Februárové bábätká 2007 - Slovensko. Mamičky, píšte!

lenrie
26. sep 2007

ahojte viem ze je tu uz jedna rtema ale pozeram,ze su tam vsetko baby z ciech zo slovenska snad nikto nemam take babatka??? 😉 😉 ja mam dcerku narodenu 2,2,2007 a rada sa s vami podelim o nase radosti aj starosti a najma o zbojstva...budemrada ked pisnete dobru

petruska77
27. sep 2007

my sme narodeni 28.2. ale pisem do marcoviek, kedze povodny termin bol 3.3. a uz som patrila od zaciatku tam... ale mozeme sa pridat aj sem, kedze sem oficialne patrime 😉

petruska77
27. sep 2007

lenrie, zalozila si tuto temu v zlej sekcii... skus napisat emjee, nech ju prehodi do spolocneho terminu 😉

lenrie
autor
27. sep 2007

dakujem petruska uz som jej napisala je to ok.. 😉

lenrie
autor
27. sep 2007

petruska ty mas teda chlapcek ano?ja mam prveho chlapceka a teraz dievcatko ale ta je za sto chplapcov, maly nebol az taky cert 😝
a co zubky uz mate?nam nie a nie vyliest ☹ a este kojis?

petruska77
27. sep 2007

lenrie, uprav si nastavenia, aby sa ti pri fotke zobrazoval aj pocet deti a ich vek, nech je to prehladnejsie 😉

my este zuby nemame, stale kojim a certisko je ten nas drobec poriadny 😀

ale to nas tu zatial vela nie je 😒 este o dorotke viem, ze ma februarove babetko tak som zvedava ci sa prida 😉

lenrie
autor
27. sep 2007

no to nas zatial vela nie je a idem si to upravit,dik za rady 😉 😉 a uz ti lozi maly stvornozky?moju nestiham ani chytat 😲 😲 a tiez sa ti tak casto budi v noci?moja mala aj 10krat a to ja som uz mrtva a pritom rano je hore uz o 5,30 😲

petruska77
27. sep 2007

este nelozi, ani na styri sa este nedava...
a to ti vzdy tak zle spala, alebo len v poslednom case? to kvoli zubkom?

katka432
3. okt 2007

ahojte babule aj ja sa rada pridam....pisala som chvilu do feb.2007 ale tam su setko cesky,a poznaju sa od tehu,maju zasebou par stret..tak som sa knim uz nevedela zapojit.neita sa inak narodila 1.2.2007

katka432
3. okt 2007

lenrie,petruska,ja som neitu koila len chvilu bo mala silny reflux.od 4mes.ju nekojim vobec.uz nam papa vsetko.od 5mes.ma dva zubky,ktore jej vysli naraz a teraz jej predvcerom vybehol aj treti.chodi po 4aj sa pokusa stavat,obces sa jej to podari,ale velmi malo zatial...
.......so zubkami to nieje ziadna tragedia ked ich este nemate,bo ved narastu.daktore deti maju prve zubky az v 11mes a daktore aj neskor.a pokial este kojite tak mozete byt radi,ze aspon nemate rozkusane bradavky,vraj to nieje nic prijemne 😉
lernie a ty si skade???

lenrie
autor
3. okt 2007

ahojte...tak sa musime pochvalit aj nam uz vysiel prvy zubok 😉 😉 katka ja som z vychodu zo Sabinova,moja mala tiez uz stvornozky beha niekedy ma pronlem ju chytit a uz sa aj stavia kdekolvek moze sa chyti a postavi a strasne sa jej to paci

katka432
3. okt 2007

lenrie, tak vam gratulujem k prvemu zubku...ako to zvlada???
nasa mala je dnes neaka ukychana a trochu aj kaslala,duram,ze nebude chora ☹
a co papavate???

katka432
4. okt 2007

zienky...neita mi dnes 1.x povedala mama 🙂

lenrie
autor
4. okt 2007

jej kati to vazne?????to mje ale kocka ked uz vie povedat mama to ta muselo zahriat pri srdiecku 😉
a aj moje deti su akesi usoplene,v bytoch strasna kosa mala len stvornozky tak to aj z toho,ved vonku je teplejsie ako dnu,teda cez den

katka432
5. okt 2007

tak lernie to mas pravdu,akj mi tu mame kosu,v byte plavajucu a sa ani necudujem,keby aspon po koberci behala,no couz.

yesno22
5. okt 2007

ahojte...my sme narodeni 22.2 a kedze povodny termin bol 3.3 podobne ako petruska pisem do marcoviek...pri pokuse zapojit sa do temy Unor/Februar07 som zlyhala kvoli prevahe cesiek 😀

my nelozime, len sa plazime dozadu...posledne 2 tyzdne sa vzdy postavi na styri a kolise dopredu a dozadu, pripadne sa zaprie o chodila a dviha zadocek do vysky 😀 zubok mame jeden malinky, kojime a papame vsetko 😝 rozpravame dedede, tatata,bababa, hmmmm, ooooo, neeeee ale mamama este nie, snad sa dockam 😅

yesno22
5. okt 2007

prave som urobila kuk do spominanej temy a ospravedlnujem sa, vidim tam aj slovenky... 😀

katka432
5. okt 2007

zesno,presne ako ja s tymi,TIEZ SOM TO TU VED SPOMINALA 🙂 yesno tam je jedna slovenka,ktora tam pise pravidelne a to je vsetko.tak uz ste len krocik od lezenia 😀
a ako je to uvas so spinkanim?neita vzdy malo spale teda az na 1.mes.ale teraz nesi ani v noci,som uz uplne ko.nechapem odkial ma ona tolko energie 😀

katka432
8. okt 2007

babule kde ste kto??

yesno22
8. okt 2007

ahojte, konecne mam cas na konika 😉 mame za sebou rusny viken, malovali sme malemu izbicku, este par drobnosti a bude hotovo 🙂
katka, ja kazdy den cakam kedy zacne lozit...obcas, ked sa zlosti sa mu podari "krok" vpred ale zatial len cuvame 😀
pozeram ze uz planujete druhe? 😅 😕 tak to ja si este rocik, dva pockam 😎

petruska77
8. okt 2007

kati, to muselo byt krasne 😵 nas David zatial len bzuci vyska a skrieka 😅
my uz sa tiez pokusame dvihat ritku, ale zatial sa nam moc nedari... este mame cas 😉

katka432
9. okt 2007

yesno,ved to chce cas...ono to pride tak odrazu,ze si ani nevsimnes kedy zacal chodit v pred.ja s tym mam vzdy problem,najst ten presny datum kedy zacne robit daco nove...bo najskor sa len pokusa a stale ju sledujem ako jej to ide,ake to je super a tak,a vzdy kazdym pokusom je to lepsie a lepsie,zrazu sa vie napr. uz postavit a ja som si ani neuvedomila,ze kedy to urobila 1x...potom ked nadtym rozmyslam,ajtak nato nikdy neviem prist.. 😀
yesno,tak jakubko ma novu krasnu izbicku... 😀 a akej je farby???hm
s tym druhym babom sme sa rozhodli,lebo neh sa ma s kym hrat 😅 a chceme mat maly vekovy rozdiel 😉
perruska,no bola som zaskocena,ale odvtedy uz som to odnej nepocula,ani naznak slova mama ☹ ale neva,oo to pride..a petruska,ved neita je v podstate o mesiac starsia,tak ked budete na konci 8meho mes,tak ju budes nahanat po byte...neita zamnou stvornoskuje vsade,no nieom ym nadsena,bo nemame koberec a bojim sa neh neprechladne,no ked ju dam na ten minikoberec co mame v obyvacke (pod stolom a okolo sedacky je len)tak odtial hned zdrhne...no vecinou ju najdem ped zrkadlom...to mi vydy poriadne zapcka,zasranka moja mala 😀

sakura77
9. okt 2007

ahojte baby.pisala som tiez do februaroviek,su tam vacsinou cesky,ale su fajn,je pravda ze sa uz poznaju dlhsie,ja som tam len chvilku,lebo som to tu len nedavno nasla,tak hadam sa priklonim sem(hadam sa neurazite cechulky 🙂 🙂 )

yesno22
9. okt 2007

sakura vitaj, vsetky sme boli doteraz rozlietane inde 🙂
kati, no akej asi...modrucka 😀 ale je to tak na chvilku,lebo ked vsetko pojde podla planu, tak sa zhruba o rok stahujeme 😵
a dnes rano maly povedal nieco ako tati...samozrejme tatko bol cely hotovy 😉

sakura77
9. okt 2007

moj si uz tiez blaboce mamamama,hlavne ked mam robotu a nevsimam si ho-ale ci vie co hovori,asi ani nie.a este bababa,dadada,dedede a ked ma cumlik tak veku,veku,veku-ale tak srandovne,mam dost z neho.na styri sa da,hompala dopredu,dozadu,potom padne povacsine na nos a odznova a takto sa dostane kde potrebuje- vacsinou tam kde to najmenej potrebujem-zastrcky a podobne.a ked sa inac neda,tak sa tam odplazi 🙂

yesno22
10. okt 2007

baby, poradte mi nejaky dobry receptik pre nase deticky na obed...mam pocit, ze papa stale to iste dookola... 🙂
jaj a dnes som mu na olovrant dala hrusku s bananom a take do bolo dobre, ze len som spravila aj sebe 😀 aj kasicky bezne dojedam, teda niekedy som dojedala...teraz uz nemam co, elbo ten moj hlados zje vsetucko 😀 😝

katka432
10. okt 2007

sakura,vatam ta.hej,tie cesky su fajn aj mna tam v poho prijali...ale kedze nemam moc casu byt pri pc tak mi vydy daco utece,spet sa mi nechce sitat tak vela stran..(bo su velmi ukecane) 😀 a je mi trapne sa ich potom pytat ze o com je rec a tak 😅
yesno a kam sa stahujete??mi sme sa nastastie stihli prestahovat pred narodenim malej...co som rada,no snad sa este stahovat dakedy budeme,ale do domu...no to je este dalko...bo este ani pozemok neni..zatial sa nam o domceku iba sniva 😀 😀 😀
sakura,inak aj mne neita chodi po kabloch a zasuvkach a ohlodava krabice ako keby sme mali mysi..no vtedy nanu skryknem a poviem nono,ak v tom pokracuje,dostane po rucicke,otoci sa a ide prec..sufliky uz otvarat prestala,23x si pricvikla rucicku a uz vie,ze to nema robit 😉
Yesno,neita ma najradsej spenat so zemiakmi a vajecnym zltkom na tvrdo,(bo vraj vajecne bielko nemoze a zltko iba natvrdo)ale inak uz papa vsetko,co mame mi len to nesolim a nekorenim,vydy jej odoberiem a dochutim az potom 😉

sakura77
11. okt 2007

dobre ranko,baby.
yesno,aj ja mam pocit ze jeme stale to iste dokola,ale zatal mu chuti vsetko,aj tie zeleninove gebuziny,co ja nemam ani odvahu ochutnat 🙂 ale dnes mame napr.zemiakovu kasu-s um.mliekom a kuracim maskom,rozmixovane,to mu velmi chuti.a uz som zacala aj jogurt,activiu sladku bielu,alebo cistu s bananom.dobry je aj karfiol so zltkom-ako prazenica napr.skusala som aj cestoviny,ale nepochodila som,to je zatial jedine co nemusi.asi ze boli bezlepkove,tie tak cudne chutia.

yesno22
16. okt 2007

ahojte 🙂
maly spinka uz dve hodiny a ja chodim po byte a neviem co robit 😀 vcera som upratala, rano pozehlila, navarene mam od vikendu...normalne som ho bola skontrolovat, lebo bezne spava len tak pol hodinky 😅
sakura, jogurt si zacala po skoncenom 7m ze? celkom sa na to tesim, uvidime ako mu bude chutit,...cestoviny som este nedavala, ale uz mam kupene bezvajecne,tak uvidime...jednoznacne nelubi ryzu, len ked jej ma v papani minimum, inak mi to nezje...v tom je ako tato, ten ryzu tiez nerad vidi na tanieri, radsej zemiak na 1000sposobov 😀
kati, vajecny bielok sa nema davat, no neviem presne preco....zltok mu smakuje, ale casto nedavam hoci mame vajicka bio - od babky 😉

sakura77
16. okt 2007

ahojte!
yesno,jogurt som mu zacala davat minuly tyzden,ale sak co to je pre neho jeden jogurt,tak som mu kupila bielu aktiviu,dala banan+3piskoty,vsetko to zjedol a este sa tvaril akoze nic moc to nebolo!zrut jeden.zajtra ideme na poradnu,tak som zvedava kolko vazi.
inac,ked nebudes vediet co robit s casom,mozes sa zastavit,potrebovala by som vyluxovat 😀 😀

yesno22
16. okt 2007

sakura, u nas vysava manzel..ked ho donutim...a nemysli si, za takto bezne upratujem...u mna skor plati "bordel v byte, staste dite" 😀
hmm, myslim ze ani mojmu jeden jogurt nebude stacit...Kubko mi na piaty den po zavedeni prikrmov zjedol skoro 200g zeleninky a nasa vaha v 7m bola 9,6kg 🤐 ideme na poradnu vo stvrtok, tak som zvedava 🙂

kati, ak sa nic nestane, vo stvrtok "kupujeme" rozostavany domcek... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre