Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

kvietok23
3. feb 2009

no, aj ja tak bubu, neberiem teraz, na co - co tam uz s nami dneska urobia 😀

lulusy
3. feb 2009

ludika
dakujem za link 😉

lulusy
3. feb 2009

kvietok
drzim palce !

kvietok23
3. feb 2009

dakujem lulusy 😉

janula10
3. feb 2009

suseda drzim palcek aby si ta nechali uz tam 😀 😵 a cakam na noveho suseda 😀 😵 😵

kvietok23
3. feb 2009

no som naozaj zvedava, co mi povie...

lulusy
3. feb 2009

blahozelam marke a malinkej Laurike 😉 nech su zdravucke !

lulusy
3. feb 2009

idem varit polievocku, majte sa tu pekne a kebyze som sa neozyvala, tak je to kvoli zmene internetu a ak uz medzi tym nebudem 2v1 dam vediet 😉

paaa

bubatenko
3. feb 2009

drž sa 😉

aj ja už idem na obedík, urobiť so seba poločloveka a vyrážam.... majte sa tu krásne a poobede sa hlásim... papa

a gratulujeme marrke a malej Laure 😉

katulikzlatulik
3. feb 2009

lulusy... ano aj moj ma nozicky hore vlavo... ale hlavicku a chrbticu ma na pravej strane, a preto vacsinou citim tlaky alebo krce na pravej strane zo spodu... ja idem tiez zajtra do poradne, ale az vecer...

janula... no ty kokso... tak to su riadne neludski skusajuci... ja si pamatam, ze moja spoluziacka, ked bola tehotna, tak sama povedala, ze ani nevie ako skusky spravila, ze boli velmi tolerantni ku nej... no vidis... asi treba mat stastie aj na skusajucich... ale TY TO ZMAKNES - SI SIKULKA 😉

katulikzlatulik
3. feb 2009

BLAHOZELAM MARRKE a jej LAURINKE JUPIIIIIIiiiiiiiiiiii 😉

janula10
3. feb 2009

katulik no vsak to som si aj ja myslela videla som ako za roky boli spoluziacky tehotne len akurat teraz mame takych ze ti napisem len tolko ze mam sakra stastie 😠 😠 😠 😠

muriel293
3. feb 2009

ahojte bambulky,práve som vstala 😅 a zase máme bábatká no tak super super a to čo som si to prečítala o pôrode čo písala marya až som bledla závisťou....takže niečo na tej dedičnosti asi bude,to ja sa teda môžem pripraviť na pomalé a dlhé otváranie! 😠 Lebo to zas máme v rodine my eeeh!

Janula ty tu strašíš? ja som ti nechcela písať na skype že nebudem rušiť 😀

janula10
3. feb 2009

muriel nechce sa mi tak ti poviem 😠 😠 😠 😠 😠 😠

krasulka
3. feb 2009

Cafte kocky, aj evkastipka je od vcera v nemocnici, tak na nu myslim nech ma tiez cim skor karinku pri sebe 😵 😵 😵 😵

muriel293
3. feb 2009

Čo treba vybaviť po narodení bábätka
Sociálna poisťovňa
Asi do 15 dní od narodenia dieťaťa treba podať:
 Žiadosť o materské
 Žiadosť o odvody na dôchodok
 Žiadosť o odvody do II. Piliera
 Vyhlásenie, že som matka starajúca sa o dieťa do 3 rokov
K tomuto je potrebné doložiť:
 Občiansky preukaz
 Kópia rodného listu dieťaťa
 Kópia kartičky s číslom účtu v banke
 Kópia sobášneho listu

muriel293
3. feb 2009

Zdravotná poisťovňa
Ihneď treba vybaviť kartičku poistenca pre dieťa. Potrebné je doložiť kópiu rodného listu dieťaťa.

Úrad práce
Rodinné prídavky
Vyplniť tlačivo na úrade práce. K tlačivu je potrebné doložiť: občiansky preukaz, kópiu rodného listu dieťaťa, kópiu kartičky s číslom účtu.
Príspevok pri narodení dieťaťa
Vyplniť tlačivo, ktoré ti dajú na úrade práce. K tomuto je potrebné doložiť:
 Potvrdenie od detského lekára, že dieťa sa dožilo 28 dní
 Potvrdenie od gynekológa, že je to prvé dieťa
 Kópiu rodného listu dieťaťa
 Kópia kartičky s číslom účtu v banke
 Občiansky preukaz
Manžel si v práci môže od narodenia dieťaťa uplatniť daňový bonus vo výške 550,- Skk . Tento daňový bonus si môže uplatňovať iba jeden z rodičov, ale keďže matka je na materskej, tak si ho automaticky uplatňuje otec. K tomuto je potrebné doložiť kópiu rodného listu dieťaťa.

muriel293
3. feb 2009

Po 6. Mesiacoch (28.týždňov), prechod na rodičovskú dovolenku:
Sociálna poisťovňa:
 Nie je potrebné nič.

Úrad práce:
Treba vyplniť tlačivo na úrade práce – žiadosť o vyplácanie rodičovského príspevku.
Toto tlačivo musí potvrdiť sociálna poisťovňa – od kedy do kedy vyplácali materskú a v akej výške.
K tomuto je potrebné doložiť:
 Občiansky preukaz
 Kópiu rodného listu dieťaťa
 Kópiu kartičky s číslom účtu

muriel293
3. feb 2009

krasul heeej? a ona už má naplánovanú tú sekciu? pozdrav ju silnoooo vidíš ma to vôbec nenapadlo že sa neozýva na skype... 😅

janula10
3. feb 2009

jej no myslime na nu na ansu evusku 😵

muriel niektore veci tam niesu tak ako maju byt...zdravotnu karticku pre maleho netreba hned vybavit....ale do 60dni 😉

muriel293
3. feb 2009

janul,nevadí,mne to poslala kamoška a mám to také orientačné,som si to teraz vytláčala aby som potom na nič nezabudla a vidíš jak sa nudííím ? Mala by som aj žehliť ale sa mi nechce,leje tu oooo 😀

ludika33
3. feb 2009

muriel ty si zlata, ze si to sem dala, ze co do kedy treba. inak aj u nas leje ako sproste. vcera bolo krasne ako na vianoce a dnes je hnusny april. a aj zajtra ma byt ze vraj tak isto. ☹

janula10
3. feb 2009

muriel hej hej len aby si nebezala maleho zaevidovat hned zo stichmi len preto som napisala ze nie hned 😀 😀 😀 😀 😀

no veru hnusne pocasie idealne na nemocku a porod 😀 😀 😀

muriel293
3. feb 2009

no ludika tak myslela som že to ešte možno dakomu pomôže,mne teda určite lebo všetko by som si nepamätala a nechce sa mi potom stresovať či mám vybavené všetko čo treba ale poviem ti,dosť je toho,už teraz sa mi to nechce keď to len vidím 😀

ludika33
3. feb 2009

pri natalke vybavoval vsetko tato, tak dufam, ze sa aj teraz podujme. mohol by, lebo s malym sa hned trepat po uradoch je chore.

muriel293
3. feb 2009

janula
no už ma vidíš ako s natrhnutou pinou hneď volakde utekám!!!!
To pošlem aj tak Peťa,vlastne som to viac menej vytlačila jemu aby v tom nemal chaoz,tak čo ,ja to porodím,on nech má tiež dáke zásluhy! 😀 😀 😀

katulikzlatulik
3. feb 2009

muriel... dik za uzitocne info 😉

muriel293
3. feb 2009

katulík neni zač,šialene sa nudím
už to zašlo tak ďaleko že si chystám veci do postieľky,keď už si ich tam nemôžem dať aspoň to ožehlím a tak...juuu a našla som aj hračky čo som stihla pokúpiť,dáke hrkálky,kľúčiky s hudbou a také naťahovacie slniečko čo tiež hrá 😀

ludika33
3. feb 2009

muriel stale ti muz nedovoli nacancat postielocku?

katulikzlatulik
3. feb 2009

muriel... ja som zatial nestihla zistit, co je nuda.. takze Ti v tichosti zavidim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre