Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

frola
3. máj 2010

dnes mi jedna kamoska hovorila ze tiez sa velmi bala, lebo jej maly do roka reagoval na vsetky ockovania a ze po tomto nemal ziadnu reakciu. je to asi vysoko individualne

terina25
3. máj 2010

nás lekár ani neupozornil na žiadne teploty.inokedy nám povedal,že hneď máme dať obklad na nožku a panadol.a teraz nič.že vraj to je neškodné.tak neviem,možno nás len nechcel vystrašiť.kamošku zase lekárka upozornila na teploty.a na nete čo som pozerala,tak väčšinou sú od toho teploty.tak dúfam,že nás obídu

martinka17
3. máj 2010

tie chamomile sme brali ráno a večer po 5 guličiek, ale zabudla som napísať, že 15 😵

martinka17
3. máj 2010

terka
ešte som zabudla dodať, že iste nič nevyhráme, máme málo príbuzenstva na tie sms,ale to neva, už viem ako si sa cítila, keď si tam našla sofi🙂 Supeeeeeer 😎

muriel293
3. máj 2010

ahojte ja sa ospravedlňujem ale fakt je že už sa poriadne ani nedostanem k počítaču... :(( raz za čas....odkedy je vonku teplúčko a pekne sme stále na dvore alebo niekde "kde to žije" :D Martin sa totiž ráno zobudí,vyjde z izby,napapá sa ,dá nám pa pa a už ide k dverám! Fakt je aj to že sa pri ňom nedá absolút skoro nič urobiť,keď sme vnútri iba vymýšľa lebo sa nudí a keď sme vonku to aby som bola furt v pozore lebo najobľúbenejšie činnosti sú behanie po dvore s tatinovým kladivom a pod. :D Je úžasný ale aj dosť jedovatý,idú mu ďalšie zúbky, v noci počas spánku cestuje po celej posteli a mení polohy čím nás dosť vyrušuje, pri každom jedení robí scény ale nakoniec to zje a najnovšie sa už aj o zem hádže...teda fakt dosť je to trápne neviem tie čo to zažívate poraďte ako sa zachovať,obvykle doma si ho nevšímam,odídem z miestnosti bez slova a nechám ho tam sedieť alebo ležať na zemi a on prestane ale tak v meste by to bolo divné však? :D Kamoška mi poradila tiež sa vtedy hodiť pri ňom o zem ale uznajte,v meste pred bankou by to bolo asi fakt dosť blé!!!!!!! :D Inak by som zhrnula náš každý deň takto: celý deň len vymýšľa,všetko ho baví asi tak päť minút,robí viac zle ako dobre a ešte je aj jedovatý a uškriakaný. Mno a tiež už štrajkuje aj s poobedňajším spánkom,keď spí pol hodinu tak som celá happy! Mám už z toho chronickú únavu ale aj tak ho hrozne milujem a som rada že ho mám....dostali sme už úver,dnes už nabehli aj peniažky tak už ideme stavať v plnej sile...aspoň niečo lebo sa tu u svokry už zbesním! Inak mám pocit že je každý deň už večer lebo stále niečo.... :D

andrea142
4. máj 2010

ahojte

ja len tiež narýchlo. dnes som cele doobedie behala po Blave najskôr z mýtnej na kramáre a späť. Včera Lili dostala antibiotiká ,lekárka nám hovorila ,že má chytené priedušky. dnes ráno mala na chrbte fľak tak som jej vola a ona že máme dojsť to ukázať. nakoniec nás poslala na kramáre tam nám povedali ,že jej antibiotiká mám vysadiť ,tak ešte rýchlo som znova išla na mýtnu ku našej lekárke a hovorila čo nám povedali na kramároch. 😵 😵 😵

muriel: aj moja to robí. a dokonca minule na kolotočoch lebo som ju vybrala z kolotoča. tak sa hodila na zem. ja som len na ňu kukla a povedala jej , že čo si hapala a nech sa postaví ................... zabralo to a postavila sa 😀 😀 😀 😀 😀 možno len výnimočne. 😀 😀 😀

fodorka
4. máj 2010

ahojte baby uz som tu davno nebola...no mame sa fajn aj ked pri malom nic nestiham spravit.zacala som chodit na latino aerobic aspom raz do tyzdna a je to uplne super....no a zacala som aj tie tricka malovat pridam sem par fotiek co predavam alebo ako ukazku co robim....a takisto aj na detske tricka mena kreslim alebo srdiecka no tie tu este nemam dam potom..tak kuk🙂

terina25
4. máj 2010

mati,máš pravdu...ani mne nešlo o výhru.však je to pekné mať svoje mrňa v časáku.a hlavne si to odlož,nech má samko pamiatku 😉

terina25
4. máj 2010

dnes je akurát 8 deň od očkovania a musím zaklopať,zatiaľ bez teploty.ale zato je strašne zlá jak čert 😲 trvá jej aj 2 hodiny,kým zaspí.len sa prehadzuje z boka na bok,potom na brucho,potom zase na chrbát.už mi to ide na nervy.a v noci ani nehovorím jak ma kope.raz do hlavy,do brucha,potom do krížov...A teraz večer čo som ju uspávala,tak ma buchla do nosa,že mi tiekla krv 😢 Mala som také nervy,že som myslela,že ju zbijem jak hada.ale našťastie som sa premohla.tieto dni je zlá.neviem mám pocit,že jej idú zase zuby-2 hore.ale radšej toto ako keby mala mať teploty od očkovania...

ešte aj muž ma dnes nasral.som bola u lekárky na poradni a len čo som prišla domov a už zvonil svokor.bolo asi 13.00 a vypadol večer o 19.00.išli akože robiť diery na obrazy.a samozrejme,že im to trvalo vyše hodiny.namiesto 1 diery na obraz urobili 4.až mi bolo do plaču 😢 chvalabohu svokor ide už zajtra do roboty,lebo mi už lezie na nervy.

mám už toho všetkého plné zuby.nemám už sily,najradšej by som zaspala min.na týždeň a zobudila sa oddýchnutá a hlavne pri manželovi,kt. mi bude aj pomáhať.či už s malou,alebo v domácnosti.a o tom,že sa nestará ani o to ako sa cítim,ako sa má malý ani nehovorím.ako keby tu malý ani ,,nebol,,som zvedavá dokedy to takto vydržím,lebo už mi dochádzajú sily.každý deň behať okolo malej,upratovať po nej,variť.a muž nehne ani prstom.dnes som navarila,on si nabral do taniera a všetko v ňom nechal.keď som sa ho opýtala prečo nejedol,že nemal čas,keďže prišiel jeho otec.a teraz večer šiel na nočnú,tak mu hovorím,nech si to prihreje.a on že nemá na to chuť.tak si urobil chlieb s maslom a reďkovkou.to zjedol za celý deň.akože nemám slov.

no,vykecala som sa aspoň takto.

muriel293
5. máj 2010

Terina neboj sa nie si na všetko len ty sama,ja to tiež poznám tak to chápem....ja som skonštatovala že my sme s mužom spolu už len kôli úveru a dieťaťu.. :D:D:D ale tak snáď sa to polepší. Dúfam....jednoducho on robí svoju robotu ja furt okolo malého a všetko ostatné a je mi prd platné že bývam so svokrou keď tu žiadna pomoc s ničím.....tiež mám toho dosť aspoň keby malý nebol stále taký jedovatý! ale príčina bude asi ozaj v tých zuboch,našli sme ďalší....

vanilka2612
5. máj 2010

Juj Teri, aj moja Petra ma bije,minule mi tiez tak kopla do nosa,ze mi tiekla krv..A tiez je trocha zlostna,ide jej dole zub. 😨 Ja som tiez sama stale na vsetko,aspon cez vikend navari muz. Za malou upratovat 100 x na den,neporiadok neskutocny robi..Vsade same hracky,hrnce,,,,a stale dookola to iste,upratovat- 😠 Uz ma to nebavi ani sa mi nechce.. ☹

martinka17
5. máj 2010

pridávam sa aj ja, tiež som sama, ale skôr na to pratanie a starostlivosť, len mne stráááášne pomáha mamina a ocino, hlavne mamka varí, ocino ho povartuje keď treba. Som zistila, že sa mám lepšie ako vydatá keby som bola 😀 😀 😀 Sranda, ale mne fakt pomáhajú naši akosa dá, ja sa mám dobre. Len Samko je niekedy tvrdá palica 😨 😵 😵

muriel293
5. máj 2010

no z našich deťúreniec sa nejakí bitkári stali! ja keď mu za niečo šupnem po zadku tiež sa urazí a dá mi naspäť a ešte ako zlostne! už neviem ako na neho! minule bil všetky deti čo chceli ísť k vláčiku v aquariu ako keby bol len jeho,dnes išiel u doktora po chodbe v čakárni stálo tam dievčatko ale nič mu nespravila ani nepovedala len stála pri mame a on ako tade išiel tak jej jednu tresol...fakt neviem čo s ním je. Nabádam ho aby sa hral ale on chodí po byte s paličkou na ktorej bol balon (ten mu praskol a ešte si z neho aj odhryzol ledva som to z neho vydolovala tak sme mu ho zabavili) a trieska ňou po telke a keď mu to zakážem tak vrieska ako keby som ho drala z kože! nechápem prečo je taký vzdorovitý a neporiadny,pritom my s Petrom ho ani nerozmaznávame,nedovolíme mu všetko čo si zmyslí to skôr robia babky tak neviem kde je chyba! Peťo už hovorí že mu už ani žiadne hračky nebudeme kupovať lebo sa s ničím poriadne nehrá!

muriel293
5. máj 2010

Bože Teri a tebe to tehu ako rýchlo ubieha! teda mne sa to tak zdá skoro som odpadla keď tu teraz pozerám tvoj tt! tak držím palce....

mamamima
6. máj 2010

Soni, to ako aj miska, aj ta ma stale bije a hrozne je jedovata, hodi sa o zem, trucuje. Odpisem ti, len sa dost ucim, nemam cas...

mamamima
6. máj 2010

a najviac sa jej boji natalka, tu nahana, bije, hryzie, no chuda natalka. Hryzie a stipe az ma modriny, taku jej potom dam po plienke a este je aj urazena. Ale natalka je zlata, ta jej to hned odpusti 🙂

mounty
7. máj 2010

U nas este nie su bitky surodenecke ani ine ale uz nic nespravim,............vcera sa Johanka naucila vyliezt na velku stolicku, odtial sup na stol a tam stoji a tlieska rukami.....ide ma porazit, uz som aj zamkla vedal do izby stolicky ale mame lavicu, tak vylezie na nu a zase tancuje na kuchynskom stole.Ide ma rozhodit lebo takto NIC doma nespravim. Varenie uz davno nehrozi, vypina mi horaky a aj ked jej dam po rukach a poviem Nono desat krat.........ona sa mi rehoce do tvare.........synak nebol az taky...alebo sa nepamatam 😅

andrea142
7. máj 2010

ahojte

u nás je to podobné ako u vás. no súrodenecké bitky nie lebo je zatiaľ sama. 😀 ale so sesternicou sa tlčú jedna radosť. aj mňa zvykne malá udrieť a povie "dá dá" a je jej to strašne smiešne a na to jej poviem že počkaj kým mama urobí "dá dá" a nebudeš sa smiať.

lezenie kam len dovidí je samá kapitola o sebe. stolička či veľká, či malá ,gauč a tam ešte behá a potom sa pustí a padne na zadok ............ vôbec nepozerá na ktorú stranu sa pustí ................ či je tam vankúš alebo zem, ............. posteľ detto ako gauč ...a iné 😀

v kuchyni keď varím tak vyberá hrnce a trieska o zem, tak isto aj skrinky, zapína umývačku riadu, ............... chvalabohu že ešte sporák nevie zapnúť ale veľa času jej nedávam a bude to vedieť 😎

dnes sme boli u lekárky na kontrole po chorobe tak už z nudy sa vynašla ............ postavila sa k dverám a búchala hlavu o dvere a náramne sa jej to páčilo lebo sa tomu ešte nahlas smiala 😅

muriel293
8. máj 2010

Mima a ako riešiš to hádzanie sa o zem? my sme včera grilovali na dvore a malý chcel ísť na ulicu ale sme mu nedovolili tak začal trucovať jak besný,reval,vypínal sa,hádzal sa o zem tak som ho vzala dovnútra a v izbe normálne na štyroch mixoval v jede hlavou hore dole dobreže sa nebúchal o koberec a vyzeralo to otrasne mali ste to vidieť! nereagovala som skôr som zdesene kukla že čo to stvára,keď sa nič nedialo,dvihol nohy ako bol na štyroch a jedovato poskakoval dokola tak som sa naštvala a vyšla z izby lebo dohováranie ani nič nepomáhalo a on dobehol zamnou a vešal sa na mňa s jedom a revom a svokra len pustila z gauča že: no to mi je výchova! sto jedov do mňa napálilo!namiesto pomoci furt len kritika a poučovanie!

andrea142
9. máj 2010

muriel: že vaou to čo si napísala. no neviem ale mne keby toto robila malá tak hoci by tam boli svokrovci a dohováranie by nepomohlo tak jej určite dám po zadku a jej mi jedno čo na to povedia svokrovci ak to vie svokra vyriešiť lepšie tak nech to urobí a keď nie tak nech sa do výchovy nemieša. . ...........môj názor 😅

tuším ty si spomínala, že babky malému všetko dovolia a on si potom robí čo chce. tak potom nech sa nečuduje svokra ,že aká výchova.

shupolienka
9. máj 2010

Ahojte babule, no my sme s jedovanim podobne ale o zem sa nehadze, len krici ked neni pojeho. Ale tomu nepomoze 😀. Zabavim ho niecim inym. Ja praktiky po zadku a po rukach som pri Jakubkovi vylucila uplne, lebo toto som praktikovala pri starsom a potom mi to vracal ze bil mna a ostatne deti. Nikam som s nim nemohla chodit. Take male dieta nepochopi ze on bit nemoze ked vidi ze my to robime aby sme dosiahli co chceme 🙂. A klop klop zatial sa mi to osvecilo. Aj ked mu sto krat poviem nono a dam ho prec od tial napr.ked sklbe zaluzie 😀 musim sa drzat a po ruke ani zadku mu nedam. Ja viem ze v skolke toho nachyta hodne od deti ze sa biju, ale zatial mu to oddalujem takto ze u nas to nevidi 🙂.

mounty
9. máj 2010

Pripajam moj nazor, aj ja som starsieho mlatila ako zito............ked bolo treba samozrejme , ale je toblbost. Dceru uz nebijem, ani po rukach ...........ked sa velmi vzpiera a reve, tak ju tuhoobjimem a drzim kym sa neukludni...........terapia tuhym objatim 😉

martinka17
9. máj 2010

teda, som rada, že krpec má len mierne obdobie, síce trucuje a narieka, ale zatiaľ neprišiel nato, že by sa mal práskať o zem. Teda to už prdtým skúšal,ale ho to rýchlo prešlo a zatiaľ sa k tomu nevrátil. Len nasilu začne plakať ako o život, keď mu niečo nedovolím.
Babka a dedko mi pomáhajú, ani oni nerozmáznávajú....
Muriel
ignoruj ju, alebo jej povedz, nech ho skúsi ukľudniť ona 😝

A ináč zatiaľ sa ani nebije s inými deťmi, tak ste mi teraz dali, som zvedavá či ho to chytí. Ale to otrieskavanie hlavy o stenu a dvere....to má rád, ale to treba len ignorovať, ani na neho nepozriem, ani ni č nepoviem a prestane 😀 Len po rukách ho capám, ale nie často a teraz ste mi dali chrobáka do hlavy, či to mám robiť 😖 😎

shupolienka
9. máj 2010

Mounty: suhlas 😉 terapia pevnym objatim je uzasna vec pre hystericke deturence 😵 , len skoda ze som to nepoznala ked bol ten moj starsi syn maly. ☹
nasla som zaujimavy clanok 🙂 http://mamina.pluska.sk/mamina/deti-a-vychova/c...

andrea142
10. máj 2010

capanie po rukách u nás nezabralo tak to ani nerobím. po zadku už párkrát dostala. napr. keď som ju prebaľovala a skoro zoskočila z prebaľovacieho boxu ,lebo sa jej niečo nepáčilo a napomínamie aby ležala kľudne nezabralo tak dostala po zadku a už sa nevrtela. našťastie u nás niekedy stačí napomenúť a prestane s tým. po zadku dostane vtedy keď je už veľmi zlá.

mamamima
13. máj 2010

to je super clanok, som ho prave dala aj muzovi docitat, lebo sme sa pohadali ze dal malej po riti, tak ja mam viac trpezlivosti s nou a to som s nou cele dni sama, reve, bucha sa o zem, vsetko hadze o zem natalku hryze, stipe a nemam take nervy jak on, co pride na 5 minut domov. On ze treba jej dat!!! no dobreeee...tak si precital toto, tak sa zamyslel trosku. Sak trosku po plienke som jej dala aj ja uz, ale nie silno chuda moje. Ale fakt je hrozna, ale to patri asi k vyvoju, chce si presadit a basta! aj cez mrtvoly ide 🙂 co uz. Horsie ze nemam cas sa ani ucit pri nej. Ja mam depku z toho. Vecer som ko a cez den...no neviem :( ale pravda je, ze takym malym sa neda nic este vysvetlit, len odviest pozornost a to musim mat clovek sakra velke nervy a trpezlivost, pri mojej malej urcite, vsetci susedia o nas vzdy vedia, v obchode ani nehovorim, radsej nikam nejdem s nou...spevacka hotova, natalka bola anjelik :D ale hlavne ze jezdrava a dnes uz cecala 10x a to je len rano, po statniciach ju odstavim, uz to neni mozne, teraz ale nemam na to nervy aby plakala...

mamamima
13. máj 2010

ale inak je strasne rozumny, niekedy az nechapem ako moze vsetkemu rozumiet. a strasne keca 🙂 havo, vtaca, najnovsie ked ju schytim pri prebalovani ked mi uteka tak au au au 🙂

mamamima
13. máj 2010

rozumna 🙂

mamamima
13. máj 2010

Neviem, ci ste tu riesili ockovanie proti kiahnam, nemam prehlad, vcera nam to dokina ponukla, vraj jedno je bezplatne a ak dostane kiahne, budu mat lahsi priebeh a druhe za 40 eciek vraj chrani dozivotne aj proti pasovemu oparu. nakolko natalka mala hrozny priebeh, mala ich az v hrdle v susurke vnutri chudatko, hrozne to mala, tak ja rozmyslam. Je tu aj diskusia o tom, kde to zeny oporucaju. viem, ze my sme to prekonali ako deti, ale je to neprijemne, na 3 tyzdne dieta izolovane...neviem, nie som zas za zbytocne ockovania, ale keby som to na natalke nevidela, ze sa 3 tyzdne skrabala a bola chuda hotova a my vsetci s nou...idem este nastudovat o tom...

mamamima
13. máj 2010

no nazory su rozne a ja ockovat nedam...radsej nie 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre