Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

martinka17
4. jan 2011

@heidy26 ja som sa zasmiala, že 2-3 dni...Samka som síce odstavovala len na noc, ale ani po 6 týždňoch som nič nedosiahla a tiež mi sľúbovali 2-3 dni 😀 😀 😀 😀 😀
@andrea142 s tým spaním je katastrofa aj u nás...pokiaľ aspoň 5 minút neplače, jednoducho odmieta spať. Čítam knihy, ale aj 30 minút a nič, už som na nervy, zaspal mi po až keď sa vyplakal, odpadol do 2 minút 😝
@terina25 Samko to tiež skúša, držať za rúčku. Som povedala NIE a keď neprestaneš plakať, mamka odíde. Skúšal, ale nakoniec som odišla potom prestal.
@vanilka2612 áno, kedykoľvek do veku 3 rokov máš nárok sa vrátiť na materskú a zamestnávateľ ti to MUSÍ umožniť 😅

terina25
5. jan 2011

@vanilka2612 Ja som to nemyslela v zlom 😉 len že rozmýšľaš ako ja 😀 ja som tiež všelijako zvažovala,že pojdem skor do práce,pretože ja som musela dopredu uviesť,kedy nastúpim do práce.Pri sofi som chcela ísť do práce už tento rok v septembri,ale teraz som sa rozhodla,že ostanem ,kým mám nárok so Sebim-čiže do 8.7.2013.je to inak odveci podľa mňa,takto hlásiť v práci,dokedy budem doma.čo ak muž stratí prácu a ja sa budem musieť vrátiť skor do práce?tiež som všelijako zvažovala...a tiež po odrátaní výdavkov by som bola na tom rovnako ako teraz na materskej,dokonca ešte aj v mínuse 😒

martinka17
5. jan 2011

@terina25 Terka, buď rada, že sa vôbec máš kam vrátiť, nahlási dátum by bolo pre mňa minimum, keby som mala komu 😝 Lepšie ako pracák a stres, či niečo nájdem 😵

terina25
5. jan 2011

@martinka17 to máš pravdu Mati.ja len dúfam,že aj ja sa budem mať kam vrátiť,že ma neprepustia...

darmka
6. jan 2011

Ahojte, Vanilka ja mam presne taku istu situaciu ako ty. Tiez mi ponukli v praci polovicny uvazok. Ja by som do prace aj isla, 4 hodiny denne nie su vela, alebo mozem 2 cele dni v tyzdni, ale nema mi kto strazit maleho. Babka, dedko este daleko pred dochodkom. Do skolky ho este nechcem dat, az od septembra, to bude mat 2,5 roka a tiez nechcem ziadneho cudzieho cloveka na strazenie. Financne sa mi to tiez moc nevyplati, ale zmena by mi uz prospela, ale jedine v tom pripade, ze by ho strazil niekto z rodiny, co vsak nie je mozne 😉
Inak ten zakon plati od 1.1.2011 - http://www.rodinka.sk/index.php?id=593117

mamamima
6. jan 2011

Ahojte babky, ja nemam cas chodit na pc, tak dodatocne vam prajem vsetko naaj naj v tomto roku, hlavne zdravie vsetkym...

Vanilka, kvoli 90 euram by som nesla od malej, urcite nie...je to na kazdej z nas, aj ja som zvazovala, ci ist neist, az som dostala super ponuku a chodim, ale o 13 tej som doma a mala je u sestry, babky, ako kedy, ale rozhodli peniaze, dostala som slusnu ponuku, inak by som nesla urcite...od Natalky som isla, lebo mi bolo doma dlho, co sa teraz ani nedalo porovnat, teraz som sla kvoli peniazom a pri natalke som to neskor lutovala...ale neviem ako budes casovo na tom, ja som natalku videla az o 16,30 a v zime to je vies ako...ale ak je to na nejake 3-4 hodiny denne, tak skus, aspon ti to bude doma vzacnejsie 🙂 Tak sa majte krasne, neviem kedy sa mi zas podari nakuknut 🙂

Ozaj a Romus, kukam ja a uz ti svieti 36tt??? ty brdo, to letiiii 🙂

mamamima
6. jan 2011

Prave som dostala krasnu spravicku, dalsie babatka na svete...Romanka gratulujeme, drzte sa 🙂)) a tesime sa...

andrea142
6. jan 2011

@heidy26 : jééééééééééééj gratulujem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 želáme všetko dobré 🙂

terina25
6. jan 2011

heidy26:aj my blahoželáme.a prajeme veľa zdravíčka a pevné nervy.teraz budete mať veseloooooooooooooooooo

terina25
6. jan 2011

inak Maťka vám zabudla povedať,že aj katulikzlatulik čaká bábo-v apríli 😉

martinka17
6. jan 2011

@terina25 na to ja nemám nárok 😲 , Katka by sa pochválila sama, ak by chcela, najprv ma prosila, aby som to nikomu nevravela a potom som pri tom akosi ostala 😉
@heidy26 všetko najlepšieeee

caly8
6. jan 2011

jééj Romanka 😵 😵 😵 supeeeeeeeeer, že už máš miláčikov pri sebe !! držím palce a veľmi na vás myslím 😵

tak katulikzlatulik taaakto ??? pozdrav ju Maťka 🙂

idem kukať tv a piť čajíík paaa baby

ináč ozáj ..úspešne som Elu odstavila .. dnes už ani slza aj ked tá prvý den bola ale potom už len zlosť ... maminku bolíí cica hmm ..tak toto nám zabralo ..Elinka ma strašne veľa teraz stíska a bozkáva a ja ju 🙂

martinka17
6. jan 2011

@caly8 pozdravím🙂
Tak k takému odstaveniu blahhoželáááááám, ja potom napíšem, ako dopadlo u nás, ale ja až keď vylezie posledný zub, dovtedy radšej nie, ináč sa nedal v noci utíšiť 😀

caly8
6. jan 2011

@martinka17.. no niektoré veci som akosi neriešila ..napr. to ako bude spať cez den bez cici lebo ináč to nešlo .. aaa prvý den ju odťalo o pol štvrtej druhý o pol tretej štvrtý som ju na rukách a loptičke jeme sa hojdajúc uspala uspávankou a dnes tiež ale to bolo za 5 min. 🙂 ... no a tie zuby .. tak to sa ešte uvidííí ☹

martinka17
6. jan 2011

@caly8 ja som mu začala dávať sunar, už sa konečne po 2 mesiacoch chytil, tak možno ho to prestane baviť.Ale mne kojenie nevadí, lebo ťahá len v noci, tak ho nechem nasilu odstaviť zatiaľ, si to pekne vychutnávam 😀

andrea142
7. jan 2011

@martinka17 : že nechcem sa prerieknuť ale teraz už tretí deň zaspala v pohode 😵 😵 😵 ...nám ešte chýbajú tri zuby tie zadné štvorky. ......no ale ako je na mne nalepená má isté pochybnosti čo bude keď budem v pôrodnici. už teraz mám nervy z toho ☹
@terina25 : Teri bola za tebou Sofi kým si bola v pôrodnici???? lebo ja neviem ako vydržím tých 5 dní čo tam budem bez malej ale zase keby ju doniesli a tam by začala plakať tak to by bolo ešte horšie ☹

ešte stále kašlem ako tuberák, ani malej sa to moc nepáči, lebo sa vrtí jedna radosť, a to ešte nehovorím keď si asi precvičuje gymnastiku alebo čo 😀 ,že kam dočiahnem 😀 ......mám pocit že o chvíľu budem mať dieru na boku. dvakrát príjemné to nie je 😖

v téme marec baby písali o nejakom cibuľovom sirupe...viete ako sa robí ??? robím si cibuľový čaj ráno sa idem skoro zadrhnúť ako kašlem ale ešte to nie je ono .občas sa mi podarí niečo vykašľať . lekárka mi povolila len Hedelix ale moc to nepomáha.

martinka17
7. jan 2011

@andrea142 ja také cibuľové sirupy nemôžem, kámoška robí deťom med s cesnakom a cibuľou....je to niečo ako sirup, ale ja cesnak nemôže, tak som to neskúšala.
Hedelix je na prd, ten nezaberá. Mne aj keď kojím v lekárni odporučila solmucol...prášok do vody, ten mi super zabral...skús sa opýtať na ten.

zuzi26
7. jan 2011

ahojte, hlasim sa po dlhom case, nejako nestiham popri babetku 🙂 ...inak da to teda zabrat tie dve deticky s malym odstupom, Hanka prave dobrala antibiotika - netusim kde chytila anginu, tak sme Silvestra prezili s 39 horuckami a do toho mi malinka plakala, no radost 🙂 ale Katka je krasnucka, vytesujem sa z nej, nastastie nema koliky ako Hanka, tak je to podla mna lepse babo zatial. Ten cibulovy sirup pouzivame a podla mna zabera na vykasliavanie. Nakrajas cibulu das do sitka, posipes cukrom alebo polejes medom a nechas stiect do misky. Po nejakom case to pusti stavu a tu davkujes lyzicami, ja davam velku lyzicu aj kazde dve hodiny. Urcite to neuskodi a pomoze aj imunite...My sme mali krasne Vianoce s malym zivym Jeziskom pod stromcekom, darceky sme mali len zopar drobnosti a uplne stacilo, Hanka si to este ani velmi neuvedomovala, najlepsi darcek boli gumicky do vlasov 🙂
Caly, martinka gratulujem k odstaveniu, krasne dlho ste vydrzali, klobuk dolu! Inak ja uz som obcas dala aj kravske mlieko namiesto sunaru. Jednoducho mi dosiel sunar, tak som zohriala obycajne polotucne a chutilo jej. Od dvoch rokov uz prejdem na kravske uplne. Ide to do peniazkov, uz len dvojo plienok kupovat.. 😠 Davate niektora kravske, aby som nemala zle svedomie? 😉

patkao
7. jan 2011

ahojte,zuzi ja tiez uz niekedy ohrejem plnotucne,este mam zasoby sunarv a ked dojdu tak uz dalsi nekupim a budem davat len kravske
ja myslim ze do 2rokov aj staci sunaru,moyu uz aj kravske..ale kazdemu podla vlastneho uvazenia

andrea142
7. jan 2011

@zuzi26 : ja dávam Lili od 7.mesiacov ,lebo UM mi nechcela piť žiadne a už som bola zúfalá. takže sme na kravskom už dávno a ten pije bez problémov . dokonca teraz párkrát jej vyčítam ,že koľko sme sa natrápili s UM a toto si pýta sama 🙄

Baby ďakujem za recepty vyskúšam aj sa opýtam na to čo poradila Maťka

vanilka2612
7. jan 2011

Ahojte,tak u mna sa ani tak nejedna o polovicny uvazok,ale skor o cely den, od 9-16 a potom vybrat malu z jasli,,,no neviem,nie som moc nadsena ☹ 😒 Ale uz som povedala,ze ano,,,este si to asi rozmyslim....Pracovala by som v cestovke a tam je otvaracia doba od 9-18,tak takto mi vysli v ustrety,ze do stvrtej,,,to pokial dojdem pre malu a domov bude aj pat,,,a cely den v keli,,,co mam robit??,Partner mi hovori,ze mam este ostat doma kym mozem,ale potom uz stratim pracu,,, 😖 😢

terina25
7. jan 2011

@martinka17 veď jasné,že Katka to mala povedať.len ma to dosť prekvapilo,že také tajnosti okolo toho robila.na začiatku nepoviem,že ak by sa niečo stalo,ale teraz...Ale tak je to každého osobná vec.Hlavne,aby boli obaja v poriadku 😉

terina25
7. jan 2011

@andrea142 Adi,Sofinka za mnou v porodnici nebola.Tam také malé deti nemožu.a ja som ani nechcela aby chodila.lebo by plakala ona a aj ja 😔 Straaaaašne mi chýbala,ale prežili sme to.Každý deň som jej volala z mobilu 😀

terina25
7. jan 2011

Zuzi,ja dávam kravské mlieko asi tak 3 mesiace.dávala som sunar a keď došiel,tak som začala dávať polotučné.Sunar mi už ani nechcela piť,tak aj preto som prešla na kravské.Nemalo význam jej urobiť sunar 180 ml a vypila možno 90 a ostatné som vylievala.teraz mi niekedy vypije aj 240ml.a samozrejme je to aj oveľa lacnejšie.a kupujem jej aj antiviro,ten zbožňuje 😉 veru pri 2 deťoch to ide hrozne do peňaží-dvoje plienky,teraz UM-ja som sofi dávala sunar,malému nutrilon.to mi všetky peniaze šli len na mlieko a plienky.a kde je ešte oblečenie...

terina25
7. jan 2011

@vanilka2612 to budeš mať zabitý celý deň v práci.ja si napr.neviem predstaviť,žeby som už nemala byť so Sofi.strašne by mi chýbala.aj keď sa na to dá zvyknúť,ale aj tak.možno,keby sme nutne potrebovali peniaze a bola by to dobrá fin.ponuka,ale za 90 eur naviac by som určite nešla.aby si potom neľutovala,že si nebola s malou.

terina25
7. jan 2011

vanilka 2612 a ešte aj tie jasle niečo stoja.takže určite kvoli 90 eur by som nešla do roboty

martinka17
7. jan 2011

@vanilka2612 Ja som s malým sama a hodí sa každá koruna doslova, ale tiež by som nešla....je teraz tak zlatý, tulinkavý, vysmiaty, ukecaný...milujem každú sekundu, ktorú sme spolu, preto som v pondelok odmietla podobnú prácu, teda horšiu a to by som si prilepšila o 350 EUR minimálne 😀

martinka17
7. jan 2011

ešte k sunaru, ja kupujem Sunar, lebo mliečko kravské mu chutí, ale miesto kojenia ho nechel, sunar navrhla mama, aby to nemal také drsné, konečne si zvykol, tak sa teším, že sa odstaví sám a bez plaču...toho sme si už užili. Kojený je v noci a ráno, večer a cez deň sunar, dnes som skúsila kakao, nieeeeee mama. 😀

terina25
8. jan 2011

Dnes má náš Macko 6 mesiacov 😵 A váhu 8900 g a 72 cm 😀 Dala som mu na obed kuracie mäsko,zemiačik a mrkvu.ale on keby mohol,tak rovno zje aj rezeň 😀 😀 😀

terina25
8. jan 2011

inak baby,chcem sa spýtať.dávali ste vy krpcov,keď mali 6 mesiace už aj jogurt alebo piškoty?lebo čo som čítala júnovky,tak niektoré dávajú jogurt.ja som malej dávala tuším až okolo 8 mesiaca.a piškoty sa dávajú okolo 7 mesiaca,či nie?lebo obsahujú lepok...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre