Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

terina25
8. dec 2010

hovorím,je to niečo celkom iné pri dvoch deťoch ako s jedným.a najmä s takým malým rozdielom.

terina25
8. dec 2010

inak k Mikulášovi...Svokra má jedinú vnučku a jediného vnuka a ani si na nich nespomenula.nemám slov,čo dodať.minule kúpila sebimu nutrilon-1.krát niečo odkedy sa narodil.a si myslela,že teraz jej asi budem nohy bozkať z vďačnosti.akože nepochopím...moj manžel je jej jediné dieťa a naše deti jediné vnúčatá.som si myslela,že ich bude rozmaznávať,ale veeeeeeeeeeeeeľmi som sa mýlila.a keď k nej sofi nechce ísť a bojí sa jej,tak sa potom čuduje a plače.

andrea142
8. dec 2010

@terina25 : no veď hej.......to určite ......................napr. Lili keď bola ešte menšia tak napr. mi dosť vadilo ak niekto buchol, a tak alebo na prechádzke by som vraždila psi keď začali štekať ..........takže pochopiť ťa viem. 😉

andrea142
8. dec 2010

@terina25 a to že si na nich sama teda keď manžel pracuje. akúrat tety sa tu bavili ,že počkaj keď bude druhé. jedna že ona si to nevšimla tiež mala 2.ročný rozdiel, len s tým že bývala u babky a dedko stále bol so starším tak ako keby mala iba jedno. 🙂 a druhá to mala ťažšie ,lebo bývala sama , niečo ako u vás

no tá svokra tak to je príbeh sama o sebe 😅

martinka17
8. dec 2010

@andrea142
@terina25 konečne odpovedám...Samko má teraz strašné dni, pomaly končím s nervami a hlavne som unvaná. Idú mu posledné stoličky, tak je norvózny, nevie spať, zasapať na obed, budí sa po ani nie hodine strašne uplakabý. Dnes som ho ukľudňovala hodinu a to sme asi 40 minút pozerali Tomáša ☹ Veľa kojím, tak mi zblbli hormóny a večer alebo nad ránom neviem zaspať, potom som cez deň vymletá 😝
Terka, to nosenie. Podľa vlastnej skúpsenosti. Sebi už veeeľmi dobre chápe, že jeho najmocnejšia zbraň je plač a rodičia to berú ako povel vziať ho na ruky. Samko robil asi ako 2 mesačný presne to isté. Mal vtedy práve diagnostikovaný pruh a lekár povedal, nesmie plakať 😲 😀 asi po 2 týždňoch už reval na povel. Tak sme ho nechali plakať a po čase prestal.Preto som písala, že teraz je čas to zmeniť, potom je dieťa tvrdohlavejšie a viacej pri plači kričí, tak je to o to ťažšie.
Čo sa týka, že mať 2 deti je ťažké.....mne sestra keď sa sťažujem povie, že na to ako to bude som mala myslieť skôr ako som otehotnela a nie teraz. Čo by ona dala za to, keby po nociach nespala 😢 Preto sa ja nikdy nesťažujem, lebo chápem, že má fakt pravdu,. Občas to tu napíšem, občas poviem mame alebo kámoške, ale to je len ventil, bez toho by som asi zblbla definitívne 😀 😀

Mať 2 deti bol môj sen, ostane nesplnený a napriek tomu som vďačná aj za zo jedno. A na to myslite vždy, keď niekto povie, že to je resp. bude ťažké. BLBOSŤ, je to KRÁSNEEEEEEEE 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alline
9. dec 2010

Maminky, maminky konecne sa mi Natalka zacala pytat na nocnicek 🙂 Takze cez den nosi gatky a iba ak niekam ideme davame plienky 🙂 Juuj tak sa tomu tesim 🙂 Kedze mala Natalka zapal mocovych ciest tak som ani nedufala, ze sa zacne pytat skor ako pred dovrsenim dvoch rokov 🙂
Juuj a na Vianoce ideme Natalke kupovat male akvarko s rybkou 🙂 Uz mame handrovu babiku, knizku a postelne pradlo s myskami je velmi peknucke a to snad aj staci, este dostane aj tak od babiek a dedkov 🙂 Uz sa tesim na Vianoce 🙂

martinka17
9. dec 2010

@alline blahoželám 😵 😵 😵 😵 😵 😵 , až závidím, ja som na druhý pokus ešte stále nenašla odvahu 😢

alline
10. dec 2010

@martinka17 dakujem, mne sa stale pocikavala do gatiek a raz poobede mi zrazu hovori : mama cikat, trosku cvrkne do gatiek taku centimetrovu bodku, ale uz sme mali aj pokus ked boli gatky suche 🙂 Ja som skusala v kuse od leta. Nechavala som ju v gatkach a niekedy sme prali aj kadzy druhy den, tolko sme sa pocikavali. 🙂

martinka17
10. dec 2010

@alline jaj, tak to zase ja by som nevydržala. SAmko bol v lete na tom rovnako, sa pekne začal pýtať, prestal sa pocikávať.....akiurát asi po 2 týždňoch pohody sa jeden deň skrátka zaťal a cikal len do slipkov...preto som mu dala plienku, teraz má obdobie NIE, na všetko je len jedna odpoveď, tak to zatiaľ nechcem ani skúšať☹

martinka17
10. dec 2010

@alline ale o to viacej ťa to teraz musí tešiť 😀

terina25
10. dec 2010

@martinka17 Mati,ja viem,že by som ho nemala uspávať na rukách.ale ide o to,že nechcem,aby zobudil Sofinku.keby som ho mala jedného,tak ho nechách nech si poplače.lenže práve to je ten problém,že mám aj sofi.a potom uspávať zase 2 deti naraz nie je žiadna sláva.

Ani si neviete predstaviť ako ľutujem Sofi,keď som s nimi sama doma v noci a ona na mňa volá,lebo chce aby som ju držala za rúčku.a ja jej musím povedať,že nie,lebo držím Sebiho alebo že mu dávam papať.až mi to trhá srdce 😢 😢 Ona je tá,ktorá si to najviac,,odskáče,, 🙄

terina25
10. dec 2010

k darčekom...

Ja som všetko objednávala cez net 😀 Ešte dobre ,že existuje,lebo neviem ako by som riešila darčeky 😉 Včera mi akurát došli balíky.

SOfi som kúpila domček-taký stan a dnu sú loptičky.
odtiaľto:http://www.maderna.sk/katalog/product/6433/

potom sme kúpili drevenú hojdačku,plastové tanieriky Macko Pu a sada riadu do kuchynky.

a kúpila som už aj niečo na narodeniny,keďže o chvíľu má 2 ročky.Drevené kocky Little ponny,obedovú súpravu Macko pu-keramickú a magnetické písmená a číslice.a na oslavu som kúpila sevítky,klobúčiky,pozvánky ,tanieriky - všetko Macko Pu 😉 Dúfam,že sa poteší.Lebo ja sa už vytešujem 😀

vanilka2612
10. dec 2010

Andrea,no my kocik uz mame,taky sportovy...ale kedze boli obuchane vsetky steny a nabytok,tak putoval do pivnice 😠 a na jar ho vytiahneme na vonku...lebo by bolo hned vsetko znicene...Inac teraz strasne rada kresli,,len klesit a klesit...tak ma plny perecnik ceruziek a minule objavila aj caro fixiek ,,,to som musela hned zatrhnut,lebo cele ruky popisane....Ale tak dufam,ze lego bude dobry darcek a ze sa s tym prehra...A este miluje rozpravky pozerat,najoblubenejsi je NODY, to uz mame opozerane stokrat,,a stale len nodyho a nodyho,, 😀 😅 😵 ...
Na odnaucanie od plienok som sa teraz vykaslala,cez zimu ked niekam ideme a vyzliekat tolko veci,ked jej bude treba cikat,,,,pockame si do jari,,vsak snad neskrachujeme na plienkach,,,a vy ako??

andrea142
10. dec 2010

@vanilka2612 : moja našťastie s kočíkom pekne ide, takže nemáme žiadne obúchané steny 😀 ........že čaro fixiek 😀 .....ja som pre istotu ani nekupovala aby to nezistila máme len klasiké farebné ceruzky 😀 .....kresliť ju tiež baví............... a ešte k tomu má aj novú záľubu 🙄 . kresliť do mojho telefónu. v pondelok sme boli na testoch u kožnej a už sa tam nudila tak som jej dala mobila a zapla aplikáciu panel kreslenia....... takže teraz že, klesliť a dám jej papier a ona že nie, telefón 😀 ..... 🙄 😵

čo sa plienok týka tak mi máme plienky tiež naspäť, celé leto bola bez nich aj pekne povedala alebo doniesla nočník ale potom sa do toho zaplietla svokra a prestala sa pýtať a pocikávala sa , nechcela som aby prechladla alebo mala zápal tak som jej vrátila plienky.

z rozprávok sa jej teraz strašne zapáčili od Disney - Mačky Aristokratky .......minule som im to zapla Lili aj neterke tak odvtedy chcú len cicu 😀 .......keď na obrazovke nie je mačka tak hneď ,že kde je cica ???? ale treba vedľa nej sedieť sama nepozrie,
@terina25 : aj moja zbožňuje macka pú. musí to mať na tričku ,tanieri proste všade 😀 .....dokonca v poslednej dobe už aj fľašku na mlieko chce macko pú čo nemáme. musím kúpiť nálepky a nalepím jej tam macka Pú

na narodeniny jej chcem kúpiť takú tú hračku s poníkom. aj teraz ju reklamujú ,že je poník chorí a treba ho vyliečiť. od mamy dostane notebook -hračku. teraz v tescu to majú za 7,90€ a my sme kúpili za 9,90€ že lacnejší už nebude 😠 😠

darmka
10. dec 2010

Ahoj Terina, prosim ta skusala si uz ten domcek rozlozit. Aku to ma stabilitu. Ja som tiez pre drobca chcela nieco take ale videla som rozlozeny iba domcek z Dracika s takym krtkom a to teda nie je nic moc.

andrea142
10. dec 2010

@alline : aj ja ti gratulujem 🙂 a aj závidím 😉
@martinka17 : tak to s tými zubami nezávidím ..............

terina25
10. dec 2010

@andrea142 ten notebook chceli kúpiť aj moji rodičia Sofi,ale už je vypredaný 😠

terina25
10. dec 2010

@darmka domček som neskladala.včera nám prišiel a hneď som ho zabalila.ani ma to nenapadlo.ale tak hádam bude dobrý.a keby aj spadol,tak to nie je ťažké,tak jej to hádam neublíži.ale nemal by-aspoň dúfam.

andrea142
10. dec 2010

@terina25 za takú cenu ani sa nečudujem 🙂 ........moja sa z toho naučila ten pozdrav. neterka to má a Lili sa to strašne páči. tak vždy keď to otvorí povie ajoj 😀
@darmka sestra má tiež niečo podobné tak akože moc stabilné to nie je ale ani ťažké to nemôže byť ,veď deti z toho behajú alebo lozia von. na hranie je to dobré. 😉

darmka
11. dec 2010

Ahojte, dakujem. Ja len ze aby sa mi to hned nerozpadlo za take peniaze.

alline
11. dec 2010

@andrea142 dakujem 🙂

martinka17
12. dec 2010

@terina25 ten stan je pekný...ale neviem,kde by som ho dala. Zabral by nám pol izby a to nechem, Samko rád behá po izbe na odrážadle a v poslednej dobe sa rád váľa po zemi, hrá s autami....škoda miest apre neho. Napíš ako sa Spfinka tešila ako sa s ním hraje určite odfoť🙂
My máme za sebou konečne sánkovanie a samozrejme tlačenie sániek po holom betóne, tak im je podľa Samka lepšie. Kočiar mi tlačí do snehu a sánky na asfalt, ma picne 😀

terina25
12. dec 2010

@martinka17 jasné,že odfotím 😉 inak ku sánkovaniu.Svokra mala kúpiť sánky,aj som jej povedala,kde majú lacné asi pred mesiacom.povedala,že kúpia.potom volala,že vraj sa im nepáči to operadlo.no a včera zavolala,že už majú vypredané.odrazu sú dobré aj tie,čo špekulovala,že sú zlé.lenže teraz ich už nemajú.tak som zvedavá,či vobec sánky budeme mať.keby som vedela,tak sofi kúpim sama.čo dodať...

martinka17
12. dec 2010

@terina25 my sme kúpili na nete, originál drevo na donierku za 28,50, sú ale pre jedno dieťa ale zase sú úúúúplne nové🙂 Ved svokra niečo kúpi iste 😉

terina25
12. dec 2010

a tú bábiku a kočiar na narodky sme zrušili.kočiar sme zdedili po neteri 😉 Takže asi jej namiesto toho kúpime na narodeniny toho poníka-tuším sa volá Bubu s tlčúcim srdiečkom.muž dostal z roboty 10% zľavu,tak to bude lacnejšie 🙂

martinka17
12. dec 2010

@terina25 že narodeniny, ja to ani len neriešim. Samko nedostane skoro žiadne darčeky možno garáž ak zoženieme. Je malý, prd si uvedomuje darčeky. Minule som mu doniesla od kámošky 3 autá, motorku a 3 plyšákov. Na druhý deň v dráčiku pýtal nové auto, no načo mu kupovať, berie to aj aj tak ako samozrejmosť a ničí všetko rýchlosťou blesku 😀

a2303
13. dec 2010

@zuzi26 Gratulujeeeeeeem!!!!! 🙂 Ja som tu už parádne dlho nebola a čo vidím 🙂 Ako som rada!!!!!!
Zuzi a čo pôrod???? Ako bolo????? Ako sa máte? Stíhaš?

Baby, Marya je tehotná??? idem čítať!!! 🙂

a2303
13. dec 2010

@marya Gratulujem!!!! 🙂 super, ako pribúdajú detičky 🙂

Baby, letím, malá je hore... :( Konečne sme dorobili prerábku domu, tak upratujem o život. Dúfam, že už budem mať viac času sem chodiť.

Držte sa a prajem pekný deň 🙂

terina25
13. dec 2010

@martinka17 my kupujeme hračky len na vianoce alebo narodeniny 😉 len ,,tak,,nedostáva.

andrea142
13. dec 2010

baby viete mi poradiť. dnes po obede okolo tretej čo sa mi malá zobudila tak som k nej šla a keď som sa postavila zo stoličky tak som zacítila také pichanie v močovom mechúri a strašné nutkanie ísť sa vycikať. keď som potom išla na záchod tak som pri cikaní cítila pálenie a odvtedy chodím stále. teraz už pálenie necítim ale akoby sa mi tam malá usídlila lebo stále mám pocit ,že mi treba cikať. ............malá si tam kope o dušu až mám pocit ,že o chvíľu mi vyjde z boku. ..................alebo ju cítim v podbrušku.
párkrát čo som bola prechladnutá tak tie príznaky neboli až také ako teraz .................dala som si repíkový čaj ..........

môže sa v tehu piť aj šumivé tabletky. mám jeny s brusnicovým extraktom čo mi pri prechladnutí dosť pomáhalo ale teraz som si nedala ,lebo neviem či sa môže????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre