Februárové zlatíčka 2006. Pridajte sa

kala
29. okt 2006

tak začnem aj ja lebo mi to tu strašne chýba naše zlatíčka narodené vo februári tu si povymieňame rady a skúsenosti ale sa aj pochválime čo už zlatíčka vedia 😉

katka2
8. jan 2008

Prajem Vam i vasim rodinkam vsetko najlepsie v novom roku a vela, vela rodinnej pohodicky 🙂

tak uz mame sviatky za sebou ☹ Nasa Evka sa nam rozkecela, stale cosi rozprava ale vela sa aj 😀 Uz ma vsetky zubky, vlastne este jedna stolicka chyba, pekne sa pyta na wecko.
Bejula, nasa tie chlebicky pekne rozoberie a ponuka uz samostatne - dba na oddelenu stravu 😉
Dnes v noci ma prepadla myslienka, ze uz by som mala cosi podniknut ohladom skolky. U nas boli preplnene skolky tento sk.rok tak mam obavy kam ju dam ☹ Vy ste na tom ako ? Ja chcem dat malu od jan 09.
Tinka, Ty das kam Sophi do skolky ?

tinakul
8. jan 2008

čaute , Bejula no už sa to blíži veru 😝 aj sa teším, lebo ja oslavujem spolu s malou 😀
Katka ty si z BA??? 😕 Alebo kde boli škôlky preplnené??? My už máme jednu škôlku - teda prihlášku pôjdeme potvrdit o dva týždne k pediatričke 😉 😉 Práve včera som bola na konzultácií s riaditelkou a dala mi prihlášku - aj naša pôjde od januára 2009 😉 Ak nájdem link na tu škôlku, tak zadám aby ste videli - majú totiž aj webovú stránku 😵
Inak Sophi už aj nadávat vie 😅 Ked jej niečo nie je po vôli - povie napr. mama no,no prestan, ticho bud, do Ríma- líma povie 😀 no uznajte - nedávno to boli uzlíky a teraz toto 😀 😀 😀
Inak hračky už nemáme pomaly kam dávat a to sa blížia narodky 😒 no neviem, lebo aj šiat je vela, aj hračiek - to je hruza - asi budeme musiet menit byt 😀 😅

katka2
9. jan 2008

byvame v Ivanke p/D, u nas su tri skolky a vsetky maju tento rok nadmerny pocet deticiek ☹ tak sa zacinam pozerat aj po nejakych v ba.No. uvidim ako sa mi vyjadria k ziadostiam tu.
Davate vase paradnice poobede spavat ? nasa uz velmi nechce ale zaspi aj na dve hod. a potom vecer nechce ist buvat a rano zasa vyspava do deviatej. Skusam jej to teraz posunut aby rano vstavala skor 🙄

tinakul
9. jan 2008

No Katka - to je smola s tými škôlkami ale aj v Ba je nával - lepšie teraz vybavovat - my musíme podat v tejto škôlke na september 2008 a dohodou pôjde až od januára 2009 - inak sa to tu nedalo 😖 no dúfam, že to vyjde 🙂 lebo niektoré škôlky vraj berú detičky iba v septembri ☹ to už aby mal človek známosti aj v škôlkach .
Naša tiež začína protestovat, ale len vtedy ak ju nestihnem dost unavit - inak spinká stále dobre dve- až tri hodiny, večer zaspáva o tej deviatej a vyspáva tiež do pol deviatej 😅 ale nám to zatial vyhovuje 😝 Však neskôr ju nedám spávat poobede a skorej bude večer zaspávat 😵

bejula
9. jan 2008

jeeeeeeej 🙂 , to som rada, že ste tu, ospravedlnujem sa ze som tu nebola, ale nemala som nervy na PC, stale to nabehovanie stranky take spomalene, hroza.... 😠
co sa tyka skoliek, no veru uz aj tam treba znamost, ved niekedy my moja mamina rozpravala , ze vobec nebol taky problem s umiestnenim deti ako teraz, ja mam prislubene do skolky, niekedy v marci my daju prihlasku, no a neviem kedy ju dam asi febr. 2009, este o tom sme sa nebavili, mozno tak ako ty Tinka ze od sept. ... 😒
joj slova motame - len sa smejeme, moja tiez hovori prestan, no jasne, nechces, oblubene slovo je čokotku - čokolada, tyčinku,.... sranda, no konečne som ju naučila asi druhy deň, povedat, ze piškat a kaky a stale ako niečo urobi do nočnika tak sa pozrie don a povie piškala al. kaky... 🙂 hura,
my spime tak, ze na obed okolo 13:00 niekedy 1:00 niekedy hod a pol a večer sa snazim , aby o tej deviatej spala ale vsetko závisí od toho kedy vstala poobede, ale napr. dnes zaspala az o 14:15 a vecer az o 22:15 spala, tentokrat mi to nevaddilo, inak som chora od Silvestra a kaslala som ako diva, Bianka chvala bohu je zdrava 🙂 , bola som aj dnes u Dr, beriem antibiotika a zaberaju a tak zatial papa 🙂 🙂 🙂

bejula
10. jan 2008

haloooo?????????????? kde ste ??????????, ☹ ☹ ☹

bejula
11. jan 2008

no opat som tu, a vy ??????????? 🙂 my sa zdokonalujeme vo vystrájani a skušame do kedy mamka vydrží 😝

katka2
11. jan 2008

Ahoj bejula, hlasim sa 🙂 moja uy spinkaaaaa 😉

bejula
12. jan 2008

cau katka 🙂 , škoda, že som tu potom nebola, ale my tak išiel pomaly PC a net, že som to vzdala, napr. teraz ide super, Bianka mi spinká, bolo už na nej vidieť, že je hotová 😉 a vy ako sa mate, tiež Ťa trápi pokladík ako mňa, dnes na obed chcela hned jesť druhe - špagety, ale už som z nej sa tak vytočila, že nakoniec jedla polievku a potom druhe 😉 a bez plaču, stale si už vydobija to čo ona chce, opakuje " daj sem daj sem a dupe nožičkami 😒 učím ju už treti deň, nech pýta si : " prosím si .... 🙂 uvidime, to čo započuje z filmu al. my ked sa rozpravame to hned opakuje ... je bytank 😅 a vy ?

tinakul
12. jan 2008

😀 bejula 😀 malá je dobrá teda 😝
Naša už používa pekne pači sa, prosím - sem tam jej vyskočí daj mi ... alebo chcem 😀
v učení na nočník pokračujeme 😝
zuby pätky stále lezúúúúúúú 😝
A dnes videla papagája - tak celou cestou domov z detského kútika opakovala - ja som papagaj, ja som papagaj 😀 😀 nás už hlava z toho bolela 😅 ale zlatá bola 😵
Z pohárika už vie krásne pit, i ked niekedy sa stane že trošku vyleje, ale ak sa sústredí a nešaškuje pritom , ide jej to na jednotku 😉
A vy mamičky ako??? Napíšte niečo - ako postupujete, oki???

bejula
13. jan 2008

ahojte 🙂 🙂 🙂 hurá, že by sme si my dve tu len pisali Tinka, nevadi 😀
chodíš do detského kútika so Sophinkou ??? ako je tam, to si aj ty s nou aj sa platí ??? Vidíš z pohárika chcela piť aj sa jej darilo asi cca pred 2 mes. ale kupila som jej tu fľašu so slmkou, lebo vieš my veľa cestujeme a do auta je to super, aj kôli obsahu 😅
viete, čo sa mi stalo asi pred 2 dňami, sa mi Bianulku v noci popiškala až tak , že prešlo cez plienku, nechapem , pritom večer ju dam na nočnik, ale pravda je že potom papame mliečko ... 😒 ale ked pri mlieku mi niekedy hned zaspi, myslela som, že jej dam mlieko ešte pri tv a na nočník a uvidim aka by bola plienka, vy to ako robíte 😨
páči , vie povedať pekne aj sa stale smejeme naša dáva taky dôraz na otázky to by trebalo počuť a slovo krokodil nemá chybu 😀 čakáme na odpovede 😅

katka2
15. jan 2008

ahojte, v poslednych dnoch bol konik sialene pomaly tak som bola rada, ze som si aspon precitala pisete 😉 Dnes je to super 🙂 Ja davam malej tiez pred spanim mlieko potom ide na nocnik.Uz asi taky mesiac ma suchu plienocku aj rano 😵 , minuly tyzden sa mi zacala pytat cikat aj v noci o takej dvanastej pol jednej, no stale nemam odvahu ju nechat celkom bez ale asi by som mala aby som ju nepokazila. Inak ked spi poobede bez plienky tak davam pod dnu zdravotnu podlozku aby nahodou neprecikala aj matrac.

bejula
16. jan 2008

Ahoj katka2 🙂 , s tym konikom mas pravdu aj ja som bola na nervy nesla mi vobec stranka 😠 , no to je super co sa tyka suchej plienky, napr. aj teraz mi Bianka zaspala po vypiti mlieka a pritom nebola az taka unavena predtym, urcite budem musiet zvolit taktiku ako ty ale neviem co moja na to a stym pytanim v noci na nocnik to mala aj moja kamoska je to super 😉 , ona teraz cez den uz nema plienku a v noci jej dava, no je o pol roka starsia.
Bianka az teraz mi hovori ze piska al. kakybaky 😀 aspon tak a tu zdravotnu podlozku musim kupit, lebo uz dva krat sa mi stala ta nehoda s pocikanim, nas teraz trapi neviem cim to je ale uz druhu noc, vstane o 3:00 a nevie spat potom zaspi asi o 4:30-5:00 a spi do 8:00 no neviem co to 😒

katka2
17. jan 2008

bejula, kakybaby je super 😀 aj nasa mava take noci, ze sa zobudi okolo 3,4 a je hodinku, dve hore ale je s nami v posteli a tam sa stale vrti a nad ranom zaspi a spala by aj do desiatej 🙄 netusim cim to je a pritom vecer vyskakuje, ze nechce ist spat, takze nie je prespata 😨 Hravate sa aj nejake hry ? U nas zatial stale frcia hracky z vianoc ale niekedy ju uz ani tie nebavia ☹

bejula
17. jan 2008

cauko, aj u nas bavia hračky s Vianoc, potom kreslenie, knihy teraz nie, listovanie v casopisoch to hej tam sa aj vyrozprava 😉 no teraz zacala tancovat, vrtiet s dupkou 😀 a rad beha na odrazadle a vobec rada behaaa 😨 a ja vtedy ....

bejula
25. jan 2008

haloooooooooooooooooo to tu nikto sa uz neukaze 😠

katka2
29. jan 2008

cauko, kde ste kto ? Ako sa vam dari ? Idem sa pochvalit 🙂 Uz tyzden spime bez plienky aj v noci 😵 sice sa 1x pocikala ale aj tak je to uspech.Tuto sobotu bude mat Evka 2rokz tak sa chzstam piect tortu, nerobime ziadnu velku oslavu ale pomaskrtime si 😀

bejula
29. jan 2008

jeeeeeeeej halo aj my sme tu 🙂 🙂 🙂 tak vsetko najnajnaj, ak by sme sa tu nestretli, nech Vam oslava vide a samozrejme blahozelam ku nenoseniu plienok 🙂 🙂 🙂 my sme chore, mali sme aj horucky, takze nic moc a plienku napr, mala aj cez den lebo nevladala ani chodit... no a ako pyta sa ti aj vnoci a ani vonku uz jej nedavs????

tinakul
30. jan 2008

čaute baby 😉
no pomaly sa bude všade oslavovat - už sa teším 😵 Katka to je super - bejula mi ešte v noci tiež plienkujeme, a aj na von 😉 a aj ty si bola choručká??? 😕 Moje nervy, dúfam, že ste už oki 😖
Naša už vie recitovat - teda doplnat tri básničky 😵 a idem ju naučit dalšiu 😵 😵 no a nehody domka nemávame, len nepýta sa furt 😒 Katka aj mna by to zaujímalo, ked jej treba vt ejto zime vonku - normálne ju vyzlečieš??? 😕

katka2
30. jan 2008

ahojte babule, zaspala som s malou ale dobre mi to padlo 😅 .
Diky bejula 😉 pienky von nenosime niekedy od jesene (teeda, vobec si nepamatam presne ☹ ) Obavala som sa veru zimy ako ju budem vyzliekat z overalu. Ked ideme von tak ju dam vycikat a vydrzi mi az kym prideme domov cca 2hod. a ak ju napadne cikat, lebo ju to bavi ocikat travicku a kamienky 😀 tak normalka, gate dolu a ide sa.
Jeden krat sa jej nedalo v zime ale to bolo vonku -8 😖 ale chcela ocikat sniezik, nepodarilo sa 🙂 ani sa jej necudujem 😉

katka2
30. jan 2008

a v noci sa pyta, okolo polnoci, pol jednej zacne mrncat, posadim ju na nocnik vycika sa a spi ako drevo 😵 Ale dlho mi trvalo kym som na to prisla, co vlastne chce lebo z takej rozospatej som nemohla nic vytiahnut, to bol asi ten materinsky instinkt 😉

sulamith
1. feb 2008

Ahojte,najprv vam chcem popriat vsetko dobre do noveho roku,lebo som tu nebola uz asi 100 rokov. 🙂
Citala som si vase posledne prispevky o skolke a tak...My este Sarku do skolky nedavame.A chcela by som vam poradit aby ste uz deticky pred vstupom do skolky ,pomaly pripravovali na rezim,ktory je tam.Hlavne so spinkanim,aby potom dietatko namalo z toho traumy.Deti v skolke chodia spinkat o 12:00,predtym maju obed a hygienu. To pisem len preto lebo niektore deti su zvyknute chodit spat neskor a potom maju velky problem so zaspavanim v skolke.zaspia az o 14:00 a potom sa nevyspia,lebo o 14:30 uz vstavaju.

no aj my sa vam musime pochvalit,ze uz od zaciatku decembra nepouzivame plienocky ani na noc 🙂 🙂

Spinkaju vase deturence este v postielkach?A ake oslavy pripravujete?

tinakul
1. feb 2008

No Sulamith aj Katka ste ozaj šikovné mamičky a aj vaše detičky, ked sú už uplne bez plienok 😉 Ja stále čakám, opakujem, ale malá nie a nie sa sama pýtat ☹ no už to trvá dlho, ale mám trpezlivost - neviete nejaké rady??? 😕 😕 hlavne s tým pýtaním, lebo na wc, aj nočníku posedí, aj pišá a kaky robí, len sa nepýta a musím fakt sakra uhádnut kedy potrebuje 😒
Sulamith díky za tip - naša chodieva o pol jednej spávat alebo jednej 😅 no nejako to posuniem asi 😔
Naša malá spinká ešte v postielke, i ked sa už obzeráme po postielke s prepážkou 😉
Oslavu určite chystáme, ale ešte nevieme kde, ako , kedy... ked bude plánik dám vediet, oki??? 😉 A tvoja malá Sára kedy ide do škôlky teda??? 😕

sulamith
1. feb 2008

Tak my cakame druhe babo,tak neh si to spolu surodenci trochu uziju... 🙂
tina,co sa tyka pytania sa na nocnik,asi ziadna rada neurobi zazrak,dieta na to musi jednoducho dozriet a pochopit to.Takze sa nicoho neobavaj,kazdu chvilku sa urcite pytat bude 😉 🙂 .drzime prsteky 😵
Sarke sme uz kupili velku postel,a spinka na nej krasne.My sme jej uz asi dva mesiace dozadu dali dole jednu stranu z postielky,koli nocniku.Ked v noci potrebovala tak zisla z postielky sama a sla na nocnik. 🙂 Ved postielka je uz pripravena pre babo 🙂 😉

tinakul
2. feb 2008

jééééééj sulamith to je super 😵 a gratulujem 🙂 tak už viem prečo malú nedávaš ešte do škôlky 😉
Tak malá je šikulka ked sama takto už aj v noci vylezie z postielky na nočník 😉 a potom ide aj naspät a zahajká??? 😕
A inak kedy máš termin, mojko??? 😕 Lebo v pase to ešte nemáš vyznačené - je to čerstvé niečo??? 😕

sulamith
3. feb 2008

dakujem tina, 🙂 babo cakame koncom marca,cize uz sme v 8mesiaci 😉 A tiez uz vieme ze cakame chlapceka 🙂 Do pasu som si to este nedala,pretoze som tu uz dllllllho nebola.Sarka sa uz velmi tesi,hladka busko,objima ho,tak uvidime ako bude reagovat,ked sa narodi.
tina,prave som si prezerala tvoj album,sophia je nadherna 🙂

bejula
4. feb 2008

halo halo 🙂 🙂 🙂
no to ste ma zaskocili mamicky, teraz som tu nebola od 29. jan. a tolko nových udalosti a tolko popísaných vecí uf normalne ste ma zaskocili 😝
poporiadku najskor sulamith vsetko dobre v tom tehotenstve 🙂 uz 8 mesiac uf , to som necakala, dlho si tu nebola a ako je to iné, takze , zeby prvá mamicka co cakaju druhé bábo a chlapceka 😅 len sa drzte
katka2, napis co a ako oslava, poklebet nam nas to este caka.... 😎
tinka, krásne fotky si mi poslala, ste super rodinka a mala je rozkošná.... 😉 neboj aj nase bambulky sa budu pyta, mi to mame podobne, že musime odhadnut, že kedy, no moja niekedy aj 3 hod. vydrži ale bez plienky nejdem ani von ani spanie, ved nemozu byt vo vsetkom naj 🙂 a tie basnicky to musi byt zlate, poznam take dievcatko, ktoré tak krasne vie citat knizky - no samozrejme ze nie citat ale naspamat 😀
tie nase detičky su sikovne len to treba rozvijat a venovat sa,
no ja som teraz opat chora, bola som aj u DR. a tak, Bianka stale hovori a vyzaduje si pozornost, ale niekedy s muzom sa normalne na seba pozrieme , ze ako uz vie si pytat veci a sklonovat super,.... 😀

katka2
4. feb 2008

Ahojte,
sulamith blahozelam, uf 8 mesiac to uz mas co robit sama so sebou a este k tomu aj sarka 😨 ,super tak budete mar parik 😉 To je vyborne, ze mala sa sama v noci vycika ja musim k nej stavat. A jej nechavate svietit ked sa trafi na nocnik ?
No oslava bola taka mala, navstevy chodili tri dni.Upiekla som jej tortu tak sme si zdvyhli hladinu cukru 😵 Od buducej svagriny dostala taky rucny vysavac, robi ohromny rachot a jej sa to tak neskutocne paci a nam idu usi odpadnut 😠 , my sme jej kupili magneticku tabulku na kreslenie, chodiace kuriatko na natahovanie ale z neho hned urobila invalida, zlomila mu nozicku ☹
Nasa este tiez spava v postielke ale uz uvazujem nad postelou lebo si zamotava nohy medzi palicky a ked spi tak si ich nevie vytiahnut 😖 , no neviem kam ju dame ☹

sulamith
4. feb 2008

Ahojte,dakujem za gratulacie 🙂 ,uz sa na nasho Matka velmi tesime 🙂 ,samozrejme uz mam problem sama zo sebou,ved som ako gulicka,najhorsie je ked ideme von ,tak najprv obleciem sarku a az potom seba,najhorsie je to z obuvanim topanok.Dobre je ,ze Sarka si uz vie sama oblliect tricko,sveter...a samozrejme aj cizmicky... aka to velka pomoc 😉
Co sa tyka nocnika,tak v noci nechodi piskat,to bolo len zo zaciatku,vzdy som sa na to zobudila,ale nemusela som vstavat a ani svietit,takze super.A teraz uz v noci nechodi na nocnik.Rano vstane vzdy o 6tej,vypiska sa a pride si lahnut k nam do postele... 🙂 🙂

bejula
5. feb 2008

caute 😉 , no ja žasnem, isto su Vase bambulky február 2006 😅 , to piskanie nam nejde ako Vam, ale dufam, ze sa toho dockam
katka2 aj ja budem robit oslavu len taku normalnu, zaklad bude torta s dvoma svieckami, a malej este ani nechyrujem co kupim, ved stale nieco dostane ci hracku al. saty... 😉
tu postielku mam aj ja , ze sa daju vybrat tycky a moze vyst von, asi jej ich vyberiem a uvidime 😒 lebo nasa spi v postielke ale su chvile, ze bud v noci al. rano o 5:00 chce k nam, ale nam to nevadi 🙂
sulamith, moj manzel je Martin 🙂 , pekne meno 😉 len si davaj pozor a to , ze sa Ti vie obliect to uz hej, musi byt Sarka velmi sikovna a bude Ti urcite pomahat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre