Februárové bábätká 2007 - Slovensko. Mamičky, píšte!

lenrie
26. sep 2007

ahojte viem ze je tu uz jedna rtema ale pozeram,ze su tam vsetko baby z ciech zo slovenska snad nikto nemam take babatka??? 😉 😉 ja mam dcerku narodenu 2,2,2007 a rada sa s vami podelim o nase radosti aj starosti a najma o zbojstva...budemrada ked pisnete dobru

katka432
30. nov 2007

yesno,tak jakubko,je uz poriadny chlapisko 😀
lindi,no takto to je aj unas 😅 a so zublkami sa netrap,ved oni vylezu,kamoskinemu malemu vysiel prvy ked mam 11mes aj daco 😉
inak,ja sa zasa musim pochvalit,nam sa ten spanok dako asi zacal upravovat,tuk-tuk-tuk...........doobeda spinka na balkone aj hodinku dakedy..a dokonca,aj viac ak ma dobry den..a potom mi poobede prespi este pol hodku..tak to je to unas uz asi tyzden,snad jej to vydrzi co najdlhsie.. 😀

tufa
1. dec 2007

Ahojky,
som rada, ze ste zalozili tuto temu, ani ja som velmi nestihala "ceske" februarovky.
Citam, ze poniektore babatka nechcu velmi spat.Aj my sa trapime 😒 Terezka zaspi iba pri mne a akykolvek pohyb ju hned zobudi 😖

tinka10
1. dec 2007

Ahoj tufa mne malý cez noc pekne spinká ale cez deň to už nie je bohviečo a ked zaspí tak tiež musím doma chodiť po špičkách,lebo je tiež hneď hore.Dnes mi začal malý loziť tak sa vytešujeme. 😀

tufa
1. dec 2007

My mame slaby spanok aj cez den, spi mi tak 2 - 3x denne po 20-30 min. Vonku v kociku to natiahne niekedy aj na hodinku, ale to tiez len ak nechodia auta.To ma asi po mne, tiez som bola stale hore ked sa daco suchlo, ale uz to mam za sebou - unava vyhrava 😀

yesno22
2. dec 2007

tufa, moj ked vonku zaspi auta mu nevadia...ale bozechran aby som kocik niekde odparkovala 😀 😠
dnes sme boli vykupit cassoviu a kupili sme nejake darceky, ale este par nam chyba...vy ste ako na tom? 🙂

tufa
2. dec 2007

Yesno: my takisto nemozme ani na chvilku zastavit, lebo sme hned hore 😠
A darceky nemame ziadne, lebo manzelik nejako nema cas aby sme sli na nakupy a kedze nebyvam v PO tak doma nic nenakupim.Ale hadam tento tyzden sa to podari. Potrebujeme ist s malou urobit krvny obraz takze je tu dovod. 😀 Len dufam, ze pocasie sa kus polepsi.

cemi
3. dec 2007

ahojte,
pridavame sa medzi vas. Hanka je narodena 12.2. ma 4 zuby, prvy vysiel len pred mesiacom. zistila som lepsie a dlhsie mi prespi doma v postielke ako vonku v kocari. doobeda spi tak 1 hodku a poobede niekedy aj 3 hodiny. ale iba doma v postielke. vonku spava tak po hodinke. este kojite?

katka432
3. dec 2007

zdravim nove tvare..ahojte tufa a cemi 😀
my sme na tom s darcekmi podobne,este nic kupene,teda okrem hracky pre psa... 😀 sice sa chystame na nakupiuz od zaciatku oktobra,vyzera to ak,ze zaa budeme nakupovat na poslednu chviiilu 😖

tufa
3. dec 2007

Jej cemi, nase kocky sa narodili v jeden den 😀 😀 Ale urcite nie v jednej porodnici, lebo mi sme boli so samymi chlapmi -Terezka mala z coho vyberat 😀 😀 😀

tinka10
4. dec 2007

ahojte,no my sme boli včera nakúpiť malému darčeky v rakúsku,super sme nakúpili len straaaaaašne veľa ľudí tam bolo a to sme si mysleli,že tam ešte toľko ľudí nebude.

lindda
4. dec 2007

jeej tu to ozilo sa tesim -)
uz nejake babo chodi ?? nas nIno este nie snazi sa za jednu ruku ,ale zatial to na chodzu nevyzera 😀

yesno22
4. dec 2007

ahojte...takze dnes je 4-ta noc, kedy maly zaspal "podla knihy" a trvalo to asi 15min 🙂 ...uz som bola zufala a nevyspata a ked mi tretiu noc od 12stej skoro do 3tej rana nespal, lebo mu raz vypadla duda, raz neviem co, tak som sa zhlboka nadychla a oznamila manzelovi, ze to musime risknut...on to chcel uz skor, ale ja som sa bala...no a teraz lutujem, ze sme to neskusili ked mal maly 6mesiacov...1x spal v noci 2x 4hod v kuse a potom este skoro 3hod 😵 ..dnes zaspal po cca 15min, sice s revom ale sam...dufam, ze to pojde aj dalej takto 🙂

zgurkaa
4. dec 2007

Ahojte. My chodime len popri nabytku a za dve ruky, ci s aktivnym choditkom, ale lozime jak vichor. Boli sme dnes plavat, uz sa pekne potapame.....a mame 5 zubkov 😉

katka432
4. dec 2007

lindi,ani mi necodime este sami ale no ved neva..ozaj a kedy je to stretko mikulasske??ako ste sa nakoniec dohodli??bo mozno by sme aj mohli prist..
yesno,no vidis,ze sa to podla tekj knihy da..mi jej ale zatial este davame flsu,ale zapava sama a skoro bez placu,ideme o tyzden prec a ked sa na vianoce vratime,potom zacneme spinkat aj bez flase,dufam,ze nam tol pojde 😅
zgurka,to je sikula,mi sme boli chory,tak sme tento mesiac plavanie vynechali,zacneme od sebtembra,tak uvidime ako nam to pojde,ked sme mali taku velkuuuuuuuuuuuuu pauzu 😖

cemi
4. dec 2007

my tiez chodime pri nabytku, ale aj za rucky, ale nechcem ju prilis natahovat, radsej nech sa pusti sama. my sme v noci hore dost casto. pokial ju kojim, nevadi mi to. riesit to budem az ju kojit prestanem.
tufa - my sme tiez boli so samymi chlapmi🙂 narodili ste sa na termin? mna mala trosku prekvapila,lebo sa vypytala na svet o 2 tyzdne skor.

yesno22
5. dec 2007

ahojte 🙂
tak dnes maly zaspal po 5min 😵 a to spal cez den 3x ... doobedu 30min, poobede malo cez hodinku a este okolo piatej asi 20-30min...len sa modlim, aby sa to nepokazilo 🙂

juj a zajtra mame stretko s babami s KE a pride aj jedna baba-fotografka a urobi nam vianocne fotecky...sa tesiiim 😵

katka432
5. dec 2007

jej,yesno,tak to vam zavidim,neh vam to teda s tym stretkom vide
nam neita dnes zaspala o siestej,a bola tuha uz ked sme ju davali do postielky,dufam,ze nebudeme vstavat o piatej 😀

katka432
6. dec 2007

babule,de sa zasa vsetky flakate??
ako ste prezili mikulasa???

yesno22
7. dec 2007

kati, som tu bola vcera, ale nikde nikto, tak som ostala v marcovkach 😀
my sme sa boli fotit, fotografka nafotila 800fotiek, tak hadam nejake budu aj dobre...ale bol super 🙂

maly vcera zaspal pekne ani nie po 5min, aj noc bola celkom dobra...som rada, ze kniha zabrala 🙂

cemi
7. dec 2007

k nam prisiel mikulas domov (dedko). mala na neho pozerala, ale nebala sa. ma taky specialny vyraz - zdvihne lavy kutik nahor🙂 ale aj mu vsetko predviedla - papa, taptap tapusky, cosi zahlaskovala - ma ma, ta ta. bolo to hrozne mile🙂
yesno o akej knihe to hovoris?

yesno22
7. dec 2007

cemi...poslala mi ju jedna baba...je to kniha, ako naucit dietatko spinkat...v skratke: dieta ulozis bdele do postielky, bez cumlika ci flase, mozes mu ta, dat napr nejaku hracku(plysaka, vreckovku), pohladis ho, dam mu pusinku a odchadzas...a vracias sa k nemu v pravidelnych intervaloch, z postielky ho nevyberas, len das pusu, pohladis, povies ze je vsetko ok...ak chces poslem ti ju na mali,ale je to taka skratena verzia...mam este jednu knihu,poslem aj tu ak chces... 😉

cemi
7. dec 2007

dakujem za info. musim povedat ze ja takto malu ukladam od narodenia. jediny rozdiel je, ze jej musim dat pred zaspinkanim prsko. pokial kojim, tak to neriesim, ale neviem si predstavit ako bude zaspavat ked ju odstavim...
drzim vam palce🙂

katka432
7. dec 2007

yesno,tak to budu urcite krasne fotky,potom daj par aj do albumu 😉
nam sa tiez so sinkamim dary,ale davame jej flasu este 😅
my sme boli na mikiho pozriet do auparku,bolo tam mrtne ludi,ale bolo fajn 😀

yesno22
7. dec 2007

tak, dnes sme ho totalne unavili...boli sme u znamych, cakaju babo v maji, a vratili sme sa pred polhodinkou..maleho som len dala do pyzamka, nakojila a spal...uvidime, co v noci 🙂

katka432
7. dec 2007

no,ja som dnes na mali nemala skoro vobec cas,chuda moje ☹ rano som bola u gyn,potom u zubara potom som mala robotku potom som sa jej chvilocku venovala,a ked si ju vzial tatino,tak som s mamou piekla kolace,ta je od rana unas,bo varovala neitu...ale zajtra jej vynahradim,ze si ma dnes neuzila 😀

yesno22
7. dec 2007

tak ja som si maleho dnes uzila...ako vzdy...ale doobeda sme si obaja zdriemli hodinku a vecer sa mu venovala navsteva, takze pohoda...len pan domaci sa mu nepacil, ma bradu a dost hruby hlas...kym bol od neho dalej ako meter, pohoda ale skusil ho zobrat na ruky a maly uz krivil pusu... 🙂

katka432
7. dec 2007

aj neita nema rada niektoych ludi,staci ked sa nanu len pozru a uz spuli usta ze ide plakat..he,ale casom ich to prejde 😀

tufa
7. dec 2007

Ahojky,
aj my sme boli na navsteve a Terezka sa s chuti smiala na vsetkych az nas prekvapila, ze sa neboji 😀
Cemi: aj my sme 2 tyzdne skor narodeni, takze skoro dvojicky 😎

MNam sa zatial nechce chodit, aj ked sama postoji s pridrzanim sa, ale zatial sa posuva nenapadne po zadocku. Stale ked sa na nu pozriem tak sedi, len furt na inom mieste 😀 😀

yesno22
7. dec 2007

hej, sa musim pochvalit, nez pojdem spat...dnes som sa s malym hrala, on stal pri mne, sa ma drzal...ja som mu podala takeho plysoveho maca, co s nim spinka...on si ho pekne oboma ruckami chytil a stal....asi minutu 😵 potom prisiel tata a maly bum na zadok, lebo si uvedomil, ze ho nikto nedrzi 😀

ukazka fotiek s Mikulasskeho fotenia:
http://ludmilamesarosova.blogspot.com/

katka432
7. dec 2007

yesno,to su uzasne fotky,skoda zed srte az v kosiciach..velmi ma nadchli 😉 😉 a inak jakubko je sikula...aj mi cakame kazdym dnom,ze sa mala na tych jej palickach udrzi,bo zanial,sa boji pustit,a ked sa aj odvazi,hned pada na zadocek 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre