Február/Únor 2012

radkatalajkova
11. máj 2011

Pridá sa k nám niekto s takým istým termínom?

danka483
20. júl 2012

moja bába 🙂

silvia10131
20. júl 2012

@danka483 zlatuckyyyy,a vidim ze slintate tak ako my 😀 ked ho mam na rukach tak furt som zaslintana od neho 😅

danka483
21. júl 2012

Devy moje dnes som môjmu mini mužíčkovi navarila cuketu a predstavte si on normálne papkal aj pusinku otváral to je pokrok 😵

kkl82
21. júl 2012

@danka483 rozkosny slintosko, najma na tej druhej fotecke je na spapanie 😉 ale tam by som ho nespoznala, bez toho kohuta to proste nie je on 😝

danka483
21. júl 2012

@kkl82 no už som mu ho trochu musela skrátiť už to mal tak šišaté 😀 hovorím že ako vyžehlené afro 😀 😀 😀

kaby
22. júl 2012

@danka483 takymto lekarom co zastrasuju rodicov by mali vziat licenciu.... 😠 😠 😠

suzamen
22. júl 2012

Ahojky kočky 😉 pár nových foteček 🙂

petja
22. júl 2012

@suzamen krásné,děti jsou si hodně podobné
My zdravíme,byli jsme v ZOO

danka483
23. júl 2012

@suzamen
@petja kočky máte krásne deťúrence 🙂

danka483
23. júl 2012

@kaby
@kkl82 tak nakoniec dnes zobral tata nášho juniora na očkovanie stres panika mám homeo dúfam že to zvládneme ťažko je bojovať keď som sama ☹ ☹ si pripadám ako che guevara 😖

kaby
23. júl 2012

@danka483 to je pravda, ked je človek sam, ťažko sa bojuje ☹ ...
Ja som sa trosku neskoro zacala zaujimat o ockovanie, a tak mame ockovanie hexa vakcinou, ale nic ine malej pichnut nedam... pneumokoky sme akoze zatial odlozili, ale myslim ze lekarka uz rata s tym, ze ho nedame. Nastastie mame lekarku, ktora respektuje rozhodnutia rodicov ... Ale keby aj nie, zastrasovat by som sa nedala 😉 ...
Inac ockovanie znasame velmi dobre, druha vakcina - ziadne neziaduce ucinky. Pripisujem to najma tomu, ze od 2 mesiaca uzivame kvapky Biogaia. Mala ma pol roka a este chora nebola.... Niekde som to aj citala, ze deti, ktore tieto kvapky uzivaju spolu s vitaminom D ovela lepsie znasaju ockovanie. Mozno na tom nieco je. 🙂

oluska88
23. júl 2012

@danka483 fesacik krasny...uz teraz ho musia baby obletovat...

oluska88
23. júl 2012

@suzamen ja som taka truba,pozeram ze rovnake fotky a potom ma trklo,ze mas ved dvojicky...krasne deticky.

oluska88
23. júl 2012

@petja to je podoba,vsetci traja...

danka483
23. júl 2012

@kaby no veď ach doteraz sme nemali s mojím chlopom rozdielne názory ale toto veru hej ale aspoň som ho presvedčila že MMR určite nie 😠 malý teraz hajká a inak no strašné plače mrnčí bolí ho to dávam mu obklady nemá to síce opuchnuté ale tak lamentuje srdce mi trhá 😢 - priznám som precitlivená ale toto fakt nemôžem dala som mu aj 2 ml sirupu od bolesti ..

elenka6
23. júl 2012

@petja ahoj prosim ta mne sa zda že si spominala že tvoja malá prekonala šiestu chorobu,ako sa jej to prejavovalo?ja si myslim že Nikolka to teraz má ale naša lekarka ma dovolenku a tá stara čo ju zastupovala mi povedala nech nevymyšlam ze šiestu chorobu,že to nemá.mala tri dni teplotu a potom sa vysypala,má aj trochu zdurene uzlinky za uchom.ked som sa tej lekarky spytala že prečo teda mala teplotu tak ona že čo ja viem.

kkl82
23. júl 2012

@danka483 juuuj dani, dufam, ze to cele dobre dopadne. tie homeo davaj a teplotu zrazaj radsej inak ako tym sirupcekom...

kkl82
23. júl 2012

@elenka6 "ze co ja viem" je uplne super odborna diagnoza, no zver takym lekarom to najcennejsie, co mas - svoje dieta ☹

kkl82
23. júl 2012

a este, dnesne miery z poradne 70cm a 7660g, takze sme este trosilinku povyrastli (2,5 cm) a pribrali (570g) za posledny mesiac 😀 a podpisala som mudre prehlasenie do karty, tak cakame predvolanie na ruvz v nasledujucich tyzdnoch 😖

danka483
24. júl 2012

@kkl82 dávala som homeo ale keď som videla že malý plače od bolesti tak som mu dala málinko sirupu aj večer menej o polovicu ako je písané pri jeho váhe, včerajšok zvládnutý tak čakáme čo to dá dnes ☹ inak aj môj má 70cm a váhu majú teda asi aj rovnakú fešáci 😉

petja
24. júl 2012

@elenka6 ahojky,předně drsná mudra,tam by mě už nikdo neuviděl! Šestou sme měli,hodně vysoká horečka asi 3dny,špatně se stahuje dolů,potom výsev drobounké vyrážky od hlavy dolů,postupně,stejným směrem i odchází.Je třeba pouze držet dole tu horečku

petja
24. júl 2012

@kkl82 a vy ste smíření s tim,že budete třeba i pokutu platit? A co školka,to ti neva,že vás třeba nevezmou?

kkl82
24. júl 2012

@petja s pokutou zmiereni sme, aj ked sa jej budeme snazit vyhnut, kedze pravne predpisy su nastavene tak, ako su. a skolku budeme riesit, ked bude treba, teraz ma to netrapi. zdravie mojho dietata je omnoho dolezitejsie ako nejaka skolka alebo pokuta 😉

petja
24. júl 2012

@kkl82 to sice jo,ale jsou to dost velké překážky,obzvlášť,když není babička a oba se musí vrátit do práce 😖

petja
24. júl 2012

@kkl82 a ty vidiš očkování všeobecně jen jako špatnou věc? A v době,kdy zachraňovalo prokazatelně život?

kkl82
24. júl 2012

@petja v dobe kedy zachranovalo zivot obsahovalo viac zivych bakterii, proti ktorym sa realne vytvorila imunita. dnes je preukazatelne, ze imunita nevznika. protilatky ano, ale tie neznamenaju, ze sa organizmus s virom dokaze vysporiadat. navyse, pri tolkych ockovaniach sa organizmus viac oslabi pod vplyvom hlinika, formaldehydu a pod, ze to radsej prekonat tu chorobu... moj nazor, nikoho nepresviedcam, kazdy nech si nastuduje, o co ma zaujem a rozhodne sa sam. ja som sa rozhodla neockovat

kkl82
24. júl 2012

@petja neockovanie nie je dovodom na neprijatie do skolky, je to tak na pravnika. neviem, ako u vas v cechach, ale na slovensku s tym mozu byt problemy, len ak je nejaka mimoriadne "snaziva" riaditelka, ktora ti dieta neprijme, samozrejme, ze dovod si uz najde, kedze oficialne neockovanie nemoze udat ako dovod. a inak preco? ved vsetky ostatne deti budu zaockovane, tak coho sa boja??? zeby tie vakciny az tak neucinkovali??? alebo je to len hon na carodejnice? a tiez lekarka tento udaj nemusi davat na ziadost o skolku, ziadna taka kolonka tam nie je, len ci je dieta sposobile.
babicka snad po ruke prinajhorsom bude (priatelova mama je ucitelka a chodi do prace viacmenej, aby sa doma nenudila, manzel podnikatel ju uzivi). mozno aj prababicka sa bude drzat v dobrom zdravi dovtedy... 😉 ale nemyslim si, ze by s tou skolkou bol problem, byvame vo velkom meste a jedna rozumna riaditelka sa najst musi

petja
24. júl 2012

@kkl82 u nás je kolonka,zda je očkované 😒

elenka6
24. júl 2012

@kkl82 no to je taka doktorka,škoda reči,ja som k nej chodila ako decko a ma mama od nej vzala lebo vždy ked mi dačo bolo tak mi davala vybrat nosne polypy a na krčnom ma potom vždy poslali domov že načo,že ich nemam velke.no nevadi,malej sa už vysyp straca,a teplotu tiež nema tak ok,a ten sirup od kašlu čo mi predpisala sa zíde ked bude mat nejaky kašel 🙄

kkl82
24. júl 2012

pridavam este aktualne foto, vcera som nestihla 😉 takto som buba pristihla pri cine, ked som ho isla prebalit a este som si odbehla po vodicku na umytie prdolky. povodne bol o pol metra dalej, otoceny o 180 stupnov, na chrbte a ta zlta plienka bola pod nim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre