Februárové bábätká 2007 - Slovensko. Mamičky, píšte!

lenrie
26. sep 2007

ahojte viem ze je tu uz jedna rtema ale pozeram,ze su tam vsetko baby z ciech zo slovenska snad nikto nemam take babatka??? 😉 😉 ja mam dcerku narodenu 2,2,2007 a rada sa s vami podelim o nase radosti aj starosti a najma o zbojstva...budemrada ked pisnete dobru

lindda
21. feb 2008

cafte aj nas Nino dnes v noci reval jak tur☹
Inak mame za sebou par zlych dni ,,,,, mame streptokoka v nose co by nic nebolo vybrali sme antibiotika a myslela som ,ze uz bude vsetko ok ale kontrolne nam ukazali,ze ho stale mame☹ ☹
Tak nam dali dalsie antibiotika ,ale Ninko sa nam zacal dusit tak sme volali 112 -ku 😠 😒
Nastastie to preslo a pustili nas hned aj dom 🙂

Dnes nam brali krv a vsetko je ok mame super imunitu a krvny obraz je tiez super tak nemusime brat antibiotike, ze telo si stym poradi aj samo pokial neme vysoke horucky tak je to ok.
Tak sa dnes vytesujem 😀
Okrem toho nam idu 4 zuby naraz 😠

zgurkaa
21. feb 2008

No vidim, ze ani vase deticky nespia. U nas bola dnesna noc prva dobra po 6 zlych. Budili sme sa 4-6 krat. A to nam nejde ziadny zub, aspon si myslim 😅 Ked isiel manzel stacil jej dudlik, ked ja musela mat cicik. 😒 Kojite este niektora? Chcem sa spytat ci uz deti cky oducate od cicka.

danusko
21. feb 2008

Ahojte,
tak my uz nekojime od 2. mesiaca, lebo Nikinka bola od zaciatku aj prikrmovana cez flasku, kedze som rodila sekciou a pri odchode domov z nemocnice som este nemala mllieko...takze si rychlo zvykla a uz sa jej nechcelo tahat...co ma vtedy velmi mrzelo, ale skusala som vsetky mozne metody a nepomohlo. Teraz jej uz davam normalne krabicove mlieko - polotucne, ale doktorka mi povedala, aby som radsej davala plno, ze deti potrebuju tuky. Dnes som akurat jedno kupila, ale ze 32 ,- Sk?!!!!! Skoro som omdlela....ale vravim si, ze lepsie ako Nutrilom a pod., to by sme uz uplne skrachovali.....co sa tyka zubkov, my mame len 6 a dalsi je v nedohladne.....ale myslim, ze to celkom dobre znasame, nakolko uz cca mesiac prespi celu noc. Cez den mi spava aj doobeda cca 1 až 2 hod, aj poobede asi 1 hod, niekedy aj 2 hod. Avsak mame taky problem, ze cez den mi nechce spat v postielke, tak ju davam do kocika (zatial sa tam zmesti 🙂 ), no neviete mi poradit, ako ju od toho odnaucit? Skusala som zopar dni ju davat cez den do postielky, ale ona vkuse vstavala a vyhadzovala dudlik, takze nakoniec to skoncilo opat v kociku...no asi musim byt vytrvalejsie a trpezlivejsia....vdaka za rady, pekny vecer

cemi
21. feb 2008

ahojte,
danusko ja som tiez vsade citala ze je lepsie davat plnotucne mlieko, ale najlepsie je aj tak davat umele materske mlieka do troch rokov. ja uz nekojim, alelen preto ze som tehotna, inak by som este urcite kojila.
mne mala tiez niekedy protestuje proti postielke, ale nakoniec vzdy zaspi. asi byt treba naozaj trpezlivy a prezit aj nejake tie slzicky. ja som ju kedysi aj uspavala na rukach a potom som ju polozila do postielky. alebo som si s nou lahla. skratka som skusala vsetko mozne.a teraz je uz dlho dobre.
inak ja som tiez rodila cisarskym. po kolkych dnoch ta pustili domov?

yesno22
21. feb 2008

pekny vecer 🙂
zgurkaa, ja kojim uz len nadranom, vecer dostava flasu Sunaru...islo to postupne, malemu som skusila dat vzorku UM asi v 7mesiacoch, dufala som ze bude lepsie spat...ale vobec to nezabralo, tak som kojila dalej kazdu hodinu(v noci) 😅 ...ked mal 10mesiacov, zacali sme spavat podla knihy a vtedy som sa rozhodla pre kojenie vecer a max 2x v noci...asi po mesiaci a pol som vynechala aj to jedno nocne kojenie a asi 2 tyzdne uz nekojim ani vecer 🙂
linddi, to je super ze je vsetko ok a dufam ze sa vam choroba uz bude dllllho vyhybat 😉
mne Jakubkova dr tiez povedala, ze ked sa rozhodnem uplne prestat kojit, mam davat este tak 3-4mesiace UM a postupne zaradovat do jedalnicka kravske plnotucne mlieko, najprv len do varenia, neskor aj normalne...ale zatial sa chystam davat UM...
tiez som po cisarskom, mlieko som nastastie mala a maly bol riadny hlados...no myslim ze uz stacilo, este chvilku budem kojit, ale nie uz nie dlho 🙂 jaj a domov ma prepustili po 5dnoch, lenze Kubko mal zltacku, tak sme isli az na 8 den

tufa
21. feb 2008

tak ja este kojim, ale pre istotu som kupila uz aj UM, keby sa to moje stratilo 😝
dnes som si bola kus zacvicit, riadna makacka 😝 , uvidime ci sa mi bude chciet ist aj na buduce 🙂

cemi
22. feb 2008

yesno,
aj my sme mali zltacku a ja este aj brutal bolesti hlavy po spinaly. domov sme isli po 7 dnoch. mal kubko aj infuzie?
a vsetko naj 🙂

kakatka1
22. feb 2008

Dobre ranko Aj ja este kojim ale snazim sa co najmenej.Dnes v noci sme spali konecne lepsie,iba 2 krat si vypytal memenko.Tiez som ho uz chcela odstavit ale ked bol pred mesiacom chory,tak nic ine nejedol v horuckach iba meme.Vtedy som bola ozaj stastna ze este kojim.A co a tyka kravskeho mlieka ja uz dlhsiu dobu krpcovi z neho varim vecer kasu alebo puding a v pohode,lebo kupovane kase mu vobec neberu

yesno22
22. feb 2008

cemi, ja som mala celkovu anesteziu kvoli preemklapsii...a nastastie infuzie nie, no dlho mu nechcela klesnut a dakujeme za gratulaciu 🙂
kati a aky puding mu varis...tie klasicke? ja mu robim teraz bio kase-ryzovu,jacmennu,z prosa...ale uz ich velmi nechce asi sa prejedol... 😅

cilka167
22. feb 2008

Ja som rodila normalne, ale mlieko som zacala stracat po stvrtom mesiaci. Ja som kombinovala Um aj kravske, teraz len kravske polotučne. Napapka sa okolo 19,30 a potom az rano. Ale pre istotu mam vzdy po ruke cajik, ale malokedy mu ho davam, iba vtedy ked vidim, ze sa dost prehadzuje. Zaspava nam sam a v postielke prespi do rana, tak okolo 6,00h ho dam este k nam na postel, nech si este podriemka. Vy ste na tom ako baby?ja som ho ucila spat podla tej knizky a fungovalo to po 2dnoch 😎

kakatka1
22. feb 2008

v prvom rade sa aj my pripajame ku gratulacii Jakubkovi 😉 Zatial sme na bebe pudingu ale uz sa chytame aj ine vyskusat

kakatka1
22. feb 2008

Cilka tak to gratulujem a aj zavidim.Simko v postielke nespava od 7 mesiaca,spi vo velkej postely vedla mna a casto sa budi na meme,dnes sme konecne spali lepsie.Aj ja sa chystam precitat si knihu o spani,hadam pomoze. 😵

cilka167
22. feb 2008

tak ti drzim palce kati, nech ti to s tym uspavanim vyjde. Ja som si tiez myslela, ze to pre nas nebude, ale maly sa s tym rychlo zmieril. Najhorsie bol na tom asi ocko 😅, lebo ten nedopusti aby jeho milacik plakal. No zvladli sme to. Mne bolo velmi luto, ze som prestala skoro dojcit ale nic sa nedalo robit. Teraz vsak mam to aspon jednoduchsie, lebo cim je dieta starsie, je rozumnejsie, a tazko si odvyka od toho co ma rado. Na pri druhom si uz dam zalezat, aby to dojcenie bolo aspon do roka.
yesni, kubkovi gratulujeme k narodeninam

tufa
22. feb 2008

aj ja sa pripajam ku gratulantom 😀

tufa
22. feb 2008

aj my uz spinkame v postielke, naucili sme sa podla knizky a funguje to 🙂 ale noc celu neprespi 😠 budi sa okolo polnoci a 4.h. vtedy jej dam cicu a spinka dalej. Niekedy strajkuje a je hore aj castejsie tak ju zoberiem k sebe, lebo sa mi nechce furt k nej vstavat. Posledne dni si nemoze najst v postielke miesto, zacala spavat na brusku a kym si najde tu spravnu polohu tak to trva aj hodinu niekedy 😝

danusko
22. feb 2008

Ahojte,
cemi, ja uz som bola na 4. den doma po sekcii, pretoze na oddeleni nebolo volnych miest a tak pan doktor povedal, ze zdrava matka so zdravym dietatom tu uz nema co robit...takze do dvoch hodin som sa mala zbalit. No na jednej strane, vsetci chodili okolo a hovorili nam, ako mame byt v klude, ziadny stres, lebo nam nabieha laktacia a na strane druhej si pride doktor a oznami mi, ze idem domov...no poviem Vam, bol to fakt stres... 😝

zgurkaa
23. feb 2008

Ahojte. Ja v noci kojim este 1-2 krat a nevidim to ruzovo. Mala je velky cickos. Neviem ci ju oducim. Musim poprosit manzela aby pomohol. Mala spi od 7. mesiaca v detskej izbicke a vtedy som ju zacala ucit aj zaspavat samu v postielke. Podarilo sa. 😵 My zatial davame len MM a do omacok HA mliecko. Starsia dcerka mala alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka, tak velmi neexperimentujem s kravskym mlieckom. Aj jogurtiky a syry sme zavadzali do jedalnicka az po 10. mesiaci....aj to pomalicky. 😒

tufa
23. feb 2008

danusko,
my sme boli na tom rovnako 😉 rodila som sekciou a na 6. den mi doktorka na novorodeneckom povedala, ze maju taky natresk, ze ja sa o malu postaram doma lepsie, tak ak ma prepustia mozeme ist hned domov 🙂 tak som rychlo /bola nedela/ zhanala nejakeho doktora, aby mi vybral stehy a sup domov 😀 aspon doma mali prekvapko 😀 😀

tufa
24. feb 2008

sa pochvalim, vcera som malej dala vecer flasku UM a spala do rana 😀 😀 s mamkinym mlieckom sa to asi neda porovnat 😉 ale zato rano ma vyzliekala o 106 😀 😀

cilka167
24. feb 2008

danusko, aj ja ked som rodila bol v nemocnici velky naval, ja som bola v pohode ale zato maly mal silnu zltacku, takze sme tam boli 10 dni. Na vizite vzdy doktori len krutili hlavami, co tam este robim,..... tak aj doma mali prekvapko, lebo mi kazdy den som im hovorila ze uz ideme domov a nic,... Ale aspon som si tam oddychla. Hned ako som prisla domov, som si myslela ze som v pohode a jazva sa mi zapalila a stehy mi vypadli asi po 3 mesiacoch od porodu. Som myslela, ze sa to nikdy nezahoji

yesno22
24. feb 2008

Kubko dakuje za gratulacie 😉
Mame po prvej oslave, druha bude tuto sobotu 😉 Drobec bol zlaty, spokojny, v kuse sa usmieval lebo bol stredobodom pozornosti a to on ma rad 😅
zgurkaa neboj aj vy to zvladnete, ved hadam Miska nebude cicat do 18stky 😀
tufa, gratulujem k prespatej noci...nam sa to este nepodarilo, aspon 1x sa vzdy zobudi...ale nevadi...raz sa dockame aj my 😅

kakatka1
25. feb 2008

Ahojte My sme mali v noci riadny poplach.Simko sa v poslednej dobe zo spanku premava po posteli a rano 3h narazil hlavou na hranu postele.Trosku mu isla krv z obocia ale nastastie to nie je az take zle.Teraz tam ma straf od obocia az po celo. 😢

zgurkaa
25. feb 2008

kakatka, no to musel byt riadny budicek. Chudacik Samko. 😢

kakatka1
25. feb 2008

to ano,strasne sme sa s manzelom zlakli.

zgurkaa
25. feb 2008

To ti verim. A ako sa ma teraz? 😨

kakatka1
25. feb 2008

ok Rano sme boli aj na plavani,tesil sa ako vzdy.Ale stale ho sledujem pre istotu,dufam ze nehrozi otras mozgu.Rana bola riadna.A rano ako sa zobudil hned vybacal postelku kde sa buchol,normalne si to pamatal.To mi mame vo zvyku hned vsetkemu robit bac bac kde sa buchne. 🙂

zgurkaa
25. feb 2008

no super.......... zlaty je 😉 Tak ho pekne sleduj.......vsak nie je ospaly, ani nevracia? Podla mna mu nic nehrozi. 😉

kakatka1
25. feb 2008

zatial sa nic take nedeje,tak dufam ze vsetko bude OK 😉

yesno22
25. feb 2008

kati, aj nam sa stal podobny uraz...ale cez den a Jakub v rychlosti nabral roh postele...len len, ze mu to minulo oko...mal cele lice farebne 😒
este si tych padov uzijeme az az....
inak, zasa sme nachladeny...teda neviem, ci nie zuby, hoci dasienko nevidim opuchnute...ale maly je nervozny, k tomu tie sopliky a caste kakanie...tak to bolo aj naposledy...zajtra mu preskumam pusinku 🙂

cilka167
26. feb 2008

baby, poradte, co pomaha na tuhu stolicu. Adkovi davam papkat aj jogurty ale nejak mu to nezabera

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre