Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

a2303
22. okt 2010

@alline Krásne postielky! Už aj ja som nadtým rozmýšlala 🙂 idem ich popozerať

a2303
22. okt 2010

@terina25 Prečo si mala zlú posteľ keď si bola malá?

a2303
22. okt 2010

@mamamima Ahooooj! Ty si ale zlatá 🙂 som sa nasmiala! 🙂 Ale veď Ty si mala super druhý pôrod, tak neváhaj a poď 🙂 Ako sa máte? Stíhaš? Školu ešte robíš?

Stretko by už fakt bodlo! Len tento kolobeh je hrozný... nech už skončí škola, lebo som už z toho KO. Teraz ešte aj diplomovka, takže super. Včera mi malá dostala soplíky, boli sme v NZ kakupiť a tak sme skočili na 10 min do Aquaria na kávu, malá sa tam hrala na tom koberci ale ako som až doma zistila, mala spotené nožičky, vlhé pančušky a tam sa hrala bez topánok. Takže tam mi asi aj prechladla... :( Zatial ju k Dr nezoberiem, pije čaj, c-vitamín berie a má kvapky do nosa, tak dúfam, že to pomôže.

martinka17
22. okt 2010

@andrea142 paráda, malý je hore, utekám

monika77
22. okt 2010

kedy chcete dať drobcov spinkať do postele a svojich izbičiek? ja som tiež začala premýšľať nad klasickou posteľou len jedno si neviem predstaviť,,, malý sa stále vrtí v postieľke a každú chvíľku je odkopaný a vždy keď sa zobudím zakrývam ho,,,čo bude ak bude sám v izbičke vo svojej postely?? 🙂

terina25
22. okt 2010

@mamamima vybrali ste krásne pre Mišku.aj ja by som chcela niečo také univerzálne.lebo z detského vyrastie a potom čo s tým.to princeznovské je krásne,kým je dieťa malé,ale potom možem meniť celý nábytok,keď bude mať tak 15 rokov...

andrea142
22. okt 2010

@monika77 : ja som mala v pláne ju presunúť cca.keď bude mať okolo troch rokov. ale podarilo sa druhé tak sme to presunuli. 😀 ....ešte nám do izby chýba posteľ ale plánujeme kúpiť a potom ju už idem dávať zvlášť. aj moja je každú chvíľu odkopaná , keď idem na WC tak ju zakryjem ale ešte ani som si neľahla a je znova odkopaná 😀 🙄 🙄 🙄 ................. veď potom si bude musieť zvyknúť ,že ak mu bude zima zakryje sa . my kupujeme klasickú posteľ a v Ikei na to budem kupovať takú zábranu aby nepadla. ( čo sú aj na poschodových posteliach )

terina25
22. okt 2010

@martinka17 ja som tiež povodne myslela,že skladacia posteľ.veď aj teraz tak máme.lenže pochybujem,že sofi a sebi budú chcieť spať spolu.keby to boli 2 dievčatá,alebo 2 chlapci tak skor.ale takto si nemyslím,že budú spať spolu v jednej posteli.a s tým matracom máš pravdu.ja by som chcela presne takú posteľ,kde by sa dal kúpiť matrac.a keď ten sa vyleží,tak kúpim nový.

terina25
22. okt 2010

@a2303 mala som váľandu.bola strašne mäkká 😖

mamamima
23. okt 2010

Dakujem baby, tak schvalene 🙂 uz sa na to tesim...

@andrea142 aj moja je odkopana, aj natalka byvala, az teraz vlastne pekne spi, ze je zakryta, donedavna som ju musela zakryvat stale...riesila som to dlho spacim vakom...a teraz sa tesim, ze ked sa Miska odstavi od cecania, tak budu spat spolu v izbe...teraz spime vsetci spolu, natalka prisunutu svoju postel k nasej a miska medzi nami, no uzasne :D a ta zabrana je super vec ked su take male aj tak do rokov, ako pisem natalka donedavna este cestovala...

monika77
25. okt 2010

holky mám problém,,,no môžete mi poradiť v súkromnej téme "riešime problémy"

PLEASE

andrea142
25. okt 2010

tak v sobotu na utz. videl druhú babu............. troška som sklamaná,lebo som chcela chlapčeka ☹ .no ale čo už. .... hlavne ,že je zdravé a po druhé ušetríme na veciach 😀 .

terina25
25. okt 2010

@andrea142 Adi,blahoželámeeeeeeee 😀 Buď rada,že je to dievčatko.Ja som chcela chlapčeka a aj ho mám,ale je s ním oveľa viac roboty ako so Sofinkou.Viac plače,má viacej koliky,vobec nespí.Jednoducho dáva mi zabrať.A ešte k tomu straaaaaašne rýchlo rastie,všetko mu je malé.už nosí oblečenie pre 6-9 mesačné deti.Ešte šťastie,že mám neter ,kt. má syna,tak od nej beriem veci.lebo by som sa nedoplatila na oblečení 😖 Takže buď rada ,že to bude dievčatko.Podedí po sestre a budete mať menej výdavky.A hlavne,že je bábo zdravé 😉

andrea142
25. okt 2010

@terina25 : díky. ...........tak to určite ..........ale môže byť ,že hoci baba ale bude opak Lili 😀 .....to som ani nevedela ,že ju mám. 😀 ....... tak dúfam ,že nie 😅 😀 ............ vaou, s tým oblečením ,ste dobre dopredu, to sestra tak mala obe deti sa jej veľké narodili (jedna 4000g a druhá 4600g), a aj strašne rýchlo rástli. ...........................a s tými výdavkami hej ,minule som si už lámala hlavu nad tým, že ak to bude chlapec tak o 2-3roky môžme znova maľovať izbu na nejakú neutrál ,keďže teraz sú tam motýliky. 😀 ..................... takto do 15.tych nemaľujem 😀 😀 😅 😅

monika77
25. okt 2010

@andrea142 gratulujéééém k ďalšej holke,,,len nech je zdravá a určite budeš pyšná mamina dvoch holiek,,,budeš mať pomocníčky 🙂

andrea142
25. okt 2010

@monika77 : díky .............. a tatino zošalie keď začnú chodiť na diskotéky 😀 😀 😀

mamamima
25. okt 2010

@andrea142 jeeej super, gratulujem, ja som hrooozne stastna, ze mam dve baby...aj do buducna myslim tak...a su zlatucke...

Ja riesim momentalne hroznu dilemu...ci ist spat do prace...kvoli peniazom, comu inemu...a ze muz by ostal doma no akoze na papieri a starala by sa o nu sestra, ona sa teda ponukla, ma dve deti a chodi do prace na zmeny tak, ze len 1x do tyzdna by s nou nemohla byt...ale je mi to hrozne luto, ze je este malicka...z blavy by som chodila domov az o 16 tej...rano by som ich jasne ze nevidela... :( som z toho vazne na nervy...co vy na to?

andrea142
26. okt 2010

@mamamima : ja som tiež riešila takú dilemu minulý rok v novembri. kamoška mi ponúkla prácu ,dokonca veľmi dobre platenú. nakoniec som nešla ,lebo malá bola ešte malá ( 8.mesačná ) a aj manžel bol troška proti, že zatiaľ tie peniaze až tak nepotrebujeme. teraz by som to už zobrala ak by som nebola tehotná 😀 ...............predsa je už väčšia,aj samostatnejšia ........................ aj tak rozhodnutie bude na tebe. 😉 ....podľa mňa by si to mohla vziať 😉 ...cca.nabudúci rok už pôjdu do škôlky , a možno si aj malá rýchlejšie zvykne ak už bude v tom kolobehu ,že ťa bude vídať menej ,že už robíš................................................. ja som cca.dva týždne dozadu strážila sestrinu malú. ( má 2roky a 3 mesiace.) nosila ju ráno o 6:00 a potom na obed sme išli ku mame ( tam bývajú ) .cca.okolo 12:00 aj mama už chodila domov a sestra až cca 16:30.....už si tiež hľadá prácu ale zatiaľ nič moc. akúrat minule zobrala nejakú brigádu. Deti sa pekne zahrali, takže to ani nebrala malá ako nejakú tragédiu.vždy si doniesla nejaké DVD a to pozerala( mňa z toho infarkt chytal lebo to kukala aj 20x za sebou 😀 ),prípadne sa niekedy pochytili 😀

musím sa POCHVÁLIŤ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...............Lili spala včera prvýkrát vo svojej izbe sama a prespala celú noc. 😀 😀 😀 zobudila sa niečo pred 8:00 ............ 😀 😀 😀 .............ja som bola viackrát hore a chodila sa na ňu kukať 😅 ..síce 2-3 krát. zaplakala ale to len zo spánku

martinka17
26. okt 2010

@andrea142 parááááda, blahoželám 😀 k dievčatku aj prvej noci v posteli 😉

@mamamima čo keby si to skúsila a ak to nebude fungovať, resp. nebudeš spokojná, ešte vždy sa vieš vrátiť k malej na RD 😉

andrea142
27. okt 2010

@martinka17 : ďakujem 😀

mamamima
28. okt 2010

Dakujem za rady 🙂

zuzi26
29. okt 2010

andrea gratulujem k dievcatku!!! My sa uz nevieme dockat nasej malej Katarinky, Hanku som rodila v 38 tyzdni, tak dufam, ze aj teraz to bude trochu skor ako planovany termin. Uz by som to aj prijala, lebo je to narocne zvladat malu, domacnost a este aj velke brusko 🙂 ale hlavne nech je zdrava a dost velka 😉
mamamima uplne chapem tvoj dilemu s pracou, hlavne ked mas dobru ponuku a peniazky sa vam zidu. Na druhej strane sa toto obdobie s detmi nikdy nevrati a hovori sa, ze co do deti investujes do prvych 3 rokov je to najdolezitejsie...ja by som este Hanku nevedela dat do skolky, mam pocit ze teraz sa jej rozvyja ten jej maly svet a nechcela by som o to prist. Ale jasne, ze ak je to potrebne, tak sa to da zvladnut a malinka tvoju lasku predsa bude citit aj ked pojdes do roboty.

andrea142
29. okt 2010

@zuzi26 : ďakujem 🙂 ..... tak ty si už pomaly na konci. závidím...už by som chcela mať po 😀

a2303
30. okt 2010

@andrea142 Gratulujem k dievčatku!!!!! 🙂
Ja by som chcela aj druhé dievčatko.... ;)

a2303
30. okt 2010

@mamamima Ako si to poriešila s prácou? Je to fakt ťažké rozhodnúť sa.... :( Detičky sú ešte maličké to je pravda ale zas bez peňazí to nejde.... :( Ja chodím 2 x do týždňa do práce a normálne sa na to teším, pretože trošku vypadnem z domu. Ale to sa pravdaže nedá porovnávať so stálou robotou, to je uplne o niečom inom. V tomto Ti moja asi fakt neporadím... Len držím palce!

a2303
30. okt 2010

Prišla som Vás len pozdraviť, klasika, nič nestíham... Teraz trochu prerábame, ideme meniť okná v 2 miestnostiach, opravujeme steny, malujeme... Ale s malou je to fakt o držku. Ale nevadí, vždy s hovorím, že na Vianoce už bude pekný domček 🙂

majte sa pekne a prajem Vám pekný večer 🙂

andrea142
31. okt 2010

@a2303 : ďakujem, to ti verím my sme pred pár týždňami robili Lili izbu a menili izbu so svokrovcami a tiež toho bolo dosť čo sme sa okolo toho nabehali ........ malá vo všetkom pomôcť chcela 😀 .......maliara kontrolovala každých 5 minút 😀 😀 😀

a2303
31. okt 2010

@andrea142 Ahoj, Rebeka sa do nášho maliara zaľúbila 🙂 normálne s ním koketuje 🙂
Takže veselo! A teraz je aj tehotná 🙂 kamoška je tehotná, tak som jej vysvetlovala, že má bábo v brušku. A Rebeka mi večer pri kúpaní hovorí: "Rebeka má bábo v brušku" 🙂 Drahý skoro odpadol 🙂

Peknú Nedeľu Vám prajem!

mamamima
31. okt 2010

@zuzi26 hej hej Zuzi mas pravdu, pekne si to napisala...nakoniec sme sa rozhodli, ze nie, mne to bolo luto, bola to krajna krizova situacia, ale vsetko sa da zvladnut. A tiez si neviem predstavit od nej odist :( waw tebe to ale ubehlo, ved uz si na konci, tak vela sil pri porode, urcite to lahko zvladnes ... a nech ste zdrave dievcence.

mamamima
31. okt 2010

@a2303 boze hrozne su zlate teraz tie deticky nase 🙂 a o to fakt nechcem prist, takze sme sa rozhodli, ze praca nie...
Rebecca je zlatunka 🙂

Aj Miška ta zas beha po dome a ze Bukekeja vanoce :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre