Februárové bábätká 2007 - Slovensko. Mamičky, píšte!

lenrie
26. sep 2007

ahojte viem ze je tu uz jedna rtema ale pozeram,ze su tam vsetko baby z ciech zo slovenska snad nikto nemam take babatka??? 😉 😉 ja mam dcerku narodenu 2,2,2007 a rada sa s vami podelim o nase radosti aj starosti a najma o zbojstva...budemrada ked pisnete dobru

yesno22
7. dec 2007

kati...pozri si jej celu stranku www.ludmilamesarosova.sk...je to sikulka ta zienka, fakt.... 🙂

katka432
7. dec 2007

yesno,podla toho linku sa mmi to neda nacitat

tinka10
7. dec 2007

ahojte ešte takto neskoro na skok mi sme boli tiež na mikuláša v materskom centre,malý bol podarený zobral balíček a bol spokojný,vôbec sa ho nebál.Malý mi spraví aj 3 krôčky sám a potom bum na zadoček.Yesnoo krásne sú tie fotky som pozerala,budete mať peknú pamiatku,fakt skvelé.Mi sme sa tiež fotili s drobcom v atelieri keď mal 7 mesiačikov,kvázi bol to darček pre tatka od nás na narodky.

yesno22
8. dec 2007

tinka, tak to Kubo by sa urcite bal...on ma respekt pred cudzimi chlapmi a ked maju bradu tak do je iste, ze sa nesmu priblizit 😀 ... co my, ale babky budu mat krasne vianocne pohladnice, lebo aj tie nam spravi 😉

zgurkaa
8. dec 2007

No vy mate sikovne deticky. Nasa spravila dnes prvykrat dva krocky, ked som ju postavila pred seba a volala. A stat stoji len par sekund, potom si cupne 😀 A aj za jednu rucicku sa len dnes pustila. 😉

katka432
8. dec 2007

babule,nam sa dnes neita fotila s mikulasom,a sme sa cudovali,vobec sa nebala...ale ked si ju chcela vziat na ruky snehulienka,tak sa skoro rozplakala 😀 😀 😀
zgurka,tak aj misulka je sikula 😉

tufa
8. dec 2007

Yesno, nadherne fotky aj ja chceeeem 😀 😀
My sme boli dnes u babky, a kedze vonku prsalo tak sme boli dnu a nestretli sme ziadneho Mikulasa ☹ akurat nam nechal balicek plny dobrot 😀

yesno22
9. dec 2007

ahojte, tak tu je komplet album so vsetkymi fotkami:
http://sk.fotoalbum.eu/ludmilamesarosova

kati, neita je jednoznacne na chlapov 😀

eveen
9. dec 2007

ahoj je tu niekto, som tu nova, je tu niekto kto pokeca

katka432
9. dec 2007

yesno,te fotky su uzasne a jakubko je tam velmi zlaty.. 😀
uff..to som rada,ze neni na baby 😀 😀 😀
eveen,ahoj,vitam ta 😉

cemi
10. dec 2007

ahojte,
ako sa vasi mali naucili,resp.odvazili sami spravit prve kroky? ja mam taky pocit ze trosku stagnujeme. pri nabytku chodi jak blazen, aj za ruky. ale ked si ju postavim pred seba aby presla ku mne, tak si sadne. asi sa este boji🙂
dufam ze do vianoc to zvladneme🙂
najnovsie hanka strasne skripe zo zubami, dufam ze je to ok, aj ked niekedy mi z toho stoja vsetky chlpy na tele😀
fotky su fakt krasne, skoda ze u nas nic take nie je..😒
ahoj eveen, pochval sa aj ty s tvojou ratolestou 😉

lindda
10. dec 2007

cafte tak aj nas Ninko uz zacina stat sam 🙂 ale este sa neodvazi ist sam iba za jednu ruku a aj to nejako cudne 😀 😀 a zuby stale nic iby place vsetky ma opuchnute asi nam pojde vsetky na raz 😒
Ale mozno pods stromcek dostaneme zub 😀

zgurkaa
10. dec 2007

cemi, no moja urobila tie dva kroky predvcerom a odvtedy nic. 😀 Tiez ked ju postavim pred seba si hned sadne, asi sa neciti byt ista...nebudem to silit. Na chodenia ma este casu a casu. Aj tak sa mi to zda byt velmi skoro. Moja prva dcerka zacala chodit dva tyzdne pred dovrsenim jedneho roka. No aspon si nezatazuje tak chrbticu. 😉 Linddi, neboj zuby pridu....aspon dlhsie vydrzia 😀

eveen
10. dec 2007

ahoj, tak moja mala chodi okolo nabytku, do chodenia ma este daleko ...
Zubky ma dva dole a dalsie dva jej asi idu hore, stale si pcha nieco do pusinky 🙂

tufa
10. dec 2007

Ahojky,
chcem sa spytat co davate drobcom na ranajky. My papame chlebik s masielkom alebo jogurtom ale chcelo by to aj nejaku zmenu. Poradte co ine?

katka432
10. dec 2007

cemi,ale ved to pride,neboj,hlavne dotoho netlac 😀 a neporovnavaj!!ved kazde dieta zacne,ked bude pripravene,neboj,onic nepridete..inak,ani my este nechodime 😅
tufa,my papame chlebik aj s maslom aj s dzemom,aleno lupacku,alebo kasicku,alebo ovsenu kasu s ovocim,alebo chlebik so syrom..no ale iez mam pocit,ze sa to toci stale dokola 😀

cemi
11. dec 2007

dakujem za rady ohladne chodenia 😉
ja to vobec nechcem silit, podla mna je sikovna az dost 🙂 len vidim na nej ze uz by aj chcela, ale este to nejde... 🙂
ja jej davam na ranajky chlebik s maslom a postruhanou mrkvou. daju sa spravit natierky z hociakej zeleniny - uvari sa, moze sa pridat trosku masla,rozmixuje a da stuhnut do chladnicky. niektori maslo a syry neodporucaju, ale to je uz na kazdej mamine co da papat.

tufa
11. dec 2007

Diki za tipy 🙂
cemi: my na chodenie este ani nemyslime takze to neriesime 😀 sak ked bude po mamine tak sa nachodi az az 😀 😀

katka432
11. dec 2007

cemi,dobry napad,tak skusim natierku..hod daky receptik 😀 inak mne sa zda,ze neita slabo papa,ale no neviem

yesno22
12. dec 2007

ahojte...presne taketo natierky mi odporucila aj kamoska...aj mrkvu nastruhat na chlebik s maslom, alebo zltok uvareny vymiesat s masielkom...my papame vacsinou chlebik alebo lupacku s masielkom, veeeelmi nam to chutil...obcas dam nastruhany tvrdy syr...predtym sme casto papali kasu s ovocim, ale snazim sa kase obmedzit...tak o mesiac mozem skusit kravske mliecko do varenia, tak mu uvarim klasicku krupicu alebo "macanku" s mliecka a muky...ako mala som ju milovala 🙂

kakatka1
12. dec 2007

Ahojte kocky prave som vas objavila.Aj ja mam doma 10 mesacneho krpca a este nechodi,len tak za ruky.Ved sam si povie kedy. 😵

cemi
12. dec 2007

ahojte,
tufa dnes mame taku malu oslavu, ze? 10 mesiacov
🙂 uz bola hanka veru na svete 🙂
jeeej katka432 teraz som si vsimla ze budete mat babatko 🙂 🙂 gratulujem!! 🙂 aj ja by som chcela dalsie, ale museli by sme sa prestahovat a to sa nam teraz nechce prilis riesit. preco si myslis ze malo papa? moja sa tiez zrovna s jedlom nepretrhne, ale myslim ze to je ok. niektore deticky zase stale nieco zuju a jedia a to sa mi moc nepaci, stale ich napchavat, ci nie?? 😒

tufa
12. dec 2007

cemi: oslavujeme 😎 😎
a od pani doktorky sme dostali Maltofer 😝 zase mame malo krviniek ☹ taha sa to s nami od narodenia, ze vraj, preto, lebo si babo pocas tehotenstva neurobilo dostatocne zasoby zeleza. Takze buduce maminy treba jest vela zeleza 😀 😀

katka432
12. dec 2007

yesno,ja som skusala ten zltok s maslom,ale to nam dako neslo.. 😠
kakatka,ahoj,vitam ta.a kedy sa simonko narodil??bo mi mame tiez 10 a 1 tyzden
cemi,tufa,drobcom gratulujem 😉
cemi,vdaka😅 cemi,ona nechce podlamna nic normalne,velmi si vybera,a vecinou nechce papat potom je ospala a hladna,tak jeej dam mlieko,lebo pri jedle nevydrzi a potom zasa nespapa co ma a tak je to stale dokola...dnes mi ale nastastie krasne spapala obed..ale iba obed..ranajky nechcela,desiatu trosku..olovrant vobec a veceru mava po novom kasu v postielke z flasky bo sa pyta skoro spat a ine nechce,len mlieko alebo kasu..ale dakedy zje trochu kase a zasa chce mlieko..tak preto...ona je taka mlieckova 😒
okk tufa,tak sa idem krrmit zelezom
😀 😀

yesno22
12. dec 2007

ahojte 🙂
kakatka vitaj, vitaj a nic nepytaj 😀
Hanke a Terezke vsetko naj, naj zelame 😵

Katka, detickam sa velmi menia chute a ked ti Neita pribera tak to neries 🙂 Ja som zistila, ze Kubkovi nesmiem mimo "hlavnych" jedal nic davat...piskotky, Hamky, nic...lebo potom mi tiez nespapa to co ma 🙂
dnes sme boli oslavovat 1rocik u Kubkovej kamosky Zuzky...Kubko si "pozical" jej choditko, bol zlaty ako za nim utekal a narazal do stien 😅 a Zuzka zase chodila okolo stola a snazila sa kradnut jedlo 😀 vlastne vsetko co bolo na stole jej akosi vadilo 😀

katka432
12. dec 2007

ja to tak neriesim,ako trapi ma to,ale ona to smad dobehne.ved od hladu este ziadne dieta neumrelo...ked bude hladna si vypita..
mo my sme dnes zasa prerabali decku,a velmi sa jej tgam pacilo,sme jej tam postavili stan a cely cas sa hrala tam..ajked ona sa este moc sama nezahra,ale vzdy ked som ju tam dala tak sa tam vydrzala hrat..inokedy liezla vzdy zamnou ked som odnej chcela odist 😅

yesno22
13. dec 2007

ani Kubko sa extra dlho sam nezahra...ale rad vybera hracky z krabice, tak mu pod stromcek kupime nejake plastove farebne 😉 a rad za mnou lozi hlavne vtedy, ak musim nieco robit, alebo varit obed 😠 🙂

kakatka1
13. dec 2007

Kati Moj Simko sa narodil 3.2. Termin som pritom mala az na konci februara,ale asi bol zvedavy ako to tu bezi.A velmi ta obdivujem ze druhe babo.Ja ledva stiham teraz a neviem si predstavit ten zhon pri dvoch.A kedy mas termin?

katka432
13. dec 2007

yesno,presne ako neita,a kazdemu chce ist do kabelky,a odtial tiez vsetko vyhadzuje 😅 yesno,a vtedy sa zacne nateba sapat a chce ist na ruky nie??bo moja to robi tak😠
nasej malej bude pod stromcek stacit kg papiera..ona ho potgrha vsetko poje a bude spokojnaaaaaaaaaaaaa 😀
tak to je nei odneho o dva dni starsia.. 😀 ja som mala ter.10.2 a narodila sa 1.na narod.mojej maminy 😅 😅 😅 zatial som u lekara nebola,ale tu mi to konik vyratal na 12.8.tak uvidime.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre