Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

bambulla
8. jún 2009

ahojte babule aj mi sa chystame prikrmovat mrkvicku zemiaciky a pod...uvidim ako nam to bude chutit.a aj mi uz odkladame male vecicky zatedy len v igelitke a pod postel 🙂 dneska sa nam nechce niejako spinkat ,svokra k nam pride raz za pol roka bola tu dneska doobeba a filipko nechce odvtedy buvkat neviem ci nedostal z oči. ☹

clarissa
8. jún 2009

Ahojte maminy,
ja ,male vecicky davam do normalnej kartonovej krabice,ale tych malych uz stale pribuda,je to sila ako babo rychlo rastie 🙂 My spaci vak nemame,mozno by som jeden na skusku kupila lebo si to vsetci velmi chvalia..co sa tyka zaspavania,bez problenmov ked sa mala vecer okupka,napapa do 5 minut spi jak dubak..tento vikend sme krstili,uska stale bez nausnicike,nechame to ked bude vacsia....
baby ako to riesite s ortop,novaickami???este ich davate..my sme mali 1,kontrolu v aprili,vsetko bolo ok..a druhu konrolu mame 17,jula ale teraz ked je aj moc teplo to malej nedavam,je mrzuta ked to ma na sebe...
uz sa vam aj babatka otocia na druhy bok??Mima uz skusa kadeco ale este sa neotocila,,strasne krasne blaboce a uz sa zacala nahlsa smiat,skoro som sa rozplakala,to je cosi nadherne...co sa tyka chorob..fakt,obrovsky klopanec na kus dreva,doteraz nic ani naznak.
na spanie ju prikryvam tenkou deckou,niekedy svojim paplonikom,nic tazke na nu nedavam
Krasul inspirovala sim ha tym Hippom,zajtra pojdem kupit a potroske jej to budem davat, 😵

nada.hope
8. jún 2009

Ahojte....................
ja davam male pidi vecičky do vakuoveho vrecka, je to tam chranene proti moliam a pod. dala som do neho aj zavinovacku 😵
Ja uz Ninku nemozem nechat samu na posteli alebo na rozostretom gauči, pretože uz sa iba prevracia z chrbatika na bruško a ked je na brusku, tak lozi .................. je fakt velmi hyperaktivna. 😅 uz ju mozem nechat iba na zemi, odtial nema kam spadnut 😉 Inac poloha na brusku sa Ninke velmi paci..........

ludika33
8. jún 2009

ahojte babule,

som hotova. dostala som antibiotika, ze mam nejaku virozu skombinovanu s dajakym bacilom, co mi troni na hornych dychacich cestach. dufam, ze maly sa nevyhadze po nich. aj natalka je chorucka, tak sa doma pekne kurirujeme a mojkame. som nadsena, lebo za tri tyzdne ideme na dovolenku, tak len dufam, ze sa nam podari z toho dostat.

prajem krasny dnicek vsetkym maminka a kinderkam 😵

sue13
8. jún 2009

Ludika do kelu tak to ma mrzi. Rychlo sa vyliecte a zbavte tych bacilov hnusnych 😉
A kam idete na dovolenku? A Andrejko je zdravucky?

ludika33
8. jún 2009

ahojcek sue, Andrejko sa zatial drzi. Ze vraj by ani nemal odomna nic dostat, lebo je iba kojeny, ale cert nikdy nespi, tak som v strehu. Dufam, ze sa ani nevyhadze, alebo nejako inak nezareaguje na antibiotika, ktore spapka cez mliecko moje. Dufam, ze to bude zvladat v pohode. Inak ako som zacala byt taka nijaka, tak aj prsia ma zacali boliet a ked sa prisaje, tak skrabem stenu od bolesti a potom uz ked sa roztaha je dobre, len ten prvy moment. Lepsie povedane, mne to zacalo ako som dostala mrchu a teraz sa to akurat este zhorsilo.
Chystame sa do Chorvatska. Snazime sa ist kazde leto aspon na dva tyzdne kvoli Natalke a dokina to odporucala aj pre maleho, ze aj jemu to moze iba pomoct ta klima tam.

A vy sa ako mate Sue? Ako sa ma Karinka? Zubocky este nemate?

mamamima
9. jún 2009

ahojte, aj my spime spolu pod jednym paplonikom takym letnym a mala spi aj vo vaku, lebo vzdy si ten paplon potiahnem, aby nebola odokryta a vecne sa odkope...

my sa este len kojime, zajtra ideme na ockovanie a mame 70 cm...je strasne dlha, ked pozeram kameru, nosi tie veci, co natalka okolo roka, take bodicka a na zapnutie medzi nozkami su jej LTT, je z nej dlhan 😀

vcera konecne nebola taka uplakana, sme boli sice skoro cely den na dvore, tak sa jej pacilo, nemuseli sme varit, ale dnes nas to caka 😝

ja sa chystam vecicky uz odpratat, take pekne, co mam skoro nenosene predam, fusaky, overaly do autosed. mam aj dva a take popredam, ostatne dam kamoske...nemam to uz kde skladovat...

mamamima
9. jún 2009

Prevracaju sa uz vasi drobci? my o 100-200 aj na brusko aj opacne, aj na nozickach sa udrzi, ze keby mohla, uz len odkraca 😀

budete davat aj do choditka deticky?

ludika, prave citam, skore uzdravenie a nech do drobcek nedostane 😒

sue13
9. jún 2009

Ludika tak sa rychlo vyliecte aby ste si mohli Chorvatsko na plno uzivat 😉
My tento rok este nejdeme na dovolenku. Nechcem este chodit s malou do tepla. Mozno Tatry navstivime v lete 🙂
Inak sa mame vyborne, choroby nas zatial obchadzaju (klop klop klop 🙂 ) , zubky nam este nejdu a ak bude po mne tak pojdu az v 13tom mesiaci 😀 Karinka vydava stale nove zvuky 😀 sa na nej zabavame 😀 , casto sa smeje aj nahlas uz a pretaca sa do stran 😵
Cela rodina je z nej hotova, je to nase slniecko 😎
6.7. ideme na kontrolu s nozickami a tesim sa ako uz nebudem musiet balit na siroko. 🙂
Velmi rada je v klokanke. Tatinko ju stale vsade nosi a ona vsetko sleduje.
Teraz ideme na prechazdku. papa a pekny dnik vsetkym

😉

krasulka
9. jún 2009

Dobre ranko,

tak Ludika sme dve. Aj ja marodim vcera som dostala antibiotika mam tiez nejaky zapal hore ☹ a to som bola chora aj pred msiacom a potom hned mala..no mam radost 🙄 az to znova chyti. Drzte sa a nech ste rychlo fit 🙂

mamaamima teda Miska teda riadne vyrastla. Ja musim na poradni povedat dokine nech mi ju zmera, mne ju voec este nemerali.Alebo ju zmeram sama. Pohladam nejaky meter. 😉

Mne sa mala esteneprevracia ale ked sa hra v postielke tak uz tak vysoko kope a dviha nozicky ze si myslimze to uz len kusom jej chyba aby skoncila niekde na boku 😀

clariss, ja som vcera kupila zas HAMI Jablko mrkev a mala zjedla polku 😅 ale to HIPP sa mi zdalo o kus na chut lepsie. Ale to iba raz za den jej dam par lyziciek a za tym aj tak stiahla falsu 🙂

sue13
9. jún 2009

Krasulka aj ty si chora??? 😕 Inak v Trencine zuri crevna chripka vraj... 🙄 Dufam ze nas obide 😅
Baby poriadne sa potit a brat vitaminky! 😉

terina25
9. jún 2009

ahojte baby.

tatino je s malou vonku ,tak rýchlo využívam voľný čas 😀

Naša Sofi je už na tom zase o čosi lepšie.Včera zaspala okolo 21.30 a spinkala až do 8.00. JUUUJ,ale sa teším,že tak dlho spinká.ráno som sa zobudila nie na jej plač,ale že sa rehotala v postielke.zobudila sa a hrala sa sama. 🙂 a ani vobec neplačkala,že je hladná.tak som jej v kľude urobila mliečko,napapala sa,odgrgla si a teraz ,,randí,, s tatinom. 😀 Posledné dni ,keď sa ráno zobudí,tak vobec neplače.

Ludi:skoro sa vylieč 😉 Závidím - v dobrom to chorvátsko.Aj my sme sa chystali,že pojdeme,ale nakoniec sme to vzdali.Ešte sme sami autom nikdy nešli,no a teraz ,keď máme aj malú ,tak sa bojíme ešte viac.a každý nás odhovára,že máme počkať,že je to ešte skoro.tak dúfam,že budúci rok už pojdeme aj my.Ak budú prašule,lebo z tých cca 150 eur sa skákať nedá.My ideme teraz len do tatier - začiatkom júla.a hľadám ešte niečo na august.aj to trpneme ako to malá zvládne.

Ináč my už končí materská - tých 6 mesiacov.sa teším nenormálne 😖

Sofi sa prevracia len keď je holá.pretáča sa len na bok.no keď je holá,tak aj na bruško.ale to bude asi aj tým,že nosí stále tie ort.gate,tak jej to v tom veľmi neide.teraz v piatok ideme na kontrolu.dúfam,že to bude v poriadku.ozaj aj vašim deťom ,,pukajú,, tak nožičky???myslím tie boky.lebo našej malej áno.ale vraj to je tým,že ešte nemá tak vyvinuté.tak dúfam.

Vaše detičky papajú JABLKO a MRKVU????naša malá to nechce ani za svet.čistú mrkvu nespapá a ani s jablkami.včera sme jej dali od sunarky JABLKA s BANANMI.jedla ako o život.ale aj tak nezjedla ani polovicu.manžel má kolegu,kt.má dcéru narodenú presne v ten istý deň ako naša a tá zje už celú detskú výživu.a dáva jej do nej aj piškóty,čo sa čudujem,lebo tie sa može tuším až od 6 mesiacov...

xarah1
9. jún 2009

ahojte aj my davame tu jablkovo bananovu ta jej najviac chuti a spapa ju vzdy celu a k tomu sme pridali jablkovo mrkvovu stavu a jablkovo marhulovu stavu od hippu a chutna jej to viac ako caj a lepsie jej po tom travi

krasulka
9. jún 2009

baby ta jablkovo bananova sunarka to je co ? kasa ci co ? 😕 mne mala spava pekne, budi sa tak raz za noc, okolo stvrtej a to spi od á vecera. Potom o 4 sa naje a spime do 9 😀 😀

ale uz spekuluje co sa tyka pitia mliecka. Velakrat sa stava ze ma jest a nechce a vydrzi aj 5 hodin bez mlieka co nechce Tak preto uz som zacala s tym HIPP nech ma aspon nieco ine v pusinke kym si spomenie na mliecko 🙂

ja by som piskoty este nedavala,ale vravim kamoska ma 4 mesacneho a uz mu dava pribinacik ☹ a ten sa tiez nema este davat. 😒

ale to leti co? teraz sa nam narodili a uz zacnu za chvilu papat o 106 🙂

Inak mame dnes presne dva roky vyrocie sobasa 😵 😵 😵 😵

terina25
9. jún 2009

aj my dávame šťavičky,aby nebola zapečená...

krasul:je tam napísané SUNAREK s banánmi.je to niečo ako detská výživa.Ináč blahoželám k výročiu 😉 My máme 2 výročie v auguste.

musím končiť,prišiel tatino.ide sa papať

ludika33
9. jún 2009

terina ja som dovolenku konzultovala aj s lekarkou. my ideme hlavne kvoli natalke a pytala som sa, ze ci to odporuca aj malemu a povedala, ze to moze len odporucat, ze nech kludne ideme, ze aj jemu to moze len pomoc. je to na kazdeho zvazeni, ale ja som aj variantu, ze by isiel muz iba s natalkou zvazovala a ja ze by som ostala doma s malou, ale ked doktorka povedala, ze moze ist, tak ideme vsetci. este som zvedava, ze ako to zvladne maly, ale hadam dobre. akurat sa mame snazit vyhybat priamemu slnku s nim, ale ved to urcite ho nevystavim na priame slnko. berieme aj slnecnik pre neho, nech ma tienik.

potom vam dam vediet, ze ako sme to zvladli vsetci. vraciame sa 11. - 12. 7. tak potom napisem.

my sme mali 5- te vyrocie 29.5. takze aj my blahozelame vsetkym zalubencom osvadbovanym 😉

a2303
9. jún 2009

Ahojte,

Píšem narýchlo z práce. Malá spinká u maminy 😵

Baby, neviete mi poradiť ako sa volá ten gelik na ďasná??? Neviem, či malej pôjdu zúbky ale v noci mi dosť zle spí (a to my vždy prespala celú noc), strašne slintá, a šúcha si ďasná... fakt neviem.

Ja ju zatial len kojím, dúfam, že budem čo najdlhšie. Príkrmy ešte vôbec nezvažujem. Tento týždeň ideme na kontrolu s nožičkami (ale už asi týždeň ju nebalím naširoko, už to neznesie... dúfam, že som stým nič nepokazila), ideme aj k Dr lebo ešte malá nedostala očkovanie. Pozrie jej dokina ručičku či ešte pracuje prvý očkovanie a potom sa uvidím. Malú mi aj odváži, dúfam že pribrala, lebo minulý mesiac pribrala len 300 gramov za mesiac (predtým 700 gramov).

Naša malá spí zakritá paplonikom (už musím fakt odfotiť postielku), sem-tam sa odkope ale potom ju vždy zakrijem.

Vy máte také šikovné detičky????? 😵 Naša sa zatial otáča len z chrbátika na bok, to je všetko...
Ale ústa jej chodia ostošesť!!! 😀 😀 Také monology má, že správy si od nej nevieme pozrieť 😀

Majte sa krásne a držte sa!!! Pekný deň

krasulka
9. jún 2009

No mne mala spi prikryta v perovej perinke, co naam dala nam robit periny z peria mama aj velke aj malej,,ale je precistene a v novych tych obaloch paplonovych ako sa to vola Sipaa? ci tak nejak. Lebo my sme na prizemi a mame dost chladno v byte v noci takze ma perinu svoju jak clovek 🙂 a spi sa jej dobre 🙂

anit ja ti neporadim s tym gelom este som nekupovala ale vraj prva pomoc na dasienka ked nic nemas po ruke je potretie slivovicou alebo vinom. 🙂

TAk aj ja dodatocne vsetkym blahozelam k vyrociam 🙂

avuska19
9. jún 2009

ahojte, my máme na dasienka DOLOGEL a tiež sa zatial iba kojíme 😉 , dúfam, že nám to ešte dlho vydrží, do pol roka nechceme dávať zatiaľ nič iné.

bambulla
9. jún 2009

my mame na zubky CALGEL a v lekarni nam ponukli na zubky taku (prvu kefku)to sa navlecie na prst ma to take stetinky a tym masirujeme dasienka velmi sa mu to paci 🙂

clarissa
9. jún 2009

krasul,kupili sme Sunarek jablckovu vyzivu,ked som jej davala prvykrat,musela som sa smiat ako sa tvarila 😀 ale na dalsi krat uz hltala jak diva 🙂

krasulka
9. jún 2009

Claris tak supper, no to verim ze jej chutilo aj Ami az tak mlaskala a smiala sa tomu 😀

ozaj babyyy vcera som bola v lekarni sa dat zvazit viete co to tam take stroje su aj tlak to meria a tak, za min. mesiac som schudla 2 kila 😀 😀 a zevraj im vazi dobre ma presvedcili. Pred mesiacom som mala 68 a vcera 66 😎 😎 a normalne nechapem ale tak ma to inspirovalo som segre nakazala nech mi pozicia steper, lebo ona na nom len susi 😀 tak zacnem steperovat. 🙂 chcela by som aspon na 58 kg uffff 😒

ludika33
9. jún 2009

bambula my sme tu navliekaciu kefku mali pri Natalke a moze vrelo len odporucat. Ja som jej s tym zacala masirovat dasienka a potom ked mala uz mini zubcok tak trosku aj ten a bez problemov si nechavala aj zubky umyvat. Ta kefka je vyborna na masirovanie, je to taka silikonova navliecka na prstek a ked aj dietatko zakusne tak neboli.

sue13
10. jún 2009

Ahojte 🙂
Krasulka tak drzim palce. Ja mam konecne od vcera doma steper a uz vcera som aj zacala cvicit. Moje posledne jedlo je obed a potom uz iba ovocie, zeleninka. Ja mam 66kg 😝 a ciel je dostat sa pod 6O 🙂
Ale tazko to ide dolu 😠 Na to ze som cely den v pohybe, stale vlacim malu a stale nic.. 🙄

Clarissa ty uz prikrmujes? Mimke nestacilo tvoje mliecko? Je strasne podarena 😵 Kedy dame to stretko? 😉
Ludika dufam ze uz sa citite lepsie 😉

nada.hope
10. jún 2009

Ahojte maminy, neviete mi nahodou poradit, v ktorom zakone sa hovori a prestavkach na kojenie? dakujem

tyta
10. jún 2009

nada.hope - je to Zákonnik práce, 311/2001 Z.z. (samozrejme v zmysle dalších noviel):

§ 170
Prestávky na dojčenie
(1) Matke, ktorá dojčí svoje dieťa, je zamestnávateľ povinný poskytnúť okrem prestávok v práci osobitné prestávky na dojčenie.
(2) Matke, ktorá pracuje po určený týždenný pracovný čas, patria na každé dieťa do konca šiesteho mesiaca jeho veku dve polhodinové prestávky na dojčenie a v ďalších šiestich mesiacoch jedna polhodinová prestávka na dojčenie za zmenu. Tieto prestávky možno zlúčiť a poskytnúť na začiatku alebo na konci pracovnej zmeny. Ak pracuje po kratší pracovný čas, ale aspoň polovicu určeného týždenného pracovného času, patrí jej len jedna polhodinová prestávka na dojčenie, a to na každé dieťa do konca šiesteho mesiaca jeho veku.
(3) Prestávky na dojčenie sa započítavajú do pracovného času ženy a poskytuje sa za ne náhrada mzdy v sume jej priemerného zárobku.

ludika33
10. jún 2009

nadi tu mas ten zakon, plati do 1.1.2009, vytiahla som ti iba ten §, ktory sa tyka dojcenia na pracovisku.

Zákonník práce od 1.1.2009
zákonník práce
zákon 311/2001 Z.z. z 2. júla 2001 ZÁKONNÍK PRÁCE

Úplné znenie Zákonníka práce po novele 460/2008 Z.z.
.....
§ 170
Prestávky na dojčenie
Na začiatok

(1) Matke, ktorá dojčí svoje dieťa, je zamestnávateľ povinný poskytnúť okrem prestávok v práci osobitné prestávky na dojčenie.

(2) Matke, ktorá pracuje po určený týždenný pracovný čas, patria na každé dieťa do konca šiesteho mesiaca jeho veku dve polhodinové prestávky na dojčenie a v ďalších šiestich mesiacoch jedna polhodinová prestávka na dojčenie za zmenu. Tieto prestávky možno zlúčiť a poskytnúť na začiatku alebo na konci pracovnej zmeny. Ak pracuje po kratší pracovný čas, ale aspoň polovicu určeného týždenného pracovného času, patrí jej len jedna polhodinová prestávka na dojčenie, a to na každé dieťa do konca šiesteho mesiaca jeho veku.

(3) Prestávky na dojčenie sa započítavajú do pracovného času ženy a poskytuje sa za ne náhrada mzdy v sume jej priemerného zárobku.

....

nada.hope
10. jún 2009

Dakujem ste zlaté 😉

ludika33
10. jún 2009

no vidis nadi mas to dvojmo potvrdene 😉

lenk30
10. jún 2009

ahojte, kým som vás dočítala...........my sme celé dni vonku keď je takto super

wewe, tá fotka ako si ju našla ráno je super, ja mám tiež podobnú, čo mi zadnú stranu hniezda mal na brušku, vyzuté ponožky a rehotal sa a ešte sa oboma ručičkami držal tyčiek ako v lietadlo

môj malýý už je iný šašo, zábavky že dole hlavou a podobne

teri, ty tešíš že konieč materskej?

bože ja som taká rada, že som nerušila živnosť a že môžem byť s malým a aj korunky.......

filipko si včera našiel nožíčky, najprv si ich predvčerom len obzereal, lebo mal pásikavé ponožky, a včera už naťahoval pršteky.........ako dlho ho to bavííííííííí. je to úžastné

a pokroky? prevracia sa z chrbátika aj z bruška, ťahá sa do sedu, ja už ho nikde nemôžem nechať, lebo už by mu to išlo drisnúť od všadiaľ. sedím pri ňom a pozerám koľko času mu trvá kým sa dopracuje ku koncu - a potom mu prekazím cieľ jeho zábavy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre