Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

martinka17
14. apr 2011

@vanilka2612 podobne sme jedli aj my, ale sa to akosi zmenilo....ráno už nedostáva mlieko, ale asi 1,5 hodinky po zobudení raňajkujem ja, ak sú párky, tak práska, aj hrianky a tousty má rád, ak je chlieb, tak mu pustím Krtka a krmim ho🙂
Pred spaním okolo 11.30 polievka a potom mlieko, po zobudení skoro nič neje, okolo 17 zje druhé jedlo, ak skôr,t ak okolo18 dostane chlieb alebo ovocie a večer mlieko na 2 krát 😀 a tiež miluje slané, momentálne ani nie tak tyčinky ako tie okrúhle Backrols...že sucháááriky 😀 😀 😀
@andrea142 ale pomáha aj tá polievočka, hlavne veľa pi a sleduj, čo viacej pomáha. Mne zaberal a zaberá na tvorbu mlieka len čaj, minerálky, voda...z toho sa mi mlieko nerobí 😉

vanilka2612
15. apr 2011

Baby, neberiete niektora Evru naplaste? Mam na predaj...

andrea142
19. apr 2011

ahojte

tak Lili má novú mániu ☹ .............v nedeľu pri obede začala z ničoho nič revať ,neprehĺtala jedlo, ani na nič neodpovedala ,že čo jej je len revala , tak potom už neviem po koľkom napomenutí a po koľkých vyhrážkach ,že ak neprestane dostane na zadok som ju dala dole zo stoličky a zobrala do izby ,dala do postieľky a odišla od nej...................tam potom zaspala ..................strašné nervy som na ňu mala 😖 .....................takže som spomínala mániu tak od nedele to praktizuje každý deň 😖 🙄

zajtra idem s malou na poradňu, tak zoberiem aj Lili lebo už týždeň kašle a nič hoci dostala aj kvapky a sirup na kašeľ plus od soboty jej aj sople tečú

andrea142
19. apr 2011

@martinka17 aký čaj si pila ,lebo ja mám podozrenie ,že sa mi akúrat z tých ovocných čajov malá vyhádzala. lebo potom som ich prestala piť a v sobotu som si u mamy urobila ovocný čaj a na druhý deň mala troška vyhádzanú tváričku 😖

martinka17
19. apr 2011

@andrea142 no ja som tuším pila klasický popradský ovocný....konkrétne citron. Ale ak sa malá vyhadzuje, tak to radšej nechaj tak. A ako sa vlastne máte?

martinka17
19. apr 2011

@andrea142 tak až teraz som si všimla, že trošku komplikovane sa máte 😲 Tak to je asi prvý veľký prejav žiarlivosti, nie? Ale ináč aj Samko mal dnes desný deň, sme prišli z ihriska, tak začal revať a nevedel prestať, ako katastrofa. A to je spln, idú mu zuby, tie tlaky vonku, fuuuu 😝

andrea142
20. apr 2011

@martinka17 no ja naozaj neviem prečo to robí doteraz nič, je to strašne na nervy.......... od mamy som si už vypočula ,že sme ju príliš skoro dali spať do vlastnej izby 😕 .....no neviem, možno naozaj závidí ,že malá je v našej izbe a ona sama ale potom by robila bordel večer ,a nie na obed a ona reve cez obed...............................

včera som frflala aj na muža ,lebo Lili sa nešla kúpať až potom so mnou, lebo najskôr kúpeme Sofi a potom ešte kojím a potom sme išli kúpať až Lili ale pár dní dozadu ako som vyšla so Sofi z kúpeľne už volal Lili aby si išla umyť zuby a kúpal ju no a ja som tam došla až keď už bola okúpaná iba som ju utrela. no a asi to začalo malej vadiť ,že pri Sofi som aj pri kúpaní a ju iba utieram tak sa nechcela ísť kúpať 😖 ............

čo sa týka Sofi tak z toho kojenia už budem asi na prášky 😅 😅 😅 ako papá pekne aj priberá týždenne 150-170g ,len po kojení sa tvári ako keby nejedla a keď jej spravím UM tak sa na flašku rehoce alebo to vyplúva ,vôbec to nepije 🙄 🙄 🙄 .............a ja si myslím ,že ak zaplače je hladná ......no asi nie ,ináč by to zjedla 😅 😀

som zvedavá dnes na poradni koľko pribrala a vyrástla ....ideme o druhej 😵

martinka17
20. apr 2011

@andrea142 tak ak sa jej nepáči fľaša, tak jej veľmi chutí tvoje mliečko a páči sa jej to nie? To je suuuper, to sa málokomu podarí 😀 😀 😀
Sofi má teraz ťažký vek s kombinácii s ťažkým obdobím...sa jej nečudujem,, Samko je tiež teraz nervák, ani ho nespoznám, budˇ na ručky, alebo chce dudu....dávam ho na nočník, nula bodov, dám mu slipky, okamžite je pocikaný, dávam mu jesť, nechce, jediné kľudné obdobie dňa je, keď pozerá krtkove rozprávky...ale to len chvíľu, potom už zase niečo iné treba vymyslieť, aby ho neboleli očká.
To kúpanie, aj to môže byť problém, že jej to tak vadí, bola sama a teraz sa delí o tvoju lásku. A nevšímaj si svokru 😠 , na mňa pozerajú, že Samko je v postielke v spálni...ale ja nemám izbu, kde by spal sám a nechce sa mi teraz prerábať byt, počká to do jari o rok, potom mu spravím izbu a ja sa vysťahujem asi do obývačky....už teraz plače moja chrbtica, ale pre chrústa všetkooooo 😀

andrea142
20. apr 2011

@martinka17 :no keď sme doma tak aj Lili čumí iba dotelky na Snehulienku alebo Leví Kráľ .....síce dlho nevydrží ale má tendenciu vymienať DVD každých 10 min. 🙄

dudel aj ona pýta stále, lebo aj Sofi má , čo týka cikania /kakania posadím nič potom ide hore do izby a tam sa vykaká alebo vyciká tak to vôbec neriešim ,na to nemám čas 😅 ,až v lete sa o to pokúsime

martinka17
20. apr 2011

@andrea142 tak to cikanie, to sú len také pokusy.dnes dostal po dlheeeej dobe slipky, mal ich pol hodinyk, pocikal sa a šup plienku, lebo asi mu idú posledné 2 stoličky, je uplakaný, nervózy, ďalší stres mu netreba 😀

andrea142
20. apr 2011

takže po dnešnej poradni má Sofi rovných 5kg a 57cm......... malý tučko z nej bude 😀

martinka17
20. apr 2011

@andrea142 krásna nová fotka v profilééééé 😀 😀 a super priberá, tak ako nie je čo riešiť, to kojenie ti suuuuper a tak si sa bála 😅

andrea142
20. apr 2011

@martinka17 : ďakujem 😀
stresy mám ešte stále 😅 ale to ma prejde až pri príkrmoch 😅 😅 😅 .....som strašná ja viem 😀

martinka17
20. apr 2011

@andrea142 nie, to je normálne, každá sa stresujeme, a po čase sa z toho smejem, boože, koľko vecí by som pri druhom už neriešila a robila jednoduchšie, aspoň sestre poradím 😵

alline
22. apr 2011

Ahojte, neviete mi poradit od akeho veku sa nemusi prevarat kravske mliecko? Ja zatial davam malickej umele, ale chcem prejst na kravske a cez leto ideme na dovolenku tak asi budem musiet zase zobrat umele, lebo nebudem vediet prevarit na izbe. Dakujeeem 🙂

martinka17
22. apr 2011

@alline ak zobereš trvanlivé, prevárať netreba, to už je OK . A ak vezmeš klasické, a to je pasterizované, tak tiež netreba prevárať 😉

alline
22. apr 2011

@martinka17 dakujeeeeeeeeeem 🙂

martinka17
22. apr 2011

@alline 😉

andrea142
24. apr 2011

@alline : my keď sme boli na dovolenke s malou tak sme ich poprosili v kuchyni či by nám nevedeli dať mliečko na večer a ráno............ tam nám to prevarili a potom ráno keď to ešte pila tak som jej to zohrievala v horúcej vode.( máme takú malú rýchlovarnú kanvicu čo so sebou nosíme na cesty ) cez noc to bolo v chladničke. nemusíš kvôli tomu nosiť mlieko so sebou.

alline
24. apr 2011

@andrea142 dakujem za tip 🙂

monika77
24. apr 2011

ahojte všetci,,,všetkým prajeme pekný veľkonočný pondelok
dlhoooooo som tu nebola, ale máme sa celkom fajn,,,už chvalabohu po mesiaci našich chorôb

andrea142
30. apr 2011

@monika77 super foto 🙂

ahojte aj ja sa hlásim, my stále behám po lekároch.... Lili má chytené priedušky ,dokonca vo štvrtok nás lekárka chcela poslať aj na RTG aby vylúčila zápal plúc 😖 , no ale neboli sme lebo som s ňou bola sama a nemal s ňou kto ísť dovnútra . ale ž sa mi zdá ,že je na tom lepšie , horúčku nemá, kašle už pomenej, aj nádcha ustupuje. v pondelok ideme na kontrolu.
čo sa týka Sofi tak tá má tiež nádchu. aj jej to vysávam ,lebo dosť chrčí z toho 😖 no máme doma veselo 🙄
celý týždeň behám s nimi po lekároch a nemocniciach .

martinka17
1. máj 2011

@monika77 Monika, fotka je fakt kráásna, Davidko je veľmi fotogenický a prirodzený na všetkých fotkách 😎 😎

@andrea142 tak sa rýchlo uzdravte, hlavne LILI to musí byť ťažké teraz...moja malá, tak sa trápiť 😠 😖 Ale hlavne nech sa nakazíš ty, to už by bola iná katastrofa 😝

monika77
1. máj 2011

@andrea142 tak toto poznáme,,,mesiac som to zažívala,,, my sme boli na RTG aj 2x bola to fakt hrúza,,,no i po mesiaci stále má soplíky na hrdle,,,už som kupovala STODAL, teraz zasa Sinupret či ako sa to volá,,,tiež v noci dosť nepríjemne chrčal, nemohla som z toho ani spať čo som ho stále sledovala,,,ale po tomto Sinuprete je už lepšie

prajem vám skoré uzdravenie

@martinka17 ďakujééééééém 🙂

andrea142
3. máj 2011

@martinka17
@monika77 : ďakujem baby, včera sme boli na kontrole a už je to v poriadku ale o týždeň ideme znova , dýcha už čisto už len dobrať antibiotiká .......no ale pridal sa nám ďaľší problém Lili bojkotuje jedlo 😖 ....kvôli tým antibiotikám. tak som jej kúpila probitiká no ale zatiaľ nič moc.

dnes ale zjedla obed tak rýchlo ,že som sa čudovala. hrmelo u nás a poriadne tak som jej povedala ,že sa ježisko hnevá lebo neje tak to hltala ,lebo sa bála 😀 😀 😀 😀 😀

Sofi je ešte stále sopľavá 😖 , ale ináč zlaté bábo, už sa rehoce a škerí jedna radosť ak sa s ňou rozpráva , ak by mala zuby vidno jej všetky 😀 ale akonáhle uvidí foťák tak sa tvári vážne, kuká na to čudo ( foťák ) 😀

monika77
3. máj 2011

@andrea142 to je normálne že nepapá ked je chorá,,,davidko to isté,,,a ked bolo po chorobe všetko dobehol xixi
i keď stále mi moc nechce papať mäsko,,,kvôli tomu mal vo výsledkoch krvi málo železa tak to kompenzujem vodou (neďaleko nás je taký prameň vody ktorá obsahuje veľa železa)

baby my máme stále soplíky,,,ani nie že mu tečú,,,len má noštek plný šsuchých soplov 🙂 ale kašle už len občas,,,dúfam, že sa toho už zbavíme raz a navždy

andrea142
3. máj 2011

@monika77 : aj Lili si všetky zuby pretrpela so soplíkmi a kašľom ale tuším my už máme všetky vonku ............ten sinupret brala aj Lili teraz má na hlieny Fenorin P . na tie suché sople mu pretrieť alebo vstreknúť nejaké tie spreje s morskou soľou

monika77
3. máj 2011

@andrea142 ten fenorin je na predpis? ja som ešte rozmýšľala že mu dám stodal, ten je zase od kašla,,,bo hlieny sa fajn spúšťajú no napríklad dnes sa nejak rozkašľal a ten stodal je na kašel

myslíte si, že ten sinupret by som mohla dať zároveň so stodalom?

martinka17
3. máj 2011

@andrea142 jej, veď Sofi má už viacej ako 2 mesiace, pánečku, toto letí...ja sa tak teším, že si taká spokojná a už ste si našli svoj rytmus 😀 a Soplíky prejdú, iste 😉 A potom že kojené deti neochorejú 😅 😅 😅

@monika77 rýchle uzdravenie

ináč som dnes bola u Katky, má malú Lenku, už týždeň, taká je na spapanie moja bábika, by som ju zjedla, ale bola som len chvíľu, nabudúce dlhšie a musím ju pochovať na rukách, sa tak tešííííím a Jakubko sa tak krásne chválil, čo on má doma za krásnu sestričku, ideálny braček 😀

andrea142
3. máj 2011

@monika77 : nie ten nie je na predpis,kľudne kúp a ja som tiež dávala sinupret spolu s trifedom( na kašeľ - je na predpis ) a teraz má Spiropent ( na kašeľ - tiež je na predpis)

@martinka17: že gratulujem 🙂................. no tomu sa čudujem aj ja 😠...Lili nebola kojená a sople jej začali až v 8.mesiaci keď vykukli prvé zuby

no a tá idyla to aj Lili sa chválila, opravuje ak niekto povie malej alebo jej povedia ,že má sestričku Žofku, tak hneď povie že nie Sofi 😀 , a ani ju nikomu nedá 😀 , potom hladkanie, dáva jej cumeľ ....drží to 20 cm pred jej tvárou a hovorí jej že Sofi tu máš cumeľ - ako keby jej to vedela zobrať 😀 alebo sa zahladí na telku a chúďa Sofi, naprázdno chytá cumeľ ,lebo je ešte ďaleko 😀 .................alebo ideme dole po schodoch a ona skáče dole tak mi pripomenie ,že Sofi tak skákať nevie 😅 ....................... ťažko znáša ,že je tu druhé bábo, no musí si zvyknúť.............. takže idyla u nás už pominula 😅 ale zatiaľ to nie je hrozné, len to jej musím dookola vysvetlovať , tak ale si myslím ,že je to normálne u každého dieťaťa ,že závidí druhému súrodencovi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre