..treba to vytlacat?teraz to ma cervene,ale zda sa ze sa to hoji..ani dokyna mi nic nevravela☹

bambulla
17. jún 2009

ahojte babule ja k tomu papaniu mi sa nekojime od siedmich tyzdnov kedze som mala asi malo mliecka a mali mi to nechcel ani chytit tak do teraz sme papali Hami ale uz od soboty mu prevaram obycajne polotucne mlieko skusame pomaly ale mu chuti vypije 180mlcez den a v noci prespime do tej piatej tak celkom v pohode 🙂 skusala som stavicku z mrkvicky celkom nam chuti vcera a predvcerom aj mrkvicku zo zemiacikom ale nieco ho asi zapieklo neviem ci zeleninka alebo zeby to mliecko 😉

bambulla
17. jún 2009

mame v albume nove fotocky 🙂 🙂 🙂 drobec spika tak mam volno idem upratat a pojdeme sa kocikovat 🙂

xarah1
17. jún 2009

ahojte bambula maly je podareny a zapieklo ti ho asi z toho mlieka skus mu kupit slivkovu stavu je pre deti od 4.mesiaca nasa mala ju zboznuje a pomaha to stolica je redsia a lepsie ide von mozes mu ju aj zriedit vodou ja ju malej davam aj miesto caju

mirea
17. jún 2009

ahojte,

žiaľ, nám sa tá nemocnica nevyhla. Ale vám poviem, otras. 😖
Ludika, ty si včera písala o tej reakcii na očkovanie. Ja neviem ako to miesto vpichu má vyzerať, ale čítaj čo sa stalo nám. Pokúsim sa skrátiť to.
Ja som môjmu Deniskovi cca pred mesiacom našla hrčku v podpazuší. Tak som išla k dokyne že čo je to. HneĎ nás poslali k pľúcnej, tá na sono. ŽEvraj reakcia presne na toto očkovanie proti TBC. Tak sme skončili v Šrobárovom ústave pre detské TBC v Dolnom Smokovci. Hneď nám naordinovali antituberkulotikum, to sme brali 2 týždne. Po 2 týždňoch to bolo ešte horšie, hrčka očervenela. Takže sme sa presunuli do Martina, na Kliniku detskej chirurgie a tam Deniskovi tú hrčku, vraj už naplnenú hnisom v celkovej anestéze vyoperovali - vyškrabali.. Vrátili sme sa domov pred týždňom. Ešte asi pol roka bude brať lieky a budeme pravidelne chodiť do Smokovca na kontroly...
Takže baby, sledujte si detičky, hlavne tie očkovania a podpazušie, vraj je teraz viac prípadov takýchto reakcií na toto očkovanie - to je to čo robia ešte v pôrodnici. ☹ 😒

lenk30
17. jún 2009

ahojte,

tak môj vlasáčik už má 2 plešinky 😀

vy už takto papkáte? ja ešte plne kojím, takže mi ešte ani čajíky. tie som dávala do 3.mesiaca, ale len kôli tomu, že nevedel prdkať

baby a od kedy je ten Rodičovský príspevok? to už mám ísť meniť? a to na socku? to bude zas chaos, lebo u nás je papierovo na materskej manžel od 1.5., takže to ma zas budú srať tie úradníčky.........

andrea, nahlásiť, že za 3 roky do práce? už plánuješ druhé?

aj vy ste zostali po tehu a po pôrode také citlivé? ja keď vidím malé bábätko, tak mám slzy v očiach.......ja sa už teraz normálne teším na druhé, ktoré ani nebolo v pláne

mire, chúďatká, to ste si užili. to až taká reakcia? a ako si vôbec tú hrčku našla? ja keď ho krémikujem, tak ho prezerám, ale žeby som ho nejak vyšetrovla..........ešte že si to zachytila včas. No ale aj tak ti nezávidím.
Vy ste boli v nemocke v Martine? Vidíš mohla si sa ozvať, by som ti tam aspoň zmrzlinku doniesla a ovocie.......

lenk30
17. jún 2009

menzes nemám ešte ani ja.

nemám ani antikoncepciu, ale už som rozmýšľala, nie kôli ochrane, ale asi mám nejakú búrku hormonov ........začali sa mi robiť pigmentové škvrny, normálne ako fúzy nad hornou perou - no krásavica, ešte nech mi tie vlasy vypadajú .....

mirea
17. jún 2009

veru sme si užili, hlavne malý. Tak som ho ľutovala, hlavne po operácii a pri preplachoch rany. Tú hrčku som mu našla pri kúpaní, keď som mu zodvihla rúčku hore..
Lenk škoda že som nebola dlho na koňovi, v tom Martine by sa mi veru nejaká spoločnosť hodila..
Ale bola tam ešte jedna mamina, tiež jej malému operovali tú hrčku, tak sme sa vzájomne podporovali..
🙂

lenk30
17. jún 2009

o tých rakciách sa toho teraz dosť písalo, aj v plus 7dní...........že sme jediný štát, kde sú tieto očkovania povinné a nemôžu rozhodnúť rodičia či očkovať, alebo nie. Ale dúfam,že to po tých ATB bude už budete mať pokoj.....

terina25
17. jún 2009

Ahojte kočky.
ja len na skok.Chcem sa spýtať.nedávate niektorá mlieko France lait??lebo malá je od neho zapečená a kaká zelené ☹ Tak neviem ,či to také má byť alebo nie.lebo sa tam píše ,že obsahuje železo.tak aj od toho može kakať zelené.len horšie,že je zapečená.a to jej aj dávam šťavy.

ludika33
17. jún 2009

volala som detskej lekarke kvoli zahnisanemu ockovaniu a povedala mi, ze to moze aj viac krat zahnisat, ze to treba sledovat a umyvat liehom a ked to do buduceho tyzna nepraske same, tak mam pre istotu prist, ze sa na to pozrie. no to je uzas a buduci tyzden mi uz odchadzame na dovolenku. v sobotu ideme na gril party. kmotor oslavuje krasnu 40 a v nedelu balime kufre a vecer ideme ta het.

ludika33
17. jún 2009

ozik babule nezabudnite, ze v nedelu maju sviatok tatinkovia 😵

darmka
17. jún 2009

Ludika, vy idete aj s malym k moru, mozno si to aj spominala, ale necitala som vsetko dozadu.
Baby, kedy zacnete davat drobcov do sportovych kocikov. Moj je uz vo vanicke velmi knap a v sportovom sa mi zda velmi utopeny a bojim sa kvoli chrbticke.

ludika33
17. jún 2009

darmka chceli by sme ist. zatial to mame naplanovane, tak uvidime ci do toho daco nepride.

my berieme na dovolenku sportovy kocik a ked sa vratime tak pojde nazad do hlbokeho a aspon dokedy nebude pekne sam sedkat tam bude. zatial sa zmesti, tak je dobre. mozno dakedy v august / september odlozime hlboky.

bambulla
17. jún 2009

ahoj terina mi sme s toho mliecka vrackali

nada.hope
17. jún 2009

Ahojte maminy,........ 🙂
Tak mame za sebou druhe povinne ockovanie a musim vam povedat, ze mala to zvladla lepsie ako to prve, i ked pri prvom to bolo tiez bez problemov, ale teraz uz skoro ani neplakala je vysmiata a zuzle plienku a skeri sa ako slniecko. 😵 😵 😵
Akurat ma mrzi, ze mame iba 5500g a za dva tyzdne od posledneho vazenia sme pribrali iba 70g ☹ , tak nam doktorka dala vymenny listok na gastro, ohladne refluxu, uvidime ideme tam v pondelok a zaroven pojdeme aj na klbiky. Inac uz mame 60cm. Doktorka nam povedal, ze je velmi hyperaktivna a ze drzi velmi dobre hlavicku ked je na brusku 😉 ona v podstate je na brusku najpokojnejsia, je odtial krajsi vyhlad.
Moc je negativny, tak sa aspon trochu vytesujeme az na tu vahu, ale to sa tuhou stravou napravi 😉 😉

Inac chytanie mocu bolo u nas dnes rano velmi zabavne,................za chvilu napisem, mala sa mi pokakala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre