Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

darmka
15. okt 2009

Ahojte, poculi ste nieco o tom, ze drobci by nemali jest cervene jablcka? To preco?

muriel293
15. okt 2009

ahojte,zas vás nestíham čítať tak len chcem pozdraviť a popriať pekný blížiaci sa víkend...užite si ho aj s drobcami i keď toto počasie ma vie pekne rozladiť o hodinovom obliekaní seba a krpca nehovoriac,no čo už,leto je fuč 🙄 ☹
Dnes som objednala väčšiu autosedačku,zajtra ju odošlú,lebo vo vajíčku je už malý úplne napchatý a že by tam bol dva razy rád sa nedá povedať. Zuby ešte stále absolútne nemáme a mne je zase na prd,už týždeń mám dáky rozhádzaný žalúdok,som rada že už dokážem dačo aj zjesť lebo pred pár dňami šlo všetko von a ani som nemala do jedla dáku extra chuť,v pondelok som už zase skoro odpadla,už som z toho nervná,všetky doterajšie vyšetrenia sú v poriadku,krv,moč,rengen pľúc -lebo sa mi v poslednom čase zle dýcha,aj som fúkala do toho prístroja a ukázal hodnoty v norme,som dýchavičná,unavená a nie a nie zistiť čo je vo veci!!!!! Ešte ma čaká vyšetrenie žalúdka,ekg a štítnej žľazy...tak uvidíme....
a nakoľko som nestíhala čítať,tak je niečo nové v papkaní čo ste drobcom podali? aby som vedela čím pokračujeme...my papáme zeleninku,mäsko,ovocie,kekse,sem tam kúsok pečiva,cestoviny,žltok,jogurty....čo ešte dávate? alebo ste začali dávať?

krasulka
15. okt 2009

Muriel ahojcek, no my papame priblizne to co vy, takze ziadna velka zmena 🙂

Pocuj nemas to z psychiky? by si sa cudovala co to dokaze za svinstvo. NAsad si magnezium tabletkove a vitamin C. A pytaj sa este aj neurologovi ci to nemozes mat od krcnej chrbtice. Dufam ze budes cim skor v poriadku. ☹ A vela vela pi tekutin, a sem tam si daj za jeden alebo pohar dobreho vinka, toho kto ta nasere posli pekne doprdelky s kludnou hlavou a uvidis ze bude lepsie 😉

muriel293
15. okt 2009

ahoj krasul....tak to asi fakt bude psychéééé ....totižto aj v lete keď som skoro odpadla aj teraz doktori sa zhodli na tom že všetko to s tým súvisí,dýchanie,tep,stav proste všetko....neviem si pomôcť,strašne som depresívna keď je takéto počasie.... 😔 😔 😔

krasulka
15. okt 2009

no skus porozmyslat ci to je len pocasim lebo do leta daleko ☹ ☹ musis si najst nieco co ti pomoze zabudnut na depky 😵 😵 keby sme blizsie vyrazime na nejaku zuuuurku jaaaj

muriel293
15. okt 2009

jaj ani nevrav,možno mi chýba spoločnosť alebo čo....ale naposledy som bola vonku teraz v sobotu čo bola a nedopadlo to bohvieako,už vonku som sa skoro rozrevala tak som už na tom bola a potom som zistila že som tam najstrašia tak som šla dom....eeeh

mamamima
15. okt 2009

Ahojte, muriel, cez tyzden pride asi janula, dame stretko, bude ti lepsie 🙂 Pocuj, inak fakt to mozes mat psych. Aj kamaratka mala taketo stavy, tlak, srdce, odpadavala a nakoniec skoncila na antidepresivach a uz je ok...a k tomu sa dopatrali az po dlhom case, ze co jej vlastne je...pobehala tolko lekarov ze az...a to tvoje prostredie k tomu veru dopomaha ☹ tak dufam, ze rande nam vyjde, tesiiim 😵 😵

evkastipka
15. okt 2009

No kukuc bambule....🙂

Muriel...IP

wewe8811
15. okt 2009

darmka Zoeinka niekedy spapa 180ml zeleninky, niekedy som rada ked zje aspon 100. Ovocie jeme okolo 100-120ml (jedna hruska, polovicka jablcka, trosku bananu a zlty melon)

krasulka nase najoblubenejsie ovocie je tiez zlty melon :D

muriel jooj drzim palce nech si co najskor v poriadku. Krasul ma pravdu, mozno je to fakt psychika. Ta vela dokaze pokaslat, ale aj vylepsit. Tak sa skus dat aspon trosku do pohody. To pocasie na mna tiez vplyva kadejako, ale daj si sem tam trosku relaxu - daj si vanu, sviecky, pohar dobreho vinka... Alebo si vybehni zacvicit, ja chodim na jogu a je to nenormalny relax. Ak teda mas kde nechat Martinka na tu chvilu.

krasulka
16. okt 2009

Dobre ranko,

Muriel ty siska ze najstarsia dolezite je ze si tam bola najkrajsia 😵 😵 😵 😵 Inak volne dostupne medicamenty ked ti je na kokot su Persen, ja som ich tiez brala a su celkom dobre 🙂

JA dne sidem varit kuracie masko s nastruhanou mrkvickou, zaliate smotanou, vonia to a chuti ako svieckova a papa sa to s cstovinami. A od pondelka idem na 90 dnovu dietu, takze cez vikend sa asi este oddam vsetkemu co potom nebudem moct.

nada.hope
16. okt 2009

Dobre ranko ...............
Krasulka a to je aká 90 dnova dieta?

lenkahrehusova
16. okt 2009

Muriel, držím palce aby bolo všetko OK 😉
Baby, keď sa nám už takto ochladilo, dáte drobcom aj pančuchy? Ja neviem, čo a koľko obliecť, aby malej nebolo zbytočne teplo a ale ani zima.
O chvíľku vstane malá a chcem ísť von. Chcem jej obliecť ponožky, gate, vrch, svetrík, taký jesenný kabátik, nie hrubý a tenšiu čapičku. Dám ju do fusáka. Dúfam, že to bude stačiť 😉 Čo myslíte, bude to stačiť????
Šak som s toho počasia celá popletená.
Pre istotu ešte zoberiem pančuchy a zastavíme sa u drahého v práci, tak jej ich oblečiem keby bolo treba.

Krasul, aká je to dieta 😉 nech skúsime 😀 ale kilá nech sa už nevracajú 🙂

krasulka
16. okt 2009

BAby nepoculi ste o tom este? to vlastne sa papa skoro vsetko, len sa striedaju 4 dni po sebe, sacharidovy, bielkovinovy, uhlohydratovy a ovocny, a takto sa to opakuje a kazdy 29 den je vodovy. NA ranajky je iba ovocie, potom obed, a na vecer vacsinou to co odstane z obeda. Kuknite o tom tu na koniku je vela pisaneho ale je overena aj moj kamoska nou vela schudla a drzi si to. Od nej to mam. Mam ju aj v mail tu dietu tam su receptiky co varit, su to lahke rychle jedla, moze to jest aj iny clen rodiny, niesu vyslovne dietne, a dokonca v den uhlohydratov je na veceru sladkost 🙂 , cokolada, kolac alebo babovka..atd..Ak ju niekto chcete dajte do IP poslem vam ju na mail 🙂 Ja idem na to od pondelka, na materskej sa to da, lebo si clvoek ma kedy ten obed nachystat. 🙂 JA potrebujem aspon 7 kil dat dole, to musi ist aj keby neviem co bolo.

lenkahrehusova
16. okt 2009

krasul, ja by som potrebovala 5kg. Tak hádam zaberie......držím palce.......nech idú kilá rýchlo dolu 🙂

janula10
16. okt 2009

Cafte
muriel tak sup sup ja dojdem len ked aj ty tam budes uz ked budem merat cestu IC vlakom.....ach som zvedava ako to pojde....neprida sa niekto ku mne na navstevu k babam? 😀

lenkahrehusova
16. okt 2009

ahoj Jani
a kam to bude? 😉

andrea142
16. okt 2009

ahojte

muriel: tiež držíme palce aby bolo všetko ok. 🙂

krasulka : ja som tú diétu držala a je dobrá . kolegyňa s ňou schudla 17kg .... ale ona bola taká dosť objemná.
aj ja sa na ňu asi dám len neviem či vydržím 😀

spomínala som manželovi stretávku čo navrhla tuším Ludika na FB tak zatiaľ na mňa kukal skepticky ..... hneď chcel vedieť dátum a koľko dní ..... tak som ho schladila ,že to bolo iba navrhnuté ............

my máme v nedeľlu prvé výročie svadby .... 😀

andrea142
16. okt 2009

ešte som zabudla:

lenka: ja už malej dávno dávam pančuchy .... cca. mesiac

patkao
16. okt 2009

caute..ja tiez uz mesiac davam pancuchy,ale fusak este nie..inak ja mam od dokyny taky zoznam a tam je ze cervene jabko ano,melony vsak az po roku..k tej kasi,no skusim si odsat,ale nevidim to ruzovo,ja tu odsavacku moc nemusim..ale kasu uz musim zaradit,lebo uz nevladzem kazdu chvilu v noci vstavat,my aj 7-8x sme hore..
Muriel drz sa 😉

monika77
16. okt 2009

mamičky prosím poradte mi

čo vy teraz dávate vašim drobcom na nôžky? my máme zatiaľ capačky (adidasové) ale treba už niečo teplejšie .. len problém je v tom, že neviem či už mám kúpiť normálne ortopedické teplé topánočky (bo už od 6 mesiacov lozí, sedí aj sa sám postaví pri stolík) ... tak neviem či bude chodiť o mesiac, dva tri či viac .... PROSIIIIIM PORADTE

ludika33
16. okt 2009

andrea
gratulujem k prvemu vyrociu. este vela lasky a super spoluzitie a veeeela detitiec 😀

my uz tiez davame pancusky. ved tu je velmi chladno aj cez den.

to stretko sme planovali tak na vikend, alebo na predlzeny vikend. ja som to tiez uz spominala muzovi a pozrel na mna tak nechapavo, ze a on tam co bude, ale som mu vysvetlila, ze takych "ze on tam co bude" viacej, tak sa mozu navzajom "postazovat" a tak. popripade pivko si dat.

wewe8811
16. okt 2009

ahojte, my uz tiez davame pancusky a take podsite nohavice.

monika77 ja som zatial davala iba hrube ponozky a do fusaku do autosedacky/deky ale mam aj take makke "topanocky" - nie su to klasika topanky so spevnenou podrazkou, skor su to take hrubehrube ponozky na snurku.

andrea my sme minuly tyzden oslavovali 6.vyrocie svadby 🙂 tak si to pekne uzite

caly8
16. okt 2009

aojte 🙂

som aj sem po dlhej dobe kukla 🙂

muriel..veľa šťastia aby sa ti polepšilo 😔 🙂

patkao...ja tiež malú kojím stále a dokyna mi kašu zatiaľ dávať nekázala, Ela je tiež v noci aj 5 krát hore a len si cucne dnes som už od siedmej dva krát bola pri nej ale aj pila glgala pekne niele cuckala...ja mám postielku priunutú k posteli a do pol noci tam spí sama potom prídem k nej a niekedy si ju beriem k sebe do postele..vtedy sa mi menej budí možno dva krát a to je v spánku dám cicu a je ok..vstávame o siedmej...čítala som teraz o separačnej úzkosti..posledné dva dni sa mi v okolo 23h posaví na rovné nohy a nie a nie spať o pol jednej zaspí..pripisujem to tomu a to ešte ja som aj v robote cez deň tak je s maminou menej...ked prídem tak už nič neurobím lebo je len na mne 😀 😀 ale si to užívam tuľky tuľky 🙂

no my sme boli len raz vonku teraz lebo tu fúúúúúka strašn vietor studený a vkuse pršo-sneží...som ju asi aj dosť naobliekala pančuchy, teplejšie tepláky, hrubé ponožky, flis mikinu a na to flis podšitú bundičku no a fusak a nánožník...sedela bez pohnutia chúďa moje 😔

vanilka2612
17. okt 2009

Ja tiez uz pancuchy davam asi mesiac,ponozky,capackove cizmy,nohavice.Fusak este nie. Davam hrubu deku a nanoznik.

a2303
17. okt 2009

Ahojte Baby,

Hlásim prvý predraný zúbok 😵 Dolný pravý 😵 Už je ho uuuplne cítiť aj vidieť.

Ako sa máte???

My sa máme ok. Maličká mi pekne papá, umelé mliečko ráno, predobedom, na obed špagety alebo ryžu s mäskom a zel. alebo zem. s mäskom a zel., alebo cestovinky s omáčkou a tak, a hlavne polievočku domácu s mäskom, zel a cestovinkami, poobede výživu, banánik, jablčko s piškotkami a večer kašu alebo chlebík natretý s rastlinným maslom a pred spaním umelé mliečko. Už jej dávam len v noci cicik ale už len cucká, to je už asi psychika. Takže ju pomaly fakt odstavím. Ešte som čakala ale už to asi veľký význam u nás nemá, cicik jej už nestačí...

A Vy ako??? Čo nové???

Mne sa začala škola, dnes bola, fyzika, anglina... takže super

Ozaj, budúci týždeň začínam chodiť zatial raz za týždeň na taebo... 😵 Už sa neviem dočkať!!!

Majte sa krásne!!!

krasulka
18. okt 2009

Jeeej Aniiit gratulujem k prvemu zuubku, ked sa bude dat tak ho aj odfot ked bude vacsi. A vies co? paci sami tvoj prispevok, taka dobra nalada z neho ide, vdaka 😵 😵 😵 A aku skolu mas? ja si posielam na jar dve prihlasky a dufam ze ma prijmu.

A ako malej davas ten chleba? a aky? biely? ci..ja uz by som malej tiez zacala davat s maslom obycajnym.

Tu je dnes zima od rana ale neprsi takze pojdeme potom von poobede. Mala s Michalom akurat spia idem si spravit kavu

muriel293
18. okt 2009

ahojte žienky,
ďakujem vám všetkým čo ste na mňa mysleli, urobila som si víkend doma u maminky,včera mi postrážila v noci malého a konečne sme po dlhom čase išli s Petrom von,bolo to úžasné,byť spolu a trochu sa zabaviť,cítila som sa doma skvelo a dokopy som nemala žiadne zlé stavy,teraz som zas u svokrovcov a zas má vystresované podvedomie,cítim sa tu hrozne osamelá a mám neskutočný strach z toho čo sa mi furt deje,hrozne ma to znervózňuje,rada by som prišla veciam na koreň...a zistila čo je príčina toho že mi je furt na nič :(

Ja už dávam pančušky,a podľa toho či je moc alebo menej chladno dávam buď vetrovku alebo overal....aj rukavičky dám nech neni studený ako žaba,predsa len,nehýba sa v tom kočíku ako ja keď kráčam...

a2303
18. okt 2009

Ahojky,

Krasulka, si zlatá, ďakujem!!!! 😵
Už by som chcela porobiť nové fotky ale musíme kupiť kartu do foťáka, lebo tá čo sme mali nám odkvecla 😀
Ja chodím s mojím Drahým na logistiku - vysoká škola logistiky o.p.s. Přerov. Teraz sme štvrtáci, no je veselo 😀 Ale čo už, už to dokopeme!!!
Ty sa na akú školu chystáš? Kam si dávaš prihlášky? Juuuuj, držím palce!!!!

Ja malej dávam biely chlebík alebo hnedý, natriem ho rastlinným maslom (kravské ešte nechcem dať) a dávam jej kúsky (bez kôrky), niektorý deň zjedla pol krajca 😀

Muriel, držím palce aby si bola ok!!! Ale nebude to psychika???

Majte sa a pozdravujem a bozkávam drobcov!

mamamima
19. okt 2009

Muriel, tvoja pricina je vies co...vcera sme o tom kecali...uzasna svokricka 😠 a prostredie...ked u vasich si bola ok. Cez tyzden sa stretneme, uz s janulou dohadujeme a bede supeeer 😀

krasulka
19. okt 2009

Dobre ranko, mala dnes spala do osmej tak som aj ja si konecne zdriemla, posledne dni sa casto budieva v noci s placom,ale cez den je Ok tak neviem co to ma chuda moje male.

Anit, tak to super ze uz stvrtaci woow, to jasne ze uz dokopete. Ja si posielam prihlasku do BA na fakultu masmedialnej komunikacie a druhu skusim na VSMU 😀 😀 😀 ale ide mi o tu masmedialnu aby ma zobrali.

JA uz tiez malej skusim dat chlebik, hadam sa s tym nejak popasuje bez zubov.
Ozaj baby od dnes som na diete, rano som sa vazila 64,2 kg mam tak azse sa zvazim za tyzuden ci cosi kleslo, dufam ze tnetokrat to vydrzim aspon mesiac 😀

Muriel, to je super ze se si oddychli, ja to furt hovorim mama je mama 😀 som rada ze si chvilku vypla, sksu z toho cerpat co najdlhsie a nenechaj sa stvat, nestoji to za to. Uz nejako vydrz 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre