Februárové zlatíčka 2006. Pridajte sa

kala
29. okt 2006

tak začnem aj ja lebo mi to tu strašne chýba naše zlatíčka narodené vo februári tu si povymieňame rady a skúsenosti ale sa aj pochválime čo už zlatíčka vedia 😉

miriamkac
30. jún 2008

Ahoj
my pojdeme tak mozno na par dni ku svokre, inac na taku dovolenku si este netrufam 😉 nie som chobotnica (aj ked takych 6 ruk navyse by som brala)... 😝

tinakul
2. júl 2008

Veď práve, ani sa ti nečudujem, ved aj ty máš malých krpcov doma a predsa len 1ročné - to je ešte malinké aspoň podla môjho názoru... ale zato už ako naše dcérky v takom veku si viem predstavit dovču s ňou - aj ty však?? 😕 😉 To je už trošku o inom...

miriamkac
2. júl 2008

Tak to hej....cez vikend ideme k vode, svokrusa donesie cln, pre malu mam zachrannu vestu a suuuup ju rovno do clna...xixiixi....ona je uz herecka....

sulamith
4. júl 2008

Ahojte,pozeram,ze rozpravate o dovolenkach.My nikam daleko neideme. Budeme podnikat iba jednodnove vyletiky. Viem,ze taka dovolenka by ma vycerpala ovela viac.
Inak sa mame dobre. Sarka si obcas lahne do postielky ked tam Matko nieje. Natoci si zvonkohru a rychlo si lahne. 😀

miriamkac
8. júl 2008

Ahojte.....
sulamith my sme na tom podobne, tiez len tak na den...k vode....
jaj aj sme boli na tom clne a malu som nevedela z neho dostat... 😀

sulamith
8. júl 2008

miriamkac,vazne a to sa vobec nebala?Myslim,ze Sarka by sa bala,ona sa vzdy boji novych veci,ale ked si to uz vyskusa tak nie.
Inak deticky spinkaju,ja mam navarene a upatane.a teraz tak rozmyslam ze mat deti je uzasne.

tinakul
8. júl 2008

Suli to si pekne napísala 😵 že sú najkrajšie ked hajajú??? 😉
Inak aj my len na kupko a tak, ale naposledy malá spravila poriadny výstup , nechcela mi vyjsť z bazéna a kričala na celé kupko, že ostatní mali divadlo zadarmo, kopala, no nič nepomáhalo 😒 u nej na takéto moresy nie sme zvyknutí 😖 No asi ide vzdorovitosť 😔 😝

sulamith
8. júl 2008

tina,nasa sarka ma obdobie uz dlhsie. Presne niekedy robi to co hovoris. Nieco sa jej nepaci tak urobi okolo seba neuveritelny cirkus. Zatial zvladame,ale niekedy uz som na hrane s nervami. No najdolezitejsie je ked si to uvedomi a ospravedlni sa. Vtedy viem ze som zareagovala na jej hnev spravne.
Inak si svoje materstvo uzivam.Deti su nasim pozehnanim a darom. tinka,chcem ta len povzbudit,a povedat ze je to krasne.Mozno niekedy tazke ked sa nevyspim,ked sarka strajkuje,alebo matko place, lebo ho boli brusko...
Ale aj tak je to nadherne. Je to uzasne dobrodruzstvo. 🙂 🙂

miriamkac
9. júl 2008

ahojte
sulamith mala sa vobec nebala, ved tam bola s tatom! 😝 ....a mala zachranu vestu...praveze sa jej to moc pacilo...
a co sa tyka vzdoru...u nas su hukoty stale. Od vtedy, co bola v nemocnici sa na mna strasne naviazala a nechce ostat s nikym, ani s babkou 😠 ..jedine s tatinom....vsetko si pyta s mrncanim, ja uzz neviem, co s tym mam robit....chalanom berie vsetky hracky, ti jej potom robia zle....a zase hucime.... 🙄

sulamith
9. júl 2008

miriam,presne tak to bolo aj u nas.Za ten cas co som stravila v porodnici sa Sarka zmenila. Taktiez s nikym nechcela byt,ked sme prisli ku svokrovcom tak zacala pistat,a tahala sa na ruky,lebo sa bala,ze ju tam necham.Chudatko moje,zazila sok,ked som odrazu na niekolko dni odisla. Riesila som to tak ,ze urcity cas sme nikam nechodili,a ked Matko spinkal tak som sa jej venovala co najviac,aby sa necitila na druhej kolaji.
Inak Sarka Matka zboznuje. Stale ho pusinkuje a napodobnuje. Vzdy mi hovori co robi,co povedal...je to zlate 🙂
Ako to ty zvladas s detmi.Lebo vam sa narodili dvojicky...

miriamkac
9. júl 2008

sulamith tak nasa to zvladala celkom dobre, ked som bola ja v porodnici (az na teploty, ktore mala hned na druhy den ako som odisla 😢 )....a inac bola strasne podarena...ma plysovu zabku a naucila sa jej davat plienku...ty, ako ju ona prebali, to by mohla davat kurzy niektorym mamkam.... 😝 ..potom ma zabka oblecene bodynko a dupacky (uz to vie aj zapnut aj na cvoky) takze tak....Ked som kupala drobcov vo vanicke, tak ona kupala zabu v lavori...aj ju olejcekovala..... 😝 ........ja mam z nej niekedy dost...a teraz zacinaju tie "hefty" ako :"zaba nevrt sa" Zaba spi!"....atd... 😀

kala
autor
10. júl 2008

ahojte kočulenky, tak s tým vzdorom je to u nás tiež tak, všetko aby bolo len po jej a ak nieje tak len hučí ako siréna alebo si vyžaduje len maminka maminka anik iný, a ešte to aj vie tak super zahrať že ma ide šľak trafiť ale aj tak ju milujem nadovšetko a čo by maminka pre svoju jedinú princeznú nespravila že? Potom ocko nadáva a nadáva že jej všetko povolím a neviem čo ale asi to poznáte že?my na dovolenku ideme teraz na oravu, potom v auguste ideme do írska na 10 dní a ešte chceme ísť tu na slovensku na zemplín, tam je super chodíme tam každý rok ozaj kto má ešte dudlík? (my veru ešte máve ked sa zaspáva, cez deň hovorí Mišenka že dudlík je čostá guma a tak ho šmarí že až.-🙂)))keby tak hovorila aj večer nič by sa nestalo inak želám krásne prázdiny a veru je to tak že mať dieťa je najúžasnejšia vec na svete , tí naši anjeličkovia dokážu aj ten najškaredší a najsmutnejší deň urobiť nádherným. papa

miriamkac
10. júl 2008

kala napisala si to krasne....to ako by som svohu princeznu pocula....a k tomu dudliku: my ho mame tiez len pri zaspavani... 😝 ...ale ja to neriesim, ona by to prezila aj bez neho...a nech si podudle..

tinakul
14. júl 2008

Tak kočky ste sa ukludnili 😉 vidídm, že skoro u každého je v tomto veku vzdorovitosť 😝 dúfam, že čoskoro to prejde 😉
Suli díky za povzbudenie 🙂 ja sa aj teším, aj mám zmiešané pocity , ale to patrí k tomu... doteraz mi bolo aj neskutočne zle, k tomu sem,tam výstupy malej a myšlienky na druhé bábo 😝 ale má to určite svoje čaro a nemenila by som... jedináčika by som tiež nechcela 😉 Naša malá je naučená a zvyknutá byť bez nás aj tri, štyri dni a vždy vie, že sa vráti domkov 😉 tak tohoto sa moc neobávam, teda dúfam, že sa to nezmení 😝
Nám idú práve posledné zúbky, takže dudu potrebuje tiež , ale jasne len pri spaní, inak už by jej netrebalo...
Kala vy máte teda pestrý program 😉 tak si to užite 🙂

sulamith
15. júl 2008

Dobre ranko,tak skoro rano tu malokto prispieva 😀 My sme niekedy hore uz oveeeeela skor,ale dnes prsi tak sme vstali az o 6:00 😀 Sarka uz kresli o sto sest,a Matko sa hra s plienockou.
Vcera rano sme isli na nakup po dazdi.Bolo veselo. Na kociari plastenka,Sarka a ja dazdnik.Nikde nikoho iba my 😀 Aspon bol dobry vzduch, a nam sa sychalo super 😉

sulamith
15. júl 2008

nie sychalo 😀 😀 ale "sa dychalo"

miriamkac
15. júl 2008

Ahojte
sulamith aky dazdnicek mas pre Sarku, ja som tiez rozmyslala, ci malej kupit prsiplast, alebo dazdnik. Ved budemem mat skolkarku, musim ju nejako "vybavit" do skolky... 😝

sulamith
15. júl 2008

mirka,asi do skolky je lepsi prsiplast.Sarke som kupila taky cerveny detsky dazdnik,konce su z umelej hmoty,takze si neublizi.Vies ako to je,ked ma mamka dazdnik,tak ona nebude mat predsa prsiplast 🙂

😕 Ozaj a vsetky vase deti uz idu do skolky?

miriamkac
15. júl 2008

Ahoj
No ja malu davam od septembra....ona sa mi pri chlapcoch nevie hrat, lebo jej robia zle a ona sa len schovava a potrebuje rovesnikov a ine deti...a taktiez, nemam na nu tolko casu, kolko by si ona vyzadovala, ucime sa velmi malo basniciek a pesniciek, malo kreslime...proste nemam cas ☹ ...tak dufam, ze v skolke sa jej zvacsi obzor...

tinakul
17. júl 2008

Naša ide ak sa podarí od januára a ak nie, až od budúceho septembra 😉 Zatial sa jej venujem ako môžem... aj ked dva mesiace mi bolo príšerne a málo sme chodili do kolektívu ☹ no budem sa to snažiť napravit ešte 😝
A aj my máme pršiplášť, ale aj dáždnik 😉 obe sú dobré, ale ako píse Suli, lepší do škôlky pršiplášť 😉
a Mirka máš pravdu, v takomto prípade, malá určite potrebuje kolektív 😉 určite budem zvedavá, ako sa jej tam zapáči, daj mi potom vediet oki?? 😉
Suli a ty si si už určite našla režim s dvoma detmi že??? Zaujímalo by ma, ako si to riešila po príchode z pôrodnice, bol u vás niekto pomáhať ti?? myslím babina a na kolko dní??? Alebo ste to zvládali úplne sami??? To zotavovanie a tak.... 😕 😕 😕

gabrielkabj
17. júl 2008

ahojte super že som našla mamičky ktore maju Februarove deturence aj ja mam dcerku Sarku. Tiež ide od Septembra do školky a ja do školy. Dufam že to bude ok 😉

sulamith
18. júl 2008

tinka ip 🙂

sulamith
18. júl 2008

Ahoj Gabrielka,vitaj medzi nami 🙂 Do akej skoly sa to chystas?

tinakul
20. júl 2008

Ahoj Gabi, máš peknú okatú dcérku 😉 a vitaj v téme 😉
Suli už som ti aj odpísala, ale asi si si už všimla však?? 😉
Inak som pridala fotečky s bruškom 😉

miriamkac
21. júl 2008

Ahojte
Vitaj gabrielkabj mas krasnu dcerku.....vyzera na riadneho vykuka.... 😒 ....ja mam tiez takeho anjelika (ona len vyzera ako anjelik, ale je to riadny huncut 😝 )

Tina uz sa ti to krati, neboj zvladnes to...najdes si svoj system a Sophinka ti bude pomahat....z nej budes mat naaaajvacsiu pomocnicu....uz ju priparavujes na to, ze bude mat surodenca?

tinakul
21. júl 2008

Mirka díky 🙂 a vôbec ste všetky zlaté, že ma povzbudzujete 😉 No Sophinku na to pomaly chystáme od začiatku, zatial je to oki, teší sa, hladká a pusinkuje bruško a všade chodí z jednou oblúbenou bábikou a uspáva ju, prebaluje, že to je jej bábo 😀 Ono trošku tam je strach, ale aj radosť - je to také zmiešané 😝 😉 ale dávam tomu jasnačka volný priebeh 😉
A čo ty Mirka??? Malej sa pomaly začne škôlka, tak nato som tiež zvedavá ako jej tam bude 😵 dúfam, že to zvládne na jednotku... aj sa o tom bavíte?? 😕

miriamkac
21. júl 2008

Ahoj Tina
Jasne skolku ma "na tanieri" kazdy den a najlepsie je, ze ked jej poviem:"papaj sama, kto ta bude krmit v skolke?" a ona na to: "deticky"... 😀 no sak uvidime, ako tam bude, ja si myslim, ze to zvladne... 🙂

tinakul
22. júl 2008

Mirka 😀 Naša hovorí, že pani učitelka jej bude dávať pudinčeky 😀 a tiež krmiť ju 😀 no ešte to neriešim 🤐
Ale ako sa na ňu pozerám, už vyzerá celkom na školáčku 😉
A inak Mirka, ked sa ti narodili dvojičky zvládala si to sama??? Odkedy si si našla režim??? 😕 Vieš kebyže ja teraz čakám dvojky, by som sa asi zbláznila 😒 😝 ale obdivujem všetky maminy čo dvojky majú 😉

sulamith
22. júl 2008

Ahojte,rec o skolke? 😕 No ja sa nejak neviem odhodlat,dat ju do tej skolky. Myslim,ze je to este skoro,a ze si este v tej skolke uzije. Minule sme boli v maxe,tak sme Sarku skusili nechat v strazenom kutiku pre deti,a sli sme nakupovat. Ja som sa bala ako to zvladne,ci nam hned nebudu volat. Ale nevolali,Sarke sa tam tak pacilo,medzi detmi a hrackami 🙂 . To som asi iba ja taka ustrachana ☹ juuuuj,ako to prekonat.Dat ju nejakej cudzej ucitelke. A neviem ci bude taka dobra 😀 😅 😀 ako som bola ja ku cudzim detom 😀 To je sranda... 😀
...moja vecerna unava (pardon uvaha)😀

sulamith
22. júl 2008

tinka,nicoho sa neobavaj,ved sophinka bude mat takmer 3 rocky ked sa vase babo narodi. Ani nevies ako ti bude pomahat 🙂 Uvidis vsetko bude jednoduchsie ako si teraz myslis. A ak ti moze niekto z rodiny pomoct,tak nech pride a pomoze-aspon navarit.Bude to super 🙂 ...hlavne sa veeeeeeeeelmi teste 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre