Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

evkastipka
26. jan 2009

Len nakuknem a pozdravim...pekny dnik Vam prajem babulky 😉

kvietok23
26. jan 2009

ahojte, tak ja som prave prisla od zubarky, bola som na tej 2.povinnej prehliadke a nic mi nenasla, tak som jej zasa "zacvakala" 13 eur a mam pokoj.. sila, minule za tu prvu som jej tam nechala az 600 sk ...takze len tak 1000 sk a nic vam nerobi, len kuka...strasneeeee toto

lulusy
26. jan 2009

Ahojte
nadi: mne to iste povedal doki pred 2 tyzdnami, to som bola tiez v 36 tt a teraz som v 38 tt. Povedal, ze hlavicka uz tlaci dole ... ze mam mat kludovy rezim a tiez mam brat magne B6 do konca 38 tt. a ze mam vydrzat aspon 2 tyzden. 2 tyzdne presli a vsetko je OK, na kontrole pred tyzdnom povedal, ze je vsetko v poriadku a ze termin ostava 10.2, resp. podla usg 7.2. ....
A kludovy rezim bol tak na 40% ... 😅

kvietok23
26. jan 2009

ozaj, vy este jete pomarance a pod? lebo ja ich uz asi prestanem....som sa vcera dozvedela, ze by som ich uz nemala jest 😕

mirea
26. jan 2009

kvietok, kvôli čomu sa nemôžu citrusy ku koncu? kvôli mlieku? 😅

lulusy
26. jan 2009

kvietok ahoj
preco by sme nemali jest pomarance ??? 😲
ja si denne davam jeden alebo mandarinku a vcera vecer som zjedla skoro cele pomelo ...
A ja som si nachval aj kapustu dopriala (pecene nozky na kapuste) , aby som pocas kojenia nezabudla ako chuti .... 😅

kvietok23
26. jan 2009

vraj to moze sposobit alergiu babetku - neviem, mne to vcera kamoska vravela, ale viem, ze baby tu na MK normalne jedia pomarance... 😉

mirea
26. jan 2009

no, počas kojenia viem že sa nemôže.
Ale teraz si ešte neviem odpustiť, na mandarinkách a pomarančoch som závislá 😝

lulusy
26. jan 2009

mirea:
taky tak... tiez som zavisla
a chystam sa este uvarit aj šošovicovu polievku s udenym, dufam, ze ju stihnem aj zjest 😀

kvietok23
26. jan 2009

no ved to a teraz su take dobre, aj ked je po nich kyselina, ale to asi zo vsetkeho 😀
pred chripkou sa predsa musime branit 😀

lulusy
26. jan 2009

zajtra idem do poradne, sa opytam na to dokiho ako to je s tym citrusovym ovocim ....

lulusy
26. jan 2009

😵
tak tak, ved sa aj ocakava chrippkova epidemia ..... 😠

mirea
26. jan 2009

hmm,Lulusy, mala som fazuľovú s údeným v piatok. Ale dneska by som si kľudne dala aj tú šošovicu 😀
Keď si pomyslím čo všetko sa nebude môcť počas kojenia.. Ale teším sa, dúfam že budem kojiť keď mi to pri prvom nevyšlo 😅

lulusy
26. jan 2009

mirea:
mnam mnam 😵
Ved to, pozerat ako niekto je to, co Ty nemozes a chces je utrpenie .... ale pre babatenko sa obetujeme, ved ono je na prvom mieste 😉
Pri Samkovi si nekojila? nemala si mliecko?

mirea
26. jan 2009

veru, rada sa obetujem pre bábo 😉
Pri Samkovi som nemala mlieko, žiaľ. Aj keď zásobníky boli dosť veľké 😀

lulusy
26. jan 2009

😀 zasobniky 😀
tak drzim palce aby pri Deniskovi boli plne 😉

mirea
26. jan 2009

vďaka, zatiaľ to vyzerá sľubne.. 😉
No, idem skúsiť uspať Samidlo, hádam sa mi to podarí a schrupnem si s ním 😀

lulusy
26. jan 2009

tak my ideme papat obedik maminky,
papa poobede 😉

mirea
26. jan 2009

moja mamina hovorila že je to krásny pocit mať na prsníku bábo, tak to prajem všetkým maminkám, aj keby to bolo len pár mesiacov 😵

lulusy
26. jan 2009

tak sladke sny mirea 😵

mirea
26. jan 2009

ozaj, dobrú chuť k obedu všetkým 🙂

lenkahrehusova
26. jan 2009

Ahojte tehuľky.
Aj ja sa pridávam k závisláčkam na pomarančoch a mandarinkách 😀

lenkahrehusova
26. jan 2009

Dobrú chuť všetkým 🙂
Ja už mám po obede 🙂

krasulka
26. jan 2009

Ahojte, ja robim fazulovu polievku na kyselo mnaam a vyprazany syr s hranolkami. Serem ja uz na protizahovu stravu, ci zerem len ocovie alebo nie aj tak ma pali. Xena, beriem ta za slovo, nepustim sa sice do klobas ale normalne sa napraskam.

k citrusovinam, ja tiez lubim mandarinky hlavne a potom sami uvdime ked budeme kojit...Niektore babetka to znesu ked maminka papa a ine nie 🙂

ludika33
26. jan 2009

mnam baby vy robite teda chute. kysle polievky s udenym a mandarinky s pomarancmi. ze vraj by sa v tehu tropicke ovocie nemalo prehanat. pri mojich problemoch mi lekarka zase doporucila pit pomarancovy dzus a dzus z ciernych ribezly. jeden vacsi alergen ako druhy. v tehu sa celkom este moze ale v prvych mesiacoch ked kojime by sme sa mali zdrziavat. takze mozme vsetko ale s mierou a basta

krasulka
26. jan 2009

ludika presne tak, co je dobre pre maminku, je dobre aj pre mimi v brusku. JAsne ze v ramci normy, vsetko s mierov.

Baby ktore pijete ten malinikovi caj, ake to ma mat vlastne ucinky? ja som sa na to minule pytala v lekarni a povedala mi lekarnicka ze to pocuje prvy krat, ze by to malo ulahcovatporodne cesty, ze to kupuju ludia bezne na pitie 😒

ludika33
26. jan 2009

krasul presne, ze to ma pomoct porodnym cestam, ale ja ho nepijem. mam silnu kyselinu z ovocnych cajov.

janula10
26. jan 2009

caute
tak asi sa prva hlasim z poradne....
bola som u mojej porodnicky vsetko OK, zobrala mi ster este raz som chcela tak som rada preistotu, a stvrtok idem na krv kvoli epiduralke a termin podla poslednej mens. mam 21feb 😀
v pondelok idem na 10h do poradne a bude mi robit aj uzv velky aj s prietokami....bola tam so mnou jedna co ma termin den predomnou a uz si ju tam nechali mala tlak 140/100!!!!!!!
ja som mala 120/70 pohoda jahoda aj moc ok tak uvidime ako dalej

nech maximko len drzi sa tam este kym sa da ale u mna zatial nevyzera na nic take mam aj zmluvu na zazmluvnenie tak som happy 😵 😵 😵

ludika33
26. jan 2009

janula supris, ze je vsetko ok.

evkastipka
26. jan 2009

Krasulka...kuk, vsak ma tu aspon ty pozdravis ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre