Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

krasulka
25. aug 2009

Ahojte zienky,

poradte aj mne, ked mala moc nechce tu zeleninu mozem jej to zmiesat napriklad s jablkovou vyzivou? 😕

aneet112
25. aug 2009

krasulka myslim ze mozes lebo som malej kupila hotovy prikrm ovocno-zeleninovy jablko-mrkva a skusala si jej dat kasu zo samotneho zemiaka ?Livinke velmi chuti

nikollette
25. aug 2009

Krasulka podla mna ano..
moj tiez nemusí moc zeleninu, tak som mrkvu primiešala do ovocnej a bolo 😉 zjedol...
Vsak doknca aj vyrabaju zeleninov-ovocne vyzivy--- mrkvovo-jablkové, a vselijaké ine.. 😉

aneet112
25. aug 2009

wewe kolko vazi tvoja mala podla fotiek je ako moja Livinka

muriel293
25. aug 2009

Anit
aj náš malý je lenivý tak si z toho nič nerob,tiež neštvornožkuje,neplazí sa ani sa nepretáča poriadne z chrbta na brucho...iba fakt ojedinele.... tak tiež čakám na zázrak...
A to s tým ovocím je fakt,začni pomaly dávať,už je na čase...

xarah1
25. aug 2009

ahoj krasul mne zacala tiez mala spekulovat pri zelenine ale par skusenejsich mamiciek mi poradilo dat jej dietu aspom tyzden nedavat nic sladke ako ovocie milaciky atd. a nechat ju len na mlieku a potom znova zacat davat zeleninu a bolo po probleme teraz si pri mrkve mrmle ham ham a zje plnu kompotovu misku skus a uvidis

a2303
25. aug 2009

Baby, ďakujem ste fakt zlaté!!!!! 😵
Uplne ste ma ukludnili...

Tak skúsim aj ovocie dávať, čo radíte??? Ktoré ovocie ako prvé???

A ešte Aneet som sa chcela spýtať, ten žltok ako??? Najprv uvaríš zeleninku a do toho ako dáš žltok?
Ten varíš zvlášť? Alebo to varíš spolu?

darmka
25. aug 2009

Ahojte, tiež sa chcem spýtať. Môj malý je kojený, len posledné 2 týždne papáme už aj zeleninku na obed. Tak cca 100 g. Mala by som začať už zeleninkou alebo kašou na večeru? A čo skôr?

patkao
25. aug 2009

jaj ja kukam ako ste sa rozjedli, my len teraz zacneme s prikrmom, doteraz sme papali len M..maminy mozno mi niektora poradite, dostali sme ine plienky ako pouzivame a dva dni som ich malej davala a sa mi z nich zaparila aj vyhadzala a neako jej to neschadza, neviete co jej mam na to dat? natieram sudocremom, tam tiez pisu ze by to mal liecit, ale zatial nic..nepoznate neakú mast, alebo zeby neaký bylinkový kupel?

krasulka
25. aug 2009

Ahojte baby diky moc vyskusam to s tou jablkovou zmiesat. Dnes som jej kupila zelenink as kuracim masom a jablkami od HIPP a tu zjedla potvorka. 🙂

patka nam na rovnaky problem pomohlo natierat fenistil gelom, tak skus 🙂

wewe8811
25. aug 2009

prijemny podvecer prajem, drobec uz zalahol, tak si mozem konecne vydychnut 🙂.

aneet Zoe som uz dlhsie nevazila, ale ratam, ze bude mat do 6 kg. Je to taky drobcek, ale ona bola prtava, ked sa narodila.

patkao, skus krem Imazol. Neviem ale, ci to nie je iba na lekarsky predpis. Nam to velmi pomohlo ked mala take skarede vyrazky a s normalnym kremikom proti zapareninam to neslo prec.

darmka, zacni teraz s ovocim na desiatu alebo olovrant. S kasou na vecer sa velmi neponahlaj. Zavadzaj postupne. Ked som sa lekarky asi pred mesiacom pytala, ci uz mam davat kasu na noc, tak mi povedala to iste. Nech pekne papaju zeleninu, ovocie a mozno o 2-3 tyzdne zacnem davat kasu aj na noc.

Idem nieco zahryznut, skor som sa k tomu nedostala, takze vsetkym pekny vecer 🙂.

muriel293
25. aug 2009

patkao
mne sa malý zvykol zapariť keď bolo príliš teplo a stále to mal hrozne červené a pupáčikové,v časáku bola vtedy pribalená tá malá červená indulona baby proti zapareninám,krásne vonia a pomohla mu tak skús 😉

a2303
26. aug 2009

Ahojte,

Patkao, ja by som tie plienočky asi radšej nepoužívala. Skús krém Bepanthen.

Dnes sme boli u Dr. Rebeká má 64 cm a 6,8 kg. Dnes dostala 2 očkovania (lebo doteraz nemohla, mala zapálené očk. na ramienku). Tak bude mať dnes Moja malá asi zlý deň, dúfam, že to zvládneme.

Ja som malej začala dávať kašu Sunarka, mne sa pozdávala, lebo je to chuť podobná mliečku a Rebeka mi už v noci vela vstávala, tak som začala s kašou na noc. Aj lekárka povedala, že môžem, že to sú dobré kaše. Raz mi zaspala okolo 8mej a kašu sme vynechali, potom o hodinku vstala a plakala, nevedela som čo jej je. Do polnoci plakala a o polnoci som jej už zo zúfalstva dala kašu, spapala ju ako divá a hneď zaspala. Takže odvtedy si ju žiada 😵

patkao
26. aug 2009

Anit ja som tie plienyk hned prestala pouzivat, len tie vyrazticky sa jej moc nehoja, preto som sa pýtala..zatial dakujem za rady 😉

a2303
26. aug 2009

Patkao, alebo obyčajný detský sypký púder by nebol zlý. ja ho používam malej na potivky a zaberá.

aneet112
26. aug 2009

vajicko si uvarim zvlast bielok zje starsi syn a zltok pomixujem zo zeleninou 🙂 tiez jej davam sunarku a baby dnes som volala dok.mazem malej davat aj piskoty a aj jourty ale nie tvarohove takze mame zase bohatsi je
dalnicek.krv mala dobru aj dost zeleza 😵 😵 😵 tak som rada vsetko je vlastne ok

drzim palce po ockovani moja mala 2 dni teploty hned doma som jej davala paralen cipok a dalsi vecer

patkao asi by tie plienky leteli hned do kosa a na zapareniny je dobra masticka co bola v tom kufriku co sa dostava v porodnici dok.mi povedala ze si u mam setrit na tie horsie zapareniny neviem ako sa vola.

baby ake pouzivate plienky ja midi tesco tie fialove mali sme aj modre ale to su take igelitove sem tam hagisky aj tie sa mi pacia

xarah1
26. aug 2009

ahojte mi sme pouzivali tiez tesco plienky a boli sme s nimi spokojny pampersky precikala a teraz sme boli vo vsetine a tam sme natrafili na hugiesky boli v akcii po 209kc tak sme nakupili aj riadno do zasoby takze teraz mame spalnu zavalenu plienkami a na zapareniny je dobry imazol krem-pasta da sa kupit aj bez receptu aj este aj vyjde na volno lacnejsie ako na recept a je ozaj dobry

aneet112
26. aug 2009

baby davate uz niktore deti na nocnik?

avuska19
26. aug 2009

ahojte,aj my by sme už radi prespali noc 😖
a23O3, ak sa ta smiem spýtať, tak ty už dcérke okrem kojenia dávaš aj zeleninku alebo aj niečo iné?aká je tá kaša a ako sa to pripravuje?papáte to riadne lyžičkou?my papame len zeleninku ale moc nám nešmakuje, ale aspoň zaberá na kako, lebo s tým sme mali problém a mrkvička nám ho vyriešla.

krasulka
26. aug 2009

Ahojte,

patka ten fenistil gel je na to super, skus ak chces. 🙂

ja osm dnes bola na preventivnrj u zubara a nemam ani jeden kaz tak som rada 😵 😵 😵 baby uz sa nam to krati..buduci piatok uz letime, aj sa tesim aj sa bojim tej cesty cely den cestovast s malou..ufff..hodte nejake rady ako to zmaknut.

wewe8811
27. aug 2009

dobre ranko prajem, vcera sme si boli konecne so Zoe zaplavat na tej Jankolovej v Petrzalke. Bolo super, velmi prijemne, aj ta pani zlatucka. A sme dostali velku pochvalu, ze aka je Zoeinka sikovna 😀.

avuska my by sme sa tiez konecne radi vyspali 🙂. Vase deturence prespia v klude celu noc? Nasa ma taky nekludny spanok, vkuse sa prehadzuje, toci po postielke. V priemere raz raz hodinu ku nej vstavam, aby som jej dala dudel no a papame medzi 2-4. Rano vstavam taka zlikvidovana huh. Neviem, cim to je 😒.

aneet112
27. aug 2009

moja byva v noci tiez nekludna ona spava na brusku a ked sa chce pohnut tak len zdvihne hlavu a place.tak ju otocim spokojne sa ulozi na bok ale o minutu je zase na brusku a tak stale do kola a 5 krat za noc 😖 dnes spala lepsie papala len raz o pol 4 a teraz este spinka 😵

skoda ze tu sa neda ist plavat s drobcami aj ja by som isla ☹ ☹

avuska19
27. aug 2009

aj my by sme išli plávať, bambuľka miluje vodu. my sme spinkali relatívne dobre, vstala len o pol dvanástej, napapala sa a spinkala do rána.býva to horšie, konečne nám dala oddýchnuť,asi vedela, že ocinko prišiel z práce neskoro v noci a o štvrtej už znovu vstával do práce.Zbožňujem ju, niekedy je akoby empatická.

caly8
27. aug 2009

ahoj maminy

tak my sme boli včera v poradni..malá váži 8620g a meria 73cm..dokyna ju chválila, že je veľmi šikovná, aktívna a veľmi zvedavá.. vraj máme zvýšiť pozornosť pri nej lebo také detičky mávajú často úrazy vraj schmatnú hocičo do ruky horúce trebars a tak... no poviem vám to mi ani hovoriť nemusela ja od nej musím všetko dávať preč...
už máme pridať mäsko k zeleninke a vraj potom neskôr aj polievku zo zápražkou na masle takou svetlou... ´včera sm jej na olovrant dala hrušku od hami píšu tam, že je tam len cukor obsiahnutý v ovocí tak si pochutila..ale len 4 lyžičky no ale mala prvý raz ovocie...
vy ovocie dávate čerstvé? alebo podusíte? malej dosť chutí aj voda s vyvareným jabĺčkom dnes mi vypila na šup 40ml ale najviac jej aj tak berie MM 🙂

aneet112
27. aug 2009

ja Livii davam ovocie cerstve struham jej to na tom umelom struhadielku pre deti a ked varim jablcko vo vode tak aj to jej postruham

darmka
27. aug 2009

Ahojte, kolko dni podavate novy druh zeleninky alebo ovocia? A este nie som si ista, ci mozem podat hrasok a broskynu, poradite?

nada.hope
27. aug 2009

Ahojte darmka my sme dnes mali na obed kuraciu polievocku s ryzou a zeleninkou a broskynovu vyzivu........... preco by sa nemala podavat broskyna? Hrasok neviem ten sme nepapali este, ale v podstate skusame vsetko co je po ruke zo zeleniny a ovocia.............vcera sme mali zlty melon a strasne jej chutil 😀 😀

xarah1
27. aug 2009

darmka mozes ved to obsahuju vyzivy od ukonceneho 4.mesiaca ja davam malej svieze ovocie

darmka
27. aug 2009

Dakujem, nada to o tej broskyni som niekde citala, ale popise sa toho vela. Chcela by som zacat aj s mäskom a pripravit si ho do mraznicky nakuskovane. Asi ho netreba predtym varit, az na cerstvo ked budem robit prikrm 😅

a2303
27. aug 2009

Ahojte,

Avuska, Rebeke dávam aj zeleninku ale je to malá Bosora, lebo nie vždy ju je ochotná spapať. Tak skúšam... Keď jej ja navarím zeleninku, tak jej to veľmi nešmakuje. Ale povedzme od HIpp, zemiačik, karfiol, kur. prsia to by jedla 😵 Tá Sunarka sa kupuje v krabici v prášku, je to od 6. mes a sú rôzne príchute. Rebeka má najradšej príchuť lesné plody - jogurt. Ale najviac zo všetkého jej chutí maminkine mliečko 😵 Ani si neviem predstaviť, že sa mi ju raz podarí odstaviť.
Ozaj Baby, do kedy plánujete kojiť???

Už sa s Vami aj musím rozlúčiť, lebo po očkovaní je malá umrnčaná a mala aj zvýšenú teplotu. Tak teraz kým spinká, musím všetko porobiť... 😠

Majte sa pekne a prajem pekný deň!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre