Februárové bábätká 2007 - Slovensko. Mamičky, píšte!

lenrie
26. sep 2007

ahojte viem ze je tu uz jedna rtema ale pozeram,ze su tam vsetko baby z ciech zo slovenska snad nikto nemam take babatka??? 😉 😉 ja mam dcerku narodenu 2,2,2007 a rada sa s vami podelim o nase radosti aj starosti a najma o zbojstva...budemrada ked pisnete dobru

cilka167
18. feb 2008

yesno, pozerala som ti trosku v albume, takze vy uz chodite, pekne,.... je to pre teba viac pomoc alebo sa za nim viac nabehas? Adko je taky lenosko, dnes urobil 5 krockov sam ale potom ho to prestane bavit, sadne si na zem a lozi si po styroch. bavi ho gitara, a ma aj vytypovane pesnicky, ktore dokaze bez pohnutia pocuvat a pritom si pohmkava. Kuchynu mame starsiu po svokrovcoch a nie su na nej uchytka, takze hocikde si hocico otvori, minule mi tak vytiahol rozky pochutnaval si na nich.

yesno22
18. feb 2008

cilka...chvilku som premyslala a je to pre mna pomoc...musela som sice vselico poschovavat, zabezpecit, stolik v obyvacke mame prisunuty k televiznej skrinke lebo capal po obrazovke a teraz aj ked ho nieco v TV zaujme nelezie uplne pred nu...ale odhliadnuc od toho je to fajn, Jakub si ide kam chce, za cim chce...sam si vezme hracku, beha za loptov a podobne..takze je to lepsie...on je celkovo dost samostatny, takze teraz o nom niekedy neviem aj hodinu-viac menej 😅

cilka167
18. feb 2008

yesno, kedy ti maly zacal chodit? nas je riadny lenosko.Tvoj JAkub lozil po styroch? Nam Adko tiez chodi zapinat repraky, televizor, vypina pocitac, v tomto su asi vstky deticky rovnake. Ale dnes sa naucil ukazovat ze aky velky vyrastie. Aj ja sa tesim, ked mi maly zacne sam chodit, snad to uz bude coskoro. Pozeram ze si z okolia KE, tak aspon niekto z blizka 😉

yesno22
19. feb 2008

cilka, zacal lozit tusim 7,5mesacny....a chodit o 3mesiace neskor, prve krociky spravil na stedry vecer 😵 ...a to, ze aky velky vyrastie ukazuje uz daaavno, ale dlho nechcel tapi tapi ani davat pa-pa...ale aj to prislo 😀 teraz ho ucim varila mysicka kasicku, ale stektli ho to 😅 a rad tancuje kolo kolo mlynske...vlastne on celkovo rad a casto tancuje a tlieska si pri tom 😵
v Starej Lubovni sme boli s manzelom po ceste s dovolenky v Tatrach, dali sme si pizzu v nejakom nicmoc podniku, ale pizza bola vcelku dobra 😝 , presli sme sa a pokracovali domov 😉

lindda
19. feb 2008

cafte moj nino hovori iba jedno slovo ktore dava nejaky zmylsel a to je gooooooooool alebo doooool 😀
Tapi tapi dava uz davni a ukazuje aky bude velky papa sa mu nechce davat 🙂
A tiez tancuje a tuci sa dokola 😀 a ozaj vie fukat do pistalky 😀
My sme zacali kolienkovat v 7 mes a chodit 10mes a 10dni 🙂 odvtedy uz nechodi ale beha 😀 Inak mne ani mama nepovie chlap no co uz 😀

cilka167
19. feb 2008

tak bud je adko lenivy alebo som ho zanedbala 😔 . Snad sa to polepsi, ked on ma svoje zaujmy este knihy citat to ano, aj spievanie ma rad, ale vsetko len pocuva a opakovat sa mu nic nechce. Hovori len ta-ta, o mame ani pocut 🙂 . tak uvidime ako nam bude drobec napredovat. Kolko vazia vase deticky lindaa a yesno?

kakatka1
19. feb 2008

Ahojte ten moj krpec ma tiez prekvapi kazdy den niecim novym.Dnes pri velkom upratovani sa mu zapacilo vedro z vodou a utierka na zem veeelmi chutila. 😀

mimmulik
19. feb 2008

Ahojte!Cilka,nic si z toho nerob,tak to potom som ju aj zanedbala,co sa neda ked si cely den vyzaduje pozornost-okrem toho,ked varim a ked spi 😀 Moja este tiez nechodi,ale vobec mi to nevadi,kazdy den sa nauci nieco nove a to je pre mna hlavne a peknucke.Lozi ako schumacher,na vsetko je zvedava,vsetkemu sa rychlo uci,ale tiez mi velmi nerozprava.Ham,mnam a havo vie od 5mes.Co povedala nove je baran a mame strazneho psa Bonu,tak na nu vola Bon.Inak sa vsetkemu smeje.Ju skor zaujima to co moze urobit rukami,bo nohami.Inak tiez tancuje a spieva...Ja sa teraz tesim tomu serbliku.Vsetko ma svoj cas a nic netreba silit.Hlavne,ze su zdrave.Oni najlepsie vedia kedy a co chcu spravit.Ved aj na to sme 3r na materskej,nie?Tak si vychutnajme kazdu neplechu,aj posun vpred tych nasich detutereniec 😀 Takze Cilka v pohode,nic si nezanedbala...
Yesni,vies ono mi to zatial tak nevadi,aspom si v klude navarim a hlavne take upratovacie cviky su dobre na kondicku,aj ked niekedy padnem s nou poobede ako kabela do postele 😝 Nemam tam nic cym by si ublizila,takze je to ok-zatial 🙂
Cemi-tak to som rada,ze nemam koberce.Mne kaka do plienky,ale cika do serblika,teda kym ju bnieco nezaujme a sup von sa vycikat na podlahu.. 😀 Ale aspom s tym upratovanim po nej mam menej starosti ako ty...To je normalne.Sestrina to tiez robila.Najprv super serblik a potom ho odmietala.Kakat chodila medzi kvety a cikat sa vypytala na velky zachod,takze neboj,to prejde 😉

cilka167
19. feb 2008

ahoj mimulik, dakujem za povzbudive slova, ale jemu sa ani rozpravat nechce, on len svoje tata a hotovo. Ale rozumny je, vela sa smeje, hlavne ze je zdravy,no nie. Aj tak sa z neho tesime, je to riadny huncutik. Velmi mu chuti papier, a toaletny je naj kvalita, lebo sa pekne rozplyva 😀

yesno22
19. feb 2008

Jakub vazil naposledy 11,120kg a meriame 77,5cm...tak akurat
mimmulik, mas pravdu aspon nejaky pohyb mame 😀 ale mne islo skor o bezpecnost, vies ako paradne sa da smykat na tesco taskach? letis aj cez pol izby 😅

lindda
19. feb 2008

nas nino ma 11.5 kila a 79cm 🙂

kakatka1
19. feb 2008

my tak 10 kilov a 76 cm

cilka167
20. feb 2008

nas Adrian na to ze sa narodil o 3 tyzdne skor, tak pekne podobiehal. ma 11,5 kg a meria okolo 80cm mozno aj nieco cez. Ved ani my nie sme najmensi, takze ma byt po kom dlhan 🙂

kakatka1
20. feb 2008

Cilka aj nas Simko sa narodil o 3 tyzdne skor.Ake mal Adrianko miery pri narodeni?

cilka167
20. feb 2008

mal 48cm a 2800g, potom dostal zltacku tu novorodenecku, tak bnam schudol na 2500. ale potom uz len pekne priberal a choroby nas chvalabohu obchadzaju. a vy ste na tom ako katka?

zgurkaa
20. feb 2008

Ahojte kocky. Co mate nove? 😨 My sme tu asi vahovo najmensi. Miska ma v den prvych narodenin vahu 8 350 g a vysku 77 cm.

cilka167
20. feb 2008

zgurkaa, nic si z toho nerob, hlavna vec ze je mala zdrava 🙂

zgurkaa
20. feb 2008

cilka a neverila by si kolko toho zje. Viac ako starsia dcerka. 😉

kakatka1
20. feb 2008

Cilka skoro rovnako ako vy. 😉 Simko mal 47cm a 2700g a tiez nas zltacka neobisla,pri ktorej schudol tiez na 2450g, ale potom to riadne dobehol.Za prvy mesiac pribral 1100g a to som si myslela ze mam malo mlieka alebo nejake slabe lebo bol v kuse na prsniku. 😀

cilka167
20. feb 2008

tak vidite baby, kazda ma nejaky iny problemik ale inak je vsetko ok, no nie? Keby som nemala svoje zlaticko, urcite by som bola kazdy den zahrabana v papieroch a len pracovala, a teraz som na materskej, tak sa mi stale vsetko prepecie 😝

lindda
20. feb 2008

aj my sme isli o 3 tyzdne skor 😀 a pri narodeni sme mali 3850g a 49cm 😉

tufa
20. feb 2008

ahojky,
zgurkaa my sme najmensi 😉 Terka vazila 8090 g na rocik takze mame co dohanat 😀 ale takisto jej chuti, zje niekedy viac ako jej 2,5 rocna sesternicka 😀 aj ked v poslednej dobe trosku vymysla, neviem, ci je to tym, ze sme boli par dni u babky a nie je zvyknuta na jej stravu, alebo je trosku nachladena tak jej menej chuti 🙂

danusko
20. feb 2008

Ahojte, my vazime 8370 g a meriame 76 cm. Pri narodeni mala 2570 g a 46 cm. No zatial stale nebehame, iba za rucicku alebo pomocou choditka, pretoze Nikinka je nas maly "poserko". Akonahle zbada, ze ju idem pustit, tak krici "mamamama"....vsak ma do 18 mes. este casu, no nie? 🙂 Ako pisete, hlavne ze je zdrava...zato hovorime mama, tata, havo, ako robi vrana a huska, dalej hovori "kakam", "papam", ham, ukazuje, ze ma 1 rok, tapi-tapi a pod. No a od 11 mes. kakame aj cikame do serbla. Akurat minuly vikend bola u svokrovcov a ked sa vratila, tak kakala len do plienky, na serbli sice sedela ale nic nespravila....no a od pondelka sa to opat vratilo do normalu, tak sa velmi tesiiimm, vsetko chce len cas... 😵 pekny vecer

tufa
20. feb 2008

tak to mas riadnu sikovnicu 🙂 🙂
a nepochvalili sme sa uz mame konecne 3 zuuuubok, po 5 mesiacoch cakania 😀 😀

cilka167
20. feb 2008

my mame 6 zubkov 4 hore a 2 dolu. Tak som si povedala, idem sa malemu viac venovat a naucime sa vsetko pekne tak ako ostatne deti. Babka sa z neho smeje, ze je taky lenosko. Ale to musi prist samo, ved on vie sam najlepsie kedy sa mu co bude hodit, nie?tak zelam vela uspechov aj ostatnym mamcam

zgurkaa
21. feb 2008

cilka, danusko.....ako hovorite vsetko ma svoj cas. Ja mam dve dcerky a su uplne rozdielne, starsia Simonka zacala chodit dva tyzdne pred dovrsenim roka a ako 13 mesacna uz povedala dvojslovnu vetu. Mladsia Miska, chodila ovela skor....den pred dovrsenim 11. mesiaca a rozpravat nechce vobec. V pol roku sa naucila mama, mnam a ham a odvtedy ziadne nove slovo ☹ Aj so zubkami je to rovnake. Simonka uz v roku mala plnu pusu 😀 a vychadzali jej bezbolestne a Miska ma 8 zubkov a kazdy si odtrpime 😢
tufa a kolko ste vazili pri narodeni?

kakatka1
21. feb 2008

Danka my sme na tom s chodenim uplne rovnako ako vy.Neviem ale coho sa tak boji, ved nikdy nespadol.Prejde pekne celu izbu ale akonahle zbada ze tam nie som tak mama mama a chyta mi hned ruku.A presne hlavne ze sme zdravi a je tiez veeelmi sikovny,uz vie napodobnit skoro vsetky zvieratka,auta lietadla,ukazuje 1 rok,tapi,aky velky je,ako robi pracka veeela ineho,je taky papagaj a tiez sa nam dari kakat a obcas aj cikat do nocnika.Tak dufam ze to chodenie chce ozaj len cas 😵

tufa
21. feb 2008

pri narodeni sme vazili 2550g a merali 47 cm a priberali sme velmi pomalicky az ked zacala jest tuhu stravu tak nam zacala pekne priberat 😀
Terka nam zase nabehla na nespaci rezim, kazdu hodinku hore s velkym placom ☹ asi dalsi zubok, ale je aj chora tak mozno sa jej zle dycha ☹ co davate detickam ked su nachladene? Ked bola Terka predtym chora tak doktorka mi aj tak nic nepredpisala akurat, ze si mam kupit Sinupret, tak velmi sa mi nechce ist za nou a chytit este nejakeho horsieho bacila 😖

yesno22
21. feb 2008

ahojte...pri narodeni sme mali 3780g, 54cm a prve vahove prirastky pocas prvych 4mesiacov boli 1400g/4tyzdne... 😀 a kojila som tiez skoro stale den -noc 😝
danusko, tak to mas doma velmi sikovne dieta...ten nas chlapam beha ako "maly dabel" ale s rozpravanim je to bieda...obcas sa mu nieco zadari, ale nie vzdy...nevadi, aspon ma zatial usi nebolia 😀

kakatka1
21. feb 2008

Tufa aj my mame zle noci uz asi tyzden sa tiez budi casto a s placom.Dufam ze to rychlo prejde,urcite to bude dalsi zubok na ceste.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre