Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

martinka17
22. jún 2010

@vanilka2612
jasné, chlieb treba. Ja som to skôr myslela, tak, že ja som rada, že vôbec je a nevyberám, že u chýba to alebo ono....oslavujem každé jedlo, hlavne ovocie a mäso 😎

andrea142
22. jún 2010

@martinka17 : no hej, len som sa chcela pekne opáliť, berieme babku tá postráži malú tak uvidíme, plánujeme výlet do Benátok

@alline :necháme, 😀 ,letné veci beriem len pre istotu prihodím aj niečo dlhé, auto to odnesie
@patkao : my budeme troška vyššie v Bibione, podľa predpovede cez víkend hovoria celkom teplo uvidíme.
@vanilka2612 : v obchode rohlík ožužle aj moja . doma jej zvyknem dať do polievky alebo natriem a pokrájam na malé kúsky a dávam jej do úst tak mi to zje. ak to pred ňu položím tak z toho oberie šunku, olíže syr a rohlík/chleba tam nechá 😀 😅

martinka17
22. jún 2010

Samko pečivo veľmi rád drobkuje na koberec, na stolík..hlavne že doma nakŕmi vtáčiky 😀

frola
22. jún 2010

@martinka17 no my uz sme na UM, uz nekojim a UM malej hrozne chuti

martinka17
22. jún 2010

aha 😅 , lebo ja síce kojím, ale varím z normálneho mlieka, a už dokonca ochutnal surové mlieko, si rád lizne ako mačička, našťastie hlavne trvanlivé 😉

andrea142
22. jún 2010

moja síce mlieko nemusí ale tie malé smotany čo sú ku káve jej náramne chutia. vždy to musí ochutnať 😀

martinka17
22. jún 2010

@andrea142 😀 😀 😀 😀 mačička

andrea142
22. jún 2010

to áno 😀 😀 😀 😀 ............a je strašný blázon do mačiek ak nejakú uvidí tak hneď "cici" a skoro z kočíka vyskočí 😀
za chipsy a mačku pôjde aj cudzím kam len chce. minule môj krsný jej povedal ,že poď pozrieť mačičky a hneď išla a pritom keď sme tam došli ani naňho nepozrela lebo sa bála. a takisto sme boli na kamarátovej svadbe a druhý kamarát s ňou chcel ,že tancovať nechcela s ním ísť ani za boha tak jej povedal ,že poď kúpime chipsy a už s ním šla aj sa s ním tancovala. 😀 ................. špekulantka malá .................. cyklistickú prilbu si nechá nasadiť len vtedy ak jej dám lentilky 😀 ....a ešte veľa iného

martinka17
22. jún 2010

@andrea142
inteligentné dieťa, vie čo chce a ako to dosiahne 😵

frola
22. jún 2010

@martinka17 no ja som povodne nechcela davat UM vobec. tak asi tyzden potom ako som prestala kojit som malej skusala davat len jogurty a mliecne vyrobky aby som nahradila tu dennu mliecnu davku. ale mala nie je vobec jedak takze niekedy za den nezjedla ani jeden jogurt, a ked som skusila normalne kravske trvanlive tak sa strasne povracala a ocividne ju bolelo brusko celu noc. takze som boj s UM prehrala a radsej jej ho davam.

martinka17
22. jún 2010

@frola jasné, že um je lepšie ako žiadne...Samko sa zatiaľ neodstavil, tak ho ešte chvíľu nechám, nech si cicá, len nočné chcem skončiť, lebo ma to nebaví a zuby mu idú v jednom kuse, nemá to konca kraja 😖

frola
22. jún 2010

@martinka17 no ved u nas kojenie skoncilo tym ze som malej prestala davat v noci lebo uz som chodila ako zombie a cez den nechcela tak to nejako samo odislo 😒

martinka17
22. jún 2010

@frola
No neviem, Samko aspoň 3 krát za deň pýta, večer ťahá ako o život, ráno aspoň 2 krát musí mať cicinu...uvidím, ja mu len nechcem ako včera v noci dávať aj po 10 minútach, lebo nevie spať ☹

alline
22. jún 2010

@martinka17 ja som malu tiez odstavila tak, ze vecer som jej dala UM a rano este moje a postupne uz to je cca 3tyzdne tusim a uz nepije ine ako UM, ale my mame HA skusala som Sunar a Nutrilon a myslim si, ze Sunar viacej chutil. Ked som kojila tak mala sa budila aj po hodinke a stale len mnam-mnam a teraz ked sa v noci prebudi tak ju len chytim a prehodim z postielky do nasej velkej postele a spinka dalej a az rano jej davam UM takze 2x denne vypije a k tomu jej davam jogurtiky a teraz najnovsie acidko, vraj je to super pre deticky mi povedala pediatricka a malej aj chuti 🙂

martinka17
22. jún 2010

@alline
tak to acidko musím skúsiť, jogurt má rád, aj pribináka...ináč minule kdesi vravela pediatrička, že jeden trojuholník syra je ako 100 ml mlieka 😲 Som skoro odpadla 😅
Ja uvidím ako bude, Samko sa budí, aby sa ukľudnil kvôli zubom, preto mi tie zuby tak lezú na nervy a jemu ešte viacej 🙂

alline
22. jún 2010

@martinka17 dnes mi prave mala "ukradla" jeden trojuholnik syru a zejdla ho na posedenie... takze 100ml. ma za sebou a teraz mi vypila asi stvrt deci 100% jablkoveho dzusu, totalne jej chutilo...

martinka17
22. jún 2010

tak to rýchlo naplní dennúú dávku mlieka, malá šikulka 😀
Ja som ešte džús nedávala, raz som skúsila, ale nechutil mu pomaranč a jablko veľmi nemusím ja, tak nemám doma 😀 Ale má rád jablkový jogurt 😵

andrea142
23. jún 2010

moja už pila jablkový aj pomarančový džús chutil jej. ochutnala aj multi. a jahodový. jej je to jedno hlavne že to tečie 😀

@alline
@martinka17 aj ja som to počula. moja zje dva na jeden šup. má takú mániu ,že ak jej niečo dáme do jednej ruky potrebuje to mať aj v druhej ruke 😀

martinka17
23. jún 2010

@andrea142
v dvoch rukách, super, som zvedavá, kedy tak začne jesť aj chrúst, či už nebudem na dôchodku dovtedy 😀

zuzi26
23. jún 2010

ahojte, uz som tu znovu dlho nebola, ste vela popisali zatial...vy davate tavene syry detickam? Ja som o nich nic dobre nepocula, vraj su plne soli a emulgacov..ja davam len obcas tvrdy syr, ale zje len obcas. Inak stale sunar a jogurty, najlepsie smotanove bez prichute. Inak celkovo sa mi zda, ze nasa papa teraz malo, aj kaku ma stale riedku od mlieka. Asi kvoli zubom...
Inak sa musim pochvalit, na 90 percent cakame druhe dievcatko 🙂 Tak bude doma babinec...len meno este nemame vybrate - pacia sa mi take slovenske Alzbetka, Barborka, Katka ale aj Ema, Lea..uvidime.
Co som rada, ze usetrime na vybave a mala bude vsetko dedit po Hanke 😉 Uz som piaty mesiac, rychlo to ide, uff. Terina myslim na teba, tebe sa to uz blizi, chapem, ze uz chces mat po tom. Nebojis sa inak ako zvladne mala tvoj odchod do nemocnice? Ja mam z toho des, ze ako to tato zvladne 🙂 Ale este je cas...len Hanka je na mne dost nalepena, uspavam ju ja.
Inak jedia vasi mali ovocie a zeleninu surovu? Nasa nevypluva len banan a postruhane jablko. Vsetko v celku vypluva..skusala som hrusku, hrozno..a nic, a zelenina nehrozi - ze salat napr..Ako to robite? Zjedia vam deti salat?

andrea142
23. jún 2010

@zuzi26 gratulujem k dievčatku 🙂 aj moja dedila veci po sesterniciach iba minimum som kupovala. šalát ešte nejedla ,vlastne vyplula 😀 ale napr. mrkvu iba očistím a potom to chrúme, takisto kareláb. moji robičia majú záhradu tam sa nevedela dojesť mladého hrášku.......... 😀 .aj ja som ho jedla .milujem to . z ovocia zje všetko. akúrat tento rok jedla prvýkrát jahody tak na začiatku iba oblizla a vrátila ale teraz to už zje.

ja dávam karičku a bambino, svokra minule kúpila to kiri .keby som mala dávať iba čo je zdravé tam mi nezje nič 😅 . takže sa držím toho ,že čo jeme my dáme aj malej. každý má iný názor je len na ňom čo si vyberie.

martinka17
23. jún 2010

@andrea142
aj ja Samkovi dávam v podstate to, čo jem aj ja....lebo to "zdravé" je často horšie ako niektoré nezdravé veci. Nedávno som čítala taký test na jogurty, a najhorší jogurt na trhu bola Actvia 😲 Reklamu má ako divá, že vraj zdravá a pritom najväčšia umelina na našom trhu. 😀

@zuzi26
k babe blahoželáme, to dedenie je super, my zase veľa dedíme po susedovie Riškovi, je presne o rok starší, akurát sa mi zdá, že ma väčšie nožičky 😵
A ovocie jedáva surové, zeleninu nie, on celkovo málo je 😉

vanilka2612
23. jún 2010

Zuzi,blahozelam,,,aj ja keby som mala mat druhe,tak zase by som chcela babu..Ja nie som na chlapcov,radsej dievcatko,teraz jej uz robim aj copiky,sponky a gumicky kupujem 😉 My sme dedili po sestrinej malej a sesternicinej malej,tiez som vela nekupovala..teda len topanocky.
My surovu zeleninu skoro vobec,salat len ochutnala,aj redkvicku trochen..Syry davam len tvrde,ale to zje fakt minimum. Ona najradsej sunar,uz ma z toho ide porazit ,nechce velmi jest ☹ ☹ ☹ .tri zuby nam idu. 😝 Si myslim,ze ma vela mlieka v strave a viac sladkeho ako slaneho..napr.jogurt,vyzivy,do mlieka kasu...Slana len polievka a sem tam druhe jedlo.

frola
23. jún 2010

@vanilka2612 my sm ena tom rovnako. my sme dost casto len na UM a keksikoch 😒

alline
23. jún 2010

@martinka17 tak dakujeeeeeeem za super recept, trosku som si ho upravila, ale mala konecne po dllllllhom case zjedla masko co som jej spravila :o) namiesto cestovin som dala varene zemiaciky, lebo tie moja malicka miluje a popucila som ich a dala som tam masielko a zjedlaaaaa, huraaaaaa a u nas je cislo jedna hrozno asi, aj postruhane jablcko s bananikom a dokonca minule aj melon cerveny spapala a chutil, ale prvy krat ked som jej dala melon tak len ohrnala nos a druhy krat sa jej uz pacil a spapala ho. Inak konecne je kraaaaaaasne pocasie :O)
@frola dnes sme boli na ihrisku a bolo tam koooooooopa deti a mala sa tam santila ako nikdy predtym, furt sa len rehotala :o))) ale boli sme vecer okolo 16.30h :o)

terina25
23. jún 2010

@zuzi26 bojím sa strašne ako to naša malá zvládne.aj si niekedy potichu poplačem.myslím si,že ona to bude zvládať lepšie ako ja.teda aspoň dúfam.ja ju tiež uspávam.je strašne zlatučká,držím ju za rúčku alebo za nohu.neviem ako to bez nej vydržím v porodnici.najradšej by som porodila a prišla hneď domov.straaaaaašne ju ľúbim a bude mi veeeeeľmi chýbať. 😢 😢

terina25
23. jún 2010

a zabudla som zablahoželať k dievčatku 😵

zuzi26
24. jún 2010

terina uplne ta chapem, mne je uz teraz smutno, ze ju necham doma a ona nebude chapat kde som.. 😢 tiez ju teraz tak nejak este viac lubim, je to krasny vek...dakujem ku gratulaciam! 😉 teraz sa zabavame hladanim mena. Hanu som mala rychlo vybratu, teraz netusim...
Co sa tyka este jedla ja davam uz tiez inak vsetko co my jeme. Len nie sladkosti a take tie prilis ochutene veci - slane, chipsy, korenene...tavene syry nejeme ani my, tak preto nedavam. Hej jogurt activia verim, ze asi nebude naj..aj ked pre nas ho kupujem spolu so zvolenskymi, minule sme boli ale v rakusku na nakuper v Hoffer a super biele jorurty tam mali - take huste grecke, tak tam asi budeme chodit. Mame to za rohom, tak zvazujeme ci tam nebudeme robit nakupy castejsie. Nejak tym ich mliecnym vyrobkom viac doverujem, ale mozno j to len psychologia..
Ja mam tiez pocit, ze nasa mala zje viac mliecnych a sladkych veci - zo sladkosti jej davam len moje kolace - ovocne a piskoty. Hlavne jedlo jeme nasilu, par lyzic - chuti jej ryza, trosku masa. Salat nehrozi ☹len varena zelenina. A miluje banany, ten zje cely.

zuzi26
24. jún 2010

aline a ze melon, gratulujem! u nas nehrozi, ona vsetko vypluva..konecne sa ukazuje leto, ja uz sa chcem ist s malou kupat...

zuzi26
24. jún 2010

trina ty uz mas 39 tyzden, to uz moze byt kazdu chvilu, informuj nas...Ja som rodila v 38 tyzdni Hanku 🙂 drzime palce
ja uz som pocula od kamosiek, ze druhe porody boli fakt ovela lepsie a rychlejsie, tak to bude urcite v pohode!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre