Februárové bábätká 2007 - Slovensko. Mamičky, píšte!

lenrie
26. sep 2007

ahojte viem ze je tu uz jedna rtema ale pozeram,ze su tam vsetko baby z ciech zo slovenska snad nikto nemam take babatka??? 😉 😉 ja mam dcerku narodenu 2,2,2007 a rada sa s vami podelim o nase radosti aj starosti a najma o zbojstva...budemrada ked pisnete dobru

katka432
9. feb 2008

mimmulik,vitaj,jasne,ze nevadi,som rada,ze sa to tu rozrastie zasa o novu mamicku 😀
mim.ja som si aj precitaloa a tiez som obcas mimo,tak si z toho nic nerob 😀 😀 😀 😅
no radu mam,nedava ju tam a nevsimat si vyvadzanie,treba to ignorovat a za par dni to prejde.

katka432
9. feb 2008

tufi,tak ako ste to zvladli??
my sme boli dnes druhy krat po dlhom case cely den bez tata..(este teraz nieje doma)a zvladli sme to uplne fajn.nastastie...aj prechacku sme prezili,sice chvilu s placom,ale vydrzala v kociku..co je velky uspech bo uz sme chodili bez neho

mimmulik
9. feb 2008

ahojte!Tak uz som aj ja na to prisla,ze ju ignorovat.Veci a take mi nevadia,ale uz ked sa chysta prejst na nieco,cim by si mohla aj ublizit(ta jej mala rucicka sa dostanem aj tam kde to clovek ani necaka)...Dnes sa mi hodila len raz,ale aj to len tak,aby sa nepovedalo.To mi robi vzdy,ked jej nieco nedovolim,bo zakazem...Takze som prisla na to,ze ked jej nieco zakazem a urobi to-ja ju upozornim,tal to spravi na dalsiu vec.Nevsimam si ju,alebo zacnem robit kravinky a zacne sa cez slzy smiat,tak vtedy je fakt chutna.Inak Kati,ja som s malou bola 2tyzdne sama a to sa staram este aj o 2malych psikov.Muz chodil rano,ked sme este spali a domov,ked uz sme spali.Drina to bola obcas riadna...Po tych 2t som zaspala ako drevo-ani malej mrncanie na nocne kojenie ma nezobudilo a to uz je co povedat 😅 Ale obcas to je dobre,ked mame pokoj od muzov,nie?Ale len na chvilocku.Ja som mala malu v sankach kym bol sneh a do kocika ju dam az ,ked viem ze mi zaspi,bo tiez uz s tym mame problem.

tufa
9. feb 2008

mimulik. kniha ti uz leti 😀
A ja dnes miesto toho aby som sa liecila tak som vyluxovala cely byt 😝 aj koterce mojim zverom. A Terezka u babky pohodicka, bez problemov, este sa aj pekne vykakala do nocnicka 😀 jak sa slusi na navsteve 😀 😀 Ale som rada, ze uz ju mam doma 🙂 🙂

mimmulik
9. feb 2008

tak to ti verim!A to je asi choroba vsetkych mam.Stale sme v pohybe,ze ked sme zrazu same,tak ani oddychovat nevieme.Moju este neviem naucit na nocnik ☹ Aj ju davam na holo,ale smeje sa mi a ked ju z neho zlozim,tak vtedy sa mi vycura 😒 A ake mas zvieratka?

kakatka1
10. feb 2008

Ahojte kocky Aj my gratulujeme k dalsiemu babu na ceste.Hlavne veeeela zdravicka.Simko tiez uz beha sam ale ked zbada ze mu nie je nikto za chrbtom tak sa trosku zlakne a rychlo sadne na zadok. 😵

tufa
10. feb 2008

Tak nasa odkedy sme kupili nocnik, tak sa mi tam skoro stale vycura 😀 ale ja mam kludne babatko, kt. mi pekne sedi na nocniku 😎
A mame psika, teda 2 fenky - najduchov a jedna uz ma aj steniatko 😎 a potom este zajacicu a dnu mam akvarka s rybkami a mlokom 🙂 ja milujem zvieratka, tak ich mam vsade okolo, manzel sa s tym musel zmierit 😀 a ako prve som ho naucila jazdit na koni 😀 😀

kakatka1
10. feb 2008

Aj u nas je to super s nocnikom.Uz od 7 mesiacov kakame len do nocnika a najnovsie sa uz aj vypyta kakat.dufam ze sa nam tokto bude darit a rychlo plienky odlozime.Zubok nam ide 7 a tiez nas ako kazdy trapi.Pa pa Pekny vecer

lindda
10. feb 2008

cafte nejako ste sa tu rozkecali kurni 🙂 super tak uz som zacnem chodit pravidelne 🙂

mimmulik
10. feb 2008

ahojte baby!Este ste tam niektora 🙂 ?Uau,tak to len my mame problem s tym nocnikom?ktora tu pride a ukaze jej,ze deti v jej veku to uz bezne robia,bo ona na mna pozera akoby to bol zazrak ten nocnik a na mna akoby som nevedela,ze sa cika a kak do plienky,hmmmm!Tufi,tak s tymi zvermi sme na tom rovnako,ale nastastie aj muz ma rad tie neme tvare,takze je to ok.Skor si musel zvyknut,ze psi budu musiet byt dnu a nie von,bo mam civavu a pekineza,ale uz som este za slobodna toho vystriedala tiez dost 😀 ...

yesno22
10. feb 2008

mimmulik neboj...raz sa to nauci...Jakub krasne zvladal piskanie aj kakanie do nocnika, ale posledne dni strajkuje...teda on tam posedi, dost casto sa aj vypiska, ale kaka zasadne do plienky...neviem preco...ale utesujem sa faktom, ze chlapci sa ucia na nocnik dlhsie 😀

my mame za sebou dost zvlastnu noc...spali sme u svokrovcom, maly tam ma postielku zdedenu po manzelovi a doteraz nemal problem v nej spinkat, akurat ze sa zobudil castejsie nez doma...lenze dnes bol hore od 4 rana!...nechapem, bezne vtedy papame a este pospi do tej siedmej, ale dnes nie....a netusim preco, jednoducho som ho nakojila a on sa zacal vykecavat ...tak ho o piatej vyzdvihla babka aby si mamka pospala 😀

tufa
10. feb 2008

Este, ze su babky 😀 😀

mimmulik
10. feb 2008

Hej,posli tu babku!U nas to je asi tak,ze ked si to odtrpeli oni,musim aj ja.A moja mamina sa zas utesuje tym,ze je mala presne taka ako ja a ze mi to teraz vsetko vracia,tak nech si vyskusam ake to je a naramne sa na tom zabava.Obcas to ide,ale fakt na nervy.. 😠 Nuz,ale ked sa zapadniarka prestahuje na vychod,tak na to fakt ostava sama 😀 ale uz teraz sa tesim na to,ked bude vacsia ako si pojdem aspom na 3 dni oddychnu niekde do kupelov.No,sen to je pekny,len keby sa ten materinsky cit tak casto neprejavoval,ze to skonci tak,ze mimi zoberiem so sebou 😅

lindda
10. feb 2008

Aj nas Nino vzdy cudne spi u babaky ,ale in spi vlastne cudne od narodenia v noci je aj 5x hore ☹
Ale uz druhy tyzden je vo svojej izbe a je to lepsie iab 3x ho pocujem 🙂

mimmulik
10. feb 2008

moja zaspi o 21:30 do 23 a potom je kazdu hodinku prisata,aj ked nepije,ale uz sa pracuje na obnove detskej,tak som zvedava...mozno sa to zmeni na kazde 3hod 🙂

lindda
10. feb 2008

mimmulik jeezis a ja ze iba ten moj je taky zly spac ☹ ale ver tomu v detskej je to lepsie on sice mrnci ,ale ty to nevnimas iba ked uz zacne plakat a dudlik ti nepomaha nam ano jeme uz iba raz a aj to nie vzdy niekedy staci caj

danusko
11. feb 2008

Ahojte,tak ako pise Lindda aj nasa Nikinka spi od 11. mesiaca sama vo svojej detskej izbe a posledne 2-3 tyzdne spi cca 12 hodin bez zobudenia. Vecer ju dame spinkat okolo 7-7,15 a rano je hore okolo 6,45. Myslim, ze to velmi pomohlo, ked sme ju presunuli do detskej, nakolko ked spala s nami, stale len vymyslala, lebo nas citila....teraz sem tam zamrknka, ale ked neprichadzame, zoberie si dudku a spi dalej. A hlavne nikto ju tam nerusi, ma tam svoj klud a my sa mozme kludne prevracat na nasej posteli a pozerat telku...... baby, to vam poviem, to je opat pocit slobody......ze sa mozem celu noc vyspat a byt cez den svieza....urcite ODPORUCAM!!!! Co sa tyka nocnika, malu som nan zacala davat cca pred mesiacom, trosku som sa toho obavala, ale sedi tam ako pat penazi a listuje si casopisy, prip. knizky, hra sa naokolo s babikami a vacsinou sa aj vykaka aj vycika(davam ju tam po papani, po prebudeni a pred spankom). V poslednej dobe sa mi asi 3x stalo, ze hovorila KAKA, KAKA a tak som ju posadila na serbel a ona naozaj aj kakala....tak dufam, ze nam to vydrzi....zatial pekny den

katka432
11. feb 2008

mimul,aj unas je to s tym nocnickom tak 😀
neitu,na serbliku neudrzim...ani keby sme ju tam priviazali,a aj na zachod sme skusali,no ani tam nechce byt..uz sme zufali..
jaaaaaaaj,a uz mame 8.zubok...1.stolicku,ani sme nevedeli,ze ide 😅

kakatka1
11. feb 2008

Nikinke vsetko naj k rociku.To spanie vam teda zavidim.Ja si ani neviem predstavit ze ba ten moj vymyselnik spal sam vo svojej izbe.Od pol roka uz nechcel spinkat ani vo svojej postieke. 😒

katka432
11. feb 2008

aj ja sa pripajam ku gratulacii 😉

yesno22
11. feb 2008

Nikinke vseeetko najlepsie zela Jakubko 😵

...aj nas drobec spinka sam v izbe uz od polovice decembra, kedy sme zacali so spanim podla knihy....az na posledne dve noci to je neporovnatelne lepsie....a co sa tyka papania...od dnes uz dostane vecer UM a kojenie nam ostane len na to skororanne kojenie...ale cudne je, ze doteraz nemal problem UM vypit a teraz vypije, len ked mu tam dam aj trochu kase....pritom som znacku nezmenila...a skusila som aj bananove, tak to uz vobec nie 😕 nechapem...ale nevadi...

mimmulik
11. feb 2008

ahojte baby!Aj ja sa pripajam-vsetko naj a vela zdravych a stastnych krocikov... 😉
Ako dobre,ze si ma pocvzbudila,KATI.Uz som si zacinala mysliet,ze je chyba vo mne.No,moja chce sediet na velkackom wc,ale nic tam neurobi,len sa tvari ako frajerka,ze je na velkom-teda pokial ju nezacne zaujimat voda vo vnutri wc,tak to je horsie 😒 YESNI,ja jej davam nutrillon,ale asi to zmenim ,bo je fakt drahy a ani ho uz velkmi nechce.ten Um je tiez najake mliecko?TUFI,mne ta knizka neprisla ☹ Dnes je mala trosku dost mrzuta,akosi nema naladu na nikoho.

danusko
11. feb 2008

Dakujeme za gratulacie....aj Vasim detickam prajeme len to najlepsie a najkrajsie, hlavne vela zdravicka 😉

kakatka1
12. feb 2008

Dobre ranko My sme dnes mali prisernu noc.Simko sa stale mrvil a obcas spustil sekundovy priserny plac.Teraz este spinka zato ja som jak mechom uderena 🙄

yesno22
12. feb 2008

mimmulik UM=umele mlieko 😀 ...skus France Lait, je lacne a detom vraj chuti, aj my sme mali...teraz pijeme Sunar a mam aj Sunar bananovy, ale ten nechce, tak mu ho miesam s kasou 😉
jaj kati, tak to nezavidim, my sme spali celkom dobre....papal o pol stvrtej a o siestej a potiahol do 7.10....vadi mi len to, ze vyzaduje zas 2x nakojit...ale na druhej strane zaspi este tak to radsej neriesim...zatial 😅

kakatka1
12. feb 2008

Kolko krat spinkaju vase deticky cez den?Ja sa snazim upravit mu rezim len na obedne spanie.Zatial sa mi to 2 dni dari.Ked spinka cez obed 2h potom vydrzi az do vecera a uz o 20h ideme buvat s radostou 😵

lindda
12. feb 2008

cafte tak u nas uz vrcholia pripravy na oslavu jedneho roka uz som s toho osprostela 🙂 ale strasne sa tesim ve 1 rok 😀

mimmulik
12. feb 2008

Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj,ze ako som sprosta... 😝 Ved viem,nie?Srandujem...Mne pri takomto super pocasi,zaspi uz asi tyzden v kociari okolo 10,bo od pol 8 je hore na taku hodinku,potom okolo15 este na take necele 2 a potom az o 22:30.Na tom som zvyknuta-ona od narodenia mala otoceny den s nocou,ale som rada,ze asi od takeho 5mes mi zaspi aspom o tej 22.Ako kedy.No,ale dnes si slecinka pospala od 11-13,takze mi zaspala az pred chvilkou.Dnes asi nocujeme a zajtra mama padne na hubu 😀 Co uz,ked mama lubi...Lindi,tak prajeme krasnu oslavu a je to sice pekne,aj mna to caka,ale netreba to zas tak prehanat,ved nekoniec si to dieta aj tak pamatat velmi nebude.Ale som mudra,co?To vam tak o mesiac napisem ako u nas vrcholia pripravy 😉 A krdy ma narodeninky?No,dlho mi nespala teda,uz sa mrvi... 😒

katka432
12. feb 2008

my tiez vecinou spinkame iba raz a to okolo pol 10-11 zalezi kedy sa zobudi...dakedy da nam podari pospat si hodinku a dakedy aj 3...poobede nam vecinou spinkat netreba,ale ak nahodou je umrncana tak ju okolo 2hej supneme do postielky a oddychuje,malokedy zaspinka,iba si tam blaboce,pije cajik a ked si oddychne tak sa pyta von..ale vecinou tam vydrzi taku hodinku..spinkat chodime o tej pol 7az 7 dakedy aj o 6 ale to iba niekedy a spinkame tych 12hodin,s tym,ze sa vnoci zobudi na cajik alebo na mliecko..ale to jej len podame a zaspime skor ako ona..hehe

yesno22
12. feb 2008

mimmulik....zabudla som napisat ze UM=umele mlieko a Um=rum 😀 ale ten nedavam 😀
lindda takych nas bude viac...ale aj ja sa uz tesim, Kubko bude mat oslavu 2x...so starkymi a so svojimi kamosmi...uvidime, ako to vsetko dopadne 🙂
a k tomu spinkaniu...spinkame stale 2x ...okolo 10tej si zdriemne 20-40min a poobede okolo 2hej v kociku 1-2hod, ako kedy.....spinkat ho davame medzi 7.30-8.00 a pospi do tej siedmej takze tak 11hod 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre