Februárové bábätká 2007 - Slovensko. Mamičky, píšte!

lenrie
26. sep 2007

ahojte viem ze je tu uz jedna rtema ale pozeram,ze su tam vsetko baby z ciech zo slovenska snad nikto nemam take babatka??? 😉 😉 ja mam dcerku narodenu 2,2,2007 a rada sa s vami podelim o nase radosti aj starosti a najma o zbojstva...budemrada ked pisnete dobru

kakatka1
4. feb 2008

Dakujeme 😵 S tym chodim je to u nas presne to iste ako Neita.A krize si to odnasaju. ☹

yesno22
4. feb 2008

Neite a Simonkovi gratulujeme k 1 rociku 🙂
Kubko chodi jedna radost, v noci pekne spinka (napr vcera od osmej do pol piatej bez prebudenia, napapal sa a potom este do siedmej 😉 ) len cez den dava riadne zabrat....navyse to pocasie ma akosi zmaha, len by som spala a spala a nic sa mi nechce 😒 ...nech uz je letoooooo 😅

katka432
4. feb 2008

kati,nam neita konecne zacala chodit sama pri tom odrazatkovom aute,je to parada,neskusali ste to??
yesno,dakujeme.inak aj my uz mame dost tohto pocasia,uz neh je teplo,bo takto sa nam ani von nechce chodit..obe sme boli chore..ale uz sme skoro ok.
babky a ako ste na tom so zubkami??

yesno22
4. feb 2008

kati, my mame 3 zubky a 4ty je na ceste(prava horna jednotka)...asi som nase spanie zakrikla, dnes po neviem ako dlhom case zaspaval s placom, ale to preto, ze nejako odmietol mlieko a tak nemal pri com zadriemat 😅

tufa
4. feb 2008

my sme uz niekolko mesiacov na cisle 2, ale uz to kazdu chvilu vyzera na dalsi 🙂
dnes sme boli v poradni, vazime 8 kg a hned nas aj zaockovali a teraz ma Terka teplotu 38,4 ☹ dali sme jej capik a ide spinkat dalej. Dufam, ze teplota jej klesne. Predchadzajuce ockovania zvladla v pohode, ziadna teplota akurat si viac pospala.

katka432
4. feb 2008

yesno,to mame s tym spanim asi na striedacku,bo nam nasa zaspala a ani nic nepotrebovala,vynimocne,inak pije cajik alebo mliecko 😉
my mame 7 zubkou este nam jeden chyba,ale nevyzera ze tak skoro vyde..dalsie maju vyst az asi o pol roka ci kedy ani presne neviem 😅

cemi
6. feb 2008

Ahojte po dlhsom case...snad si nas este pamatate... 😉
vyzera to tak, ze Hanicke pribudne v septembri surodenec 🙂 sice sme to vobec neplanovali, ale stalo sa, tak ideme do toho. len dufam ze tehotenstvo bude ok, lebo s hankou som musela od polovice lezat...
inak hanicka uz chodi, normalne aj po ulici ako velka baba 🙂 prestala som ju kojit, pretoze mi isla dost vaha dole a musim uz trosku aj na babinko mysliet. dnes spala celu noc, co ma velmi tesi.
a gratulujem vsetkym k 1.rocku 🙂

goja
6. feb 2008

ahoj cemi 🙂 ja sa tiez ozyvam po dlhsom case, ne ze by som sem ale sem tam nenakukla aspon sa dozvediet nieco nove... Cakas babenko?? To je uuuzasne. My s polovickou prave v tomto obdobi riesime takuto dilemu, ci druhe alebo radsej ee, tak ti vlastne (v dobrom) zavidim, ze vy to mate vlastne vyriesene 😀 Prajem ti, aby tehulkovanie bolo v pohode, nech je babenko zdrave a nech sa vam narodi po com tuzite, bud do paru alebo opat princezna 😉

goja
6. feb 2008

A samozrejme zdravim vsetky ostatne febr. na Slovensku 😀 Ale uletel ten rok baby, co??

danusko
6. feb 2008

Ahojte, po dlhom case som zabludila na tuto stranku, tak som sa rozhodla pridat do tejto diskusie....goja, mas pravdu, ten rok straaaasne rychlo uletel....Nikinka sa narodila 11. 2.2007 (takze pomaly chystam oslavu) a uz si ani nespominam na to, ake bola babetko...teraz je uz velka baba, ktora vsetko vnima a vsetkemu rozumie, proste je to uzasne, ako sa za ten rok zmenila. Az teraz mam pocit, ze si tuto "dovolenku" zacinam uzivat a este ked vykukne slniecko, tak je hned den krajsiiiii.....co vy na to?! Inak, my mame 5 zubkov a dalsi sa tlaci, meriame 76 cm a vazime 8,4 kg, chodime za rucicky, pripadne tlacime auto alebo choditko. Vase deticky su ako na tom?Pekny den Vam prajem

goja
6. feb 2008

Danusko, nas maly sa narodil 17-teho a tiez sa uz tesime na oslavu. Stuplik sa velmi rad foti a velmi sa mu paci ohnostroj (na Silvestra) a prskavky, tak som sa rozhodla do oslavy zapojit okrem balonikov aj prskavky 😉 Mas uplne ucebnicove babenko, citala som, ze rocne dietko by malo mat okolo 75cm 😀 My sme trosku vacsi, ale to asi preto, ze je chlapec - 80cm a 10,7kg, mame 8 zubkov (a ohlodanu postielku), chodi tak ako Ninka a inak po stvornozky lieta, ze nestiham 🙂

Hrozne sa vytesujeme z peknych dni, ako bolo napr. vcera, to sme cele popoludnie vonku, uz je s nim aj sranda a rad sa s maminou flaka, co ma tesi, ze nemusim sediet doma...

danusko
6. feb 2008

Mas pravdu, vcera bolo uzasne, tiez sme bola cez obed vonku na hojdackach a v pieskovisku, takze Nikinka si prisla na svoje....s tym lietanim po stvornozky mas pravdu, aj mala, ked nieco zbada, nemam sancu ju chytit. Dnes sme boli u doktorky-neonatologicky a zistila malej selest, takze musime absolvovat kardiol. vysetrenie. Trosku sa toho obavam, no dufam, ze to dobre dopadne. Goja, nemas s tym nejaku skusenost, prip. Tvoje kamosky? Dakujem za rady. ☹

goja
6. feb 2008

So selestom skusenosti nemame osobne, ale susedina mala ho ma, prisli na to az ked bola stale unavena v skolke a nevladala na prechadzkach s ostatnymi detickami, to mala 3r. Teraz uz pojde do skoly a viem, ze sa pochvalila, ze je to ovela lepsie. Tak sa jej mozem opytat, co a ako absolvovali. Jej Emke na to dosli dost neskoro, tak snad ked tebe povedala mudra uz teraz, tak to nebude take zle, pretoze viem, ze su rozne stadia a mala som spoluziaka na strednej, co mal selest a vobec ho to neobmedzovalo, tak drzim palce, nech Nika ma tu najlahsiu formu, alebo sa mozno aj len pomylili, aj to sa stava.
Mne dr. napr. povedala, ked mal maly 3 mes. ze mu nespravne pracuje zaludok,bola som z toho uplne nestastna, poslala nas na vysetrenia a nezistili vobec nic dokonca ani len reflux. Maly nema ziadne tazkosti a klop klop doteraz sme este ani raz neboli chori... 😀

goja
6. feb 2008

Babenky, ja sa musim rozlucit, pridem zase vecer, ideme s krpcom k babke... 😎

Pekny den vsetkym, aj ked uprsany...

cemi
6. feb 2008

goja: dakujem 🙂
my mame 6 zubov a uz tiez ohlodanu postielku 🙂 vazime tak okolo 10 kg, neviem kolko meriame ale nosime velkost 80.
ked uz sme pri tych lekarskych zisteniach, hanicka ma zase zvacsenu oblickovu panvicku. ze vraj pokial nema tazkosti s mocenim, vsetko je ok. len neviem ze kebyze nejake tazkosti ma, ake by to bolo vazne...ale dufam ze budu vsetky babatka zdrave.

danusko
6. feb 2008

Ahoj cemi, aj ja dufam, ze vsetky babetka budu zdrave.....inak, pozrela som tvoju vizitku a vidim, ze nase dcerky su tak isto stare. Kedy sa narodila Hanka? A gratulujem k pozehnanemu stavu.

tufa
6. feb 2008

ahojky,ako sa to tu pekne rozpisalo 😀
Buducej mamicke gratulujem 🙂 aj my by sme chceli cim skor drobca do paru 😀 ale kedze som rodila sekciou tak este kus musime pockat 😝
a vsetkym detickam k 1. rocku prajem vela zdravicka 🙂 🙂

katka432
6. feb 2008

tu sa to ale rozpisalo,len tak dalej zienky,ale nie zas tak,aby som nestihala citat😀
jej cemi,gratulujem.v ktorom si tt??ja v 13.ako sa citis??
danusko,nasa je na tom s vahou aj vyskou podobne....chodit chodime uz aj sami,alw iba ked si to neita neuvedomuje,bo ak zisti,ze ju nedrzime sa zlakne a rcej si sadne 😀 no dnes sme boli na nakupoch a chcela ist prec z obchodu,a ja som nechcela ist s nou,tak sa pustila aj sama a odisla odtial sama,potvora mala 😀
inak babule,co keby sme dali dake stretko,by sme sa aspon trosku spoznali a deticky by sa mozno uz aj pohrali,hm??

goja
6. feb 2008

ahojte baby, kto je tu?

katka kuk IP 🙂

katka432
6. feb 2008

kukla som 😀
uz spinkate??

cemi
7. feb 2008

Ahojte🙂 dakujem🙂
katka som este len v 7tt.tyzden mi bolo zle, ale uz to preslo. inak sa citim super, dufam ze je vsetko ok, nejako mi tie tehotenske priznaky ustupili.
tufa ja som mala tiez cisarsky a musim priznat ze sa dost bojim. ale malo by to byt ok. len porod bude opat cisarsky, ale to som uz VELMI daleko...
danusko my sme ako tufa 12.2.

katka432
7. feb 2008

cemi,tak to ti teda v dobrom zavidim.. 🙂

cemi
8. feb 2008

katka tebe je stale zle? ja mam len nizky tlak dost a som ovela unavenejsia, ale vzdy ked idem na cerstvy vzduch, je mi lepsie.
co ste pokupili deturencom na narodky? 🙂

danusko
8. feb 2008

Ahoj cemi,
my sme Nikinke zatial nekupili nic a vyzera to tak, ze uz to asi ani nestihnem, pretoze zajtra jej robime oslavu. Pravdupovediac, ani nevieme co jej mame kupit, pretoze o oblecenie sa stara jedna babka, druha babka kupila auto, potom dostala choditko, hojdacku,no a hraciek ma neurekom - myslim si, ze dieta nepotrebuje vela hraciek, pretoze ona sa hra aj tak iba s 2 -3 babikami, prip. kockami a to je tak vsetko. Namiesto toho ju zaujimaju gumicky, pasty, kefky, kable, ovladace a pod. Aj vy mate take skusenosti? A vy ste co kupili detickam? Popripade budem rada, ak poslete nejake tipy na oslavu a jej vyzdobu....ja chystam len baloniky, tortu s ozdobnou svieckou a detske plastove tanierky a pohariky. Vdaka za rady a tipy. Pekny den 🙂

katka432
8. feb 2008

cemi,stale,ale nieje to az take strasne...s nei to bolo horsie 😅
my neite odrazadlo,s bocnicami a s ruckou na tlacelie aby tam mohla sediet ked ideme vopn bo v kociku uz nechce byt..
danus,aj nei sa najradsej hra s takymi vecami,a hlavne s takymi ktore nemoze 😀
tiez sme mali iba balonikovu vyzdobu a tortu (snehulienku a sedem trpaslikou s jednou svieckou)skoda ze nemam foto,by som ukazala ☹
ona to ajtak este moc nevnima a je to dost zbytocne spekulovat nad dakou vyzdobou..to si vychutname ked budu deti vecie

yesno22
8. feb 2008

jeeej babulky ste ma normalne potesili, dufam ze nam zase neuteciete 😉 goja, cemi a danusko....

takze my mame 4 zubky, dalsie v nedohladne, trosku sme zahlieneny(este stale) takze nas pani dr. na poradni neockovala, mame si zavolat o tyzden....mame 11,120kg a 77,5cm 😝 ...pekne chodime, teda skor lietame a nedavame pozor pod nohy...vonku sa zatial len vozime v kociari a spime....aj v noci spime dobre, aj ked posledne 3dni sa cez den nenormalne dozaduje prsnika, stahuje mi tricko, vesia sa na mna a mrnci ...neviem z coho to je, doteraz to nikdy nerobil, dokonca vcera v noci sme po neviem akej dobe zas papali 2x, lebo sa nevedel utisit...ale zato pospinka uz do siedmej, co je fajn, aj ked cez den je to mizerne....doobeda 30min, v lepsom pripade 40....poobede v kociari pospi stale rovnako 1-2hod....zhorsilo sa nam mierne obednajsie papanie, ale chlebika by zjedol na kila....dnes som mu dala okostovat taky vo vajicku a veeeelmi mu smakoval 😝
co sa tyka narodenin, mame aj my dilemu....od jednej babky dostal peniazky na topanocky, druha asi da tiez, lebo nestiha..ja som kupila par bodyciek, lebo 80tky su nam uz male a tenku letnu vetrovku vo vypredaji...a asi mu kupime taky stan na hranie...rad sa schovava, snad ho to potesi....inak ziadne hracky nekupujem, aj tak ho bavia chvilku a potom radsej taha kable, kradne ovladace a mobily a najnovsie vylomil suflik od skrine a po celom byte som zbierala svoje pancusky a ponozky 😀

no, som sa rozpisala aby ste mali co citat...ktovie kedy zase prikvitnem, lebo na vikend ideme k svokrovcom 😉

katka432
8. feb 2008

yesno,to bude asi aj koli tomu,ze nieje uplne v poho.my sme tiez zahlieneny..najskor zelene sopliky a teraz jej to sadlo do hrdielka,tak tiez sice spinka,ale o 12sa zobudi nevie si najst miesto tak vymysla normalne ju musime dat k sebe,co sme skoro nikdy n erobili..ale ked zaspinka spi do rana..
my uz spinkame len raz a to okolo desiatej tu hodinku,hodinku a pol.ale vcera sa podarilo az 3 tak som bola happy bo som s nou bola cely den sama.
a tiez dako nechce papat,a to uz papala vsetko...teda az na par vinimok
jej,a aj my mame v deckej stan a mala je z neho uplne nadsena,je to dobry napad..najskor don moc nechodila ale teraz uz asi mesiac sa tak pekne zahra a nasla si zabavku ze vylieza oknom a vchadza dverami alebo naopak..velmi sa z toho tesi..aj ked su u nas dake deticky na navsteve,tak hn ed idu do stanu,ani domou s mi nechce.odporucam to vazne
co sa tyka toho vyhadzovania veci..neita sa zobudi dame ju von z postielky a uz to zacina..vyhadze komplet celu skrynu kam dociahne v oblube su ponozky,nohavky a podprsenky,jaj a nesmiem zabudnut na opasky tie su naj..vsetko to tam poriadne premiesa,ved aby sme sa hned z rana nemudili..potom sa presunie do obyvacky a tam vyhadze vsetky knihy co dociahne...uz dociahne az na 3tiu policku tak sme happy..potom su na rade sufliky s dvd a cd..dnes objavila aj skrynku s fotktakami,takze to nas od zajtra urcite caka tiez..potom su na rade sufliky kde su kable a casopisy...potom chodba,tam mam vyhadzane vsetky kulmy,strojceky na vlasy,natacku,farby na vlasy-krabice su komplet obhryzene..tam sa totiz dostane az do 4teho suflika,otvori si 5ty,a zavesi sa nan..a ked sa dostane do deckej,tak to uz som nanervy,bo tam ma skrinu na veci nizku..pozostava z 3 suflikou a dvierok...tak najskor vyhadze sufliky a potom policky..takze cely den nic nerobim iba ponej odkladam veci..a to je otazka par minut 😠 😠 😠

mimmulik
8. feb 2008

Ahojte!Dufam,ze nebude vadit,ked sa pridam.Kamoska mi povedala,ze aj takato stranka existuje a nasla som tu februarove babatka.Takze by som sa rada zapojila,aj ked som si vas vsetky este neprecitala-asi budem niekedy aj trosku mimo vdaka tomu 🙂 Mam dcerku a tiez pomalicky chystame oslavu.Narodila sa 27.2.takze rocik sa blizi...citam,ze to mam rovnake.Aj so spankom,aj s vyhadzovanim veciciek...My sa budime tak okolo 9 rano,potom zaspinka okolo 14-ale aj to na didke na hodinku a potom o 22.takze to mam aj ja s nou pestre.ked nerobi ordel po celom dome,tak sa snazi ublizovat psom a ked je jej to zakazane,tak sa zacne rozculovat(kopat,buchat,skloni hlavu az na zem...)hotova herecka.len dufam,ze ju to prejde skor ako bude mat frajera 😅 zatial sa snazim si to nevsimat,aj tak tym nic nedosiahnem,len to zacne este viac,ale uz raz dostala taku meterinsku a to ked zacala plieskat aj mna a ked som jej povedala,ze nono,tak naramny smiech a este viac.inak s nou nemam problem-je strasne urehotana,na vsetkych sa skeri,len tie rapliky...a ozaj,az mate daku radu ako odnaucit od spania v manzelskej posteli,rada ju prijmem.v noci ju kojim tak 1-2x,ale lubi si obcas len tak podudlat.cumlik a flasku odmieta.pije len z poharika so sosacikom.Tak sa zatial majte a snad som vam nenarusila pokec

misulka101
8. feb 2008

ahoj mimi tak som ta konecne nasla 😉

tufa
9. feb 2008

ahojky,zdravim nove maminy 🙂 🙂
s tymi suflikmi sme na tom podobne, my zatial dociahneme na 3. ale v spalni nastastie vyhadzuje veci len z posledneho a tam som podavala rozne satky, kusky latok, takze sa tam celkom dlho zdrzi 😀 😀

mimulik: my sme malu odnacili spat s nami podla knihy Kazde dieta sa vie nacucit spat. Mozem ti ju poslat, len mi napis maila.
A u nas narodinova oslava sa asi odlozi, kedze Terke sa narodila sesternicka tak nabuduci vikend, ked sme planovali oslavu, asi pojdeme na krstiny, ale este nevieme naisto.

Dnes po 1x budem po dlhom case sama doma. Terka sla s ockom k babke a ja som ostala doma s chripkou, ci nadchou ☹ a vonku je tak krasne 😢 😢
Uvidime ako zvladne den bez maminy 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre