Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

terina25
13. mar 2011

@martinka17 no,teraz určite nie.možno časom.ale keď vidím to krásne voňavučké bábo...ach jaaaaaaaj.kde sú tie časy ☹

kvietok23
13. mar 2011

nadherna je aj malinka Sofinka aj LIli 🙂 taka ze velka sestra 🙂

kvietok23
13. mar 2011

@andrea142 chudatko malinka, a teda aj ty, ja si neviem moment predstavit ani 1den bez Miska, ale tak co uz, budu to niekedy musiet zvladnut a kto ta rodil, ak smiem vediet 🙂 no, oni sestricky na novorodeneckom boli velmi mudre, to si aj ja pamatam 😔

martinka17
14. mar 2011

@terina25 😀 ten smejko sa mal smiať, bolo to krááásne, aj keď som nespávala po nociach a bola unavená, ale bolo to krááásne 😵 😵 😵 😵 😵 😵

vanilka2612
14. mar 2011

krásne baby obidve Andrea !!! 🙂 🙂 🙂

andrea142
15. mar 2011

@terina25 : ale čo žeby tretie ????, 😀 😀 😀 😀
ďakujem baby 😉

andrea142
15. mar 2011

@kvietok23 : Procházka ,mne ho dohodila kamoška , chodím k nemu čo som zostala tehotná s Lili .

andrea142
15. mar 2011

ináč sa cítim strašne ......chúďatko Lili aj dnes som ju poslala k mame ale keby bola doma tak sa ani nenajem...... troška mám výčitky ale zase z druhej strany ona sa tam ráno pýtala, že chce ísť babke..........

martinka17
15. mar 2011

@andrea142 ale veď po cisárskom, ubolená, unavená...to prejde a ešte sa budete veeeľa spolu tešiť 😀 😀 😀

andrea142
15. mar 2011

@martinka17 no veˇto že ona je navyknutá na to ,že každý deň sme okolo 10:00 išli k mame .............zase teraz je pekné počasie tk neviem či by som mala ísť von aj ja na chvíľku . mama by mi hlavu odtrhla 😀 keby bolo na nej tak ležím v posteli 6 týždňov 🙄 ........plánujem do konca týždňa a potom ma už v vnútri nič neudrží ...... len ma každý deň bolí hlava asi to počasie a dosť rýchlo sa unavím a to o bolestiach chrbtice ani nehovorím, večer som ako 80.ročná starena ,neviem sa poriadne ani zohnúť hneď ma to bolí ........mala som sa dať uspať ,ten spinál mi neurobil dobre.

ináč včera som bola u lekára mi vyberal šitie tak sa už celkom normálne hýbem ,lebo doteraz ma to dosť ťahalo a dnes ma už nič nezadrží v tom aby som spala na bruchu 😀 😀 😀 😀

včera sme boli aj na prvej poradni tak malá váži 3800g a keď nás prepúšťali mala 3570g takže pekne priberáme aj papáme ......kojím ju z oboch prsníkov a potom ešte stiahne 60ml UM ....večer prespí 4-5 hodím zato cez deň 3h ale niekedy je na prsiach každú hodinu 😅

lawli
15. mar 2011

@andrea142 ahoj ,zlatučke kočky máš 😵 čo sa týka toho zanedbávania ,tak ja to už robím teraz ☹ maly je dosť aktívny a ja som nejak mimo, stále unavená a aj mi občas býva zle. V prvom tehu som ani nevedela čo sú to tehotenské nevoľnosti. Lili to isto pochopí a určite si spolu užijete ,ale daj tomu čas ,aby ste si zvykli nato že mate Sofinku 😉 Určite je to už teraz iné ,ale bude to o to veselšie 🙂

martinka17
15. mar 2011

@andrea142 to bolenie, to je mi ľúto, ale je lepšie, že ste obe v poriadku...spinal..preto som nehcela ja EPI, viem, že to zvykne dodrbať chrbticu a tú mám aj tak dokatovanú.-(
A maličká, krááásne priberá, je zlatá, aj ja cheeeeem 😵 😵 😵 😵 😵
Ináč ja v noci kojím skoro každé 2 hodiny, už som unavená, dávam mu UM a aj tak sa zobiudí, no na porazenie...ešte 3 zuby a potom bude mať mamka bibi a dudunky sa obviažu a koniec, lebo ma už aj bolia, mlieko nie to a on by len ťahal ako na sahare 😉

lawli
15. mar 2011

@martinka17 kojenie v noci sa aj u nas stalo akosi pravidlom ,už som si jednu dobu myslela ,že to bude ok. Kojila som ho tak 1-2 krát a teraz niekedy aj 5 krát....o bolesti ti radšej ani nebudem písať 😢 😢 mňa teraz trápia prsia aj bez kojenia. Ale podarilo sa mi úspešne odstaviť od denného kojenia (klop-klop) ,už asi týždeň a pol ho kojím ,len večer a v noci. Aj trochu viac začal papať ,čo je len na osoh. A tiež sme zvládli veľku posteľ , už je z neho veľký chlap s plienkami 😀 😀 😀

martinka17
16. mar 2011

@lawli to poznám, to kojenie je únavné. Aj dnes v noci 2 krát, len na druhé kojenei som už proste nemala mlieko, tak som mu dala Sunar, tak spal do rána a kľud. Proste už strácam mlieko a teraz sa utešujem, že toho ho asi odstaví, keď nebude mať čo ťahať.
Veľká posteľ, no fešáááák 😵 😵 😵 . Ja nemám doma priestor na vlastnú izbu, teda mám, ale to by som sa ja musela odsťahovať do obyvačky a prerobiť komplet spálňu, tak ešte rok počkám a potom to nejako vyriešim, ešte neviem ako 😀
ale plienky, aj teraz, ideš piškať?, nie, odložíme kačičku ☹

vanilka2612
16. mar 2011

Juj baby,aj my sme zacali s odnaucanim od plienok,sice sadne na nocnik,vycika sa ked ju dam,,ale sama mi nepovie,ze mama cikat...tak dnes rano uz tretie gatky...rozumu ma to hej,,ale na toto sa jej velmi nechce 😠 😠 😠 uvidim,ako nam to pojde,a ak nie,tak to zase odlozim o mesiac....nasa Petra uz spi sama od januaara vo svojej izbe,rprespi celu noc,rano k nam pribehne do spalne 😉 😉 ale stava skoro o 6. - 6.30....vecer vsak ide spat skoro presne o 8.00,zapneme svetlo- lienku, co vysiela hviezdicky na stenu a sama krasne zaspi....no a este odnaucit od cumlika,,len to nechcem naraz aj plienku aj cumel,,, No a pokial som to dopisala,tak sa znova popiskala...tak som dala plienku... ☹ 😒 😠

heidy26
16. mar 2011

@vanilka2612 ahoj vali, počuj to poznam že sa ti pociká aj tri krát do hodky.- jediná rada- NEVZDÁVAJ TO!
peťka sa naučí, len treba trpezlivosť, aj týžden to môže trvať, ale potom si zvykne a a bude cikať do nočníka. Romi je bez plienky už asi od novembra, ale aj tak sa občas stane že sa pociká, aj včera bola vonku a zabudla že má cikať do záchoda tak sa penke pocikala. 😠 😠 😠 😠 😠 , takže vážne len trpezluivosť.
Zato v noci už nemá plienku a vôbec sa nepociká.
A dudel....hahaha u nas nehrozí odnaučanie, vidí že majú dvojičky dudi a ona musí mať minimálne dva, jeden v puse a s druhý v ručičke... 😀 😀 😀 😀 😀 , ale neva to príde samo a nebude ho chcieť.
Ja som toho názoru že nič nesílim, na všetko príde sama a v ten najsprávnejší čas.
Takže držím palce. Ale ked uvidíš že na to neni ešte pripravená, tak to nechaj na leto. 🙂 🙂 🙂 🙂

martinka17
16. mar 2011

@vanilka2612 kúp naťahovacie plienky, ľahšie sa dávajú pri cikaní dole a ak cikne, nie je v mokrom. Lebo neviem ako princezná, môj mladý pán bude mokrý ako po sprche a totál ho to netankuje, takže ho dávam na nočník, ale aj plienka je mokrá.
@heidy26 že týždeň...ako som sa schuti zasmiala 😅 😅 😅 . Skúšame 2 týždne a ani náznak zlepšenia. Malá je zlatá, že ťa tak pekne odbremenila od odúčania, aj ja by som chcelaaaaaaaaaaaaa ☹

sonya08
16. mar 2011

tak sa teším, že tu píšete svoje skúsenosti s odvykaním od plienky, my sa tiež "trápime" - ja som sa už totiž pomaly začala obávať, že niečo nie je v poriadku, starší totiž nemal plienky už ako 13. mesačný, dokonca ani v noci, tak som bola presvedčená, že to bude fungovať aj u nášho "bábatka" ale nie ... ☹ , tak neviem, kedy sa odplienkujeme, sú dni, keď sa sám vypýta na nočník, ešte aj v noci ma zobudí, že cikať a potom sú zase dni, keď "veselo" všetko do plienky, resp. do slipov, niekedy je mokrý aj 3-krát za hodinu, tak neviem, vyzerá, že chápe, že by mal ísť na nočník, len mu to je akosi jedno, tvári sa tak flegmaticky, veď mama ma prezleče aj 100-krát tak čo, spolieham na leto, že ho nechám behať len tak a dúfam, že do jesene sa to podarí

martinka17
16. mar 2011

@sonya08 aspoň že občas sa vypýta, Samko ani len neciká stále, keď má náladu a o pýtaní ani nesnívam

sonya08
16. mar 2011

@martinka17 no to je pravda občas sa vypýta, len keby to bolo častejšie, ja už som "stará" na naťahovanie sa s ním s plienkami, dúfala som v jeho šikovnosť 😒 , keďže u staršieho som sa ani nenazdala a ani som ho nijako nenútila a boli sme bez plienok, ale čo už snáď to ešte zvládnem 🙂

martinka17
16. mar 2011

@sonya08 ako aj ja v poslednej dobe strácam energiu na náš boj. Nebude cikať do nočníka,ale nechce plienky, nebude jesť, nechce sa mu ísť von a potom zase domov, nechce sa obliesť a potom vyzliesť...jemu sa nič nechce a ja som ako na misii, stále čakám, čo zase príde 😅

andrea142
16. mar 2011

@lawli : no hej len mi to je také o ničom 😅 ma to troška štve ,lebo by som chcela všetko a potom vôbec nič nestíham 😅 😀............z nemocnice kde som si naozaj mohla oddýchnuť som sa ponáhľala a doma nemám kedy ak je aj Lili doma 😅
@vanilka2612 : aj ja som už pár krát začala a potom aj skončila ,naposledy cca. 2 týždne pred pôrodom 😀 😀 😀 som nejako bola plná elánu po dvoch dňoch som to vzdala ,lebo sa Lili išla hrať pekne hore do izby a tam sa vycikala. 🙄 🙄 🙄 tak som jej dala naspäť plienky ale zase teraz sa začala sama pýtať na záchod alebo nočník ,hoci má plienku, večer ešte potom plienka nie je pocikaná a ledva drží ako ju cez deň dávame hore a dole 😀 😀 😀

dudel neriešim ,to ešte máme čas a hlave teraz aj Sofi má dudel tak aj ona musí mať 😀

lawli
16. mar 2011

@martinka17 Filipko tiež nemá vlastnú izbu...bývame v rodinnom dome a máme veľku spálňu ,v pohode sa nam tam zmesti ešte aj postieľka a uvažujeme aj nad väčšou skriňou (na vecičky pre babo) 🙂 Ja som ho nechala v našej spálni aj koli tomu kojeniu ,mam to k nemu bližšie...a budeme všetci pekne spolu 😵

@vanilka2612 to je super ,že prespinká celú noc ,my mse teda ešte ani jednu neprespali....a tuším sa nam to ani do októbra nepodarí a potom začíname nanovo 😀 a plienočky som presunula na leto 😒

@andrea142 To ti verím ,že ťa to štve ,aj mňa to mrzí keď ho niekedy zanedbávam ,no fakt to niekedy inak nejde....to prejde hlavu hore 🙂

martinka17
16. mar 2011

@lawli tak som rada, že nie som jediná, kto ho má poruke.-)
A kojenie, strácam mlieko, tak verím, že sa odstaví a začne spať celú noc, nebola by som proti 😀 😀 😀

lawli
16. mar 2011

@martinka17 ja si ho ani tak skoro nedám...len dúfam ,že keď bude babo ,tak ho nebude rušiť ...no radšej na to nemyslím. Mlieka ja mam zatiaľ dosť no okolo 14tt by malo byť už menej tak uvidíme ako to dopadne...denne kojenie som v pohode zrušila...natrela som si prsnik octom a on ze fuj ba !! a teraz to tak len poviem ,že cici je ba...chceš ? A on hneď ,že nie 😝...v noci som to zatiaľ neskúšala ,sa bojím toho aby sa mi neprebral a nebolo to o to horšie potom. Tiež by som nebola proti vyspať sa už celú noc 😵

martinka17
16. mar 2011

@lawli tak to že si tehu a kojíš, som počula, že niekedy deťom prestane chutiť mliečko v tehu, vraj sa chuť zmení...z toho usudzujem že Filipko je rovnaký závislák ako Samko. dnes vypil fľašu, sa tak ku mne na chvíľu pritúlil, ja že pohoda, nechce dudu...ani minúta a on už sedí a Mama dudu...no nedaj 😀 Ale cez deň nekojím už od prvých narodenín, a v noci, 2 krát som skúsila zbytočne, teraz som to nechala tak, nech s dostaví sám, ja nemám na to energiu🙂

lawli
16. mar 2011

@martinka17 s tym mliekom som to aj ja počula...lenže Filipko je fakt zavislák v pravom slova zmysle 😅 tak jemu asi zmena chuti mliečka prekážať nebude....to poznám ,že podchvíľkou veríš ,že nebude pytať a ani ti myšlienka neskončí a už pyta 😀 😀 Ani ja by som nemala srdce odmietnuť. Ja som denne kojenie zrušila len pred dvoma týždňami a to koli bolestivým bradavkám a aj koli tomu ,že si tym vynahradzal stravu...teraz aspoň viac zje 🙂
Ak ti to pomože ,tak vraj sa deti odstavujú sami po 2 a pol roku ,to už nieje v nedohľadne 😉

martinka17
16. mar 2011

@lawli to o 2,5 roku som počula, len mne asi nevydžímlieko, už mi stačí len na jedno potiahnutie..ale uvidím, sám sa rozhodne. A tá závislosť, pravdu? Aj ja som na tom závislá, niekedy sa tak na neho pozerám, ako sa uloží na nohách (kojím len posediačky) a poťahuje, spokojne privrie očká a je mu tááááák dobre, ešte asi ani ja na odstavenie nie som pripravená a preto nebojujem 😀

lawli
16. mar 2011

@martinka17 snaď bude aj to mliečko príčinou toho ,že sa sám odstaví, ak samozrejme nieje tak závislý ,že bude dudať aj prazdny prsník 😅 ja prežívam to isté ,tiež mi je ľúto skončiť kojiť 😔 je to fajn byť chvíľku v " objatí " ,moj drobček je totižto veľky neposedník a tak si tie chvíľky vychutnávam...no s tým rozdielom ,že ho zhruba od roka kojim poležiačky...veľmi ma boleli kríže a aj jemu je to pohodlnejšie, už sa mi nezmestil na kolena a vadilo mu mať spustené nožičky.

martinka17
17. mar 2011

@lawli tak na tvojom mieste by som to brala tak, j eden skončí, druhý, druhá začne🙂
Ale ináč ako naschvál sa mi tak nalial prsník, že dudal 2 krát v pohode....tak uvidím, mala som teraz kramy, tak možno o mesiac to červená zástavka ukončí, keď sa teraz nepodarilo 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre