Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

zuzi26
19. nov 2009

ahooojte, citam vas, len nejako nestiham pisat..teri gratulujem, a ja chceeem 😀 ale ja este naplno kojim, tak som este asi neplodna ☹ Uz som raz sice mala mrchu, ale teraz zase nic..testy negativne..Mne by sa pacil taky vekovy rozdiel, pre decka je to genialne. My sme tak s bratom a sestrou - su dvojicky a detstvo sme mali super. Pre maminu to asi nebolo jednoduche, ale co clovek neurobi pre deti.. 😉
My uz mame 6 zubov, nechapem rastu jeden za druhym..a v noci horsie spime a stale kojim aj cez den. Zavidim vam, ze ste tak v poho schudli uz. Ja som mala 50 pred tehu a teraz mam este stale 59 😠 stale dufam, ze ked obmedzim kojenie, pojde to lahsie..ak neotehotniem 😉

terina25
19. nov 2009

Ahojte baby.

Zajtra ideme na kontrolu s malou,tak dúfam,že už to bude O.K.Lebo už ma to nebaví sedieť doma a trepať do nej stále lieky. 😒

Ináč teraz sa jej urobili okolo úst také vyrážky.už to mala aj v pondelok,keď sme boli u doktora,ale nedal nám na to nič.ževraj sa to zahojí samo.tak neviem,lebo nejako sa nehojí.Že keby jej dal na to masť,tak by si ho aj tak olizovala 😒

A ešte sa jej urobili aj také červené vyrážky na pinduli.Podľa mňa to nie sú zapareniny.Má ich len asi 4-5.tak neviem od čoho sa jej to urobili,či nie od liekov.Ale bere len sirup a od toho by to nemala mať.

Zuzi26:no o tej tvojej,,neplodnosti,,...Nebuď si taká istá.Vraj to nie je pravda,že vtedy žena nemože otehotnieť.je veľa žien,čo kojili aj vyše roka a otehotneli.Ale ak by si s tým nemala problém ,tak potom HURÁ DO PRÁCE. nech nie som sama 😀 😀

My zuby stále nemáme.Aj my chcemeeeeeeeeeeeeeee

terina25
19. nov 2009

a k tej váhe.Ja ešte ani nemám toľko čo pred tehu.no a teraz budem mať hádam aj 100 kíl.HROOOOOOOZAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA 😢 😢 😢

terina25
19. nov 2009

a ešte aby som nezabudla.Začala som chodiť k júlovkám,ale baby poviem pravdu.Je to tam o ničom.Kde sú tie krásne časy,keď sme si tu krásne kecali.To sa nedá ani porovnať.No čo už.Budem sa asi vykecávať vám 😀

lenk30
19. nov 2009

teri, budeme ťa počúvať 🙂 A ako skúsené matky 😀 Ti aj poradíme, že ako grcať a tak.........

terina25
19. nov 2009

juj Leni,tak to ďakujem.Ale grckať radšej nie.S tým mám skúsenosti na rozdávanie. 😀

a2303
19. nov 2009

Ahojte,

Teri, kľudne zostaň tu 😵 😵 😵 😵 Poradíme 😵

terina25
19. nov 2009

baby,malá sa teraz zobudila a zase tak strašne kašle.taký suchý dráždivý kašeľ.tak ja už fakt neviem čo s ňou.Ako keby sa jej to vrátilo.A pritom vonku sme neboli hádam aj mesiac 😢

muriel293
19. nov 2009

ahojte,akosi trpím nespavosťou ale zdá sa že nikde nikoho... 🙄

patkao
20. nov 2009

teri a skusala si neake bylinky? su aj bylinkove sirupy na kasel pre deticky aj do roka, ja teraz taký uzivam a ninka kasle, tak aj jej davam a zabera...skus v lekarni, ja nie som moc zastanca umelých liekov..

a2303
20. nov 2009

Terinka, ja som od 3 mesiacov prieduškárka. Mne zvykli dávať bravčovú masť na plienku a to mi prikladali na hruď, muselo to byť stále teplé. A keď som mala 4-5 rokov, tak mi robili mliečko dáš zohriať, do toho pridáš bazu, med, cesnak, maslo a to teplé vypiť. To je na priedušky super! Alebo jej skús spraviť teplú paru, daj zovrieť slanú vodu v hrnci a hrniec daj do spálne. Musí to byť teplá para, nie studená (ako ide z tých zvlhčovačov)

mamamima
20. nov 2009

Ahojte, aj nasa mala je chorucka, ma zapalene priedusky, tak mame atb...strasne chrapci a kasle chudatko moje...a to som s nou bola na pohotovosti a ze len nejaky soplik jej tam beha, to je nic 😠 😠 a teraz toto!! niektori lekari neviem preco maju titul, akym zazrakom...

a muriel, to nic, ani ja som tu vtedy nebola, mala zacinala byt chora, tak som nemohla od nej...pridite s matkom a nieco dohodneme kym je takto pekne... 😉

mamamima
20. nov 2009

zuzi 26 a s tou neplodnostou to nie je pravda, aj ja som tak otehotnela, takze sa pekne snazte 😉 a tiez si myslim, ze je to pre maminu narocne, ale vztah medzi surodencami je asi blizsi ked je taky maly rozdiel, ja asi tiez nemam az taky velky, male sa zboznuju, natalka ju hrozne lubi a zahra sa s nou...najnovsie sa nahanaju okolo stlpa co mame v obyvke mala sa za natalkou kolenaci 😀 je to hrozne krasne ked uz su dve deticky 😅

mamamima
20. nov 2009

teri a to je super, ze ostavas u nas 😀 😵 my ti poradime neboj 😉 juuj, ja na teba myslievam neboj, aj muzovi som hovorila, trosku nam to pripomina nas ...aj my sme boli v takej situacii... sme vsetky s tebou 😉

krasulka
20. nov 2009

CAute zienky, vsetkym marodiacim dietkam rychle uzdravenie, Vianoce sa blizia tak nech su deturence pekne krasne zdravucke 🙂

Terka, len pekne ostan tu, tu mame vsetky este vsetko v cerstvej pamati 🙂 Prajem ti nech ta to grckanie obchadza mne to presne zacalo v 8 tyzdni 😖 A inak sa ako citis? nie si ospala? brusko ta neboli?

Pre babatka je na priedusky aj caj ale neviem ako sa presne vola, nejaka zmes prieduskova, tatranska tusim. Spytaj sa v lekarni, je dobry 🙂

Ja by som tiez moznoz tak na rok cchela druhe ale situacia mi to momentalne absolutne nedovoluje 😔

Tery a kedy mas poradnu? bude uz aj fotka? 😵

Tu nam leje a leje a leje, stale sme doma zavrete uz mi z toho pekne hrabe, uz nech sme domaaaa, boze domov domov sladky domov

a2303
20. nov 2009

Mimka, Terinka držím palce aby boli maličké čo najskôr zdravé!!!!!
Držte sa!!!

ja už aj musím letieť, lebo zajtra mám školu a nemám hotové dve práce..... 😠

Ahojte

vanilka2612
20. nov 2009

Babule, pouzivate na zapareniny Pityol? Lebo som ho kupila malej, ale na letaku je napisane,ze do 10 r. veku sa nema pouzivat..a v porodniciach ho pouzivaju 😒

fodorka33
20. nov 2009

teri inak aj ja GRATULUJEM...citam spatne lebo sem casto nechodim....vacsinou som na fb.a neboj ani mi nemame ani jeden zubok preco vam chybaju nam nie 😀

zuzi26
20. nov 2009

mima to viem s tou neplodnostou, ze mozem otehotniet aj ked kojim - ale mne este nenastupila ovulacia, lebo my sa nijak neobmedzujeme 😉 a nic...najprv som si myslela, ze ved pockame kym budeme mat aspon dva roky rozdiel. Ale co ja viem, mne je to v podstate jedno, viem ze chcem druhe baby, z porodu nemam traumu, tak hadam by som to zvladla aj teraz..Ale co by ma mrzelo, ze by som musela stopnut kojenie, aj ked niekde pisu, ze dojcit je mozne aj pocas tehu, ale to by som asi neriskla.
Teri neboj, zvladnete to a ako mima pise, je to uzasne mat dve deticky, co sa lubia 🙂 Mima vy ste mali druhe tehotenstvo po natalke tak skoro? Vy ste vtedy prisli o babetko, vsak? (ak si dobre pamatam) Dufam, ze to nesuvisi, ze zena otehotnie skoro, ze su vacsie rizika potratu..

darmka
20. nov 2009

Ahojte, potrebovala by som poradit. Matusko ma uz dlhsi cas na obidvoch lickach take vyrazky. Rano, resp. po spinkani ked si to nijako neosuchuje, to ma zvacsa pekne. Su to take malilinke biele puciky, a ked to ma rozdrazdene tak to je cervene. Nikde inde na telicku to nema. Ani som nespozorovala, ze by to mal vzdy po nejakom jedle. On to ma stale. Nestretli ste sa s niecim takym. Co by som na to pouzila. Nemam moc chut chodit teraz ked je chripka po lekaroch. U nasej detskej sa velmi dlho caka.

mamamima
21. nov 2009

Ahojte, no pomaly nam atb zaberaju, uz je miska o kusok lepsie...mame brigadu, ale dnes som si privstala, mam navarene pomaly, aj upratane, tak mam to celkom dobre zorganizovane 😅

zuiz, no u mna to suviselo asi s tym, ze som tiez natalku kojila, k tomu tehu, znizena imunita a dostala som taku svinsku infekciu a to bol dovod...ale kojit mozes pokojne...nemusela by si prestat, ani mne dr. vtedy nezakazovali, kojila som ju skoro do 5 mes. a ziadne tvrdnutie bruska, nic...ved si zober, kolko sme sa snazili my ku koncu tehu vsetkymi moznymi prostriedkami 😀 aj masaz bradaviek 😀 😀 aby nas to chytilo a nic... 😉 len ja som vtedy nevedela do 3 mes. ze som tehu, tak som nejako zvlast velky pozor nedavala na seba...ale ked planujes, tak ratas s tym...

darmka, nie su to virus. bradavice? podla popisu sedi, len nevidim to...

andrea142
21. nov 2009

vanilka: ja používam pityol ako sme prišli z nemocky ........ hoci teraz viac preferujem ten bepanthen. a aj moja mama to používala .

a2303
21. nov 2009

Ahojte,

Idem Vás pozdraviť, ani písať nevládzem, dnes bola škola od 9tej do 14tej fyzika, od 14tej do 18tej prepravné a manipulačné prostriedky...
Potom sme rýchlo išli pre malú k mojej mame, doma sme sa ešte túlili, dala som jej papať, okupala som ju a už spinká slniečko Moje 😵

Baby, ja kebyže ešte nemám 1a1/2 roka školy, tak asi tiež chcem hneď druhé bábo....

No letím, majte sa a dobrú nocku!

monika77
22. nov 2009

ahojte všetky bambuľky

🙂

víkend za nami, už sa blížia vianoce ... máte už niečo pokúpené pre drobcov?

zažila som krásnu noc, náš dávidko prvý krát vstal až o 4,15 a to si len tri krát cucol a spal ďalej ... júj čoby som za to nedala keby je to tak stále hehe ... uvidíme ako dnes, aj ked myslím, že to bola len náhodička

😀

a2303 wow obdivujem ťa ... študovať pri malej ... vždy som obdivovala tieto maminy ... ja si to ani neviem predstaviť

a2303
22. nov 2009

Ahojte,

Monika, ani nehovor, máme to pestré..... študujeme ja aj Drahý spolu, sme spolužiaci 😀 Môj Drahý si robí už druhú vysokú školu, chodí somnou zo solidarity 😀

Aj ja sa k Tebe musím pridať, zažila som krásnu noc 😵 Maličká spala od večera od osmej do rána do osmej, ani raz nevstala 😵 bola to fakt super noc!!!

Predstavte si, Rebeke vyšiel /prerezal sa/ druhý dolný zúbok a jeden horný 😵

Prajem Vám krásnu a kľudnú noc 😵

caly8
23. nov 2009

ahojte 🙂

no asi idem dostať krámy prvý krát po pôrode.. ☹ som nechcelááá načooo... nuž ale čo..

nám idú horné oba naraz zatiaľ ich nevidno ale moje dieťatok sa po pol noci vkuse vrtí a o jednej sedela v postielke a debata...potom zaspala pri mne v posteli 🙂

anit..ako uspávaš malú? či ju len do postielky dáš a spinká? predtým si ju na ice uspávala?

krasulka
23. nov 2009

Ahojte zeny,

gratulujem k zubkom 🙂 🙂 🙂

caly, to az teraz kramuse? woow doteraz si bola bez? zavidim, super.

Ja mam zas oapcny problem, mam aj antikoncepciu ale uz druhy tyzden kramujem mimo cyklu, najprv to bolo spinenie ale uz to je ako kramy.Neviem co to 😠

Mala ma dnes 9 mesiacov, ale to ubieha strasne rychlo, babatko mi uteka predo cami fakt ☹

caly8
23. nov 2009

krasulka..veru len teraz ale zatiaľ je kľud sa to nerozbieha tak dúfam, že ešte počkajú 😝

gratulujeme Ami bambuľke krásnej 🙂

andrea142
23. nov 2009

ahojte

aj Lili dnes vyšiel horný zub vlavo. 😀 ...... večer som ju dala spať a stále sa budila a plakala. a ráno už bol vonku 😀
Krasulka . blahoželáme k 9.mesiacu 😀 😀 😀

včera sme mali blbý deň ráno okolo pól ôsmej vstala a za celý deň spala iba 30min. a potom už iba večer po kúpaní iba na mňe visela ako kliešť ..... ach tie zuby

a2303
23. nov 2009

Ahojte,

Caly, ja som maličkú nikdy neuspávala /okrem 2 týždňov, vtedy som musela na rukách, lebo jej išiel prvý zúbok a to bol horor.../, keď som ešte kojila, tak som ju len dala do postielky a ona po 5-10 min zaspala. Teraz jej dám flašku s mliečkom do ruky, mliečko vypije, flašku pohodí vedľa seba, dá si dudlík a spí 😀 😀 😀 😀 Taká je zlatá, aj dudlík si dá sama do pusinky a spinká. Akurát som sa na tom niektorý deň aj smiala.

Táto noc bola aj u nás zaujímavá, tie zúbky nešťastné... Rebeka vstala o 2hej v noci a do 4tej sa otáčala medzi nami, hrala sa, tlieskala, vískala, rozprávala sa... bolo veselo... Drahý sa zobudil, že čo tlieskam v noci, či mi šibe a to malá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 naučila sa nahlas tlieskať, tak sa jej to v tom tichu náramne lúbilo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre