Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

clarissa
19. jún 2009

krasul,ja ta v tomto strasne obdivujem,ako to super zvladas bez chlapa aj ked viem ze ti nic ine neostava 😔 ...

ludika,to bolo dobre ze v tom mlieku citis kravu ma fakt pobavilo 😀 😀 😀

ludika33
19. jún 2009

no claris ja mam take pocity a ja mlieko preto nedam do pusinky ani kozie. proste ziadne ciste mlieko.

krasulka fakt mas to tazke, ked si sama na malu, ale ti poviem, ze ja mam muza sice kusok od seba, ale uz som mu povedala, ze keby sme boli od seba, tak aspon v urcity cas by sa venoval detom a takto sa spolieha iba na mna, ale zial ja sa na neho nemozem. stve ma to, len sa nechcem velmi rozculovat, kvoli malemu, ze nech neni nervny.

fodorka drzim palcoky, nech sa vam podari bez problemov prestahovat a rychlo zabyvat. hadam budete mat coskoro net, tak sa potom ozvi.

krasulka
19. jún 2009

fodorka, drz sa a ozvi sa co najskor, hlavne si sprav system nech nechaosite 😵 😵

clariss ver neni co obdivovat 😔 😔 😔 aj keby sa na hlavu postavim teraz sa nic robit neda len cakat do augusta..este ze mam to moje slniecko milovane, to je moj zivot, moja laska moj svet a aj moj cecok 😀 😀 😀 bo nikto ju nemoze ani pokocikovat chvilu hned spusti rev ked ma nevidi tlacit kocar 😵 a ja ju vlastne ani nechcem dat z ruky ja uz ani ine dieta nechcem ja len ju ju ju 😀 😀 😀 😀 chachaa zartujem, jasne ze chcem 😉

ludika verim..je to velmi zle ked sa na chala zena nemoze spolahnut ze sa o deti postara..ja dufamz eked uz budeme spolu michal zvladne vsetko tak ako treba, verim mu tak dufam ze ma nesklame 😅

krasulka
19. jún 2009

ozaj claris mate tam v tn nejake pekne sportiaky za rozumnu cenu? chcem tam ist kuknut niekedy tak by som dala vediet by sme dalis tretko aj so Sue 😉

ludika33
19. jún 2009

tiez som si to krasul inak prdstavovala a este, ked druhe dieta chcel hlavne on, ja som nebola presvedcena, ze urcite chcem este jedno kinderko, tak preto sa cudujem, ze sa nakoniec tak chova. ale co uz. dala som sa na boj, tak budem bojovat. dnes mala natalka v skolke karneval, nakolko je chora, tak sme jej spravili doma sukromny karneval aj pizza bola a aj tombola bola. velmi sa jej pacilo. zlato moje chorucke. pridala som aj fotecky dajake do albumu, ak budete chciet kuknite. natalka sa fotila v skolke a zviezol sa popri nej aj adko, tak pozrite ako pozovali spolu.

krasulka
19. jún 2009

ludika pozrela som album, mas nadherne deticky, a maly je uzasny. ty si skvela mama ze si takto natalke nahradila karneval, naozaj, si super 😵 😵 😵

mne uz si mala aj drzi flasku sama 🙂 🙂 🙂 🙂 asi 3 den 😀 😀 ale ja jej to drzim ale ona ma odtlaca a chce sama..to nechapem totalne...ze by uz mala tolko rozumu ci su to nahody?

no chlapi nas casto vedia prekvapit..vsak... 😒 😒 😒

baby pisala mi mima22, teraz ich prijali do nemocnice, natalka velmi horuckuje uz druhu noc ☹ ☹ ☹ ☹ po ockovani, drzte palceky ☹

ludika33
19. jún 2009

joj drzim mime palcoky, nech malej cim skor ustupi horucka a nech su cim skor domenko.

krasulka a ako ti dorucim fotku? myslim, ze by to ten tvoj znamy zvladol z tej spolocnej? aky potrebuje format?

krasul keby len karneval, ale poctivo sme sa obliekli do masiek, muz bol opravar, ja kucharka, maly bol namornik a mala bola cervena ciapocka a prisla aj babka a ta bola za babku. velmi sa to malej lubilo. ani nevies ako ma hrialo pri srdiecku, ked zbadala baloniky, lampioniky a celkovo vyzdobu. tie ocka stali za to 😵 😵 😵

krasulka
19. jún 2009

ludika 😵 😵 😵 😵 tak to je krasne velmi 🙂 🙂 🙂 kiez by vsetky deti mali taketo stastie. 🙂

xarah1
20. jún 2009

ahojte poradte co kupit manzelovi na tridsiatku

ludika33
20. jún 2009

ja som mojmu na 30 kupovala lepsejsie hodinky, nech ma take poriadne a na 40 som mu kupila model motorky z dreva. je motorkar a viem, ze tym ho potesim urcite a este k tomu dostal lepsiu lahvinku a bolo po okruhlinach

krasulka
20. jún 2009

Dobre ranko 🙂

xarah a comi sa venuje? co ma rad? 😕 mozno nejaka speci retiazka zlata na krk s platnickou a niecim vyrytym abo tak. 🙂 Moj muz je taky blazen ze jeho by potesil nejaky adrenalinovy darcek, alebo listky na futbal Manchestru United 😀 ale aj ta zlata retiazka nejaka pametna. 🙂

xarah1
20. jún 2009

retiazky nenosi a hodiny uz vobec neprichadzaju do uvahy.a ked sa ho opytam co by chcel tak vzdy povie ze ja s malou mu stacim tak neviem nechcem kupovat nejaku somarinu ktora bude hodena v skrini.bavia ho pocitace futbal a inak ani neviem lebo stale je v robote a na ine zalubi nema cas kedze pracuje od rana do vecera

lenk30
20. jún 2009

ahojte,
teším sa, že to tu trocha ožilo. no niektoré to máme s chlapmy ťažšie - aj keď teraz vidím, že som si to urobila sama. Máme známych, čo majú mesačné dievčatko a on vstáva v noci, nosí ju, prebalí ju, dá jej papať, tak aj ona mi vravela, že aká som sprostá. som jej vravela, že nevidím efekt v tom, aby v noci vstával, keď kojím, že ona by na začiatku ho nechala nech mi ho prebalí a donesie napapať do postele............ja ešte ticho som šla s malým do obyvky, tam som zapla tlmené svetlo, aby sme tata nebudili. A v podstate všetko som si radšej sama - okrem kúpania, no a tak teraz keď už pomoc vyžadujem mu to treba povedať z mosta do prosta. takáááá som ja sprostááááááá. no ale teraz je unavený zo stavby domčeka a tak si vravím, že to robí hlavne pre malého.

baby kedy začnú loziť? môj už má nervy na brušku, tak ako sa to naučí?

na 30tku? ja som mala dilemu, hodinky mal, naozaj som toľko rozmýšľala až nakoniec som mu vystrojila oslavu, čo on nikoho nechcel, lebo jak ženská mal nejakú depku z veku 😀 a dala urobiť tortu v tvare jeepu ako má on a miesto ŠPZ - že Filipko. Baby tak sa vytešil ako malé decko, tú radosť by neurobili ani zlaté hodinky. tri krát si zapálil a sfúkol sviečky, fotil si ju. žeby spomienky na detstvo? no čo takému chlapovi čo má všetko? nové auto? 😀 😀

niektorá ste tu písali, že malej vypadali vlásky, že aj strihala - a kedy narástli tie druhé? moj malý plešiačik, si na neho neviem zvyknúť.

inak to je otras počko, ale aspoň také na hnilošenie, tak dnes aj drahý doma, tak sa idem povenovať a urobiť papať

lenk30
20. jún 2009

ešte sa chcem spýtať, vy nemáte taký pocit, že pri dieťati zanedbávate muža? ja už som aj nejaké také články našla na Wande, lebo je pravda, že sa non stop cuckám s malým...........že či tí muži netrpia? už som mala doma podobnú výčitku, že už je na 2. koľaji...........

ludika33
20. jún 2009

lenka hej aj mne uz muz vycital, ze sa nejako moc cuckam iba s detmi a ze na neho nemam cas, ale ja som mu na to povedala, ze keby mi pomohol s detmi, tak by som mala aj na neho cas a ostalo ticho. ved by sme to mali skor porobene, kym ja kupem maleho vo vedierku v izbe, tak on moze okupat malu a drobci pojdu buvat a potom mozme mat na seba aj cas. ked nepochopil , tak ja za to nemozem.

xarah a ked ma rad futbal, tak keby si mu dala upiect tortu v tvare futbalovej lopty na trave a k tomu dres oblubeneho futbaloveho druzstva? co povies?

andrea142
20. jún 2009

ahojte

no otrasné počasie 🙄 🙄 🙄 ...... včera vyše 30 stupňov a dnes ledva niečo nad 10 stupňov 🙄

my sme včera s manželom poskladali športovú verziu kočíka a je v tom to dobré že sa to dá úplne sklopiť na rovno ,takže žiadny polosed ..... no ale potom ma mama sprdla ,že malá je ešte malá na športový kočík aj manžel mal výhrady tak sme to znova rozobrali malá putovala do vaničky ,že až v auguste ...... a hlavne ma štve keď počúvam mamu že aký malí kočík sme kúpili ,že sa malá do toho nezmestí ..... 😠 atď ....... si asi myslí ,že ešte predávajú také kočíky čo pred 25 rokmi.

aj ja som už mala vyčítané ,že sa viac venujem malej ako mužovi. a najlepšie je ,že si vynucuje pozornosť ako malé dieťa 😀 a pritom nemôžem povedať krivého slova na manžela ,lebo malú kúpe od narodenia a večer tiež keď sa zobudí malá na papanie tak chystá jedlo on a ja ju kŕmim. aj ju postráži, pohrá s s ňou ........................ ale zas nevie čo je to byť celý deň s bábätkom ....................... teraz keď má tú nohu v sádre je to ešte lepšie ale zas keď je v robote tak je s malou iba večer a to len hodinku a potom ju ukladáme spať.

xarah to čo navrhla Ludika je celkom dobrý nápad .......... ja som tiež manželovi kúpila síce na vianoce hokej.dres ....môj bude mať 30 až o dva roky ale už teraz si lámem hlavu nad tým čo mu kúpim ............................a potom ,že pre muža je jednoduchšie kupovať darček ako pre ženu ,ale vôbec to nie je pravda ..ja sa poteším aj tričku a keď to kúpim mužovi tak na mňa kukne s takým pohľadom ,že to akože čo chcem 😀 😀 😀

aj moja malá má poriadnu plešinku vzadu kde si to vyležala a strašne je aj padajú vlasy ... je horšia ako ja 😀
na bokoch jej už dosť vypadali vlasy......... a teraz jej už aj pekne vidno ako rastú tie nové, aj farba sa jej zmenila pri narodení mala tmavohnedé a teraz už také svetlé ..........ešte že pri narodení mala také háro ,ako holohlavú by som si ju ani prestaviť nevedela

wewe8811
20. jún 2009

ahojte baby ja som z nasej malej uplne zufala. Posledny tyzden mi velmi malo papa a dnes najnovsie uplne odmieta flasu a chce len z prsa a aj to si cucne par krat a dost. Neviete mi poradit, ze co to moze byt? Nema niekto s tym skusenosti, ze co sa deje?

andrea142
20. jún 2009

wewe ja som to mala tiež s malou od 2.mesiacov. už mi papala 120 -150ml a zrazu začala 20-40 max. 60ml. dávala som jesť v polospánku lebo vtedy vypila dávku. zmenila som mlieko ale nepomohlo. naša lekárka s tým nič nerobila ,lebo jej stačilo ,že priberá. takže neviem či to bolo z mlieka, či ju pálila záha alebo čo......

skús jej pozrieť ústočká či tam nemá biely fľak - žabka .... to ju môže bolieť a potom neje pomáha na to taká fialová vodička . dostať v lekárni

iné ti neporadím. ........... ja som s malou chodila po celom dome ,tak jedla. vypila 20ml asi 20min. kým si grgla, potom zase 20ml, zase grgnutie atď.

povedz to lekárke možno ti poradí

wewe8811
20. jún 2009

ahoj andrea dakujem, my sme este pred tyzdnom papali tiez uplne v pohodicke. Za 5 min. spapala svoju davku a bol klud. Skusim jej popozerat tie ustocka, ci jej aj zubky nejdu alebo ci nema tu zabku. Do poradne ideme o tyzden, tak uvidim, ci dovtedy vydrzime. 😒

wewe8811
20. jún 2009

ozaj ten biely flak by mal byt na jazycku ci kde?

andrea142
20. jún 2009

aj na jazyku môže byť , celé ústa treba pozrieť. ........... aj tie zuby to môžu byť ........... ešte ma napadlo či si jej nemenila cumeľ na fľaške? aj na to zvyknú reagovať bábätká

ludika33
20. jún 2009

andrea moj andrejko je na tom tak isto ako pise wewe, cumel sme nezmenili, flasu moc nepouzivame a pusku som kukla. zuby sa neukazuju a ma pekne cistu pusinku a aj tak je nervozny obcas. pred chvilockou zabuval uz total unaveny. ked sa prisaje, tak len utrzovite taha a do toho sa pod chvilou jeduje. hadam to prejde. dufam.

andrea142
20. jún 2009

držím palce aby to vaše detičky rýchlo prešlo 🙂

neželala by som ani najhoršiemu nepriateľovi aby mali také problémy s jedením ako ja s Lili. už som bola zrelá na psychiatriu. a najhoršie na tom bolo to ,že každý to bral tak že priberá a hľadeli na mňa,že čo chcem ☹ , ale nevideli to vypätie síl čo ma stálo aby som ju nakŕmila. takže klop,klop,klop ....že už jeme v pohode

niekde som aj čítala ,že keď kojíš tak to mlieko môže rýchlejšie tiecť a to bábo vyruší/zmätie .... teraz sú už
bábätká silnejšie ako pri narodení. no proste niečo také 🙂

wewe8811
20. jún 2009

ludika33 presne tak. Dudel ani mliecko sme nemenili. Pozerala som jej pusu a tiez som tam nic take nevidela. Najhorsie je, ze ja velmi vela mliecka nemam preto sme davali UM tak neviem ako to budem riesit, ked sa to nezmeni. Tiez teraz zaspinkala, ale prebudila sa mi uz 2x, trosku si cucla a zase zaspinkala. Uz sa tesim na tuto noc 😖 ☹

mojsejovka
20. jún 2009

ahojte.. aj my sme mali nedávno problémy s papkaním, ale zase ja to nejak veľmi neriešim, lebo Tamarka je bucko, takže veľmi priberať nepotrebujeme.. 😀 ja som bola aj rada, lebo vtedy bola prevažne na MM a dokrmovala som len minimálne a ono to tak aj zostalo doteraz, keď už papáme príkrmy, niekedy UM vôbec nepotrebuje, len sa kojkáme.. má to len jednu nevýhodu, že sa častejšie budí v noci na papkanie, ale to mi nevadí..

a áno, keď mliečko veľmi tečie alebo strieka, tak Tamarka nechce ťahať, takže ju kojím len poležiačky, lebo inak sa zakuckáva..

clarissa
21. jún 2009

krasul,zalezi kde...ak sa nemylim myslim ze take najobycajnejsie som videla okolo 1800-ale az pri tescu...ale mne sa lubil ja taky chcem jednoduchy 😵 sak ked pojdes napis aa stretneme sa..super 😵 😵 😵

miruss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nada.hope
22. jún 2009

Ahojte dnes je tu nejako pusto, a to uprsane pocasie,............... 😠
Prave sme sa vratili z kontroly na klbiky a je to uplne v poriadku uz ani ziadna kontrola nie je nariadena, a to sme uz velmi dlho nebalili nasiroko, ............... tak jedno vysetrenie mame z krku a v stredu nas caka este gastro v Nitre a dufam, ze aj to dopadne v poriadku.
Inac ako sa vsteky mate? 😉

mamamima
22. jún 2009

Ahojte maminky, nemate niektora nzaujem? keby nieco, kontaktujte ma 🙂

https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

mamamima
22. jún 2009

este k tej stolicke...je super v tom, ze sa da dat az uplne k zemi a do pololahu, cim nahradi lehatko, je fakt uzasna 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre