Februárové zlatíčka 2006. Pridajte sa

kala
29. okt 2006

tak začnem aj ja lebo mi to tu strašne chýba naše zlatíčka narodené vo februári tu si povymieňame rady a skúsenosti ale sa aj pochválime čo už zlatíčka vedia 😉

ena
13. nov 2006

katka2: no tak to sme sa tam niekde po chodbach minali 🙂 ved si daj nejake foto do albumu 🙂

sulamith
19. nov 2006

ena,tvoj drobec sa mi vidi na fotkach ako poriadne velky chlap.....uz keby sarka chodila ....pretoze taktiez v kociari neobsedi,a chodit este nevie,pustim ju po styroch ako ty si pustila filipa 😀 ?Inac to je velmi krasna fotka....

sulamith
21. nov 2006

ahojte mamulky,vcera sme zistili za malej idu dva zubky naraz.Najprv nic nic a teraz odrazu sa to spustilo....je strasne z toho nervozna,neviete mi niekto poradit nejaky super osvedceny trik ako jej to trochu ulachcit?

sulamith
23. nov 2006

tak my sme uz zacali chodit....za rucky 🙂 🙂 🙂

katka2
23. nov 2006

aj som malej parkrat potrela dasna gelom ale ziadnych zazrakov som sa nedockala.
Ale nam tie deticky rastu, nasej sa uz podarilo urobit tri krocky samej 😵

katka2
23. nov 2006

mamicky o mesiac tu mame vianoce 🙂 Urcite sa tesite ako my, co bude to nase dieta vystrajat so stromcekom ☹ Co planujete kupit vasim drobcom?

sulamith
23. nov 2006

Evke blahozelam k prvym trom samostatnym krockom 😉
Co sa tyka vianoc my sme uz rozmyslali,ze stromcek dame do ohradky 😀 ,aby prezil v bezpeci 😀 😀 ....a co malej kupime?tak to este neviem asi nejaku tvorivu,farebnu hracku,pretoze nejake oblecenie dostane od krstnych a starych rodicov....a co ty katka,uz si rozmyslala nad tym?

katka2
24. nov 2006

aj ja blahozelam k prvym zubkom aby vam to dobre hryzkalo 😀 U nas by ta ohradka musela byt asi az po strop 😉 lebo ani to by nebola u nas prekazka.Ja som malej kupila este davnesie kocky a take kruzky aby mohla tvorit no zatial vsetko co postavime tak bura a ani sa s nimi velmi nehra skor ich ohryza. Oblecenie jej tiez nebudem kupovat, dostane od rodiny a co potrebuje v priebehu roka tak to kupim ked je to aktualne.Ja som uvazovala nad nejakym odrazacim vlacikom, autickom s nejakymi zvukmi, uvidim ci zozeniem.

sulamith
27. nov 2006

Farebne hracky su najlepsie,lebo su pestre a zaujimave.Videla som aj pekne knizocky-leporela(gumene aj drevene klasicke)to by bola tiez dobra hracka 🙂
Katka ved aj ja som myslela na taku ohradku po strop 😀
...Uz sa tesim na tie rozziarene ocka...

sulamith
30. nov 2006

ahojte mamulky,chodi niektora z vas plavat s malym drobcom?

kala
autor
30. nov 2006

ahojte maminky a drobčekovia, tak ako čo nové vedia drobci?inak ja neviem čo kúpiť na vianoce malej lebo má asi všetko ale najradšej sa hrá aj tak s hrncami a papiermi no a najradšej so spodným prádlom hlavne podprsenkami a štetcami na šminky tak jej asi kúpim dáku podprdu 😀 ozaj my sme dostali interactívne chodítko chicco a mlá teraz asi 5 dní je len na tom tak mám pokoj ona pekne sama si ho tlačí a dostane sa všade tam kde potrebuje a vôbec ma nepotrebuje chcem vám jedno ponúknuť lebo sme dostali dve rovnaké ak by ste mala záujem niektorá pošlem foto je úplne nové a inak super vec pre deťúrence na chodenie cena by bola 1200 sk + dohoda

sulamith
1. dec 2006

ahoj kala,dlho si sa neozvala...
...tak ty aspon nemas probem s darcekom pre malu,daj jej pod stromcek hrniec... 😀 😀 😀 ...vyskusam aj ja? 😀 Ved nase deturence budu najviac vnimat svetielka na stromceku 😵 ...este nie su narocne....ako my 😅

sulamith
6. dec 2006

ahojte dievcata,tak ako dopadol Mikulas,bol aj pri vas? Pochvalte sa 😉

katka2
7. dec 2006

ahoj,my sme takeho zive nestretli ale nadielka bola v topanockach aj ked len cokoladovy mikulasi, no Evke to zatial staci, ved nakoniec ich aj tak nepapala a ostali pre rodicov, no najskor ich riadne vystiskala, pomackala, ... ale aj tak sa tesila.
A vy ako?

sulamith
8. dec 2006

u nas sarka dostala specialne balicky,dostala vsetko to co moze papat,ale myslim ze najviac sa jej pacilo to cervene vrecusko 😀

sulamith
8. dec 2006

katka,aka je tvoja evka,pretoze ja mam pocit ze Sarka je strasne hyperaktivna,malokedy je taka pokojna,kedy sa sama hra.Ked je na rukach chce chodit,a ked chodi chce sediet,potom liezt potom opat na ruky...no ja neviem.
Vsetci mi hovoria ze je poriadne ziva...
No ja ked idem na poradnu,tam vsetky deticky ticho sedia na rukach pri svojich mamkach,aba nasa Sarka vystraja,chce hladkat ine deti,vsetko ju zaujima,na rukach nevydrzi,vsetko musi vidiet 😕
ake su tie vase deti.... 🙂

katka2
8. dec 2006

zdielame cosi podobne 😉 Evka je tiez velmi aktivna, nikde neobsedi,stale lozi a vonku by stale chodila, vecer uz citim krize ☹ Nastastie vobec nema "syndrom" nosenia sa rukach.
Nam tiez vsetci vravia ze je riadne neposedna, ja mam problem ju aj prebalit stale sa niekam vrti.
Ja to uz beriem ako normalne ze je taka ziva a neviem si uz predstavit ze by mi sedela kam ju dam, aspon si vycibrime postreh pri nasich deturencoch 😀
Inak aj ja som chcela dat malej meno Sarka, no potom sa to akosi zvrtlo 😎
davas Sarke papat aj nejaku surovu zeleninku? ja vsetko len varim. A papate uz aj pecivo?my hej ale neviem, co jej k tomu mozem dat, ci aj nejaky syr alebo maslo, pomazanku,. . Ako ste na tom?

sulamith
11. dec 2006

ahoj katka,zeleninku zatial iba varenu,alebo dusenu.Pecivo uz papame,rozky s maslom,aj chlebik,cestovinu,vajicko...biele maso jej este tak neide,ale uz pomaly si zvyka,aj na bielu rybu...ale to len tak z casu na cas,lebo to prilis neoblubuje.Ma rada jogurty a pribinacika-toho zboznuje 😉
kolko krat ti este pospinka cez den?

katka2
11. dec 2006

my sme rybky este neskusali. Cez den buva dvakrat.Doobeda hodinku a poobede potiahne tak 2 az 3 hod. V noci spi 11 az 12 hod.

katka2
11. dec 2006

vcera sme sa boli s malou prvykrat kupat.Bola uplne vytesena a vecer neskutocne unavena.Najskor sme skusili detsky bazenik a potom velky, bolo super.videli sme tam babo (mohlo byt o nejake dva, tri mesiace starsie od nasej) a samo si skocilo sipku do vody a plavalo pod vodou ja som otvarala oci 😕 😀 zrejme mali za sebou kurz plavania.
Chodite niekto plavat s vasimi detuskami?

sulamith
12. dec 2006

katka,to je krasne.... 😵 s tym plavanim to musi byt uzasne.Aj ja som nad tym uz tolko rozmyslala...
Spoznala si tam urcite aj kopec mamiciek,a pre deturence to je uplne super.O chvilu si aj tvoja Evka skoci sipku do vody a budes na nu neskutocne pysna...

sulamith
23. dec 2006

uz tu cez sviatky nebudem a tak vam chcem popriat aby ste ich prezili skutocne stastne a pokojne.A aby vase male sidielka mali tak krasne rozsvietene ocka 😵
A taketo ocka 😵 majme aj my vsetky 🙂

sulamith
30. dec 2006

Ahojte, tak ja slavnostne hlasim ,ze nam vykuka prvy zubok na svet .... po dlhom trapeni... dufam,ze teraz to uz pojde rychlejsie 😅
..no a ako vase deticky?kolkoze zubkov uz maju?...ake nove pokroky urobili?

kala
autor
1. jan 2007

ahoj my máme 6 zubkov, a chodíme ešte za ruky ale jej slovná zásoba sa rozrástla a už pekne aj počúva ak ju napomeniem a strašne rada sa hrá na princeznú dostala takú korunku na hlavu tak teraz ju celé dni nosí na hlavičke a tvári sa na spapanie

sulamith
1. jan 2007

aj nasej sa trosicku rozrastla slovna zasoba(niektore slovicka su fakt zabavne)
a kazdemu kto stoji pri dverach kyva papa.To je take mile....kazdeho vyhana 😀
kala,ona sa uz vie tak pekne hrat?zlata... 😉
minule si sarka nasla kamosa a chcela zo svojho kociara nenapadne preliezt do jeho....uz to zacina...sibalstvo... 😀

kala
autor
1. jan 2007

sul no tak pekne ale to len s tou korunkou inak sa musím hrať s ňou, aj naša máva ale hlavne ak je u nás mamina a už odchádza zoberie ju na ruky a máva mne čo chce ísť len baba dede avo, to je že chce ísť k babke pozreť hava,
my ideme v piatok na 3 očkovanie juj tak už teraz bojím, ale že už je bezplatná tá bezbolestná vakcína tak zajtra musím zistiť, vy kedy idete?a tie slovíčka tak to je fakt sranda, a neboj ani sa nenazdáme a už nám budú predstavovať nápadníkov juj šľak ma trafí 😀

sulamith
1. jan 2007

my pojdeme v pondelok na ockovanie,tiez na to nemam zaludok,ale co uz....prvy krat bol so mnou manzel,velmi mi to pomohlo,ale druhy krat som na to bola uz sama a zvladla som to 😵 ,ale to su len take malilinke probemiky 😉
no tak na tych napadnikov som fakt zvedava...nasa sarka uz ma kamosa simonka(ten ma uz rok 🙂 )

katka2
4. jan 2007

maminy, prajem vam aj vasim rodinkam vsetko len to najlepsie v tomto novom roku a aby vam deticky robili iba radost 😉

tak my uz sami chodime, pustila sa asi pred dvoma tyzdnami a je to ovela lepsie lebo uz nemusim vsade za nou chodit a dvihat ju zo zeme, pekne sa za mnou vrati aj sama 🙂
sul tak vy ste uz boli ockovani po novom(jednou inekciou)? My sme boli este pred vianocami a mala to znasala uplne najhorsie zo vsetkych troch, vobec nechodila a este na druhy den krivkala.

sulamith
5. jan 2007

ahoj katka,evka blahozelam k jej prvym samostatnym krockom...
som zvedava,kedy zacne sama chodit aj Sarka,pretoze si myslim,ze je to uz zase o cosi lepsie 😉
...Sarka bola ockovana dvoma injekciami do obidvoch noziciek ☹

kala
autor
30. jan 2007

ahojte mamuľky a detúrence tak aj my už chodíme sami asi 3 dni aj keď ešte to nieje to pravé ale už prejde takých 20-30 krôčkov sama sem tam hapká ale zdvihne sa a ide znovu juj taká som pyšná na ňu a hovoríme asi 15 slovíčok a ak jej niečo poviem pekne rozumie teda také základné slovká a najlepšia je keď mi hovorí a ukazuje s prstíkom mama ňoňo ňo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre