• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Februárové zlatíčka 2006. Pridajte sa

5. februára 2015 
ahojte babulky :slight_smile:
bejka to dôverne poznám... aj náš drobec mi takto "pomáha"... ja operiem, malý mi podáva opraté veci a ja ich pekne povešiam na susič. no a keď sa otočím, Alexík to pekne krásne všetko postŕha zo susiča a napchá znova do práčky :sunglasses: darmo mu ja vysvetlujem že to musí najskôr uschnúť a potom to pekne požehlíme a poukladáme do skriniek... on mi na to: už je to uschnuté a tvári sa dôležito... a ja neviem či sa mám smiať alebo čo.
baby ja neviem čo ho to pochytilo ale v poslednom čase nechce spávať v noci v postielke, keď ho do nej položím chvíľu je dobre, no potom začne strašne plakať že v nej niekto je, že ho chce zobrať a dlho sa nevie ukludniť. ja neviem, asi má bujnú fantáziu, ale je mi ho strašne ľúto, nechápem to, veď my ho nestrašíme, a už vôbec nie tým spôsobom že príde bubák a zoberie ťa. neviem odkiaľ to má. pýtala som sa maminy, aj svokry a tie tiež tvrdia že od nich to určite nemá a ja nemám dôvod neveriť im. takže teraz zaspinkáva so mnou v posteli a potom ho prenesiem do postieľky a keď sa v noci náhodou zobudí a plače, zoberiem ho k nám a v momente spokojne spinká. lenže ja sa bojím že si na to zvykne. niežeby mi vadilo, že s nami spí, ale podľa mňa by každý mal spať vo svojej posteli. nie?
a čižmičky mu zatiaľ nedávam, má také teplučké jesenné topánky, tak tie nosí. ale bundičku mu dávam. rukavice nechce ani za svet, radšej si ručičky schová do vačku na vetrovke... s čiapkou sme tiež bojovali, no nemal inú možnosť ako si na ňu zvyknúť...
24. okt 2007 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andrejka o takomto niečom som čítala tuším v téme duchovia :wink: že vraj malé deti vidia duchov - ale len v určitom období a potom to prestane... skús sa tam kuknút, resp. sa malého opýtaj ked sa začne bát, že koho tam vidí, ad ti to popíše :wink: Mne sa to tiež zdá smiešne, ale kukla som do tej témy a smiech ma prešiel :confounded:
Ty mi nevieš povedat dokedy bral tvoj Alex vigantol???
24. okt 2007 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte maminy, aj ja mam taku domacu pomocnicku, niekedy mam pocit,ze je viac v domacich pracach ako pri hrackach.Aj my uz nosime zimnu bundu, topky este nie.Mala zacala robit kotrmelce-skoro som onemela :dizzy_face:
tinka ja som davala malej vigantol do 15mesiacov.
24. okt 2007 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre ranko :wink: , manzel mi povedal cau a ja odvtedy nevoem spat tak som isla ku pc.
vigantol sme davali do maja, lebo akonahle viac slnka tak sme prestali, ale vidis tinka asi do dvoch rokov by sa malo davat a vlastne slnka je malo takze musim zistit :frowning2:
no vcera mi Bianka zaspala o 13:15 az do 15:30 ale vecer je problem lebo nechce ist o tej 20:00 az 20:30 spat tak sme zvykli. Tinka vy kedy chodite, lebo pisala si minule ze ti spala do 16:00. Mne je naj ked spi od 12:00do 14:00 :slight_smile: zatial pa :slight_smile:
25. okt 2007 o 07:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tinka ja som tiež počula že malé deti dokážu vnímať duchov. tak my máme doma duchov?jaj a ja sa takých vecí tak bojím... inak ale niečo na tom môže byť. párkrát sa mi stalo že keď sme išli s Alexíkom domkov napr. z prechádzky, odomkla som dvere, malý nakukol dnu a povedal mi že on nechce ísť domov lebo je tam ujo... alebo niekedy dobehne z izbičky že pošli ju preč. ale keď sa opýtam koho, len na mňa pozerá a chytá si ušká. to robieva, keď sa bojí...tinka a kde presne tá téma duchovia je?rada by som si to aj ja prečítala.
ozaj a vigantol sme brali do dvoch rokov. naša pani doktorka povedala že do dvoch rôčkov stačí a potom ešte v zimnom období, keď je málo slniečka. takže asi behnem do lekárne a kúpim mu a budeme ho poctivo brať. ale ja mám na to aj taký názor, že pokiaľ má pestrú stravu bohatú na vitamíny, tak by mal mať dostatok všetkých vitamínkov, takže je to možno aj zbytočné.ale istota je istota. inak, alex zbožňuje ryby.
bejka mne Alex nechce cez obed spávať vôbec, nech robím čo chcem, nezaspí, len sa bude válaľ po posteli a skákať, neplatí nanho nič. tak ho netrápim. ale ako som už raz písala, pokiaľ je moc unavený, zaspí, len to býva vo výnimočných prípadoch, lebo ja mám pocit že má samodobíjateľné baterky, že keď sú už takmer vybité, samé sa dobijú. ale v aute mi zaspí vždy. neviem, ja mám pocit že jemu stačí spať v noci, večer chodieva spávať najneskôr o pol ôsmej, spinkáva do pol desiatej, takže keď to spočítam...
25. okt 2007 o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babenky :dizzy_face:
No dnes som už aj ja Sophinke vytiahla zimnú bundu :wink: hoci sa mi zdá, že akosi sa oteplilo, len je mrholenie :confounded: Katka, dobrééé, že kotrmelce??? Naša sa na posteli tiež stavia na hlavu a pozerá pomedzi nôžky a niekedy sa jej aj ten kotúl podarí :grinning: Díky za info o vigantolu :wink:
Bejula, že čau??? A to ti zo sna povedal, alebo ako??? :grinning: A my chodievame spat medzi 12:00-13:00h. A vtedy ked som písala, že malá hajala do 16:00h, tak zrejme zaspinkala o tej jednej, lebo vždy sa jej ešte podarí potiahnut tri hodiny... No a potom večer chodievame o tej deviatej :wink:
Inak baby ja sa každého zato pýtam na ten vigantol, lebo som ho podávala nesprávne, teda s čajom a preto musíme pokračovat nadalej :unamused: a hlavne v zimnom období :confounded:
Andrejka bolo to niekde vo volnej diskusií si vyhladaj názov -" Vidia deti duchov?" :wink:
25. okt 2007 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahojte maminky a detičky, dlho sme tu neboli my sa tiež pochválime že cez deň plienku nemáme ale von jej ju ešte dávam a aj večer lebo stále pije dosť čajíku. tiež vymýšla a brkoce tou jej rečou ale veľa hovorí zrozumiteľne, teraz má také obdobie že tiež nechce spať poobede ale v noci lahlne okolo 20 a spí do tej 10 tak sa aj ja vyspím, a vnoci stále pýta kakao čo nechápem ani čaj nechce len kakao. My tiež máme už zimnú bundičku kedže tu fúka tak radšej a teraz má aj soplíky tak radšej.inak sa máme super konečne to začína byť môj veľký maličký človiečik ktorý ma vždy vie pochopiť čo od nej chcem :sweat_smile:
26. okt 2007 o 16:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jeeeeeeej Kala - ahoj :dizzy_face: som rada, že si sa aj ty ozvala - lebo vidím, že práve ty si zakladala túto tému, ale moc ta tu teda nebolo vidiet- tak ma konečne teší že si medzi nami :wink:
To počasie ma deprimuje - furt by som iba spala :pensive:
Máte už pre detičky na vianoce nejaké darčeky??? Alebo zhánate furt??? :confused:
29. okt 2007 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aaale kdeze nakupene darceky :frowning2: .No vymyslene uz mame, kedze "okrada" susedoveych deticky o bicykel tak pod stromcekom si ho najde :wink:
Uz sa tesim :angry: ako budu ludia zasa saliet v obchodoch pred vianocami.
29. okt 2007 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tinakul si ma véééélmi poteľila že si ma tak pekne privítala, no my darčeki ešte nemáme ale už vieme čo dostane malá teda tak sme sa dohodli naši jej idú kúpiť také sedenie z ikei z tej série mamut, my jej kupujeme kočiarik s bábikou dáke oblečenie niejaké maličkosti do izby a ešte elektrickú štvorkolku,sestičky jej chcú kúpiť hovoriaceho psíka a svokra tá jej nevieme čo pošle keďže je v irsku a čo vy?ozaj vy maminky čo chcete? lebo ja absolutne neviem čo by som chcela a manželom čo kupujete dajte inšpiráciu, a ktoré dietky nemajú už plienku????
31. okt 2007 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Katka, takže bicykel??? To je dobrý nápad, lebo my by sme tiež chceli, z trojkolky vyrástla Sophi, lenže asi až na meninky dostane - to je v máji - v zime by to moc nevyužila kedže sme v paneláku :unamused: A o tom šalení v obchodákoch mi ani nehovor - však už minulý víkend boli také zápchy a návaly, že až :confounded:
Kala potešenie na mojej strane :wink: Tak pekne ste to vymysleli tiež s tymi darčekmi - malá bude určite spokojnučká :dizzy_face: a to sedenie je ako na papanie, alebo??? :confused: To presne nepoznám....
My sme malej už kúpili čo som spomínala Disney šmyklavku s guličkami,krstný kupil - baby-Anabel - bábika mľaská pri jedení, grgá,smeje sa, plače, sama zatvorí oči a spinká, zíva a má množstvo funkcií :wink: dúfam, že Sophi sa jej nezlakne :sweat_smile: , od krstnej dostane fischer-price spievajúcu knižku s riekankami, od našich kuchynku, od svokrovcov hojdajúceho koníka a od ostatných bude prekvapko :dizzy_face: No neviem kde to budeme všetko skladovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
My sme zatial dostali novú manželskú postel od svokrovcov, ostatné neviem, manžel si niečo vyberie :wink: a ja tiež :wink: ....
Kala práve dnes som vytešená, lebo Sophi sa prvý krát sama vypýtala pišat :dizzy_face: :dizzy_face: My na doma nemáme plienky, ale inak áno, ved doteraz som ju len náhodne posádzala na WC :sweat_smile: Ktorá z vás spíte už oddelene od dietata ha??? :confused:
31. okt 2007 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kala nasa Evka tiez nema plienku, uz jej davam len na spanie ale aj to krici,ze nie penku :wink: hlavne,ze rano ju ma celu premocenu :grinning:
Tinka mozno bude taka zima,ze sa bude dat vozit aj na bicyku aj ked dufam, ze nam napadne veeela sneziku :slight_smile:
My sme malej tiez kupili z ikei sedenie, stolik a k tomu dve stolicky vsetko je to drevene, je to mile take miniaturne :dizzy_face:
tinka uz ste sa rozlucili s cumlom?
31. okt 2007 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
jej tak je to ušte niekto kto má cumlík? my máme večer ked ide spať ale cez deń jej sa snažím ho nedávať, my totiž nemáme ešte ani jeden očný zúbok tak zrejme to ju ukludňuje lebo aj cumle z fliaš kupujem každý 2 deň čo sú tak dohryzené a to sedenie je tak na voľné chvíle hranie kreslenie a tak a my veru nespíme oddelene malá spí s nami tak že sme jej dali urobiť takú istú postel ako máme manželskú len ona má jednolôžko
31. okt 2007 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No kati práveže sa len nedávno prerezali očné zúbky a stále sa tlačia viac von - :frowning2: nebolo vhodné obdobie ako píše kala - fakt ju ten cumel ukludnil - má ho však nadalej iba pri spánku, no fakt neviem kedy sa odhodlám, možno ak dosiahne druhý rok :frowning2: to už budem musiet niečo vymysliet :pensive: A tvoja Evka si už vôbec nespomenie??? A spinká ti aj bez neho nadalej??? :confused:
Baby a ešte otázočka - myslím, že tuna som sa na to ešte nepýtala - ak cestujete s autom sedíte vzadu s dietatom, alebo vpredu??? :confused:
5. nov 2007 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tak my už 5 dní sme bez plienok jupííííí!!!!!
14. nov 2007 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Júúúúúj kala, ale vám je dobre :dizzy_face: A kedy sa ti malá začala pýtat sama??? Alebo daj nejaké motivácie ako si ju naučila pýtat sa samu...???Moja sa stále nepýta, len ja ju tam posadzujem , ale zdá sa mi to už pridlho :frowning2: ale aspon posedí a spraví volačo do nočníka, aj do WC....
15. nov 2007 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Cauteeeeeeeee maminy, halooooo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
rychlo som citala predtym co a ako mate nove a co robit, mi cumlik este mame, Tinka, predstav si ze ocne len teraz sa tisnu,
Kala gratulujem, ze ste bez plienok teraz v zime :wink: my sa pokusame ale ked idem von al. spat tak je davam, pytat sa nepyta iba ja sledujem ze kedy by trebalo, skusala som metodu nech sa popisa a nechat ju v mokro, neosvedcena, len mi kychala :frowning2:
sranda ako teraz spaja pre nu zmyselne ale prenas nie len na zasmiatie slovne spojenia, teraz sme mali sopliky, trosku pokaslieva, okuliarky nosime vzorne :slight_smile:
joj babenky uz som sa bala ze nas zrusili :unamused:
a vy ako sa mate ? cakame papa
23. nov 2007 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No čauky, :slight_smile:
veru akosi ste tiško, snad nie ste všetci chorí??? :confused:
Bejka no tak tie očné to je nočná mora, my už čakáme na posledné :sweat_smile:
Aj naša už začína krásne spájat - napr. aj ja mám.... tata má - dokonca aj skloňuje :grinning: , ideme pápá..., nechci nič :grinning: :grinning: :grinning: atd... no sranda :wink:
Dnes sme boli babule aj prvý krát v MC, no malá bola podarená ako škôlke keby som ju videla... :grinning:
Babenky už ste zdobili byt??? A máte veniec na advent??? :confused: Ja už púštam domka vianočné hity, a máme už aj trošku byt ozdobený tak pomikulášsky :dizzy_face: No zbožňujem toto obdobie, ešte snežit by mohlo :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
26. nov 2007 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, :wink: troska nam uz aj posnezilo ale to je len tak kratkodobo, nech sa to setri na vianoce :dizzy_face:My sme chori neboli, nastastie.Ja som veru este nezdobila ale chystam sa urobit advetny veniec a zdobit zacnem na mikulasa :sweat_smile:
Dnes som zistila, ze malej sa prerezavaju posledne stolicky - tri naraz :confused:, nejako skoro sa mi to zda.Evka teraz strasne rada pozera rozpravky aj vase deturence ? Uz ste zacali aj piect k vianociam ?
30. nov 2007 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja mam februarove zlaticko 14.2 :slight_smile:
30. nov 2007 o 15:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :dizzy_face:
Vitaj Lindda, sa teším že niekto nový sem pribudne :wink: Pozrela som si albumík a máte krásne fotky aj malý je strašne zlatulinký :wink:
Však nám niečo o nom popíš :dizzy_face:
Katka že posledné stoličky??? :confused: Uf, ale vám je dobre teda, to fakt rýchlo.. nám len nedávno úplne vyšli očáky :wink: Inak aj naša pozeráva Bambulku 1 a teraz na mikuláša dostane Bambulku 2 :grinning:
Už zbieram receptíky, ale piect som veru ešte nezačala :sweat_smile: Ale už sa na to strašne teším, lebo budem to prvý krát robit aj so Sophi :dizzy_face:
halooooooo, ostatné baby kde ste??? :rolling_eyes: :confused:
5. dec 2007 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Maminkam a ich rodinkam, zelame krasne a pokojne vianocne sviatky :dizzy_face:
20. dec 2007 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj my sa pridávame, šťastné a veselé :slight_smile: , nech su deťúrence zdravé ako sa máte ???? :sweat_smile:
26. dec 2007 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
haloooooooooo baby :sweat_smile: :sweat_smile: , kde ste ako ste na tom s plienkami, zubkami, a tak piste piste papa :wink: :wink: :wink:
27. dec 2007 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahojte maminky a detúrence, tak beji my nemáme plienku už skoro 2 mesiace zúbky nám idú tie zadne stoličky ostatné je vonku ale dudku máme stále a ja idem od januára už do práce :frowning2:
29. dec 2007 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kala však a malá ti už pôjde do škôlky??? :confused: Myslíš že to v žiadnej skôlke netolerujú??? :confused:
Najskôr vám všetkým chcem popriat štastný nový rok 2008, vela zdravia, štastia, lásky a penazííííííí, aby ste vykročili tou s právnou nohou do novej etapy a aby sa vám splnili všetky tajné želania a túžby :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Kala však a malá ti už pôjde od januára do škôlky???? :confused: Však kým jej zúbky idú, by to nemalo v škôlke vadit si myslím :wink:

Inak aj Sophi idú posledné stoličky- už asi mesiac si ich chytá a slintá, ale sa nám teraz už ozaj rozkecala, a nové je to, že neuveritelne spája troj- až štvor slovné vety typu napr:
Mamina kde si bola??? Alebo - Adama bolí bruško - ide doktol :sweat_smile: atd... no idem žasnút ... je to ale krásne obdobie :slight_smile: A dokonca krásne spieva a doplna básničky a pesničky :dizzy_face: a pribúdajú nové a nové slovíčka, no a všetko opakuje - aj neslusné si zapamätá, čo počuje na ulici - napr. ked sa rozčertí povie do liti :sweat_smile: No zatial tolko, majte sa krásne a píšte o vašich ratolestiach viac :wink:
31. dec 2007 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tini nie Mišenku bude varovať jedna pani u nás doma, do škôlky pojde v septembri alebo až v januári 2009 ešte neviem lebo ideme stavať dom a podľa toho kde zatiaľ budeme či u mojich rodičov alebo ešte v našom byte. Inak želám Vám všetko dobré v PF 2008
1. jan 2008 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak podla mna kali tu dudku jej zatial nechaj :wink: aj naša má ešte, už cez den vôbec nepýta a pri spaní vypluje, len teraz ked jej idú zase zúbky ju to ukludní a vôbec nemrnčí a pekne ju to uspí... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: My ju dúvame od januára 2009 do škôlky a tento mesiac to idem dovybavovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. jan 2008 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :slight_smile: , všetko dobré v roku 2008 :wink: veeľa zdravia a nech deťurence nam robia len radosť
kala :slight_smile: blahoželam ku plienkam ako na to ? my mame len ked spime a ideme von, :wink:
tinka :slight_smile: aj my mame cumlik ako ukludnovacku, koli zubkom ked pyta tak jej dam, ved urcite sa odnauci a ked vidim ako pcha si prsteky, ktore nie vzdy su ciste, tak nech ma ... No ja malu do školky budem davat na hodinku v juni, v marci asi budem vypisovat prihlasku, ale pojde na tri roky :wink:
super je aj u nas to rozpravanie, bambulka rada sa pyta, ked mame navstevu a su chlebiky al. kolace polozene na stole tak rada ponuka ludi a to " chces papat ? " hovorime slova ako " prestan, no jasne ... :grinning: haha
piste babulky co a ako ......................................................................
1. jan 2008 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
haloooooooooooo kde ste, co je s Vami, no podme na net, ved o chvilu nas caka oslava nasich deturencov, dajte rady .... tesim sa :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
8. jan 2008 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok