Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

bubatenko
4. feb 2009

ahojte babule moje,

tak ja som prišla vložiť jeden z posledných príspevkov ak 2v1... okupkaná, pobalená, vyoslavovaná... no nechcel Adamček dať tatinkovy darček k narodeninám.....

no janul keby si tak mala pravdu, že zajtra ho mam v náručí... som zvedava, čo nakoniec bude... či ma nechá ešte čakať, alebo sa začne niečo diať... najviac ma štve, že som si nesprístupnila net na teflón, ale však napíšeme čo a ako.....

držte nám palce, nech min. do konca týždňa to máme za sebou 😉 a budeme mysielť aj na vás.... keď sa budete rozpadávať... a potom sa tu všetky svorne stretneme, ale už aj z krpcami 🙂

nada.hope
4. feb 2009

&Bubatenko, budem ti silno drzat palceky, nech sa zajtra Adamko ukaze 😵 😵 😵

katulikzlatulik
5. feb 2009

dobre ranko, no my sme boli vcera na kontrole... tak vyzera to tak, ze v piatok sa mam prist ukazat rano a ked to bude dobre, tak uz ma tam aj nechaju... vcera, ked som cakala na doktora, tak som pocula min. 2 porody ako o dusu kricia, tlacia... normalne som sa zlakla, vypadli mi slzy, ale ked som pocula detsky plac, tak som bola stastna 🙂 no a dnes rano - slabulinko hnedy vytok... sakra

heidy, bubatenko... ako dlho ste mali ten hnedy vytok po vysetreni? bol silnohnedy alerbo slabo? som z toho viac menej sialena... lebo bolesti nemam... a vytok sa spustil az teraz rano a v noci nic... neviem, co mam robit.. a porodnik mi nedviha telefon ☹

katulikzlatulik
5. feb 2009

bubatenko... DRZIM TI PRSTEKY, aby to bolo min. take ako mala Marya!!! 😉

bambulla
5. feb 2009

ahoj katulikzlatulik.... aj ja som mala po poslednom vysetreni tiez vytok ale skor to bolo take slabe hnedocervene ja som volala doktorovi a ze to moze byt ze to uz sa blizi k porodu povedal ze pokial ma nic neboli a voda neodteka ani kontrakcie su neni tak je to v poriadku.Ja idem tiez zajtra do poradne a uz sa modlim aby ma poslal do nemocnice vcera vecer som mala bolesti v podbrusku mali kopal ako blaznivy pucil ritku a chrbatik ako keby chce ist von a strasne ma pychalo v krizach ze by to boli niejake kontrakcie neviem ci budem vediet kedy mi pridu kontrakcie ja so bojim hlavne toho 🙂

zuzi26
5. feb 2009

dobre ranko, bambula mne sa mala tiez podobne vyduva, stale citim jej chrbatik a zadocek pod pupkom a v noci som sa zobudila na bolest v boku, akoby mi zakusla do slpeho creva 🙂 chudatka baby uz asi tusia, ze sa nieco deje a dlho sa tam v teplucku nezdrzia. Na mna ide nejake prechladnutie, tak tlacim citrusy kym mozem a pijem cajicky. Dnes mame kontrolu, tak som zvedava, kam sme sa pohli. Bubatenko drzime palce, nech to mas co najskor za sebou a daj co najskor vdiet co a ako..

janula10
5. feb 2009

ahojte tak poslusne hlasim ze sa narodil prvy bratislavsky vagabundik kubko nasej shupolienke presne o 00:56h,s mierami 3050g a 48cm.vsetko je v pohode...pisali sme aj ked bola v bolestiach o 23h skakala na fit lopte....:o)

bambulla
5. feb 2009

no pekne drzim im palceky nech su zdravucky a aby coskoro boli domka

krasulka
5. feb 2009

jupppiiiii, shupolinka, gratulujem k drobcekovi, a aka fajna vaha, to nemal vela! na chlapceka. To len ja budem mat slonicatko? 😵 😵

evkastipka mi poslala mms Karinky, baby viete ae krasne babetko? jjjjjjjjjjuuuuj,velmi nadherna je. 🙂

mna tiez pobolieva brusko ako na kramy ale hadam ma me este cas.

katulikzlatulik
5. feb 2009

shupolienka... BLAHOZELAAAAAAAAAAAAM a VELA VELA ZDRAVICKA PRAJEM!!!

bambulla... hej nakoniec som sa dovolala mojmu porodnikovi, tak to iste mi povedal, co tvoj 😉 nastastie mi ten vytok ako prisiel, tak aj odisiel... takze teraz som cista... ja zajtra nastupujem o 9 hod do nemocnice, tak verim, ze sa to potom pekne-krasne spusti a mozno zajtra budu dalsie dve februarcatka 🙂

katulikzlatulik
5. feb 2009

aj nas maly sa v posledne dva dni predvadza o dusu... vytrca zadocek, chrbatik, nozky... no asi je to znamenie ze uz im je tesno a poslusne nam hlasia prichod na tento svet 😉 🙂

bambulla
5. feb 2009

krasulka a kolko vazi tvoj drobcek??? ja ked som bola na poradni asi dva tyzdne dozadu mi vazil doktor mojho drobceka a mal 3600g 🙂 🙂 🙂

nada.hope
5. feb 2009

dobre ranko babenky ........... 😵
Shupolienka gratulujem a zelam obom veela zdravicka 😵 😵 😵

bambulla
5. feb 2009

katulikzlatulik no uvidime co nas caka zajtra ja sa uz neviem dockat 🙂 🙂 🙂

katulikzlatulik
5. feb 2009

bambulla... ani ja... uz to chcem mat za sebou 🙂 a ked som vcera pocula ako tam dve kricia a tlacia o dusu, tak normalne som sa zacala bat... sakra... ale verim, ze my to budeme mat lahsie a ze to zvladneme na JEDNICKU VSETKY 😉

janula10
5. feb 2009

moj maly mal 37tt+5 - 3200g,ze akurat povedala porodnicka :o)) kamosky mali malych okolo 3800g a je to akurat zdravy silny chlapcekova...

krasulka
5. feb 2009

my sme mali vcera 3200 g 😉 😉

katulikzlatulik
5. feb 2009

fiiiha... nestraste... ved nas maly mal pred dvoma tyzdnami 2900... no som zvedava, kolko bude mat, ked sa narodi... ale ak ked bude mat malo, tak snad to dozemieme, no nie?

zuzi26
5. feb 2009

jeeej tak shupolienka uz ma maleho na svet, gratulujem!!!! 😀 a aky malinky sa narodil, taky drobcek. Nam dnes povie vahu podla utz, som zvedava. Ja dnes zacinam myslim 38 tyzden, tak to by mohlo byt okolo troch kil. Ja som vcera poskladala kocik a dala do nho zavinovacku 😉 muz sa mi smial, ze mam fakt syndrom uhniezdovania..este chcem od sestry zobrat take dve klasicke perinky zavinovacky, lebo som citala v jednej mudrej americkej knizke, ze babo ked je poriadne zviazane, tak mu to pripomina maternicu a lepsie spi i udrzuje teplo. Zevraj sa stare zvyky znovu stavaju moderne, tak asi budem pouzivat klasicke biele perinky prve mesiace, aj sa vraj babo lepsie prisaje, ked nemata rukami 😉

heidy26
5. feb 2009

katulikzltulik, ja som mala ten výtok najskor taký tmavo ružový a potom prechádzal až do hneda, tak tmavo hneda. a mala som ho hned po vyšetrení potom celý deň, a ešte aj dnes ráno mám pomenej ale stale hnedy. a na vyšerení som bola včer ráno cca o 10.h. ale udajne to je v pohode. lekar ťa včera aj vyšetril?

janula10
5. feb 2009

katulik to mas dobru vahu to neni zle ja som citala ze tusim pod 2500g sa robia nejake vysetrenia naviac nikde neni napisane aka vaha je zla no viem ze pod 2500g sa robia speci veci............... Krasul tak to mame rovnako:o)

zuzi26
5. feb 2009

tie vahy berte aj tak z rezervou, pol kila odchylka je bezna..

mirea
5. feb 2009

ahojte,
môj mal minulý týždeň podľa uzv 2900g, ale myslím že do konca februára ešte dosť priberie. Samko mal 3850g keď sa narodil 😀

janula10
5. feb 2009

ved presne konecna vaha je podstatna....a myslim ze pod 2500g tu mat uz ziadna nebude:o))

mirea
5. feb 2009

noo, Janula, len vytlačiť tých cca 3600 - 3800 g asi nebude "pohoda jahoda" - ako ty hovoríš 😀 Ale určite to zvládneme a rozhodne tí naši krpci stoja za to, no nie? 😉

janula10
5. feb 2009

nebojim sa radsej budem mat take ako drobne...pre mna pohoda jahoda......

sano77
5. feb 2009

Ahojte babulky, tak som bol so shupolienkou celu noc aj pri porode (najlepsi zazitok na svete, kto nejde moze olutovat..) a vsetci sme zdravi a stastni (podaktori unaveni, .. ja este len budem ;)) a fotecku mojej shupolienky a naseho maleho Jakubka mame v mojom fotoalbume... Vsetko prebiehalo OK. MUDr. Niznanska je absolutny profesional, strasne nas moralne podporila, vzivote som nevidel taky pristup u lekara, je perfektna, profesionalna a myslim ze ked pojdeme nahodou na dalsi porod tak isto si ju znova zazmluvnime.. Shupolienka bola statocna, velmi moc.. Ja by som to asi nevydrzal asi by som rozkusal celu porodnicu... Isto sa vam ozve v priebehu buduceho tyzdna.. Papa 🙂

Janula: neviem co ste si vy dve dali za dohodu ....ale ona medzi silnymi kontrakciami sa nadychla a ze "pis Janule, mam jej dat vediet" - nadych .. kontrakcia - vydych.. a uz diktovala ..blablabla;)) Sibnute 🙂)

Idem sa opit - vraj sa to ma 🙂

janula10
5. feb 2009

baby tak mame dalsie babatko mamamima jupiii,mala michaelka dnes s mierami 3850g a 52cm...vela zdravicka mimka aj tebe aj malej....vaha ukazkova:o)

katulikzlatulik
5. feb 2009

sano... len si daj poriadne do nosa... ved takeho valibuka treba zapit ako sa patriii 😉

mamamima.... JUPIIIIIIIIIIIIIIIIiiiiiiii TESIIIIME SA A BLAHOZELAAAAAAAAAAAME!!! nas predbehla... tusim mala termin okolo 12.2. nie? no SIKULKY 🙂 😉

lenkahrehusova
5. feb 2009

ahojte 🙂

všetkým mamičkám a ich bábätkám želám veľa zdravíčka a veľa síl pri zotavovaní 😉

ja idem v sobotu na príjem, tak sa dočkám aj ja 🙂 v sobotu má byť deň " D " 🙂 už sa tešííííím

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre