Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

xena22
autor
11. mar 2009

No a este som zabudla jednu novinku - ako sa hovori,prisiel na psa mraz a my sme vcera stahovali postielku z Anickinej izbicky do nasej spalne pri nasu postel,tak spavame v 3ke 😀 ,plany s izbickou boli boli,ale pominuli 😅 ,nevadi,toto posledne babo si chcem vychutnat,takze tak... doteraz spavala v kosiku - tiez pri posteli,ale uz jej zacina byt maly 😒 nie je to na nocne spanie....

A pripajam sa do klubu vecer nespiacich babatiek - tiez od tej 8mej do 11tej absolvujeme vsetko od kakania,stikutania,papania a plakania,pestovania a neviem co vsetko ma take male babo v repertoari,ale o 11tej padneme obidvaja K.O. do postele - kazdy den to ma ten isty priebeh,snazim sa to posunut na skorsiu hodinu,ale nedari sa nam to,skor ako o 11tej nezalomi...

xena22
autor
11. mar 2009

Aj my mame ten Infacol,ale mne je cudne,ze sa to ma davat pred jedlom,ved nemame koliku vzdy a zakazdym kazdy den,tak ako mam vediet kedy jej dat a kedy nedat? Skor hladam nieco,co sa dava uz v akutnom pripade,lebo u nas sa to vyskytne tak raz za cas a koli tomu jej denne pchat lieky nechcem a myslim,ze z toho musi babatko jednoducho len vyrast ,ze to same prejde po par tyzdnoch a vsetky kvapky su len reklamny tah a isto nie su zdrave pouzivat ich dlhodobo a denne...

krasulka
11. mar 2009

Cafte maminky,

my sme boli na poradni mala ma 3460 g, porodna vaha bola 3000 g tak pekne pribera. Povedala som dokine ze mala mi zas od soboty nekakala, ale kukla ju a povedala ze je to spokojne bbetko, brusko makke, ani neplace ze by ju nieco niekde tlacilo, e to asi vlada spotrebovat vsetko na seba. Ale posparchala jej tou rurkou v ritke a mala sa jej tak pekne krasne p.....a 😀 😀 😀 ale jaaaaaaaak, smrad po celej izbe doktorskej, parada, mne odlahlo, malej tiez, tak sme este ostali vonku kocikovat 😀 😀 😀

cvirko
11. mar 2009

caute ako akutne kvapky sa mozo použiť kvapky sab simplex po jedle 10 kvapiek. Vobec sa nesvterbávajú, naviažu vzduch a vylučia sa stolicou, My ich máme doma.

A inak maminky, ako sa cítite? ja som po porode ostala dost depresívna, plakala som. Potom to prešlo a teraz ma to znova chytilo. Nezažili ste to? Ako stým bojovaťť?

lenk30
11. mar 2009

xena, ved aj ja sa na tie kvapky tak pozerám...........nedávam ku každému papaniu, ale my máme strašné obdobie od 19 - 1, tak vtedy mu ich dávam. áno, je to určité obdobie, ale môže to trvať až do 3. mesiaca.
tak to máš ešte dobré od 8 do 11.

neodpísali ste mi, čo je ten kanavit.

cvirko, tie depky sú úplne normálne. súvisí to s hormonmi, len každá z nás to prežíva inak. ja som dosť plakala, ale od šťastia. čo bolo negatívne, tak z nemocnice sme si s drahým vyvolávali, vypisovali romance, celý deň tam bol s nami, tak strašne som sa tešila domov...........a keď prišiel deň D, tak mi na manželovi všetko vadilo a bola som riadne protivá. našťastie on to nejak nevnímal, lebo tešil z malého. neboj prejde

a2303
11. mar 2009

Ahojte,

Kanavit, je vitamín K na zrážanlivosť krvi. Baby ktoré kojíme, ho musíme dávať drobcom (my máme raz týždenne 2 kvapky) a tie ktoré dávajú umelé mliečko to nemusia, lebo to už K obsahuje.

Cvirko, asi každá z nás má niekedy svoj zlý deň... Niekedy už aj mne šibe z toho že som zavretá vnútri a nikam ani pohnúť. Mne pomohlo keď som na 2 hodinky vypadla kozmetičke a venovala sa trochu sama sebe.
Ale u každej to je iné...

Držte sa!!! idem variť pre Drahého večeru 😵

clarissa
11. mar 2009

ahojte babule..dnes sme prisli z nemocky,nemozem tomu uverit 😵 ..na vine zltacka pochopitelne 😠 dakujem vsetkym za gratulacie k narodeniu malej,ta vaha jej ma fakt sokovala 😅 a porod veru stal za to,rodila som normalne, ale bol neskutocne bolestivy,este doteraz ked vidim tehotnu babu je mi do placu..ale to asi bolo tou vahou malej...inak na to aka bola velka ma len trosinku nastrihli a uz hodinu po porode som behala po chodbach a hladala marselu😅 inak mala je zlatucka akurat s tatinom buvaju 😉 a vlasov ma ciernych juuuj..najvlasatejsie babo v nemocke 😵 ked bude casu supnem aj fotky lebo teraz veru zistujem ze nic nestiham ☹

a2303
11. mar 2009

Clarissa, gratulujem!!!!!!! 😵 😵 😵 😵

kvietok23
11. mar 2009

krasul, si ma rozosmiala 😀 😀 bodaj by aj nas maly zajtra okakal doktorku, lebo je taka nechutna, ze az 😅

patkao
11. mar 2009

baby ako casto chodite na poradnu? lebo aj som bola len raz a idem az o dva týždne, vychadza mi to tak raz za mesiac..a tu dlzku babatka ako viete? to vam meria dokyna?

cvirko
11. mar 2009

Najhoršie na tom je že vtedy ešte začnem trpieť nespavosťou a z tej unavy sa mi stav ešte zhorsuje, už som grogy

patkao
11. mar 2009

cvirko daj maleho niekomu postrazit, nech ti ho daju len na kojenie..ty si aspon par hodin oddýchnes a vyspis sa..mne to tak pomahalo..mamina, alebo drahý strazili, ja som sa zavrela do spalne, pospala a zobudila sa len na kojenie..alebo som sla von a prisla som spat az na kojenie..

cvirko
11. mar 2009

maleho zobrali svokrovci teraz von, mám dve hodiny, len obávam sa že nezaspí, som tak rozrušená..

patkao
11. mar 2009

musis sa spolahnut ze sa o neho postaraju a ze vsetko bude OK a ty si troska oddýchnes..aj ked su nam tie babatka nadovsetko, treba troska aj vypnut, lebo by sme sa zblaznili 😉

cvirko
11. mar 2009

baby dik, idem si hodiť vanua skusiť sa prevrátiť 😒

kvietok23
11. mar 2009

patkao my chodime tak kazde 2-3 tyzdne a vzdy mu sestricka zmeria hlavicku, hrudnik, dlzku celeho a potom odvazi 😉

zuzi26
11. mar 2009

clarissa super ze ste uz doma, uzi si rodinnu pohodicku 😉 ak sa to tak da nazvat 😉 ja som malu dokojila a dala jej 15 kvapiek sab simplex proti kolike a fakt sa pekne vyprdkala hned, tak hadam to zaberie..ten infacol mi nedala, tak zatial skusim tieto a uvidime. mne tiez sestricka malu odmerala i vazila, tak preto viem cm. Cvirko depka je normal po porode, mna nastastie nechytila, len obcas mam take stavy z unavy, ze mam toho dost, ked sa mi nechce v noci stavat alebo ked si pripustim ten kolobeh. Ale daj si pozor ked to trva dlho taka depka, povedz to radsej lekarovi, aby si sa netrapila zbytocne.

lusilia
11. mar 2009

Ahojte babulky, tak aj my mavame kazdy vecer od tej 19:00 do 24:00 mozno nikedy skor zabavu, maly sa proste nezmesti do koze, ale nastastie cez den je zlatucky, aj ked momentalne neviem preco mrnci 😀

Zuzi kludne chod na antolsku s tymi klbikmi, ja som tam bola a behom 15 min. som bola vybavena, len ked mozes, tak chod s niekym, lebo vsetky veci musis nechat na chodbe a este aj maleho tam povyzliekat, co sa mi dost nepacilo, ale bolo to celkom rychle...

zuzi26
11. mar 2009

lusilia dakujem, tak asi teda pojdeme tam, mna odradzalo to zevraj sa tam dlho caka a tam sa plati za vysetrenie? co ti povedali ze musis balit?

krasulka
11. mar 2009

Ahojte, claris vitajde doma, tesim sa na fotecky, super ze uz to mame vsetky za sebou 🙂 aj si marselu nasla? 🙂

itinka123
11. mar 2009

Ahojte baby, prosim vas ako sa vola tlacivo na tych 25 000,-,ktore sa dava potvrdovat u pediatra? hladala som to na upsvar.sk,ale nejako neuspesne....dakujem 🙂

bambulla
11. mar 2009

ahoj itinka...... je to ZIADOST O PRIPLATOK PRISPEVKU O NARODENI DIETATA

a2303
11. mar 2009

Cvirko,tá depka a kolobeh dolahne asi na každého... ale Zuzi má pravdu, ak by sa Ti tá depka vymikala z rúk,tak to určite povedz doktorovi.

Baby, ako vás čítam ja musím byť fakt ticho a nesťažovať sa... Mne malá ukážkovo spinká (len jedna sobota bola taká horšia kvoly soplíkom). Pred obedom spí, poobede spí, po kúpaní hneď spí a v noci sa mi budí max. 3 krát (to už rátam aj s ránom). A to ju pomojkám, pohladkám, položím do postele ona sa ešte 10 min rozhliada a potom zaspí... max. jej dám dudlík asi 3 krát lebo ho vyplúva ale niesom prinej.
Bože, nevymenili mi ju v nemocnici???? Je príliš dobrá na naše gény 😀 😀 😀 😀 😀
Fakt sa na ňu nemôžem sťažovať!!!

krasulka
11. mar 2009

zienky ktore uzivate tie homeopatika ricinus comunis, kakaju vase babetka pravidelne? Dnes som sa dozvedela ze aj to moze byt pricina ze nasa mala kaka raz za 4 dni...

lusilia
11. mar 2009

Zuzi nie neplati sa tam nic a praveze len povedali, ze je to dobre, ale nic ci mam, alebo nie a mna to nejak nenapaflo sa pytat na to, ale tak ja by som aj tak balila, keby aj povedali, ze netreba...
Krasulka, moj kaka absolutne nepravidelne a myslim, ze pokial nema bolesti bruska, alebo tvrde brusko, tak sa nemusis stresovat 😉

krasulka
11. mar 2009

maminky tu je dost zaujimaveho o kojeni 🙂

http://www.nspnz.sk/neonatal/dojcenie/dojcenie....

patkao
12. mar 2009

krasulka ja neuzivam nic,davam pozor na stravu a mala mi kaka raz za 5dni..ale potom to uz stoji za to 😀

kvietok23
12. mar 2009

ahojte, co sa tyka toho prispevku pri narodeni, kde to potvrdi pediater, to dozitie 28 dni? ci to je samostatne potvrdenie? lebo na tej ziadosti z uradu soc. veci a rodiny to nevidim.. tak isto aj gynekolog to da samostatne?
a vraj tam musi byt aj potvrdenie od zamestnavatela, ze ste zamestnany...je to tak?

xarah1
12. mar 2009

mne dali na urade zvlast papier na potvrdenie od gynekologa a zvlast tlacivo na potvrdenie od pediatra a ziadne potvrdenie od zamestnavatela tam netreba

zuzi26
12. mar 2009

to som sa chcela spytat aj ja, ze ci to tlacivo mi da gyneekolog a pediater v ambulancii, alebo to musim ist zobrat na urad a doniest potvrdit do ambulancie..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre