Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

andrea142
7. júl 2009

Ahojte

nám sa dnes stala menšia nehoda ☹ . malá mi spadla z gauča. keď som ju videla na zemi skoro som skolabovala. ale našťastie nič si neudrela len sa zľakla. troška plakala a potom sa už rehlila .....

nada.hope
7. júl 2009

ahojte maminky,......................
andrea tak tohoto sa najviac bojim, ze Ninka zleti z gauca, ale uz ju nechavam na zemi,......som rada ze sa Lili nic nestalo a je v poriadku 😨
Inac musime sa pochvalit zrovna vcera ked sme mali 5 mesiacov si Ninka prvy krat dala do pusinky nozicku a chvilu si lizala prstek 😝 😝 😝 😝 😝

xarah1
8. júl 2009

ahojte boli ste uz niektora vybavovat rodicovsku dovolenku?ak ano kde vsade ste boli a ake doklady ste k tomu potrebovali

krasulka
8. júl 2009

Caute mamulieny,

andrea 😕 😕 😕 😕 obozinku stastie ze sa jej nic nestalo, fakt ani na sekundu ich nesmieme nechat bez dozoru lebo ke duz su take pohyblive amen tma..

nadi, super, Ninka j esikula. Ten moj tucko aj nohy dviha ale ma take sunky ze jej to proste az k ustam nevyda 😀 😀 😀 😀 ale na bok uz sa krasne prevali a myslim ze vela jej nechyba a bude na bruchu 🙂

mne mala jedla vcera o siedmej a rano o stvrtej sa zobudila ako tradicne na jedlo ale vobec nechcela jest, tak zaspala zas a vstaala o siedmej , ani to nechcela tak som jej teraz dala banan. Neviem co som mala ci nie ale zjedla ho aa spon cosi ma v zaludku, lebo jej az tak skvrkalo predtym a mlieko odmietla.

xarah ja ti neporadim ja som na rodicaku od zaciatku ale uz neviem co som vybavovala a ci je to ine ked prechadzas z materskej ako ked ja uz som od zaciatku na nom 😒

kvietok23
8. júl 2009

ja som si vybavovala rodicovsky prispevok uz a potrebovala som tam:
original RL, OP, vyplnenu ziadost o rodicovsky prispevok a potom este potvrdenie zo Socialnej, od kedy do kedy som mala MD - to nam dali na UPSVaR a este potvrdenie od zamestnavatela,ze nemam ziadny prijem.... strasne vela toho bolo.... 😠

sue13
8. júl 2009

Ahojte maminky 😎
Velmi mamrzi ze nemam uz tolko casu s Vami pismenkovat, normalne mi to chyba, xixi 😀
Pozeram ze vsetky babatka nam krasne rastu 😵
Andrea tak to je stastie ze sa nic nestalo. Toho sa aj ja obavam. Karinka je velmi zive dietatko.
Davame ju radsej na koberec na zem ked musime nieco robit. 🙂
Takze tak v rychlosti zhrniem ako sa mame 🙂
V pondelok mame uz 5 mesiacikov, meriame 66cm a vazime 7450g. Nozicky su v poriadku takze uz nebalime na siroko konecne 😵 Vcera sme boli na ockovani a mala zvysenu teplotku ale inak ok.
Karinka sa otaca na brusko uz okamzite ako ju necham lezkat. 😵 Stale by sedkala. A nozicky k pusinke dava o 106. 🙂 V noci spinka 12 hodin, cez den sa jej vobec nechce. Stale sa smeje a my sme cela rodinka z nej hotovi. 😀
Zaciatkom augusta chceme iste do Tatier. Tak Vas vsetky zdravim a zelam krasny den 😉

lenk30
8. júl 2009

ahojte babule.
nezdá sa vám, že čím sú drobci väčší, tým máme menej času? aspoň môj filipko si vyžaduje neustálu pozornosť.
takže vás všetky zdravím a o nás v skratke.
rodičovský - to už vybavovať?
andrejka, no toho sa obávam už aj ja, a ešte si zvykol spávať v našej posteli, takže obložený vankúšmi, tak my s mužom dobre že nie na poličke vytlačení.........

v nedelu mal 5 mesiačikov. váži 7040g. Už sme po očkovaní - teplotku mal skoro 3dni. stále len sedkáme a nosíme sa na rukách, takže nič nové. Najlepšia hračka - prázdna minerálková fľaša a dnes som mu tam hodila farebné štipce. sa môžu schovať hračky od Lamazy 😀 . Toto ho baví už 3.deň.
Zúbky ešte nemáme, ale ďasienko je také zdurené a na mieste, kde budú prvé 2zúbky dolu je také bledšie, tak asi každú chvíľku.

Máme teraz problém s nočným spaním. som KO. neviem či zúbky, či teplo, či len tak - ale od 21 do 1 spinká pekne v postielke a potom to začne.dám ho ku nám, lebo neustále plačká, píska, mece sa, tak stále je na cicíku, potom sa ideme poprechádzať po kuchyni........a to je non stop do 6. a potom keď ráno chcem ísť do roboty alebo von, tak spinká do 10. Doktorky som sa pýtala - že to môže trvať aj do 9. mesiaca - že bábetká majú aj takú vnútornú nervozitu z toho, že sa dovivíjajú vnútorné orgány........tak ja už neviem.

už pláva sám v kolese. strašne sa teší, úžastné foto - potom pridám. fakt keby nemal ušká, tak úsmev okolo celej hlavinky. včera som ho aj potopila. tváril vyčudovane, ale hneď rehlil. a či ho večer veľa unavujeme, alebo sme s ním v kľude - nočné spanie je rovnaké...........takže asi len čakať.

tak sa držkajte, prajem krásny deň

patkao
8. júl 2009

Ahojte..tak ja riesim podobne problemy..mala spava s nami, lebo ma nebavilo vkuse ju vyberat z postielky a vzdy sa prebudila..ale dnes ked som ju v noci kojila, tak som si ju prehodila zo stredu postele ku kraju, oblozila som ju perinou nech nepadne a aj tak za chvilu tresk, velky reva pozriema ona na zemi..skoro ma porazilo, ako som sa nalakala..nastastie sa jej vobec nic nestalo, mame dost nizku postel, ale aj tak ju asi zacnem zasa davat do postielky..lenka my tie nocne nepokoje mame tak od piatej rana..neviem ci uz chce vstavat, alebo co, ale mrvi sa, mece, mrnci, smeje, ale oci zatvorene..tak jej vzdy nanutim troska si potiahnut a zasa zaspi, inak si neviem rady..

baby poradte aky golfac mate, ja potrebujem taky aby sa dal dat az do lahu a mal striesku...neviem ci sa robia aj s prehadzovatelnou ruckou, ale ak mate niektora taky, dajte mi tip...

lenk30
8. júl 2009

patkao, kamoška kúpila mclaren len kôli dovolenke a predáva ho, chodí tu na regiony, tak ti potom môžem dať na nu IP.

už ste kupovali stoličky na papanie? ja by som chcela takú kombinovanú, aby s nej mohol byť aj stolík, potom na kreslenie a tak. zatiaľ som nič také nenašla okrem Jané. ale kukala som zatiaľ len na malviku

zuzi26
8. júl 2009

ahojte, mclaren je fajn - hlavne na leto a jar - pocula som vela pozitiv..my sme predali nas Peg perego a kupili sme sportak na zimu, trojkolku s nafukovacimi kolieskami Bumbleride Indie, ved mala bude este celu zimu v kociku, tak som chcela priestranny velky kocik aj do snehu - som velmi spokojna. A potom mozno bududce leto si zadovazim golfky.
Inak fakt zacina nebezpecne obdobie pre nase dietky, my sme utekali pred tyzdnom na pohotovost, lebo nam mala vypadla z kocika, moja chyba ze som ju nemala priputanu ☹ skoro som dostala infakt od strachu, ale nastastie sa nic nestalo - baby co davate do sportaka uz deticky, urcite priputavajte 😉 ! Na pohotovosti sa len smiali, ze kazdy den maju aspon 3 taketo pripady padov babetiek, tak som sa upokojila ze nie som hrozna matka.. 😅
Nasa Hanka sa uz veselo pretaca z bruska na chrbatik a naopak, putuje po celej postielke - nastastie som ju naucila spat tam, lebo by som asi teraz oka nezazmurila. Je to take zlate obdobie, ja si ho naplno uzivam 😀
Sue aj my ideme do Tatier asi 8 augusta a potom este na vychod, uff uz sa tesim do prirody - baby co idete do tatier dajte tipy na tury s kocikom 😉

patkao
8. júl 2009

tu su tury, treba vybrat http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa... sme boli ja na sliezskom dome, cetsa super, asfaltova pre kocik, ale treba fyzicky zdatneho chlapa nech tam ten kocik vytlaci 🙂

mounty
8. júl 2009

zuzi26, v podstate akakolvek dllllllllllhaaaaaaaaaa dolina, ja mam najradsej na Zverovku, ale to je v Rohacoch a navyse bola zapadana od laviny v zime, treba sa spytat priamo v Tatrach.........papa

wewe8811
8. júl 2009

ahojte baby prajem pekny dnik. Teeeda tie nase dietky zacinaju byt zive striebra. Tiez mam z toho strach ze sa nasa bambulka niekam zosype. Cez den byva v ohradke, ale tam dlho nevydrzi, tak je aj na gauci 😖. Ale prave som objednala stolcicku s roznymi polohami a vyskami, tak bude potom sedkat aj tam.

lenk30 skus pozriet na perinbaba.sk. Ja som tam objednala tuto http://www.perinbaba.sk/detska-stolicka-pepe-ba.... Kupila som so zirafkou (na tie som teraz zatazena 🙂). Od tej istej firmy aj podobny dizajn ma ohradka, ktoru som kupila a je to super 🙂

nikollette
8. júl 2009

Lenk30, kuk do mojho albumu s vybavickou, my sme tiez kupili taku stolicku na krmenie, s ktorej sa dá potom spravit stolik a stolicka na hranie a kreslenie pre batola 😉 a su k nej aj remienka na prve kročiky dietata, alebo na pripevnenie do stolicky 😉
to som nasla na stanke bazoš.sk ..skus kuknut mozno este budu v ponuke.. daj si ze stolicky na jedenie, a skus kuki 😉

zuzi26
8. júl 2009

patkao dakujeeeeeeem za ten link - jasne Reinerova chata 😉 joj uz sa tesiiim, len hadam vyjde pocko..prave sme sa vratili z ockovania, uff to bolo kriku, chudatenko moje, slzy ako hrachy 😢 vazime velaaa az 6910 g a mame 66 cm, vsak aj mame faldiky riadne 🙂 Sue ale na vas sa nechytame 😉

andrea142
8. júl 2009

ahojte

včera to bolo strašné. a to som na ňu nekukala naozaj len sekundu. posledné dva týždne má takú mániu ,že akonáhle ju položím hneď sa hádže na brucho.

nožičku papá tiež, dokonca ak si nájde dudlík v postieľke tak si ho sama dá. minule som sa čudovala odkiaľ ma cumeľ keď sa predtým hrala s plast. rybičkou.

a2303
8. júl 2009

Ahojte,

Ako tie naše deťúrence rastú 😵
Nožičky si papá aj naša Rebeka, dokonca si už tiež sama zoženie hračky aj dudlík v postielke. A zbožňuje čítať letáky 😵
Okolo tej druhej v noci aj ja dám malú kumne do postele keď papá, potom je tam somnou už do rána. Zaspím aj ja a zabudnem ju preložiť. Ale zaspáva sama večer v postielke... aspoň toľko.

Už mi vstala, takže letím...

Držte sa!!!

bubatenko
8. júl 2009

ahojte,

hlásime sa po dlhšej dobe - my sa máme dobre, rastieme do krásy, koľko vážime to presne neviem, bo naposledy sme boli v poradni v máji, ale ked sa vážil s mužom, tak nám vyšlo 8,3kg, tak uvídme o týždeň, ked ideme na druhé očkovanie.

My spinkáme celú noc v postielke, nad ránom okolo 5-6 sa napapáme a spíme ešte tak do 8-9... aj cez deň som ho naučila spinkať v postielke, so mnou je v posteli iba ráno o tej 8-9, ked sa nechce vstávať mne a takto si to predlžujem 🙂

Baby chcem sa spýtať, koľko papajú vaše detičky - Adamčo papá 5x denne medzi 160-180ml, ale odkedy je taký hyperaktívny, že sa otáča, snaží sa plaziť, tak mi začal oveľa viac grckať aj hodinu aj pol po papaní, som z tho nešťastná, lebo na svoju váhu sa mi zdá, že papa dosť málo, vodu nechce žiadnu a ešte aj z toho málo dosť vyvracia teraz..... ako je to u vás?

kvietok23
8. júl 2009

ZUZI - my sme boli pred 2 tyzdnami v tatrach a isli sme na Popradske pleso - po asfaltovej ceste, co chodia zasobovania na chatu - tiez ale treba poriadneho chlapa, lebo prva cast cesty je dost do kopca 😵
a tiez sme boli okolo strbskeho s kocikom a chceli sme ist este na Hrebienok a odtial na Reinerovu chatu ale nevyslo nam pocasie.
Citali sme , ze este aj v Tatranskej Javorine je otvoreny nejaky novy naucny chodnik pre vozickarov, takze s kocikom sa da tiez zvladnut.
Len to uz je dost od ruky od centra Tatier, len neviem, kde budete byvat.
😉

sue13
8. júl 2009

Bubatenko ahoj.
To ze nam drobci grckaju teraz ked su z nich "artisti" je uplne normalne. 😉 Ved moja Karinka uz nie je na jednom mieste ani 2 min.... 😅
Papame 6x denne 120 ml a popri tom vela cajiku alebo vodicky. Jej to velmi chuti, dokonca mam pocit ze si uz aj pyta. 🙂
My ked sme Karinku vazili doma tak nasm vyslo cez 7700g a vcera u dokyho 7450g 🙂
Inak my si ju k sebe nedavame pretoze jej sa to vobec nepaci. Najradsej je stale vo svojej postielke, ma tam super vyhlad na vsetko a aj priestor 😀
Dobru nocku.

andrea142
9. júl 2009

ahojte

dobré ráno
dnes som tu prvá 🙂 síce kým pridám príspevok možno ma niekto predbehne

moja grcká našťastie iba ak si po papaní neodgrgne a potom sa s ňou manipuluje.... obliekanie a pod. ale aj to len málinko. síce minule nadránom ma dosť vystrašila ,napapala sa a potom z nej dosť vyšlo hoci si odgrgla ale to asi preto ,že to strašne rýchlo stiahla.

Lili vážila minulý týždeň 6500g tak som zvedavá o týždeň koľko bude vážiť. príkrmy už pekne papáme minule mi za dva týždne pribrala 320g. tiež papáme po 120ml ale na obed a desiatu keď jej dám príkrm tak jej zvyknem urobiť 60-90ml

tak idem jej dať papať akúrat sa zobudila. a potom ideme na kontrolu kĺbikov ..... dúfam ,že tam bude doki.... zatial sa majte

darmka
9. júl 2009

Ahojte, mohli by ste mi poradit, ake cajiky davate. My zatial iba plne kojime, ale ked su tie horucavy, bojim sa ci mu to staci a chcem mu dat cajik. On ale odmieta. Sladene som neskusala, neviem, ci je to v tom, ze mu nechutia.

sue13
9. júl 2009

Darmka uplne staci ked das Matuskovi iba prevarenu Lucku alebo inu dojcensku vodu. Ja davam hlavne to alebo sem tam dam sypany caj z cajovne pre deticky. Vola sa "kludne brusko" ale davam tam len uplne minimum. Vodicku to len zafarbi trosku. Obsahuje fenikel, kmin... 😉
Moj doky ma nazor ze v tychto teplach treba davat babatkam vodicku aj ked su kojene.,..

kvietok23
9. júl 2009

darmka - mne lekarka povedala, ze ked kojim, mozem mu v tychto teplach dat vodicku alebo cajik. ale neodporuca mi HIPP a pod.. ze tam je vela cukru a ze mi potom nebude chciet nic ine pit, ako sladke caje a vody. A tak davame Lucku - neprevaram ju a ta mu chuti najviac. Urobila som mu 1x aj BIO caj z DM-ky, ten nechcel - ani sa nedivim, ked som ho ja ochutnala 😉

andrea142
9. júl 2009

ahojte

tak kĺbiky sú v poriadku. mali sme ich už dobré aj prvýkrát ale ja som ju naširoko balila do 4.mesiacov. strašne zlatá bola na kontrole celá vyškerená na lekára 😀 ...... asi sa jej páčia holohlavý 😀 😀 😀

baby chcela som sa vás opýtať ,keď máte deťúrence v šporťákoch iba vám tam ležia alebo ich dávate aj sedkať? moja zatiaľ leží ale raz /dvakrát som ju troška nadvihla ..... o jeden stupeň ..t.j cca ako vajíčko možno aj menší sklon. ............ ale hlavu si zdvíha aj tak jedna radosť.
.......... a ešte aký športák máte? dá sa vám preklopiť rúčka, my sme kúpili Pegperego pliko ale tam sa nedá a troška mi to vadí, že na malú nevidím. už rozmýšľam ,že nahovorím manžela aby sme tento predali a kúpime nový.

lenk30
9. júl 2009

ahojte.

ja už som z toho našeho nočného spávania nespávania totál unavenááááááááááááá. kedy sa to zlepšíííííííííííííí??????????????
andrejka, ja sa šporťák len chystám vytiahnuť. My máme 3-kombináciu Jané slalom pro, dizajnovo je super, aj to že je to teréňak čo je pre nás vhodné, ale tiež ma nenapadlo pri kúpe kuknúť na tú rúčku. tiež na neho nebudem vidieť - a vlastne preto čakám aj keď už jačí v kočíku, lebo nevidí - ale zasa má obdobie, kedy ma stále musí mať na dohľad, ale možno keď bude mať výhľad na svet aj zabudne na maminu

my sa kojíme, ale keď boli tie teploty, tak som chcela do neho natlačiť čajík - ale jeho z neho naťahuje /mám rôzne druhy, veď ja som mu ich dávala ako 2mesačnému na prdkanie, aj z čistej vody ho natiahne. no chápete?

kvietok23
9. júl 2009

aj my mame jane slalom pro a bojim sa , ako sa bude chovat, ked ma tiez nebude vidiet. Zatial sme stale v hlbokom.
A lenk30 - tiez som nevedela, ze sa neda rucka pretocit, ale snad si maly zvykne 😉

kvietok23
9. júl 2009

lenk a mame rovnaku farbu kocika 😵

mamamima
10. júl 2009

Ahojte mamulky...

Hlasime sa po dlhsej dobe, ako ma natalka prazdniny, uz duplom nestiham 😝 ale tesim sa na dovolenku, sice len vikend, ale som vdacna z ahocico...

Boli sme v poradni, mame 6800g a 70 cm nam namerali, ale tazko sa merala, stale sa len mece, strasne je ziva 🙂 a podla dr. dost dlha a ze je sikulka 🙂 uz je konecne lepsie s nou, nie je taka urevana, uff.

Ja tiez uz konecne normalne vyzeram, aspon si teda myslim, mam este nejake 2-3 kilecka, podla toho ako to beriem, ci od idealnej vahy, ci od povodnej 😀 😀 ale chcelo by to poriadne cvicit teda 😝

Muriel bola predvcerom s Matkom na vohlady 😀 podareni boli hrozne, dam aj nejaku foto do albumu. Dobre nam bolo spolu 😵

Potvorky mi este spinkaju, tak idem nieco rychlo porobit. Tak sa tu majte krasne a pozdravte babatka 😵

mamamima
10. júl 2009

pridala som fotky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre