Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

andrea142
18. nov 2010

ahojte

aj ja mám nejaké veci po Lili čo ledva nosila ,no ale ešte to vynosí bábo a potom uvidíme. ...možno také lepšie kúsky odložím vnúčatkám 😀 😀 😀 ....... aj Lili nosila nejaké veci po mne. ale napr. Lili som na jednu svadbu kupovala taký kožuch aj to nosila v nedeľu keď sme išli von alebo na návštevy tak ten predám plus nejaké šaty.

dnes malá prvýkrát vracala. teraz večer po kúpaní ,pila mlieko a zrazu a jej to vrátilo plus nejakými cestovinami čo jedla predtým. ☹ ........viac sme sa z manželom vydesili ako ona. akúrat podotkla ,že je špinavá 😅 ...mala to na pyžame a vo vlasoch ...........

martinka17
18. nov 2010

@andrea142 otrasný zážitok, aj Samko minule večer pil mlieko a potom strašne grcal, sa vystrašil, podarilo sa dva krát, od vtedy si dávam pozor, koľko ťahá po fľaši 😀

andrea142
18. nov 2010

@martinka17 no to mi hovor. 😖 U LIli to bolo prvýkrát .... ona nevracala ani ako bábätko ......asi mala dobré trávenie. o to viac ma to teraz vydesilo. a pritom pila normálne ani nie veľa lebo predtým jedla tie cestoviny. vo fľaši mala 150ml kakaa. ......................... síce ráno som do nej ledva natlačila polovicu chleba a to som jej natrela iba polovicu krajca. a možno aj kvôli soplíkom ....moc teraz neje..........tak asi aj to tam niečo urobilo.

martinka17
18. nov 2010

@andrea142 aj Samko keď vrackal, tak mu stekali hlieny do hrdla....tak to bude tým 😀

kvietok23
19. nov 2010

ahojte, aj Misko vracal v noci - vraj zo soplikov nad dneska lekarka povedala a ze ma nejaky virus, ktory sa moze prejavovat aj vracanim :( mal zvysenu teplotu, ale to aj zo zubkov vraj moze byt. Tak mam doma 2marodov, aj tatinka aj maleho :(

klementina
20. nov 2010

ahojte, teda pekna nahoda, s tym grckanim. aj zofka tento tyzden mala vracaci a hnackovaci-tiez prvy raz v zivote. ja si myslim, ze to mala z mlieka z automatu, co jej svokra z neho uvarila ovsenu kasu. mala to od nedele do stredy, vo stvrtok sme boli u dokiny, robila jej vytery, mali sme priniest aj vzorky stolice, ale od stvrtku -mozno tym, ze zbadala dokinu 😉 - jej to preslo. nastastie sme mali vytery negativne, lebo uz som zhanala na nete, co vsetko by z toho mlieka mohla mat, teda dost hrozne veci, som sa fakt bala 😒 ale mozno je nejaky virus vo vzduchu, ked aj vy mate take problemy.
darceky pre krpcov uz mate nakupene? 😉

andrea142
22. nov 2010

ahojte
my sme za víkend raz stihli aj pohotovosť. v piatok večer keď sme došli domov od mamy tak sa malá vyhádzala na tvári. mala červené líca a na tom ako keby štípance. najskôr som si myslela ,že od nejakého krému ,lebo sme boli aj u tety gratulovať a tam sa hrala s kozmetikou. tak som ju umyla a natrela niveou baby. potom to ustúpilo. v sobotu pre ňu došla sestra ,že ju zoberie k našim a o chvíľu volal muž ,že sa zastavili v obchode a Lili bola zase vyhádzaná ,teraz už aj ruky. tak sme išli na pohotovosť. no kým sme tam došli zase jej to ustúpilo tak nám lekárka dala krém a nakázala malej diétu. dnes sme išli na kontrolu ,no v ničom nepokročili . zajtra ešte k obvodnej na kontrolu a výsledky .......................zajtra ja ešte idem na cukor ...hrozne sa teším 😝 😝 .............dokonca včera ma celý deň aj hrdlo bolelo 😖
v stredu mám poradňu a v piatok zase na Kramáre s malou ku kožnej .......... 🙄

dnes som sa terigala do mesta 1,5h ....skoro ma drblo. malá tá si doháňala spánok. 😀 ...našťastie nemrnčala 😀

andrea142
22. nov 2010

@klementina : akúrat kočík už máme doma. kupovali sme ten čo mali teraz v akcii v Kike. ostatné ešte nie ......je čas 😀 😀 😀

mamamima
23. nov 2010

Ahojte baby, dlho som tu nebola, nemam na nic cas, na net pozriem akurat ked mala spi, alebo ked je doma Natalka zo skolky a trochu sa hraju...ale ozaj iba trochu, lebo strasne sa tlcu...boze, natalka je chuda taka dohryzena a doskrabana od nej ze az...strasne je lakoma, urcite aj vasi drobci, to teraz patri k tomuto uzasnemu obdobiu...ona je az taka lakoma ze kakala na zachode a hovori "Nedam hovienko Natale, moje!! " Take hlasky mava, ze nechapem...ale inak je zlata...a chvalabohu sme zdravi...tak sa majte zatial 🙂 a idem vas precitat co mate nove...

terina25
23. nov 2010

@mamamima dobre som sa pobavila na tom hovienku 😀 to aj naša sofi je teraz taká.Sebimu som kúpila nový cumlík a ona taký rev spustila,že aj ona chce taký.pritom má toľko cumlíky všelijaké..ale nie,ona musí mať bračekov.a tiež ho tlčie chudáčika ☹

andrea142
23. nov 2010

@mamamima 😀 😀 😀 ....aj Lili je strašne lakomá .......ledva niečo požičia. minule u nás boli sestrine deti a ak sa iba dotkli jej hračiek pustila rev ,takže sa s tým ani hrať nemohli. .........takže asi teraz je to normálne

martinka17
23. nov 2010

@mamamima aj ja som sa pobavila na hovienku, malá je dokonalá 😀
Samko zatiaľ lakomosť neprejavil, ale sa teším, kedy to príde. Asi preto, že nemá súrodencov a keď sme na návšteve, tak akosi nestíha...neviem, naposledy mu Jakubko bral hračky asi takým tempom, že ani ja som nestíhala reagovať, takže Kuriatko ostal vyhúkaný a nakoniec sme si aj poplakali od zúfalstva 😀 😀

@andrea142 blahoželám ku kočíku, hoď foto alebo link, som nevidela leták 😉

andrea142
23. nov 2010

@martinka17 hodím foto ......................zajtra odfotím

heidy26
23. nov 2010

@mamamima , ja umrem z Mišky... 😀 😀 😀 😀 😀 super hláška . A Natalka si nechá si od Mišky, či aj ona jej dá preplesk???? To máš doma veselo...
Tak my zatiaľ lakomosť nepoznáme. Som zvedavá kedy to príde aj ku nám... no nemuselo by.... 😅
A ozaj neviete ako Zuzi ona má teraz niekedy termín, či je ešte stále 2v1?????

andrea142
23. nov 2010

@heidy26 : nebola tu dlho. tak snáď dá vedieť keby niečo 🙂

zuzi26
24. nov 2010

Ahojte, tak my sme uz doma z porodnice, Katarinka sa narodila 20.11. a ma 3570 g a 52 cm, takze oproti hanke valibuk;) porod super rychly za nejake 4 hodky sme to zvladli, epidural je skvely vynalez🙂 tak sa uz vytesujeme z dvoch bab, hanka je trochu vyjavena z celej situacie, ale stale opakuje lubim babo a bozkava ju na hlavicku, len musim davat pozor aby ju moc nestlacala...

martinka17
24. nov 2010

@zuzi26 blahoželáme 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

andrea142
24. nov 2010

@zuzi26 : jééééééééj gratulujem ....prajem všetko dobré pre mamičku aj bábätko ,nech pekne papá a poslúcha 🙂 🙂 🙂 🙂 ...akúrat včera sme ťa spomínali. ak budeš mať čas tak pridaj nejaké fotky

heidy26
24. nov 2010

@zuzi26 veľľľkááááááá gratulácia od nás 😉 😉 😉 😉 😉 😉
prajem hlavne zdravíčko, a nech Katarínka poslucha 😉 😉 😉 😉 😉
Inak tiež som rozmýšlala nad meno Katarína....... 😀 😀 😀 😀 😀

avuska19
24. nov 2010

@zuzi26 jeej, krásne...gratulujeme a prajeme dobré zdravie po celý život 😉

terina25
24. nov 2010

@zuzi26 úprimne blahoželám a prajeme veeeeeeeeeľa zdravíčka mamke a aj Katke.teraz to bude dosť ťažké zvládať kojenie a všetko okolo toho.bude to riadny chaos kým si nájdeš nejaký ten systém.ja ho nemám stále a to už malý bude mať 5 mesiace 😠 Pri Sofi to bolo úplne iné.jedla stále v rovnakú hodinu,aj v noci sa budila rovnako a od 4 mesiacoch mi prespala celú noc.Ale tento ,,chalanisko,,...papá kedy sa mu chce.2 hodiny grgá a nosí sa na rukách,zaspáva len na rukách tak ,že s ním natriasam.pospí 30 min.a zase je hore a plače. 😖

andrea142
24. nov 2010

ahojte tak ja som dnes po poradni, testy na cukor sú v poriadku akúrat zase mám málo železa 😖 a hneď mi dal aj lieky. ďalšiu poradňu má až 22.12 😀
@martinka17 : pridávam foto kočíka čo sme Lili kúpili na vianoce 🙂 ...............nejde pridať skúsim zajtra

martinka17
24. nov 2010

@andrea142 tak si počkám do zajtra...železo bude, neboj-🙂

andrea142
24. nov 2010

@martinka17 ok, dnes mi to nejako blbne. idem spať ,lebo asi šmarím počítač von oknom. a muž mi včera sľúbil masáž tak aby mi nezaspal............................................na to železo mi povedal ,že si mám dávať klince 😠 😀 ...snaží sa byť vtipný ............dobrú noc 🙂

martinka17
24. nov 2010

@andrea142 zlatý muž🙂 Dobrú noc 😉

kvietok23
24. nov 2010

@zuzi26 gratulujem k druhej dcerke, ako to zvladla mala bez teba, ked si bola v nemocnici? 🙂 a vsetko naj malinkej k meninkam 🙂 k zajtrajsim 🙂

caly8
25. nov 2010

@zuzi26 ..gratulujeeeem!!! 🙂 😵 nech ste všetci zdraví a aby všetko šlo hladko ľahko ako po masielku ..

marya
26. nov 2010

Ahojte 🙂
Straaasne davno som tu nebola, a vidim ze Zuzke sa uz narodilo druhe babatko, ako rychlo to utieklo 🙂
Zuzi, gratulujem k dcerke a nech vam rastie pre radost a hlavne v zdravi 😵 a krasne meno ste vybrali 🙂

terina25
27. nov 2010

pozerám,že ďalšia tehulka pribudla 😉 blahoželám marya

včera ma muž vytočil...ja som od rána pratala,umyla som okná,vyprala,povešala prádlo,piekla pizzu,robila poriadok..A on?zapol si rozprávku - Mrázika.a potom keď Sofi zaspala,tak si šiel ľahnúť aj on s tým ,že :AKÝ SOM UNAVENÝ...akože nemáme slov na tých mužov

andrea142
27. nov 2010

@marya : jééééj ,ani som si to nevšimla včera 😀 😀 😀 gratulujem 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre